Karate v Brně

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Karate v Brně

Příspěvekod spider » sob 27. říj, 2007 1:33

Prosil bych brňáky o tip na dobrý oddíl karate... Je jich tu spousta a pár jsem jich už stihl navštívit, ale zatím jsem nenašel, co hledám. Jde mi především o tohle:
1) Rozumný přístup trenéra, který na mě hned od začátku dohlédne a nenechá mě bez bližšího vysvětlení a potřebných korekcí fixovat si v houfu ostatních začátečníku parodie na techniky, jak se to bohužel často děje...
2) Vybavení a zázemí dojo: Tady se asi nesetkám s pochopením hardcorových karatéků, ale opravdu nechci chodit z tréninku zpocený a celý ulepený ... takže takové ty školní tělocvičny s do bosých nohou zeboucí palubkou, bez možnosti se na místě osprchovat, to už vážně neee.
Klidně bych si i připlatil za osobního trenéra, myslím, že ten rozdíl v progresu by za to stál, ale nevím, nakolik je to v této oblasti obvyklé/možné.
Víte někdo o takovým, zřejmě slušným oddílu? :wink:
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod RBR » sob 27. říj, 2007 11:52

Záleží co hledáš. Posílám ti odkaz na vyznavače tradičního karate, bez jakéhokoli sportovního vlivu. Podle toho co jsi psal mohlo byt to být to pravé pro tebe. Zkus to a uvidíš.

http://www.cudk.cz/shobukan.htm

Pokud hledáš kvalitní sportovní karate tak je to oddíl Ing. Bočka (goju ryu, spíše kataři) a myslím SK global (kumiťáci).

www.goju-ryu.cz/tarokan
www.karateglobal.com

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod ghekon » sob 27. říj, 2007 19:15

spider: Tvuj pristup je velmi "zvlastni". Z tvych prispevku jsem pochopil ze bys si chtel koupit nadstandartni peci, trenovat idealne v hotelu s vyhrivanou palubkou.... nemusim pokracovat ne? V tom je to kouzlo, vracet se z treninku cely zpoceny a ulepeny ;)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » sob 27. říj, 2007 19:39

ghekon píše:spider: Tvuj pristup je velmi "zvlastni". Z tvych prispevku jsem pochopil ze bys si chtel koupit nadstandartni peci, trenovat idealne v hotelu s vyhrivanou palubkou.... nemusim pokracovat ne? V tom je to kouzlo, vracet se z treninku cely zpoceny a ulepeny ;)


myslim že si z něj nemusíš dělat srandu a já ho celkem chápu, chtít, aby se mi trenér věnoval je normální a myslim že mluví o tom, že mu vadí, že se po tréninku nemůže osprchovat a ne to, že se zpotí
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod spider » sob 27. říj, 2007 21:25

ghekon píše:spider: Tvuj pristup je velmi "zvlastni". Z tvych prispevku jsem pochopil ze bys si chtel koupit nadstandartni peci, trenovat idealne v hotelu s vyhrivanou palubkou.... nemusim pokracovat ne? V tom je to kouzlo, vracet se z treninku cely zpoceny a ulepeny ;)


Čekal jsem takovou reakci :wink:
Makat mi nevadí, už skoro 10 let chodím pravidelně do posilovny (mimo jiné), kde ze mně jenom lije ... no a tam jen málokoho napadne taková hovadina, obléct si po tréninku na zpocené tělo "civil" a pelášit bez sprchy domů. To zase připadá trochu "zvláštní" mně ... no ale hlavně když to nevadí jejich holkám 8)
Co se týče trenéra, všiml jsem si, že je v praxi velký rozdíl mezi tím, něco opravdu dobře umět a tím, dokázat to dobře a efektivně učit ostatní. To že mám např. úplně špatně sevřenou pěst bych se nechtěl dozvědět na x-tém tréninku v šatně od kolegy, ale přímo od trenéra. Vím, že není jednoduché, aby se trenér věnoval dostatečně všem, včetně začátečníků (kteří to sice možná potřebují nejvíc, ale je to zároveň sysifofská práce, protože jich většina stejně brzo odejde...) a proto sonduji i možnost individuálnějšího přístupu. Ze zkušenosti vím, že se to vyplatí, i když to bývá samozřejmě dražší.
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 28. říj, 2007 7:14

spider píše:
Co se týče trenéra, všiml jsem si, že je v praxi velký rozdíl mezi tím, něco opravdu dobře umět a tím, dokázat to dobře a efektivně učit ostatní.



Tak tohle je velká pravda.....ne každý,kdo něco umí,je dobrým učitelem. :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » ned 28. říj, 2007 7:35

ghekon píše:V tom je to kouzlo, vracet se z treninku cely zpoceny a ulepeny

Ano, to je ta správná cesta bojovníka, hrnout si to třeba šalinou přes celej štatl, v zimě, zpocenej, ulepenej a smradlavej. U tělocvičny sice máme sprchy, ale já je nepoužiju, protože to není in. Co na tom, že se i ti nejlepší a nejuznávanější mistři občas po tréninku osprchují :wink:
A studená palubka - to je neoddělitelný atribut správného karatisty. Zápal plic? Pche, čelo do sněhu a je po horečce...
A že si někdo připlatí, aby se rychleji dostal k informacím? Co jiného je třeba platit za semináře, dělat (a platit) třeba dva styly současně? Jasně, makat a potit se musí, ale není nic špatného na tom dostat se k cíli efektivně a tak, abych si svých dovedností na stará kolena ještě mohl užít.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod spider » ned 28. říj, 2007 12:48

Ok, pánové, myslím. že je celkem jasné, že trocha teorie (teď se mi do ruky dostala např. velice sympatická knížka od ©ebeje) nikdy nezaškodí, ale nedá se samozřejmě stavět jen na ní.
Ale mohli by tady brňáci napsat, jak to vypadá s ohledem na výše uvedené u nich? Případně hodit nějaký tip, jako to udělal RBR (díky). Vše nejlépe podložené osobní zkušeností.
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod kik » ned 28. říj, 2007 13:23

spider píše:Ok, pánové, myslím. že je celkem jasné, že trocha teorie (teď se mi do ruky dostala např. velice sympatická knížka od ©ebeje) nikdy nezaškodí, ale nedá se samozřejmě stavět jen na ní.
Ale mohli by tady brňáci napsat, jak to vypadá s ohledem na výše uvedené u nich? Případně hodit nějaký tip, jako to udělal RBR (díky). Vše nejlépe podložené osobní zkušeností.


