Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Bujinkan

Příspěvekod TRiTON » čtv 22. úno, 2007 16:36

Ahoj.
Znáte někdo toto bojové umění( www.bujinkan.cz ) ?Cvičili ste ho někdy?Prostě jaké sou vaše názory na něj..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

 

Příspěvekod xiuwei » čtv 22. úno, 2007 18:44

V Bujinkanu mají 3 školy ninjutsu a to :
*Togakure ryu ninpo
*Gyokushin ryu ninpo
*Kumogakure ryu ninpo
Dále vyučují (pokud se nepletu) dalších 6 škol starodávných bojových umění .
Zde na foru určitě nalezneš více o Ninjutsu a Bujinkanu.
Názor na Bujinkan si dle mého názoru musí udělat každý sám a to tím,že si cvičení vyzkouší na vlastní kůži. Jednomu může vyhovovat , zatímco druhému nebude říkat vůbec nic a nebude to pro něj to pravé ,,ořechové,,.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rychi » čtv 22. úno, 2007 20:57

Zrovna dneska jsem se byl podivat na prvni hodinu bujinkanu. Byl to docela zazitek. Prece jen to neni zadne bezmyslenkovite techikareni, ale jde tam o cit. Techniky se daji delat mnoha ruznymi zpusoby, nic zde neni striktne dano. Bujinkan ma hodne siroke postoje a dulezita je i vzdalenost, odkud se pak aplikuji techniky. Techniky jsou relativne rychle (cviceni spise pomale) a snad i ucinne (ale je potreba cvicit), nekdy primo likvidacni (udery do krku apod.).

Takto jsem to vnimal ja. Rozhodne bych bujinkan oznacil za bu, ktere neni jen pro paradu, ale ktere po dobrem zvladnuti dokaze odvratit i utok na ulici.
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Příspěvekod jeikob » sob 24. úno, 2007 17:26

tady jedno dlouhý video o masaki hatsumim. krom tohodle videa tam najdete zadáte li si do hledání hatsumi ješte dva hodinový dokumenty a několik kratších o tomhle pánovi

http://video.google.com/videoplay?docid ... ion%3Along
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod LiPai » ned 25. úno, 2007 20:31

Bujinkan je skělé cvičení věnoval jsem se mu asi 4 roky a můžu jen doporučit. Je tam mnoho věcí co BU může člověku dát. Hlavně boj s vlastním egem a vůbec poznávání své osobnosti.

Na ulici je použitelný a důraz/principy na cítění a vzdálenost si dodnes nesu a používám i v jiných BU-stylech. Obsahuje práci s mnoha zbraněmi, tělo se užívá jako komplexní zbraň, ale nejde o tupou řezničinu. Ale nenechte se zmást bez tvrdosti a dřinu to fungovat stejně nebude jako cokoliv jiného.

Shrnuto a podtrženo rozhodně to stojí, za to mohu jen doporučit!!!
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Kyu666 » ned 05. srp, 2007 20:13

Já osobně bujinkan necvičím,ale náš mistr v něm chvíli vyučoval, poté odešel a založil si vlastní dojo. Tam dnes chodím. Mimo klasiku vyučovanou v bujinkanu, která je nutno říct, perfektní nás vyučuje nynější mistr (neb i vedení se v průběhu doby změnilo) podle cvičebních plánu ninjů. Ale plácám mimo téma, Bujinkan je skvělá věc a nelze než doporučit jak pro člověka,který se chce něco naučit a zdokonalovat, tak pro člověka, který se chce umět efektivně bránit.
Kyu666
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 27. črc, 2007 23:00
Bydliště: Pb

Příspěvekod Tyrman » ned 05. srp, 2007 21:46

Víte někdo o nějaké škole v Severních Čechách? Je-li nějaká..
!!Fuck Ego!!
Tyrman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát 01. zář, 2006 23:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod xiuwei » pon 06. srp, 2007 12:01

Chomutov - info na :
http://www.bujinkan.cz/milant/
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dragonetty » pon 06. srp, 2007 20:34

V Chomutove se trenuje naky to ninjutsu ? Popr kde?

Rad bych zkusil :) , neco se naucil
dragonetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. črc, 2006 23:00

Příspěvekod ghekon » pon 08. říj, 2007 20:39

Nechcu byt skeptik, ale podle tech videi a spol. to povazuji za dalsi saskarnu...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod cudles » pon 08. říj, 2007 23:07

dragonetty píše:V Chomutove se trenuje naky to ninjutsu ? Popr kde?

Rad bych zkusil :) , neco se naucil


Cece V Domu deti a mladeze..hned par kroku od nasi telocvicny :)
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod wolverine » úte 09. říj, 2007 19:34

No tak v Bujinkanu jsem byl párkrát před prázdninama a teď se snad konečně dokopu k tomu abych tam zase jel.Jinak skladba tréninku není pro každého jelikož Luboš Pokorný(nevim jak u ostatních učitelů) to zopakuje asi tak 2x pak to všichni vyzkouší(nevim kolikrát) a jede se dál.Tohle mi při tréninku dělá největší problémy,protože si to často nezapamatuju.
wolverine
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 09. říj, 2007 19:50

Dyť řikam šaškárna... :)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod wolverine » úte 09. říj, 2007 20:31

No neřekl bych...možná je to tim že jsem tam byl jedinej začátečník mezi pokročilejma a i nějaký učitelé co mají vlastní tréninky tam byli.Ty už jsou asi na takové tempo zvyklý...
wolverine
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod NOKT » úte 09. říj, 2007 20:40

ghekon píše:Dyť řikam šaškárna... :)

Když se mluví o šaškárnách tak by se mohlo uvést mnoho stylů... Doufám, zrovna ty takovou šaškárnu neděláš :wink: Ale abych ti pravdu řekl tak bujinkan je dost kvalitní styl
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 09. říj, 2007 21:17

Je to pouze můj názor, ale pokuď sensei něco dvakrát ukáže, 5 minut se to cvičí a jde se dál, tak je to pro mne šaškárna. Např. my jedeme jednu techniku půl tréninku za neustálého dohledu senseie, ale alespoň mám pocit, že to ovládám.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » stř 10. říj, 2007 13:15

v 90 letech jsem byl na semináři Bujinkan u p.Pokorného a techniky jsme cvičili klasicky - jedna technika - delší opakování techniky (rozhodně NE5minut). Za celý seminář (jednodenní) se tam probíralo tak max. 5 technik+postoj.
®e by se až tak změnila metodika ?
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod DaveStone » pon 22. říj, 2007 10:07

Já se tomuto stylu věnoval (nebo v něm tápal) dost krátce, asi dva měsíce před cca 10 lety. Když jsem se byl na první trénink jen podívat, líbilo se mi to. Ale až jsem si to sám zkusil, styl mi připadal dost složitý na pochopení a nepoužitelný v reálném boji. Učili jsme se obranu proti útokům, které v realitě málokdy nastanou. Nízké a široké postoje, učitel techniku spíš jen předvede, moc o ní nemluví, neopravuje chyby nebo jen málo, člověk musí sám přijít na to, kde dělá chybu. Možná, že kdybych tam zůstal déle (třeba několik let), přišel bych na to taky. Nebere se ohled na nováčky v tom smyslu, že kdo přijde začíná tam kde jsou všichni ostatní. To mi taky nevyhovovalo, neumím stavět barák od prvního patra, když nemám postavené základy a přízemí... V podstatě si z toho nepamatuju nic co bych mohl použít v reálném boji. Pak jsem dělal půl roku Vo Dao Vietnam a to bylo o něčem jiném, styl mi vyhovoval, pohyby naprosto přirozené a reálné. Toť můj osobní dojem člověka, který má s tímto BU krátkou zkušenost.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod 24volt » pon 22. říj, 2007 21:39

To DaveStone:

Za 1)
Lidé, kteří bojové umění - jakékoliv - cvičí pouze pár měsíců, by se k jeho použitelnosti, obsahu atd neměli vůbec vyjadřovat, protože o něm ví, s prominutím, tak akorát velký prd. Což je tvůj případ. Já třeba o Vo Dao Vietnam nevím také nic (ani nevím, že existuje) a v životě bych si ho nedovolil kritizovat hned po dvou měsících cvičení.

Za 2)
Téměř každé bojové umění u nás prochází určitým vývojem a učitelé jsou dnes na jiné úrovni, než byli před deseti lety. Nemůžeš nebo neměl by jsi porovnávat metody učení před tolika lety a metody učení dnes. Bujinkan je v našich končinách relativně mladé umění a prošlo značným vývojem a od okamžiku, kdy stále více učitelů a instruktorů jezdí do Japonska, se jenom vylepšuje. Zajdi si zacvičit dnes a porovnej zkušenosti.

Za 3)
Píšeš, že "Učili jsme se obranu proti útokům, které v realitě málokdy nastanou. Nízké a široké postoje..." a pak taky "neumím stavět barák od prvního patra, když nemám postavené základy a přízemí...". Ale přesně ty široké a nízké postoje jsou ten základ. Nikdy je v realitě nevyužiješ, ale pomocí jejich cvičení získáš pevný, stabilní postoj, nehledě na to, že posiluješ nohy. A ty obrany proti nereálným útokům - zase jen základy, které slouží k pochopení principu té či oné techniky. Nemůžeš jako nováček přijít na trénink a hned se vrhnout na "henka", tedy na volný styl.

Samozřejmě, že máš právo na svůj názor a právo ho ventilovat. Ale pozor na to, abys ze sebe neudělal pitomce.
24volt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 09. led, 2006 0:00

Příspěvekod 24volt » pon 22. říj, 2007 21:46

ghekon píše:Nechcu byt skeptik, ale podle tech videi a spol. to povazuji za dalsi saskarnu...


O tom pitomcovi, co jsem psal o post výše - to platí i pro tebe.

Ono se dá o každém bojovém umění, shlédnutém někde na videu, říct, že je to šaškárna. Klidně to takhle můžu říct o Sumu - tlustí hroši se vytlačují z ringu. Nebo o Judu - borci v kimonech na sebe funí, přetahují se a když má někdo z nich rýmu, posmrká toho druhého. Nebo o Kung-Fu - jakési gymnastické cvičení pro jogíny. A tak dále.

A všechno, co jsem o těch BU takhle napsal, je pitomost, protože ani jedno z nich není takové, jak se mi na videích zdá. A proto když něco nezažiju na vlastní kůži, tak o tom držím hubu a nevynáším rychlé soudy bez širších souvislostí.

Aha, no jo, já zapomněl - to je ta internetová demokracie ... :roll:
24volt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 09. led, 2006 0:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků