sebeobrana Brno

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

sebeobrana Brno

Příspěvekod sepa » čtv 17. srp, 2006 22:30

Chtela bych zacit s nejakym bojovym umenim zamerenym predevsim na sebeobranu, nechci nic zavodniho a jde mi predevsim o uplatneni v realu. Poradil by mi nekdo se skolou v Brne, ktera tyto kurzy porada a prinasi to nejaky vysledek? Tema, jestli se vubec mam snazit bezi vedle, jen bych dodala, ze tezko se zenska muze vyhnout chozeni po tme z prace atd.. takze kecy o nejake prevenci me moc nezajimaj. dik
sepa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod Jendis » sob 19. srp, 2006 7:37

zkus Clifoth Academy,kluky znám,jsou velmi dobří.Je to Brněnská odnož školy Sitra Achra.

www.gunting.cz
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » sob 19. srp, 2006 10:29

Taky jsem hledal nějakou reálnou sebeobranu v Brně (jako doplněk ke karate - bez komentářů, prosím :wink: ). Ale boj s nožem jako sebeobrana (n.b. pro ženu)? Nebo jsem to nějak nepochopil? (S.A. neznám - jen co jsem viděl na těch stránkách).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » sob 19. srp, 2006 11:38

Kluky znám,vím,co se tam cvičí...proto doporučuju :wink: Trénink tam není jen o boji nožem,je hlavně o sebeobraně.Koneckonců,stejně záleží jen na ní...ať se mrkne a uvidí sama.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » sob 19. srp, 2006 11:54

OK, díky. Z těch stránek jsem nepoznal, že dělají i sebeobranu. Ptal jsem se proto, že (jak píšu) jsem hledal něco podobnýho.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » sob 19. srp, 2006 12:14

Tak tam zajdi juknout.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » sob 19. srp, 2006 12:20

Měl bych to udělat (ostatně pár tipů už jsem dostal). Jenže já jsem hovado líný - vždycky najdu důvod, proč dneska ještě ne. V minulým životě jsem musel být hrochem...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod DMC » ned 20. srp, 2006 1:38

hehehe...pokud ta skola bude za neco stat, tak se "kecu o prevenci" naposlouchas az az
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Lada » pon 21. srp, 2006 22:21

2sepa

Mám dojem že jsi nepochopila o co v té té prevenci jde :!: jinak by jsi nenapsala to co jsi psala.

Je samozdřejmostí, že člověk musí občas či pořád čelit situaci, v tém případě vracení se v noci z práce, kde možnost napadení obvzláště ženy je vetší, ale stát se může i za bílého dne.....kdykoli a kdekoli :?

Tou prevencí je myšleno tvé chování a přizpůsobení se situaci :wink: tj. když už musíš chodit z práce po tmě tak se tomu přizpůsobit a co nejvíce snížit riziko možného napadení atd....

Ve zkratce co můžeš udělat:
Nechodit tmavými uličkami kde není osvětlení; když to jde tak tam kde se pohybuje více lidí; nechodit kolem tmavých koutů atd..(tak kde je stín či tma); pokuď možno využívat hromadnou dopravu(pokuď jezdí více lidí); vyhnout se místům odkud slyšís hlasitou mluvu (bordel atd..) třeba to obejít jinudy; vyhnout se místům které neznáš či kde žijí někteří neuzpůsobiví občané kde jsou nějaké zábavy (plno opilců) atp; snažit neoblékat se a nechovat se vyzívavě (přitahuje to pozornost); všímat si okolí-zvuků, stínů! dávat pozor na rohy budov atd.....

napsala jsi jasně že tě tohle moc nezajímá (otázka co jsi pod prevencí představuješ ty), ale měla by jsi se nad tímhle hodně zamyslet může ti to jednou teřba zachránit život :!:


No k tvé otázce ti bohužel moc neporadím :( chce to sebeobranu zaměřenou vyloženě na použití na ulici kde se budou vycvičovat i možné situace které tě mohou potkat, hlavně nic není jednoduché a chce to čas a pilný trénink a techniky atd... zafixovat do podvědomí tělocvična je něco jiného než ulice když tě někdo napadne.....takovou bohužel neznám, ale jak tu už bylo zmíněno nějaká škola boje s noži není špatná....měla by jsi se tam naučit i sebeobranu beze zbraně.

každopádně bych ti doporučoval si pořídit nějakou zbraň na obranu může se velice hodit :wink: ale jako z každou zbraní by jsi měla umět alespoň trochu zacházet...pro slečnu bych doporučoval pepřák, eventuelně teleskop tap.....samo i ten nůž ale to s ním musíš umět už zacházet a hlavně být schopná a ochotná ho použít......celekm si totiž dovedu představit jak ty vytáhneš na nějakého hromotluka nějakej pižlák a jaká bude jeho reakce...no spíš se zasměje, třeba tasí taky kdo ví ale když už jednou vytáhneš nůž nejspíše ho budeš muset použít! a s tím by jsi neměla zrovna moc váhat.....

Je to jen můj skromný názor a pohled na věc :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Fung » úte 22. srp, 2006 18:01

Mrkni se na http://www.systema.cz/files/rozhovor/sykora.htm nebo si napiš o info na ds@idmsecurity.cz .Chodí k nám na tréninky i ženy.
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod MACE » pon 18. zář, 2006 11:04

Ahoj, když už jsme zde byly zmíněni! Tak pokud máte někdo zájem.

V měsíci říjnu proběhne v Brně nábor do Kursu boje nožem a sebeobrany školy Clifoth Academy dle metodiky Sitra Achra Systemu - španělské školy.

více brzy na http://www.gunting.cz/clifoth
Martin Červenka
MACE
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17. zář, 2006 23:00

Sebeobrana s Muaythai

Příspěvekod Michnov » pát 26. říj, 2007 10:51

Zdravím, před nějakou dobou jsem našel na netu klub, kde vyučují sebeobranu, kde jako základ berou thaibox ( snad tam bylo napsaný 70% thaibox, 15% zápas, 15 % cosi ). Chtěl bych se tam zajít mrknout, ale zaboha nemůžu tu stránku najít :cry: .
Nevíte někdo, prosím, co to bylo?
Michnov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00

Příspěvekod spider » pát 26. říj, 2007 10:59

... možná jsi myslel tohle:
http://arenakickboxbrno.cz
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Michnov » pát 26. říj, 2007 11:33

nee, to znám...ale dík
Michnov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron