Tradiční nácvik technik v karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod diablik » pon 22. říj, 2007 9:48

RUNAR píše:No nevypadá to jako gjaku? :lol:
Druhá ruka nekryje ,rameno udírající ruky není u brady.
Nácvik a použití se neliší jen v karate :)


Obrázek


Zaujimalo by ma ktore kolo zapasu to je...12 ?? :lol: ..to ze ma ruku pri pase
neznamena ze to tak je spravne,vela krat som videl v boxe,mma prenosoch ,ze fighter kt. ledva odolaval pod tlakom vystrelil "luckypunch" z dvojkrytu na bradu supera a karta sa obratila..z biteho fightera sa zrazu stal dominatny fighter :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

 

Příspěvekod RUNAR » pon 22. říj, 2007 10:02

Jsem nepsal že je to tak správně...... jen když si projedeš fotky ze zápasu Lewis vs Klitchko tak jsou tam takový techniky vidět překvapivě často 12 kol neboxovali myslím že to skončilo TKO Klitchka v 6. kole.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » pon 22. říj, 2007 10:25

Pohoda :wink: ..len som chcel prispiet trosku do debatky :D
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod jox » pon 22. říj, 2007 12:01

ukropcany píše: :D poskakuje capko... :idea:


http://www.cfn.cz/detail_osoba.php?oid=65023
©tevo Capko .... Čung-Kchuej
:?: :?: :?:

Heh, to asi nebude ono, to bude spíš obyč hovorový slovenský slovo, ne? :lol:


Jinak, já bych karatistům nevyčítal, že si nacvičují i nízké postoje, které v kumite "nevyužijí". To bych musel boxerům vyčítat, že nacvičují skok přes švihadlo, a švihadlo taky do ringu netahaj. :wink:

A "proč nacvičovat nízké postoje pro posílení, když se dá zajít do posilovny" se dá i otočit. Proč kvůli tomu chodit do posilovny, když se to nacvičí v nízkých postojích.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 22. říj, 2007 13:50

Hele co je furt proti tomu hopsání :) , podívejte na pana Aliho ten taky furt tancoval a poskakoval.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: Tradiční nácvik technik v karate

Příspěvekod RBR » pon 22. říj, 2007 17:03

player píše:RBR:
A kde se v covekeu bere ta jistota, ze pouzije jen ten ci onen postoj a ne jiny?Chces rict, ze je snad nejaky univerzalni-dokonaly?


Možná jsem se nevyjádřil správně, ale nikde nemluvím o dokonalém univerzálním postoji. Pouze tvrdím, že každý postoj se má cvičit tak jak bych ho byl schopen použít . Nikoliv mít jeden na způsob cvičení stejného postoje na kata a jiný na aplikace kumite atd.

Je pravdou, že postoj má být co nejnižší, ale musí se v něm zachovat schopnost rychlého pohybu."
Nezda se ti, ze si to protireci?Nizkej postoj preci neni od toho, aby byl rychlej, smankote.Vis ty vubec o cem mluvis, muzu se zeptat, co a jak dlouhu cvicis?:)


Naprosto přesně vím očem mluvím. Je mi jasné, že jsou to dva naprosto odlišné požadavky. Proto jsem dodal, že výsledkem je kompromis, nebo-li zlátá střední cesta, kterou nakonec každý zvolí naprosto přirozeně.
18 let. A co ty. Co jsem zde četl tak si o karate moc nezavadil.

RBR
Naposledy upravil RBR dne pon 22. říj, 2007 17:39, celkově upraveno 1
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pon 22. říj, 2007 17:38

pucmaz píše:RBR: nemam sil reagovat, pises o principech karate a obracis je vzhuru nohama.


Čím je převracím? Jak jsem psal dříve. Jsou různé způsoby jak cvičit karate. Třeba se poučím. Proč bych měl cvičit jiné např. zenkucu dačí v katě a jiné v kumite nebo při aplikaci. Jaké jsou proto důvody? Můžeš mi to vysvětlit. Proč mám cvičit zenkucu tak nízko, že si zadělávám na budoucí zdravotní problémy??? Abych si zaposiloval nohy?? Proč mám cvičit postoje tak, že jsou svým provedením naprosto závislé na síle svalů a přitom jdou zacvičit tak, že naopak svaly používáš minimálně (např.kiba-dači)?
Přemýšlel si někdy nad tím jak dosáhnout stejného efektu s minimem vynaložené síly? O tom je také karate: z minima dostat maximum.
Jsou i jiné přístupy než znáš Ty.

Jsou to tvoje zkusenosti, nebo te to nekdo uci, nebo je to z nejake literatury?

Učí to sensei Nishiyama.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pon 22. říj, 2007 17:48

DrGlock píše:Ptal jsem se na ty postoje jednoho ortodoxního tradičního karatisty (ne nějakého začátečníka, ale adepta na 1. DAN). Říkal mi, že je to tak, že nízké postoje jsou jen metoda, kterou praktikují začátečníci, aby se správně naučili techniky úderů, kopů, krytů, atd. Časem, když se zlepšují, zvyšuje se i postoj, až se dostanou do normálního přirozeného postoje.


Můžeš mi říci kdo to byl? Doufám, že tím nemyslíš mě, neboť jsem se několikrát setkali a o cvičení nejen pokecali a nepamatuji si, že bych něco takového říkal. Jinak pozdravuj Malého Standu a ostatní ať vám to cvičí. Někdy se na vás příjdu mrnout.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: Tradiční nácvik technik v karate

Příspěvekod player » pon 22. říj, 2007 21:04

RBR píše:
player píše:RBR:
A kde se v covekeu bere ta jistota, ze pouzije jen ten ci onen postoj a ne jiny?Chces rict, ze je snad nejaky univerzalni-dokonaly?


Možná jsem se nevyjádřil správně, ale nikde nemluvím o dokonalém univerzálním postoji. Pouze tvrdím, že každý postoj se má cvičit tak jak bych ho byl schopen použít . Nikoliv mít jeden na způsob cvičení stejného postoje na kata a jiný na aplikace kumite atd.

Je pravdou, že postoj má být co nejnižší, ale musí se v něm zachovat schopnost rychlého pohybu."
Nezda se ti, ze si to protireci?Nizkej postoj preci neni od toho, aby byl rychlej, smankote.Vis ty vubec o cem mluvis, muzu se zeptat, co a jak dlouhu cvicis?:)


Naprosto přesně vím očem mluvím. Je mi jasné, že jsou to dva naprosto odlišné požadavky. Proto jsem dodal, že výsledkem je kompromis, nebo-li zlátá střední cesta, kterou nakonec každý zvolí naprosto přirozeně.
18 let. A co ty. Co jsem zde četl tak si o karate moc nezavadil.

RBR


18let co?Karate?Uf, jestli ano, pak me prekvapuje, ze se po 18 letech ptas na takovehle veci, nebo ze se nad nima pozastavujes.
Z toho co pises se mi totiz zda, ze ti nejak usel vyznam cviceni kata pane :?
Co se me tyce, ja sestavy necvicim v podstate vubec, ale zaroven nepovazuju nizke postoje za zbytecnost, za neco, co v realu nevyuziju.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod DrGlock » pon 22. říj, 2007 23:45

RBR píše:
DrGlock píše:Ptal jsem se na ty postoje jednoho ortodoxního tradičního karatisty (ne nějakého začátečníka, ale adepta na 1. DAN). Říkal mi, že je to tak, že nízké postoje jsou jen metoda, kterou praktikují začátečníci, aby se správně naučili techniky úderů, kopů, krytů, atd. Časem, když se zlepšují, zvyšuje se i postoj, až se dostanou do normálního přirozeného postoje.


Můžeš mi říci kdo to byl? Doufám, že tím nemyslíš mě, neboť jsem se několikrát setkali a o cvičení nejen pokecali a nepamatuji si, že bych něco takového říkal. Jinak pozdravuj Malého Standu a ostatní ať vám to cvičí. Někdy se na vás příjdu mrnout.

RBR


No jestli jsi ten kdo si myslím, tak si to říkal ty. SZ
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod pucmaz » úte 23. říj, 2007 0:54

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:13, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 23. říj, 2007 9:33

Promiňte mi že se pletu do vaší diskuze ,
ale podle mě to RBR napsal správně jen mi příjde že si to někteří nepozorně přečetli a reagovali na něco úplně jinýho.
Je jasný že nízký postoj je stabilnější ,záleží na postoji v jakym směru je stabilní ale v nízkym postoji je minimální pohyblivost takže výsledek je nějaký kompromis ,prostě jde o porovnání výhod a nevýhod.
Často tady dochází k tomu že někdo něco napíše jiný si to špatně
přečte a dochází k zbytečným nedorozuměním :roll:
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod zm » úte 23. říj, 2007 10:08

pucmaz píše:
RBR píše:Učí to sensei Nishiyama.
RBR


Takze literatura. Taky jsi to mohl napsat primo...

A jedna mala rada. Nejdriv musis silu mit, abys pak mohl premyslet o tom jak ji nepouzit. V karate jsou mraky silovych cviceni, ruznych posilovacich naradi atd. a presto musi byt boj uvolneny a rychly. Tak cim to asi tak bude? Nebo dechova cviceni, dychas pri nich brichem, nadechujes se nosem, vydechujes pusou a co z toho ti podle tebe bude nebo nebude platne v kumite?
95% karate proste nelze vycist z knizky i kdyby ji napsal sebelepsi mistr. I kdyz zrovna vztah kihon-kata-kumite by pan Nishiyama popisovat mohl...

Sorry, že se pletu do vaší debaty, ale pokud je mi známo tak Nishiyama sensei není žádná literatura, ještě ho nepohřbívejte http://www.volny.cz/karate-kobudo/nishiyama.htm , je to živá legenda Shotokanu a mimochodem jezdí učit i do České republiky. Sám jsem měl tu čest být na jeho cvičení.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gusep » úte 23. říj, 2007 11:24

Podla mna to RBR napisal spravne, len to pochopenie zo strany druhych neprichadza. Postoj by mal byt co najnizsi ale nie za cenu ze celu konstrukciu budu drzat svaly na nohach. Ide o to aby ta konstrukcia bola v maximalnej miere podporena samotnou kostrou a svaly boli co najviac relaxovane, aby sa zachovala moznost pohybu do akejkolvek strany. V takychto postojoch je nutne cvicit kihon, kata a nasledne aj kumite..
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pm » úte 23. říj, 2007 11:45

debata z Marsu

proc se kazdy fixuje na postoje (staticka stranka veci?), a zapomina se na praci nohou? nekdy potrebuje byt clovek stabilni (= teziste nize, sirsi zakladna), nekdy vice mobilni (teziste vyse, uzsi zakladna). neni to preci vzdycky jen tak, jedna 100% spravna moznost, prechody mezi jednotlivymi "postoji" (zamerne v uvozovkach) je preci to o co jde. napr. c.b.u. kladou velky duraz na trenink "postoju", ale vzdy s ohledem na obe strany mince, tj. stabilitu i mobilitu. kdo cvici "postoje" a zacne poskakovat jak vcelou kousnutej, anebo druhy extrem - filmove souboje ala Shaw Bros 70. leta s ucebnicovymi posotji a rytmickymi technikami, to snad ne.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod RBR » úte 23. říj, 2007 17:31

pucmaz píše:
RBR píše:Učí to sensei Nishiyama.
RBR


Takze literatura. Taky jsi to mohl napsat primo...

A jedna mala rada. Nejdriv musis silu mit, abys pak mohl premyslet o tom jak ji nepouzit. V karate jsou mraky silovych cviceni, ruznych posilovacich naradi atd. a presto musi byt boj uvolneny a rychly. Tak cim to asi tak bude? Nebo dechova cviceni, dychas pri nich brichem, nadechujes se nosem, vydechujes pusou a co z toho ti podle tebe bude nebo nebude platne v kumite?
95% karate proste nelze vycist z knizky i kdyby ji napsal sebelepsi mistr. I kdyz zrovna vztah kihon-kata-kumite by pan Nishiyama popisovat mohl...


Pucmazi vzbuď se Nishiyama stále žije :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Má okolo 80 let a stále cvičí. Ten ví o čem mluví. Prostě si v Japanu nesežral všechnu moudrost. :lol: :lol:
Nevyhýbej se přimé odpovědi na přímou otázku. Co tady plácáš o posilování. Pokud začneš používat nízké postoje tak ze začátku než si tělo zvykne posiluješ potom už ne. :!: :!: :!:
To ti potvrdí každý kdo si v této oblasti aspoň trošku pohybuje. Proto se musí pravidelně cviky obměňovat. Měnit způsob zatížení jednotlivých svalových skupin. To jsou úplné základy trenérské praxe.
Pravý důvod proč nízké postoje asi bude jinde, snaž se víc.

Dýchání sem nepleť. Na to jsme již narazili dříve a taky si nakonec neměl moc co psát, pokud si dobře pamatuji.


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod player » úte 23. říj, 2007 20:06

RBR píše:
pucmaz píše:
RBR píše:Učí to sensei Nishiyama.
RBR


Takze literatura. Taky jsi to mohl napsat primo...

A jedna mala rada. Nejdriv musis silu mit, abys pak mohl premyslet o tom jak ji nepouzit. V karate jsou mraky silovych cviceni, ruznych posilovacich naradi atd. a presto musi byt boj uvolneny a rychly. Tak cim to asi tak bude? Nebo dechova cviceni, dychas pri nich brichem, nadechujes se nosem, vydechujes pusou a co z toho ti podle tebe bude nebo nebude platne v kumite?
95% karate proste nelze vycist z knizky i kdyby ji napsal sebelepsi mistr. I kdyz zrovna vztah kihon-kata-kumite by pan Nishiyama popisovat mohl...


Pucmazi vzbuď se Nishiyama stále žije :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Má okolo 80 let a stále cvičí. Ten ví o čem mluví. Prostě si v Japanu nesežral všechnu moudrost. :lol: :lol:
Nevyhýbej se přimé odpovědi na přímou otázku. Co tady plácáš o posilování. Pokud začneš používat nízké postoje tak ze začátku než si tělo zvykne posiluješ potom už ne. :!: :!: :!:
To ti potvrdí každý kdo si v této oblasti aspoň trošku pohybuje. Proto se musí pravidelně cviky obměňovat. Měnit způsob zatížení jednotlivých svalových skupin. To jsou úplné základy trenérské praxe.
Pravý důvod proč nízké postoje asi bude jinde, snaž se víc.

Dýchání sem nepleť. Na to jsme již narazili dříve a taky si nakonec neměl moc co psát, pokud si dobře pamatuji.


RBR


...ano, pokud chces mit obvod stehna 120cm, pak ti zcela jiste nizke postoje a jejich cviceni stacit nebudou, to mas naprostou pravdu.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » úte 23. říj, 2007 20:34

player píše:
RBR píše:
pucmaz píše:
RBR píše:Učí to sensei Nishiyama.
RBR


Takze literatura. Taky jsi to mohl napsat primo...

A jedna mala rada. Nejdriv musis silu mit, abys pak mohl premyslet o tom jak ji nepouzit. V karate jsou mraky silovych cviceni, ruznych posilovacich naradi atd. a presto musi byt boj uvolneny a rychly. Tak cim to asi tak bude? Nebo dechova cviceni, dychas pri nich brichem, nadechujes se nosem, vydechujes pusou a co z toho ti podle tebe bude nebo nebude platne v kumite?
95% karate proste nelze vycist z knizky i kdyby ji napsal sebelepsi mistr. I kdyz zrovna vztah kihon-kata-kumite by pan Nishiyama popisovat mohl...


Pucmazi vzbuď se Nishiyama stále žije :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Má okolo 80 let a stále cvičí. Ten ví o čem mluví. Prostě si v Japanu nesežral všechnu moudrost. :lol: :lol:
Nevyhýbej se přimé odpovědi na přímou otázku. Co tady plácáš o posilování. Pokud začneš používat nízké postoje tak ze začátku než si tělo zvykne posiluješ potom už ne. :!: :!: :!:
To ti potvrdí každý kdo si v této oblasti aspoň trošku pohybuje. Proto se musí pravidelně cviky obměňovat. Měnit způsob zatížení jednotlivých svalových skupin. To jsou úplné základy trenérské praxe.
Pravý důvod proč nízké postoje asi bude jinde, snaž se víc.

Dýchání sem nepleť. Na to jsme již narazili dříve a taky si nakonec neměl moc co psát, pokud si dobře pamatuji.


RBR


...ano, pokud chces mit obvod stehna 120cm, pak ti zcela jiste nizke postoje a jejich cviceni stacit nebudou, to mas naprostou pravdu.


Pokud si k tomu das Superanabol, tak jo :-)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » úte 23. říj, 2007 20:55

luen píše:
player píše:
RBR píše:
pucmaz píše:
RBR píše:Učí to sensei Nishiyama.
RBR


Takze literatura. Taky jsi to mohl napsat primo...

A jedna mala rada. Nejdriv musis silu mit, abys pak mohl premyslet o tom jak ji nepouzit. V karate jsou mraky silovych cviceni, ruznych posilovacich naradi atd. a presto musi byt boj uvolneny a rychly. Tak cim to asi tak bude? Nebo dechova cviceni, dychas pri nich brichem, nadechujes se nosem, vydechujes pusou a co z toho ti podle tebe bude nebo nebude platne v kumite?
95% karate proste nelze vycist z knizky i kdyby ji napsal sebelepsi mistr. I kdyz zrovna vztah kihon-kata-kumite by pan Nishiyama popisovat mohl...


Pucmazi vzbuď se Nishiyama stále žije :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Má okolo 80 let a stále cvičí. Ten ví o čem mluví. Prostě si v Japanu nesežral všechnu moudrost. :lol: :lol:
Nevyhýbej se přimé odpovědi na přímou otázku. Co tady plácáš o posilování. Pokud začneš používat nízké postoje tak ze začátku než si tělo zvykne posiluješ potom už ne. :!: :!: :!:
To ti potvrdí každý kdo si v této oblasti aspoň trošku pohybuje. Proto se musí pravidelně cviky obměňovat. Měnit způsob zatížení jednotlivých svalových skupin. To jsou úplné základy trenérské praxe.
Pravý důvod proč nízké postoje asi bude jinde, snaž se víc.

Dýchání sem nepleť. Na to jsme již narazili dříve a taky si nakonec neměl moc co psát, pokud si dobře pamatuji.


RBR


...ano, pokud chces mit obvod stehna 120cm, pak ti zcela jiste nizke postoje a jejich cviceni stacit nebudou, to mas naprostou pravdu.


Pokud si k tomu das Superanabol, tak jo :-)

Sem si řikal kde dělám chybu, a ja mam jenom anabol a ne super anabol :lol: :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » úte 23. říj, 2007 21:39

player píše:
...ano, pokud chces mit obvod stehna 120cm, pak ti zcela jiste nizke postoje a jejich cviceni stacit nebudou, to mas naprostou pravdu.


Playere ty si ztracený případ. Doufám, že pucmáče vypadne něco zajímavějšího, snad. Zatím nic moc. Naštěstí je karate velmi košatý strom a každý s nás si jej může cvičit jak uzná za vhodné. To je na něm to krásné. Máme se pak čem bavit na foru.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků

cron