Ahoj ano je důležité cvičit a cvičit ,ale stejně důležité je cvičit to správně takže jsem ti to popsal to s tou knihou.Jsem rád ,že jsi pochopil co jsem tu napsal. Samozřejmě mi nešlo o to aby jsi byl jen teoretik ,ale chtěl jsem ti jen poradit dobře ,aby jsi jen slepě nedůvěřoval a měl svou hlavu.Jinak chtěl bych se zeptat jaké karate by tě lákalo jestli shotokan nebo nebo něco tradičního?
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod spider » ned 28. říj, 2007 17:40

kik píše: Jinak chtěl bych se zeptat jaké karate by tě lákalo jestli shotokan nebo nebo něco tradičního?

Ahoj, přiznám se, že takhle položrné otázce moc nerozumím ... mám za to, že třeba shotokan je spíš označení školy (stylu), které neznamená, že by nemohlo jít o "tradiční" karate. Ale můžu se mýlit, o karate toho zatím vím příliš málo na to, abych mohl dělat nějaké soudy.
Pokud jde o to, jakou preferuji školu, tak musím říct, že tuhle otázku zatím moc neřeším. Základ bude asi všude dost podobný a na drobné nuance přijde čas později. Stejně není důležité, co si dá daný oodíl do názvu, ale jak to naplní. Proto bych se spíš než podle stylu řídil podle těch výše uvedených měřítek ... možná bych měl napsat, že mi za chvíli bude 30, a sportovní (závodní) ambice rozhodně nemám
Cvičím v podstatě "jen" pro dobrý pocit a abych byl fit :wink:
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod ghekon » ned 28. říj, 2007 18:12

A jsi pevne rozhodnuty ze chces karate?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod spider » ned 28. říj, 2007 18:21

ghekon píše:A jsi pevne rozhodnuty ze chces karate?


Nee, ve skutečnosti chci hrát kuličky, ale asi jsem se přepsal.
Kam tím míříš, pistolníku?
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 28. říj, 2007 18:32

ukropcany píše:Asi radšej karate... predsalen už je pomaly v dôchodkovom veku... :wink: :lol:


wolle...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ghekon » ned 28. říj, 2007 18:34

spider: Treba jestli byses nechtel poohle
dnout po necem jinem, brno je mesto netusenych moznosti :) (skoda ze tam nebydlim :(
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod spider » ned 28. říj, 2007 18:47

Jo tak to beru :D
Jak důchodce se necítím a jsem docela ve formě ... mám za sebou dost let juda, ale taky nějaký zdravotní trable (páteř), které mi v něm brání pokračovat dál ... jenže celej život sportuju a nechci na tom nic měnit, no a tak koukám na takové aktivity, které by se daly dělat i v tom domově důchodců 8)
Strašně se mi líbí třeba box, muay-thai apod., ale nedokážu si ty borce představit, jak do sebe buší v 50 a nebo ještě pozdějc...
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 28. říj, 2007 18:52

Spider: Tak to je problem, prave k judu/sambu jsem te chtel prekecat :D
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » ned 28. říj, 2007 21:03

spider píše:Případně hodit nějaký tip, jako to udělal RBR (díky). Vše nejlépe podložené osobní zkušeností.


Oddílů karate v Brně je spousta. Stačí prolustrovat internet. Moje osobní zkušenost je s tím prvním oddílem co jsem ti napsal. Podle toho co si tady na sebe prásknul si myslím, že to bude pro tebe správná volba. Navíc tvé zkušenosti juda se ti tam budou hodit. Stav se tam a uvidíš, když tak mi napiš do SZ jaký to na tebe udělalo dojem.
U ostatních dvou typů osobní zkušenost nemám. Jak to tam chodí nemůžu sloužit. Uvedl jsem je tam proto, že neznal o tobě více informací. Osobně bych volil oddíl spíš podle kvality výuky a trenérů než podle možnosti osobní hygieny.
Takže přeji hodně štěstí při výběru.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

karate v brně

Příspěvekod radimoos » ned 25. lis, 2007 11:15

Ahooj,
jestli opravdu hledáš karate v pravém slova smyslu. Karate, kde se dostaneš opravdu dobré základy a všechno co ti bude řečeno, nebude zapředeno mýty, ale bude ti dávat přísnou logiku, doporučuji ti Jana Hrbáčka 4.dan, jako jediný v republice cvičil a stále je v kontaktu se senseiem Nishiyamou....Ofšem je dobré projít víceroklubů, první tréninky jsou většinou zdarma, takže pak si budeš moct srovnat, jaký přístup ti vyhovuje nejlépe.
odkaz na tento klub www.karatebrno.cz

PS: KARATE BEZ TVRDÉ PRÁCE NEEXISTUJE!!! v TOM SE SHODNU I S OSTATNÍMI KLUKAMI, KTEŘÍ PRAVIDELNĚ TRÉNUJÍ A JE JEDNO JAKÝ STYL
radimoos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 01. srp, 2007 23:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron