Taiči v Praze - kde začít?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod Picard » pát 26. říj, 2007 13:55

Galiloo píše:Celosvětově uznávaný Mistr Taisen Dešimaru(5.dan Kendó)ve své knize ¨


Trochu bych brzdil v tech celosvetove uznavanych mistrech nedejboze Mistrech :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod pavela » pát 26. říj, 2007 14:01

Galiloo píše:
gilhad píše:Rád bych se začal učit taiči v Praze, jednou týdně, v pondělí nebo ve čtvrtek.

Jak jsem hledal na internetu, tak každá liška chválí svůj ocas, ale spousta příspěvků zase říká, že je více podvodníků/amaterů, než učitelů, kteří můžou něco naučit.

Takže bych byl rád, kdyby mi mohl poradit někdo, kdo se v tom trochu vyzná a nějakou dobu pohybuje.

Kdysi jsem cvičil karate a taky pár dalších (jako šerm a tak), ale to už je dávno a od té doby jsem zestárnul a přibral a ztratil jak sílu, tak výdrž a ohebnost, takže stejně budu muset začínat od začátku.

Nejde mi o soutěžení (rád přenechám mladším), ale chci cvičit sám pro sebe. Čili žádná hvězdná dráha, ale spíš neustálý mírný vzestup.

Děkuji za všechny rady.


Ahoj.No a nechtěl bys raději cvičit něco jiného???Spíš nějaké plnohodnotné Bojové Umění????
Celosvětově uznávaný Mistr Taisen Dešimaru(5.dan Kendó)ve své knize ¨Zen a Bojová Umění; napsal na dotaz jednoho ze svých žáků co je to Taiči toto-
"Tchai-ti bylo původně určeno jen ženám a dětem,starým a fyzicky slabým lidem.Je to velmi zajímavé cvičení,protože učí správnému způsobu dýchání spolu s ohebností a koncentrací mysli.Tchai-ti bylo označováno jako "Zen vestoje" avšak v konečném důsledku jde pouze o tanec,o určitý druh gymnastiky,bez opravdového ducha"

Nechci tím nikoho odrazovat,jen si myslim že pokud se chceš opravdu naučit bránit-měl by si hledat nejspíš jinde. :roll:

Jan Andrlík-1.Dan Judo
Tak nějak nevím, co na to mám slušně říct...? Hmmmm, z toho je vidět, že ten tvůj mistr světa věděl o Tchaj ťi úplný hovno. :? Pavela (žádný dan ani kyju v ničem...)
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jeikob » pát 26. říj, 2007 14:10

No nevím jestli lámání rukou,udery do hrtanu,hazení protivníka na zem ,kopaní do rozkroku či do koleních kloubů je tanec???? :D
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pát 26. říj, 2007 14:19

:D:D:D
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod Riverman » pát 26. říj, 2007 14:47

pavela píše:
Galiloo píše:
gilhad píše:Rád bych se začal učit taiči v Praze, jednou týdně, v pondělí nebo ve čtvrtek.

Jak jsem hledal na internetu, tak každá liška chválí svůj ocas, ale spousta příspěvků zase říká, že je více podvodníků/amaterů, než učitelů, kteří můžou něco naučit.

Takže bych byl rád, kdyby mi mohl poradit někdo, kdo se v tom trochu vyzná a nějakou dobu pohybuje.

Kdysi jsem cvičil karate a taky pár dalších (jako šerm a tak), ale to už je dávno a od té doby jsem zestárnul a přibral a ztratil jak sílu, tak výdrž a ohebnost, takže stejně budu muset začínat od začátku.

Nejde mi o soutěžení (rád přenechám mladším), ale chci cvičit sám pro sebe. Čili žádná hvězdná dráha, ale spíš neustálý mírný vzestup.

Děkuji za všechny rady.


Ahoj.No a nechtěl bys raději cvičit něco jiného???Spíš nějaké plnohodnotné Bojové Umění????
Celosvětově uznávaný Mistr Taisen Dešimaru(5.dan Kendó)ve své knize ¨Zen a Bojová Umění; napsal na dotaz jednoho ze svých žáků co je to Taiči toto-
"Tchai-ti bylo původně určeno jen ženám a dětem,starým a fyzicky slabým lidem.Je to velmi zajímavé cvičení,protože učí správnému způsobu dýchání spolu s ohebností a koncentrací mysli.Tchai-ti bylo označováno jako "Zen vestoje" avšak v konečném důsledku jde pouze o tanec,o určitý druh gymnastiky,bez opravdového ducha"

Nechci tím nikoho odrazovat,jen si myslim že pokud se chceš opravdu naučit bránit-měl by si hledat nejspíš jinde. :roll:

Jan Andrlík-1.Dan Judo
Tak nějak nevím, co na to mám slušně říct...? Hmmmm, z toho je vidět, že ten tvůj mistr světa věděl o Tchaj ťi úplný hovno. :? Pavela (žádný dan ani kyju v ničem...)


Jo presne tak, tohle jsem v te jeho knize cetl taky a je uplne jasny, ze taiji nikdy nevidel...mozna tak stary zensky nekde v parku..typicky priklad mluveni o necem bez zkusenosti a znalosti...
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pm » pát 26. říj, 2007 14:53

v tom pripade
Celosvětově uznávaný Mistr Taisen Dešimaru
pise s prominutim pekny kokotiny
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Panda » pát 26. říj, 2007 18:32

Kluci, brzděte, podepsal se vlastním jménem a napsal dokonce co cvičí a jaký má stupeň,takže si podle mého zaslouží rozumnou diskuzi. :!:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Galiloo

Příspěvekod gilhad » pát 26. říj, 2007 18:53

No, co jsem viděl, tak i taiči má docela rozumná obranná použití.

Ale jinak ano, mým cílem není naučit se bránit (to už celkem dokážu), ale spíš právě nějaké bojové umění, které neklade velké nároky na fyzičku. Něco pro starší a fyzicky oslabené lidi. (A jejich matky, když už jsme u toho - protože matka chce také chodit cvičit se mnou).

Co jsem z taiči viděl, tak se tam účinek dosahuje na dost dlouhé dráze, kde se postupně zrychluje, místo jedním krátkým úderem, s tím, že důraz je kladen hlavně na plynulost. A plynulost je oblast, kterou bych rád rozvíjel.

Pro běžnou obranu na ulici si zatím vystačím s tím, co jsem se naučil v karate, šermu(teleskop), sebeobraně a na střelnici.
gilhad
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. říj, 2007 23:00

Příspěvekod gilhad » pát 26. říj, 2007 18:56

2All: Galiloo má svým způsobem pravdu, ale právě to, co on vidí jako nevýhodu, je to, co já hledám. Alespoň si to teď myslím.
gilhad
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. říj, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » pát 26. říj, 2007 19:05

gillhad: s tim "neklade prilis velke naroky na fyzicku" bych si byt tebou moc neveril. Abys nebyl prekvapeny :D
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod Pepah » pát 26. říj, 2007 19:45

Galiloo píše:Ahoj.No a nechtěl bys raději cvičit něco jiného???Spíš nějaké plnohodnotné Bojové Umění????
Celosvětově uznávaný Mistr Taisen Dešimaru(5.dan Kendó)ve své knize ¨Zen a Bojová Umění; napsal na dotaz jednoho ze svých žáků co je to Taiči toto-
"Tchai-ti bylo původně určeno jen ženám a dětem,starým a fyzicky slabým lidem.Je to velmi zajímavé cvičení,protože učí správnému způsobu dýchání spolu s ohebností a koncentrací mysli.Tchai-ti bylo označováno jako "Zen vestoje" avšak v konečném důsledku jde pouze o tanec,o určitý druh gymnastiky,bez opravdového ducha"

Nechci tím nikoho odrazovat,jen si myslim že pokud se chceš opravdu naučit bránit-měl by si hledat nejspíš jinde. :roll:

Jan Andrlík-1.Dan Judo


:lol:
Ja bych na tech slovech tolik nelpel ...
Ale pro rychle posouzeni 'kvality' to jiste mnoha lidem postaci .. :twisted: ( zvlast kdyz jde o slova "mistra" ! :idea: )
Nekomu to muze prijit trochu povrchni a zcestne, ale kdo chce kam ..
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Re: Galiloo

Příspěvekod CyberDragon » pát 26. říj, 2007 21:02

gilhad píše:nějaké bojové umění, které neklade velké nároky na fyzičku.
8O :o :) :D :lol: :twisted: gun-fu!
CyberDragon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 17. lis, 2006 0:00

Příspěvekod gilhad » sob 27. říj, 2007 0:15

CyberDragon: To uz pestuju peknych par let :-P
gilhad
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 16. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pavela » sob 27. říj, 2007 2:43

Panda píše:Kluci, brzděte, podepsal se vlastním jménem a napsal dokonce co cvičí a jaký má stupeň,takže si podle mého zaslouží rozumnou diskuzi. :!:
No dyť taky rozumně diskutujem, ten Kišošibaru řekl hovadinu a my jsme řekli že je to hovadina, to je snad dostatečně rozumný ne? :lol: Jenom chci dodat, že když je ten kolega 1.dan v judu, tak jsem chtěl upozornit (a tímto navrhuji) že se můžeme potkat a jsem ochoten se vsadit, že veškeré techniky které mi předvede z Juda tak mu předvedu, kde jsou v sestavě Taijiquan (a stačí mi na to 1 styl, nemusím skákat od Chen k Wu) To je rozumný návrh, vyvrátit tvrzení nějakého mistra světa jednoduchými a nepopiratelnými argumenty? Může být mistr světa třeba v karáte a to neznamená, že ví něco o taiji mušimuši ogenki desu ka :lol: je to asi Japonec ne?, nikoliv Číňan PS: jestli něco KLADE nároky na fyzičku, tak je to taiji, dřina jako cokoliv jinýho.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Taiči v Praze - kde začít?

Příspěvekod PC » sob 27. říj, 2007 11:11

Galiloo píše:Celosvětově uznávaný Mistr Taisen Dešimaru(5.dan Kendó)ve své knize ¨Zen a Bojová Umění; napsal na dotaz jednoho ze svých žáků co je to Taiči toto-
"Tchai-ti bylo původně určeno jen ženám a dětem,starým a fyzicky slabým lidem.Je to velmi zajímavé cvičení,protože učí správnému způsobu dýchání spolu s ohebností a koncentrací mysli.Tchai-ti bylo označováno jako "Zen vestoje" avšak v konečném důsledku jde pouze o tanec,o určitý druh gymnastiky,bez opravdového ducha"
Jan Andrlík-1.Dan Judo


Mno to vypada, te tento mistr, opravdu nevi o cem je rec. Nedavno mi pri tomto "Zenu vestoje a tanci" v Cine malem utrhali ruce, zlomili pater, vycistili se mnou par tmavych koutu v mistnosti.... no proste jak napsal: tanec bez opravdoveho ducha... :roll: :)
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pavela » sob 27. říj, 2007 11:47

Jojo, nejhorší je, když si někdo pod vlivem obdivujících oveček začne myslet, že má patent na rozum a začne blábolit o něčem, o čem ví prd... Ačkoliv se nezdá, že by číňani měli nějak Japonce v lásce a že by jejich BU nějak obdivovali, přesto jsem neslyšel jediného čínského mistra tvrdit, že Kendo je nějaké zdravotní máchání mečem, u kterého navíc vydávají nějaký směšný řev. Jednoduše tomu nerozumim, tak se k tomu nevyjadřuju. A když se k tomu CHCI mermomocí vyjadřovat, tak si o tom alespoň něco přečtu a trochu tomu porozumím,ale alespoň z knížky nějakého odborníka nikoliv z příručky Zorky Jandové "Technika Tajči-Radaru" . :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Galiloo

Příspěvekod brtnik » sob 27. říj, 2007 22:50

gilhad píše:Co jsem z taiči viděl, tak se tam účinek dosahuje na dost dlouhé dráze, kde se postupně zrychluje, místo jedním krátkým úderem, s tím, že důraz je kladen hlavně na plynulost. A plynulost je oblast, kterou bych rád rozvíjel.


2pavela: Tak na tohle bych se rád zeptal. Co jsem zatím pochopil (tedy myslel že pochopil), tak se mi zdá, že tady gilhald popisuje metodu a nikoli cíl. Mně se zdálo, že cílem je naopak stlačit veškerou energii do minimáního časového úseku (tedy v určitých technikách). Jen tak dokáže i slabší člověk vyvinout devastující účinek. Pokud by svou sílu "promrhal" na dlouhé dráze, nic by nedocílil. Ovšem cesta k tomu to dokázat vede přes tu uvolněnost, plynulost.
Hmmmmm, k té schopnosti mi zbývá ještě cesta daleko daleko za obzor 8O
Mýlím se?

Michal
brtnik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 21. říj, 2007 23:00
Bydliště: Praha 10

Re: Galiloo

Příspěvekod pavela » ned 28. říj, 2007 8:53

brtnik píše:
gilhad píše:Co jsem z taiči viděl, tak se tam účinek dosahuje na dost dlouhé dráze, kde se postupně zrychluje, místo jedním krátkým úderem, s tím, že důraz je kladen hlavně na plynulost. A plynulost je oblast, kterou bych rád rozvíjel.


2pavela: Tak na tohle bych se rád zeptal. Co jsem zatím pochopil (tedy myslel že pochopil), tak se mi zdá, že tady gilhald popisuje metodu a nikoli cíl. Mně se zdálo, že cílem je naopak stlačit veškerou energii do minimáního časového úseku (tedy v určitých technikách). Jen tak dokáže i slabší člověk vyvinout devastující účinek. Pokud by svou sílu "promrhal" na dlouhé dráze, nic by nedocílil. Ovšem cesta k tomu to dokázat vede přes tu uvolněnost, plynulost.
Hmmmmm, k té schopnosti mi zbývá ještě cesta daleko daleko za obzor 8O
Mýlím se?

Michal
No já sice moc nechápu tu větu, (co to znamená "na dlouhé dráze...") ale jestli je to tak jaks to pochopil, tak skutečně popisuje metodu, nikoliv cíl. Ono v tchjti ani tak nejde o to stlačit nějakou sílu do minimálního času a prostoru, to je jenom jedna část která se nazývá Fa «in , ono jde v tchajti hlavně o to, co přesně vychází ze symbolu tchjti (ryby) prostě tu sílu přepólovat, obrátit. Proto se to nazývá tchjti-nejvyšší polaria, vrchol polarity. To se právě nacvičuje v tchuišou. A plynulost které se dosahuje pomalým cvičením je v důsledku v praxi samozřejmě neviditelná, protože musí být blesková. Ale je tam, stejně jako v Xingyi a Pakua
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Galiloo

Příspěvekod brtnik » ned 28. říj, 2007 9:19

pavela píše:
stlačit nějakou sílu do minimálního času a prostoru, to je jenom jedna část která se nazývá Fa «in , ono jde v tchajti hlavně o to, co přesně vychází ze symbolu tchjti (ryby) prostě tu sílu přepólovat, obrátit. Proto se to nazývá tchjti-nejvyšší polaria, vrchol polarity. To se právě nacvičuje v tchuišou. A plynulost které se dosahuje pomalým cvičením je v důsledku v praxi samozřejmě neviditelná, protože musí být blesková.


:idea: Proto jsem tam vložil to (tedy v určitých technikách). Ale takhle pěkně jsem to v hlavě srovnané neměl.
Díky

Michal
brtnik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 21. říj, 2007 23:00
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod TongPa » ned 28. říj, 2007 10:10

Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s touto školou: http://www.taiji.cz Jde mi o to, jestli cvičí plnohodnotné Taiji, tedy i jako bojové umění a ne jen pouhé zdravotní cvičení pro radost z pohybu, jak to podle dostupných informací u Taiji často bývá... :roll: Mají totiž u nás otvírat oddíl a jedna kámoška by o to jako zdravotní cvičení měla zájem, ale chtěla by, aby to alespoň trochu bylo použitelné i k sebeobraně.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron