JU-JITSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Albrecht » sob 30. čer, 2007 16:04

Zdravim Panove mel bych dotaz nevite nekdo e sko BJJ v Plzni?Diky moc.Sem vdecny za kazdou radu.
Albrecht
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: stř 31. led, 2007 0:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod kaze18 » sob 30. čer, 2007 16:17

Začíná to už znít jako klišé,ale zeptat se musím.Neví náhodou někdo jestli se v Brně trénuje full contact jujutsu (předešlé videa mě dost inspirovali) ,nebo něco podobného.Rád bych to věděl,abych se tak mohl vyhnout klubům jujutsu kde mírně rěčeno souboje na tréninku jako reálný boj moc nevypadají.Díky za odpověd.
kaze18
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. úno, 2007 0:00

JU-JITSU

Příspěvekod 666terrorist » úte 16. říj, 2007 20:29

Našel sem na netu knihu Matěje Nováka- doufám , že nebude nasranej, když sem hodím odkaz- kniha je volně stažitelná z netu. Není to můj upload. Jo je to bez hesla.
Ju jutsu zdar

http://www.edisk.cz/stahni/22180/NM-kks.rar_6.41MB.html
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Re: JU-JITSU

Příspěvekod Makoto » stř 17. říj, 2007 7:31

666terrorist píše:Našel sem na netu knihu Matěje Nováka- doufám , že nebude nasranej, když sem hodím odkaz- kniha je volně stažitelná z netu. Není to můj upload. Jo je to bez hesla.
Ju jutsu zdar

http://www.edisk.cz/stahni/22180/NM-kks.rar_6.41MB.html

No co uz nadelame....da se aspon nekde sehnat, kolikrat byla stazena? :)
A rad bych podotknul, ze je to asi jedina kniha o JJ, kterou si nekdo dal praci naskenovat a takhle ji siri. :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

JU-JITSU

Příspěvekod 666terrorist » stř 17. říj, 2007 17:06

Tam kde sem to splašil to zas moc nefrčelo- tady bude asi víc nadšenců :D . Jediná naskenovaná určitě není- ještě mám nějaký knihy Brazilian Ju Jitsu. Akorát škoda, že v těch knihách nejsou japonský názvy technik- docela by se to hodilo.
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » stř 17. říj, 2007 17:38

Ty japonské názvy jako udegarami-americana, juji gatame = armbar atd., pak najdeš v publikacích o Judo (zejména Kosen Judo) některé techniky se krapet liší.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: JU-JITSU

Příspěvekod Makoto » čtv 18. říj, 2007 9:36

666terrorist píše:Tam kde sem to splašil to zas moc nefrčelo- tady bude asi víc nadšenců :D . Jediná naskenovaná určitě není- ještě mám nějaký knihy Brazilian Ju Jitsu. Akorát škoda, že v těch knihách nejsou japonský názvy technik- docela by se to hodilo.

Mluvil jsem o ceskych knihach. Jasne, ze existuji naskenovane tuny knih o JJ ze zahranici :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

JU JITSU

Příspěvekod 666terrorist » čtv 18. říj, 2007 14:10

4Makoto -no jo porad
mimochodem ses tam někde vyfocenej?
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Re: JU JITSU

Příspěvekod Makoto » čtv 18. říj, 2007 14:34

666terrorist píše:4Makoto -no jo porad
mimochodem ses tam někde vyfocenej?

Jsem...ten v obleku ;-)
Si chces dat moji fotku nad postel? :lol:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: JU JITSU

Příspěvekod diablik » čtv 18. říj, 2007 17:45

Makoto píše:
666terrorist píše:4Makoto -no jo porad
mimochodem ses tam někde vyfocenej?

Jsem...ten v obleku ;-)
Si chces dat moji fotku nad postel? :lol:


Prezrel som si tu knihu o jujitsu od p. Novaka v nejakom knihkupectve..celkom sa mi pacila,sice trochu tenka ale zase pekne rozobrane rozdiel v jujitsu v CR a to ze niektore su viac balet,ine viac na sebaobranu atd..pekne foto ,oblek proti uderom super :wink: Ked to porovnam s tou baletnou perverziou co sa cvici v nasom meste ,tak sa ani necudujem ,ze z toho ludia maju srandu a jujitsu ma take zle meno :(
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod theoretik » pon 19. kvě, 2008 12:30

Nazdárek, pardon jestli to tu už bylo, ale jaký je technický rozdíl mezi brazilským a nebrazilským JJ a goshindo, popřípadě jiné styly a nebo aspoň kde bych to našel, předem díky...
theoretik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 04. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Sinister » pon 19. kvě, 2008 13:01

theoretik: v BJJ pokud vim primarne nejsou udery, omezuje se na hody/strhy/porazy + drzeni, skrceni a paceni (vetsinou na zemi). JJ v sobe ma i udery a kopy - technika atemi - kdy se utoci na citliva mista na oponentove tele (ale vedu za tim nehledej, muze to byt i treba sek na biceps, pest na solar, penaltu mezi nohy :twisted: ). JJ resi nebo by melo resit primarne (sebe)obranne situace, tzn. odpovedi na ruzne formy napadeni (neznamena, ze nejsi schopne zautocit prvni :wink: ). Oboje ma neco do sebe, BJJ je podle me vhodne doplnit necim, co Te nauci ty udery. Na druhou stranu, kvalita uderovych technik v nekterych JJ klubech... no kazdy si udela svuj nazor. Goshindo je novy styl od Alaina Saillyho (francouz), ktery uci zejmena rozvoj pohybovych schopnosti, koordinaci, uvolnenost. Techniky prebral z Taijutsu + Ju Jutsu - rozdil je aplikace. V goshindo v podstate kazda aplikace techniky je neco jako kata - mnoho ruznych atemi a technik, ze kterych by si vsak (podle slov Alaina) vybral na ulici jen cast. Podle me je Goshindo jako doplnek k napr JJ vyborne a zabavne, nicmene nektere ceske kluby, ktere ho cvici, se z meho pohledu preorientovali az moc na Goshindo a sebeobranna cast se vytratila. Pokud mas dotazy, radsi bych je snad resil po SZ, aby se predeslo Flame :wink: :twisted:
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod severin » pon 19. kvě, 2008 13:37

Sinister píše: Podle me je Goshindo jako doplnek k napr JJ vyborne a zabavne, nicmene nektere ceske kluby, ktere ho cvici, se z meho pohledu preorientovali az moc na Goshindo a sebeobranna cast se vytratila.


Kdeže ty loňské sněhy jsou ...lalala :)
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » pon 19. kvě, 2008 14:07

severin píše:
Sinister píše: Podle me je Goshindo jako doplnek k napr JJ vyborne a zabavne, nicmene nektere ceske kluby, ktere ho cvici, se z meho pohledu preorientovali az moc na Goshindo a sebeobranna cast se vytratila.


Kdeže ty loňské sněhy jsou ...lalala :)

Ono se na tom neco zmenilo? Sinister to, myslim, popsal docela objektivne.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod severin » pon 19. kvě, 2008 14:34

Goshindo popsal objektivně a souhlasím s ním,že je to výborný doplněk k JJ.Jeho systém je založený na sestavách,které se cvičí až tanečním způsobem,aby se dosáhlo co nejlepších motorických schopností.Mohu potvrdit,že pro děti je to naprosto ideální.
Co se asi ne/změnilo jsou kluby,které ho ne/cvičí.Nevím,které měl Sinister na mysli,ale na Moravě se vždycky cvičilo i velmi tvrdé JJ.Co se týče TT,tak si stačí projít web a každému dojde,že tento klub se také nespecializuje na Goshindo.Situace se vyvíjí a JJ nesmí ustrnout,jak říká Makoto. 8)

PS: necvičí tu někdo JJ v Měšicích - Tábor ?
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » pon 19. kvě, 2008 14:59

severin píše:...ale na Moravě se vždycky cvičilo i velmi tvrdé JJ

Ahoj, mam dotaz (bez jakychkoliv postrannich umyslu) - ktere kluby na Morave cvici velmi tvrde JJ? Skutecne mi jde jen o to je poznat a pripadne navazat s nimi kontakt. Podobne kluby tu chybi a vetsinou je JJ prezentovane v CZ jako duchovni spartakiada.....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod severin » pon 19. kvě, 2008 15:07

Když jsi to napsal ty tak ve mě hrklo,neznám tvrdší JJ než to vaše /bez postranních ůmyslů :) /.Kamil J. s Tomášem B. jsou určitě dobří,takže se nebojím je tu uvést.

http://www.zulu.cz/jujitsu-ostrava/index.php?id=1
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » pon 19. kvě, 2008 15:28

severin píše:Když jsi to napsal ty tak ve mě hrklo,neznám tvrdší JJ než to vaše /bez postranních ůmyslů :) /.Kamil J. s Tomášem B. jsou určitě dobří,takže se nebojím je tu uvést.

http://www.zulu.cz/jujitsu-ostrava/index.php?id=1

Ahaaa, Ostravaci, tak to jo :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » pon 19. kvě, 2008 15:52

Makoto - nevim jak Kamil, toho jsem dlouho nevidel, ale Tomas B. k tem lepsim stoprocentne patri a patril uz pred osmi lety, kdyz jsem ho videl poprve. Takze Makoto, toho kontaktuj, pokud mas zajem o moravu :wink:

Severin - TT toho dela vicero, ta snaha zamerit se na vse mozne (JJ, Goshindo, Kickbox, Kali, soutezni formy jako duo kata, fighting JJ, grappling, v neposledni rade tve FMA) muze byt sice zhoubna, ale pokud se v tom udrzi poradek, tak je to ku prospechu. Proc ne. :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod severin » pon 19. kvě, 2008 16:27

Kali a kickbox mají samostatné tréninky kam chodí převážně ti co nedělají JJ !! TT není jedna grupa,která semele všechno :D /kromě Máry/.Mimochodem ted ke mně chodí jeden tvůj bývalý žák /O.B./
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron