BOX-začátky

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Genesis » ned 28. říj, 2007 21:05

nechci zakládat nové vlákno a tak se zeptám tady. začal sem s kickboxem a mám v plánu si pořídit rukavice. může mi prosím někdo vysvětlit, co u nich znamená to "oz" a jaký je ideální na sparring? díky moc
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Příspěvekod TongPa » ned 28. říj, 2007 22:28

Genesis píše:nechci zakládat nové vlákno a tak se zeptám tady. začal sem s kickboxem a mám v plánu si pořídit rukavice. může mi prosím někdo vysvětlit, co u nich znamená to "oz" a jaký je ideální na sparring? díky moc


To "oz" znamená váhu rukavice v uncích (jedna unce = 28,35g). Pro zápas se používají 10oz rukavice (někdy dokonce jen 8oz). Jaké zvolit pro sparring, to záleží na tvojí hmotnostní kategorii, pokud seš nějaká moucha, klidně stačí do 12oz. Asi nejčastěji se používají 14oz, pokročilý mlátičky těžkých vah používají rukavice 16oz. Jednou jsem dokonce viděl v akci rukavice 18oz, ale nemohl jsem smíchy spárovat, byly to takový dvě obrovský koule, který vypadaly, že jsou stejně velký jako hlava... :lol: Jinak tam kde boxuju já, používají při sparringu střízlíci do 80 kg normální 10oz rukavice, ale to prý není normální... :twisted:

PS: Kde že to s tím kickboxem začínáš? Ohledně vybavení ti přece nejlépe poradí trenér :idea:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Tongpovi

Příspěvekod lukaskon » ned 28. říj, 2007 22:39

Ty šmejde ... já ti dám, že ses nemohl smíchy udržet, i já občas spáruju v 18oz, ale poslední dobou spíš v 14oz. Ale i těma osmnáctkama jsem pár usměváčků poslal na podlahu :-)
Spárovat v 10oz se rovná vraždě pokud se jedná o zkušený bojovníky ...
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Genesis » ned 28. říj, 2007 22:40

Tongpa: ve Vamberku a trenér mi doporučil pořídit si set z hayashi, kde sou rukavice 10oz
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

To: Genesis

Příspěvekod lukaskon » ned 28. říj, 2007 22:52

Ty používám taky ... jako pytlovky :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod TongPa » ned 28. říj, 2007 23:09

Genesis píše:Tongpa: ve Vamberku a trenér mi doporučil pořídit si set z hayashi, kde sou rukavice 10oz

Pro úplnýho začátečníka jsou 10oz rukavice v pohodě, než se dostaneš na úroveň, že tě rozumný trenér pustí do sparringu, budeš nějakou dobu na tréninku jenom stínovat, mlátit do lap a pytlů, na drily ve dvojici jsou 10oz taky v pohodě a na první lehčí sparringy to taky ještě jde. Když u toho pak zůstaneš, pořídíš si ještě nějaký větší rukavice. A ty 10oz se ti neztratí, když je nepoužiješ přímo do zápasů, můžeš je stejně jako Lukáš (lukaskon) používat jako pytlovky. :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Re: Tongpovi

Příspěvekod TongPa » ned 28. říj, 2007 23:14

lukaskon píše:Ty šmejde ... já ti dám, že ses nemohl smíchy udržet, i já občas spáruju v 18oz, ale poslední dobou spíš v 14oz. Ale i těma osmnáctkama jsem pár usměváčků poslal na podlahu :-)

Proboha, jak jsi to dokázal? 8O Už to mám! :idea: Zabral jsi ze všech sil, zvedl jim ty 18oz nad hlavu a upustil! :twisted: Neudělal sis kýlu? Seš přece jen takovej drobnější... :P
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Re: Tongpovi

Příspěvekod lukaskon » pon 29. říj, 2007 7:57

TongPa píše:
lukaskon píše:Ty šmejde ... já ti dám, že ses nemohl smíchy udržet, i já občas spáruju v 18oz, ale poslední dobou spíš v 14oz. Ale i těma osmnáctkama jsem pár usměváčků poslal na podlahu :-)

Proboha, jak jsi to dokázal? 8O Už to mám! :idea: Zabral jsi ze všech sil, zvedl jim ty 18oz nad hlavu a upustil! :twisted: Neudělal sis kýlu? Seš přece jen takovej drobnější... :P


Ty šmejde!!! :D Ale je pravda, že ty 18oz už jsou dost veliký, když jsem v nich bouchal prvně tak jsem myslel, že se zblázním. Už je tolik nepoužívám, protože jsou hrozně veliký a lehce se s nima vykrejvaj údery ... tak abych si na to nezvykl sparuju raději v 14oz.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Shrek » ned 04. lis, 2007 20:04

Tak sem byl parkrat u nas v posilovne s par lidma...A zkousel sem si neco malo a sparringoval.A naskytl se dalsi problem..:)...Kdyz boxuju a mam na sobe bandaze + rukavice a pak to sundam tak mam natekly ruce a klouby celkem hodne...A jako vzdycky po tom jakoby "treningu"Co s tim nebo nedelam v necem chybu?
Shrek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod mirsv » ned 04. lis, 2007 20:36

Shrek píše:Tak sem byl parkrat u nas v posilovne s par lidma...A zkousel sem si neco malo a sparringoval.A naskytl se dalsi problem..:)...Kdyz boxuju a mam na sobe bandaze + rukavice a pak to sundam tak mam natekly ruce a klouby celkem hodne...A jako vzdycky po tom jakoby "treningu"Co s tim nebo nedelam v necem chybu?


já mám oteklý klouby akorát,když mlátím do pytle bez rukavic.
Možná to bude tím,že si ty bandáže hodně utahuješ :wink:
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod RBR » ned 04. lis, 2007 21:06

ukropcany píše:Naposledy keď mal proti mne niekto 10oz rukavice na sparingu, tak som skončil s 3 cm sekom nad okom... :x Keď vidím, že má niekto desiny, tak ho posielam rovno do prdele...


Nevím na co si stěžuješ, co májí říkat ti co nepoužívají rukavice vůbec když jim to při bezkontaktním boji ujede. :(

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod TF » ned 04. lis, 2007 21:30

RBR píše:
ukropcany píše:Naposledy keď mal proti mne niekto 10oz rukavice na sparingu, tak som skončil s 3 cm sekom nad okom... :x Keď vidím, že má niekto desiny, tak ho posielam rovno do prdele...


Nevím na co si stěžuješ, co májí říkat ti co nepoužívají rukavice vůbec když jim to při bezkontaktním boji ujede. :(

RBR


no jenže při boxu to ujede třošku víckrát :lol: jinak ukropc. má pravdu 10 jsou fakt vražda tréning není o tom aby jsi si pak dával týden rekonvalescenci
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod RBR » pon 05. lis, 2007 10:09

ukropcany píše:Je trošku rozdiel, keď Ti jedna ujde a keď sa do Teba vysipe 100 kilový chlap a nesprestane kým sa Ti nepodlomia nohy... :idea:

P.S. Už Ti niekto na tréningu prerazil podočnicové oblúky? Mne áno... rukavicou...


Naštěstí ne. Spíš mám opačné zkušenosti. Moje pěst ničím nekrytá se nedopatřením potkala s čelistí sparinga. Mu se nestalo nic a ja si dával dohromady naražený kloub na ukazováčku 3 měsíce. Nebyla to žádná pecka jenom lehké uvolněné tsuki, ale málem jsem si pustil do kalhot jak to zabolelo. Pochopil jsem, že otužování hran má něco do sebe.

Což mě přivádí na myšlenku mimo topic. Jaké máte vy plnokontaktníci zkušenosti s tím když se sundají rukavice bouchnete si do něčeho tvrdého co by zhruba imitovalo lidskou lebku. Kolik úderů snesou vaše pěsti než se stanou nefunkční. Má s tím někdo zkušenosti?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Shrek » sob 17. lis, 2007 22:36

Tak sem si vybral rukavice http://www.piransport.cz/prodej/boxersk ... ail&zid=28

Bandaze - http://www.piransport.cz/prodej/boxersk ... ail&zid=92

Chranice na zuby - http://www.piransport.cz/prodej/chranic ... ail&zid=54

Co myslite je to dobre?Ve ctvrtek pristi du na prvni trening k lukasovy.
Shrek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Re: Nabrání hmoty

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 9:56

lukaskon píše:No to jsou problémy :-) v boxu chce každej hubnout a né přibýrat!!! Asi ti to dojde časem, ale když už se ptáš ... Musíš hodně trénovat, fyzicky makat a k tomu hodně jíst. Kup si nějakej creatin, aminokyseliny a proteiny :-) a to bašti, ale jen k tréninku, jinak je to slabota.


Jej to ne... to jsou chemické sračky... co vidím tyhle věci na známých, co chou třeba nabrat rychle svalovou hmotu v posilovne, tak vidím, že jeden měl třebas bulku na obočí velikosti golfového míčku... A navíc to dává zabrat játrům...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Dplňková výživa

Příspěvekod lukaskon » ned 18. lis, 2007 10:13

Ne, v dnešní době už je to ok. Musíš si ale vybrat dobrou firmu a mám pocit, že tvůj známej žral spíš koňský dávky nepovolenejch látek!
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dplňková výživa

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 10:57

lukaskon píše:Ne, v dnešní době už je to ok. Musíš si ale vybrat dobrou firmu a mám pocit, že tvůj známej žral spíš koňský dávky nepovolenejch látek!


Nevím, co bral, ale vím, že si dával 2x vyšší dávky... :lol: Prý, že to k tomu svádí... :roll: tak nevím...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Rimmer » ned 18. lis, 2007 12:33

Hele kdyz prezenes protejny tak se v nejhorsim poser*s:) Urcite ti nevyroste boule na hlave :D
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 14:48

Rimmer píše:Hele kdyz prezenes protejny tak se v nejhorsim poser*s:) Urcite ti nevyroste boule na hlave :D


Měl ji tam :(
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod scout » ned 18. lis, 2007 16:27

jacopo kamo....taky obcas zajdu do posilky a narazim tam na nejake fraklnsteiny :lol: :lol: :lol: :lol: ...holt chemie je chemie....ale do bu ,bs bych ji radsi netahal....a kvalitni doplnky stravy bohate postaci.. :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron