Sparring partner

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Sparring partner

Příspěvekod Shrek » stř 24. říj, 2007 12:42

Nasel by se nekdo v praze na 1-2x tydne na fight?
A pak mam jeste dotaz...Do sparring helmy pouzivat/nepouzivat?..Myslim si ze kdyz se nepouzije ze se clovek pak vic snazi aby tu ranu nedostal.S tou helmou je ta rana mensi.Nazory,zkusenosti?
A vyska v boxu podle vas vyhoda/nevyhoda?
Shrek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod TF » stř 24. říj, 2007 12:48

no myslím že snažit se nedostat ránu budeš stejně :wink: jinak já sparoval v helmě jen jednou a dost mi to vadilo abych pravdu řek přišlo mi že mě omezuje :roll: myslím si že když máž rozumnýho sparingpartnera tak to jde i bez helmy :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Lada » stř 24. říj, 2007 13:29

To si vyber sám jestli používat nepoužívat, já v ní vidím docela kulový proto ji nerad používám....a vůbec bych neřek že se člověk snaží aby ránu bez ní ndostal, je to úplně stejné ono dostat šlupku přes hělmu není taky nic příjemnýho, jestli to není nějká ze skafandru, tak v tomhle bych problém nehledal.
Pokuď člověk ale jede i lokty, hlavičky atd..tak se to bez ní dle mě nedá a musí být i s mříží apod..
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod diablik » stř 24. říj, 2007 13:53

shrek--jednoznacne pouzivat!
Naposledy upravil diablik dne čtv 08. lis, 2007 11:49, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Re: Sparring partner

Příspěvekod Toman » stř 24. říj, 2007 13:54

Shrek píše:A vyska v boxu podle vas vyhoda/nevyhoda?


Podle mne jednoznačná výhoda.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod diablik » stř 24. říj, 2007 13:55

[quote="Lada"]To si vyber sám jestli používat nepoužívat, já v ní vidím docela kulový proto ji nerad používám.... yoyo to bol aj moj problemna zaciatku ,ale bol som nuteny s nou cvicit a tak som si zvykol ze mi uz vobec nevadi :D
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Re: Sparring partner

Příspěvekod diablik » stř 24. říj, 2007 13:57

Toman píše:
Shrek píše:A vyska v boxu podle vas vyhoda/nevyhoda?


Podle mne jednoznačná výhoda.

..tak,tak...suhlasim :(
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Re: Sparring partner

Příspěvekod TF » stř 24. říj, 2007 14:22

Toman píše:
Shrek píše:A vyska v boxu podle vas vyhoda/nevyhoda?


Podle mne jednoznačná výhoda.


velká výhoda, navíc vysoký lidi mívaj obyčejně i dlouhý ruce :lol:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Shrek » stř 24. říj, 2007 15:28

Dekuji za odpovedi.Ja mam asi 188 cm a asi 120 kg.Kamarad co dela box me trenoval asi 4 roky.Bylo to spis o tom ze sme sly do posilky a trochu se pomlatily v ringu jen tak.Nebyly to treningy jako ve stylu treningu ale jen takovy ze sem se unavil a makal jsem.Tedka bych chtel zacit u nejakeho poradneho trenera ale nevim jestli neni problem ta ma vaha?...Udery mam tvrde a rychle celkem...A rychlost celkem taky.Ale nevim?...
Shrek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Lada » stř 24. říj, 2007 15:48

diablik píše:
Lada píše:To si vyber sám jestli používat nepoužívat, já v ní vidím docela kulový proto ji nerad používám....

yoyo to bol aj moj problemna zaciatku ,ale bol som nuteny s nou cvicit a tak som si zvykol ze mi uz vobec nevadi :D


Hold když musíš tak musíš, to je jasný zdraví máš jen jedno. Já už si taky zvykám na tu s mříží nic jiného mi nezbývá sice v tom je vidět už úplný houno ale bez ní to nejde, taky asi bude záležet jaká přilba já poznal jen ty levnější kousky
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod Lada » stř 24. říj, 2007 15:55

2Shrek
proč by to měl být problém? když chceš trénovat tak jdi to můžeš ať jsi malej, velkej, tlustej, štíhlej to je přece jedno jak vypadáš na tom nezáleží. Potom uvidíš jestli budeš mít chuť v tom něco dokázat jak na tom budeš :wink: a s váhou se dá vždy něco dělat když je potřeba oproti výšce
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Re: Sparring partner

Příspěvekod TongPa » stř 24. říj, 2007 16:19

Shrek píše:Nasel by se nekdo v praze na 1-2x tydne na fight?
A pak mam jeste dotaz...Do sparring helmy pouzivat/nepouzivat?..Myslim si ze kdyz se nepouzije ze se clovek pak vic snazi aby tu ranu nedostal.S tou helmou je ta rana mensi.Nazory,zkusenosti?
A vyska v boxu podle vas vyhoda/nevyhoda?

Už ti k tomu mnozí něco napsali, ale stejně něco přihodím:

Pokud ti jde o box - v Praze je snad dost boxerských klubů, kde seženeš tolik sparringpartnerů, co jen budeš chtít, takže nechápu, proč toho nevyužiješ... :roll: Trénovat někde v tělocvičně s jedním až dvěma stejnýma lidma je sice lepší než nic, ale proč raději nezískat zkušenosti ze sparringů s xx lidma? Navíc na tebe může dohlédnout trenér a opravit ti různý chyby, pokud v oddíle budou aktivní fighteři, budeš si moct dobře porovnat, na jaké seš úrovni a podobně. Nějaký amatérský opleskávání v tělocvičně je v této situaci kontraproduktivní :!: Tak se zajdi do pár klubů mrknout, nějaký si vyber a máš to. Pokud si chceš jen zaspárovat, nebude to problém, vše je věc domluvy, já taky chodím na box (někdy orientál) jen na sparringy. Co se týče používání helmy, určitě to není od věci. Bolí to v ní taky, takže nějaký obavy, že se nebudeš krýt, jsou naprosto zbytečný. Plusem je to, že si ušetříš různý monokly, rozseklý obočí a pokud bude s lícnicema, tak i trochu chrání nos. Výška je v boxu výhodou, většinou dál dosáhneš rukama. Jinak je ale úplně jedno, kolik měříš či vážíš, box je individuální sport, takže se tvým proporcím přizpůsobí styl boje.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Shrek » stř 24. říj, 2007 16:36

Dekuji moc za odpovedi.Asi zajdu do nejakeho klubu.Chtel bych se boxu zacit plne venovat.Snad se v nejakem chytim a nejaky trener me prijme:).A este jednou dekuju za rady.
Shrek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00


Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků

cron