Zkušenosti z ulice

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod scout » ned 28. říj, 2007 21:56

hm hm vidim ze bydlis v ostrave ...uz mi to zacina byt jasnejsi....sambo je vyborny ..videl jsem ukazky.. :wink: ..nauc se aspon box udery a kopy do vysky pasu...a piluj je..... jinak ja sem pohodar a misto rvacek si radsi sednu doma s knizkou...ale to vis zazil jsem veci ...a nektery mne poznamenali.... teleskop je dobra volba :wink: opatruj se zdar... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod honzajs » ned 28. říj, 2007 22:09

jj, jsem z Ostravy a rád se chodím bavit mezi lidi 8) , tzn. i na Stodolní, tak si dokážeš představit co může nastat za situaci, když se sejde pohromadě tolik opilců, je to někdy takové dódžó! :D taky se opatruj a někdy přijed potrénovat s teleskopem! :D
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TRiTON » ned 28. říj, 2007 22:44

honzajs píše:
Shrek píše:Tak taky pridam neco ze svych zkusenosti...Vetsinou kdyz do me nekdo zacne rejt nebo vidim ze je agresivni a prijde az ke me...Tak po nem hnedka du pestma a du do nej dokud nepadne.Je to nejlepsi protoze kdyz pockate je moznost ze by jste mohly dostat na drzku dle meho:-).Konfliktu jsem mel uz myslim ze celkem dost.Ale nikdy se mi nestalo ze bych bych spadl na zem a uz se nemohl zvednout.Radsi sem vzdycky vstal a sel do nich znova ikdyzy byly 3-4.A nikdy jsem se nenechal zbit aniz by ten druhej taky dostal.Kolikrat to bylo hodne krvavy ale aspon mam nejake zkusenosti uz.Nejlepsi je opravdu zautocit jako prvni a nenechat se napadnou.

pokavad děláš BU, jako je Aikido, tak je lepší čekat na útok, ale musíš ho ovládat hodně dobře a taky je asi nejdůležitější načasování, jinak jsi v prdeli............to bušení by Ti taky nemuselo vždy vyjít, ale to nemusí nikdy nic!

Hele,taky sem dělal aikido a myslel sem si jak za pár let budu jak Saegal. Teprve ted,po pár letek AKJ a Kickboxu sem zjistil,že aikido ti je celkem k ničemu.Neříkam že aikido je špatný,mam ho rád, ale jak řekl jeden japonec: " Nežli vstoupíš do aikido doja,musíš zaklepat na dveře Karate doja a judo doja,pak seš připraven naplnit svou cestu aikidoka."
Tak že si k němu přiber aspon karate,kyokushinokay doporučuju, a pka "rozbiješ každýho" .
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 8:12

TRiTON píše:Hele,taky sem dělal aikido a myslel sem si jak za pár let budu jak Saegal. Teprve ted,po pár letek AKJ a Kickboxu sem zjistil,že aikido ti je celkem k ničemu.Neříkam že aikido je špatný,mam ho rád, ale jak řekl jeden japonec: " Nežli vstoupíš do aikido doja,musíš zaklepat na dveře Karate doja a judo doja,pak seš připraven naplnit svou cestu aikidoka."
Tak že si k němu přiber aspon karate,kyokushinokay doporučuju, a pka "rozbiješ každýho" .

V tom máš asi pravdu, mám pocit, že mi tam něco chybí, hlavně údery,kopy a realnější rvačky, cvičí se tam sice i reálněji, tzn., že stojíš uprostřed a jdou na Tebe čtyři uke a děláš techniku za technikou bez přemýšlení, ale mám pocit, že se to cvičí málo! Ale je to jinak opravdu nebezpečné a učinné bojové umění, jen to chce mít asi trpělivost! Pro Ty co chcou brzo po začátku s bojovým uměním se umět rvát Aikido asi není, možná Aikibudo, ne? Každý začne s nějakým bojovým uměním s nějakého důvodu a proto si musí dobře vybrat, je toho tady už dnes docela hodně! Malý Seagal :D
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 8:42

honzajs píše:
Shrek píše:Judo mi neprijde jako moc vyuzitelny do real bitek
blbost, je to nejreálnější trénink do bytek, ale jsou dle mého názoru i lepší, uvažuju zkusit Sambo, to se mi zdá ještě lepší!


A jeje, pet nekdo kdo chce srovnavat ktere BU/BS je lepsi nez jine :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 8:46

honzajs píše:
Shrek píše:Tak taky pridam neco ze svych zkusenosti...Vetsinou kdyz do me nekdo zacne rejt nebo vidim ze je agresivni a prijde az ke me...Tak po nem hnedka du pestma a du do nej dokud nepadne.Je to nejlepsi protoze kdyz pockate je moznost ze by jste mohly dostat na drzku dle meho:-).Konfliktu jsem mel uz myslim ze celkem dost.Ale nikdy se mi nestalo ze bych bych spadl na zem a uz se nemohl zvednout.Radsi sem vzdycky vstal a sel do nich znova ikdyzy byly 3-4.A nikdy jsem se nenechal zbit aniz by ten druhej taky dostal.Kolikrat to bylo hodne krvavy ale aspon mam nejake zkusenosti uz.Nejlepsi je opravdu zautocit jako prvni a nenechat se napadnou.

pokavad děláš BU, jako je Aikido, tak je lepší čekat na útok, ale musíš ho ovládat hodně dobře a taky je asi nejdůležitější načasování, jinak jsi v prdeli............to bušení by Ti taky nemuselo vždy vyjít, ale to nemusí nikdy nic!


Cekani na utok take muze byt to posledni co v tu chvili udelas :roll: Nemysli si ze kdyz uz to ne tene nekdo vybali,ze se jde az donekonecna branit :idea:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » pon 29. říj, 2007 13:18

to Sambo: Kdo je z ostravy a chce delat sambo muze chodit k nam do orlove, je to kousek: www.mskmoravajudosambograppling.estranky.cz
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 14:34

ghekon píše:to Sambo: Kdo je z ostravy a chce delat sambo muze chodit k nam do orlove, je to kousek: www.mskmoravajudosambograppling.estranky.cz

slyšel jsem, že je i v OVě, nevíš kde?
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » pon 29. říj, 2007 15:02

Nevim, vim jenom že se jmenuje 1.profi club Budó Ostrava, ale sam s nim nemám žádné zkušenosti.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 17:45

cudles píše:
honzajs píše:
Shrek píše:Tak taky pridam neco ze svych zkusenosti...Vetsinou kdyz do me nekdo zacne rejt nebo vidim ze je agresivni a prijde az ke me...Tak po nem hnedka du pestma a du do nej dokud nepadne.Je to nejlepsi protoze kdyz pockate je moznost ze by jste mohly dostat na drzku dle meho:-).Konfliktu jsem mel uz myslim ze celkem dost.Ale nikdy se mi nestalo ze bych bych spadl na zem a uz se nemohl zvednout.Radsi sem vzdycky vstal a sel do nich znova ikdyzy byly 3-4.A nikdy jsem se nenechal zbit aniz by ten druhej taky dostal.Kolikrat to bylo hodne krvavy ale aspon mam nejake zkusenosti uz.Nejlepsi je opravdu zautocit jako prvni a nenechat se napadnou.

pokavad děláš BU, jako je Aikido, tak je lepší čekat na útok, ale musíš ho ovládat hodně dobře a taky je asi nejdůležitější načasování, jinak jsi v prdeli............to bušení by Ti taky nemuselo vždy vyjít, ale to nemusí nikdy nic!


Cekani na utok take muze byt to posledni co v tu chvili udelas :roll: Nemysli si ze kdyz uz to ne tene nekdo vybali,ze se jde az donekonecna branit :idea:

možná jsem to špatně napsal, ale u nás tomu říkáme protiútok, ale první rakce musí být jeho, nebo ne?
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Dejv » pon 29. říj, 2007 20:21

Teleskop je hodně dobrá věc do ulice pro mě asi nejlepší zbran do ulice.Stou můžete hodně věcí ale to je asi na jiné téma.

Říká se ,že Aikido je vysoká škola bu.
Já teda preferuju Krav Magu.Připadá mi to hodně slušný systém do ulice.
No a samozřejmě kick,thai jsou taky dobrý.
Dejv
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 06. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TF » pon 29. říj, 2007 20:32

ghekon píše:Bušit, bušit a bušit :) Zni to pekne, ale imho je lepsi protivnika dostat na zem, tam ho trochu zbusit a nasadit paku, nez ho mlatit do bezvedomi...


no dobře nasadíš páku a co pak? počkáš až ti slíbí že už tě nechá a pak ho pustíš :lol: nebo jak? tou pákou se nic neřeší pustíš ho budeš chtít odejít a dostaneš jí znova :roll:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 20:42

honzajs píše:
cudles píše:
honzajs píše:
Shrek píše:Tak taky pridam neco ze svych zkusenosti...Vetsinou kdyz do me nekdo zacne rejt nebo vidim ze je agresivni a prijde az ke me...Tak po nem hnedka du pestma a du do nej dokud nepadne.Je to nejlepsi protoze kdyz pockate je moznost ze by jste mohly dostat na drzku dle meho:-).Konfliktu jsem mel uz myslim ze celkem dost.Ale nikdy se mi nestalo ze bych bych spadl na zem a uz se nemohl zvednout.Radsi sem vzdycky vstal a sel do nich znova ikdyzy byly 3-4.A nikdy jsem se nenechal zbit aniz by ten druhej taky dostal.Kolikrat to bylo hodne krvavy ale aspon mam nejake zkusenosti uz.Nejlepsi je opravdu zautocit jako prvni a nenechat se napadnou.

pokavad děláš BU, jako je Aikido, tak je lepší čekat na útok, ale musíš ho ovládat hodně dobře a taky je asi nejdůležitější načasování, jinak jsi v prdeli............to bušení by Ti taky nemuselo vždy vyjít, ale to nemusí nikdy nic!


Cekani na utok take muze byt to posledni co v tu chvili udelas :roll: Nemysli si ze kdyz uz to ne tene nekdo vybali,ze se jde az donekonecna branit :idea:

možná jsem to špatně napsal, ale u nás tomu říkáme protiútok, ale první rakce musí být jeho, nebo ne?

NE,NE,NE,NEMUSI :!:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 20:45

TF píše:
ghekon píše:Bušit, bušit a bušit :) Zni to pekne, ale imho je lepsi protivnika dostat na zem, tam ho trochu zbusit a nasadit paku, nez ho mlatit do bezvedomi...


no dobře nasadíš páku a co pak? počkáš až ti slíbí že už tě nechá a pak ho pustíš :lol: nebo jak? tou pákou se nic neřeší pustíš ho budeš chtít odejít a dostaneš jí znova :roll:


Kdyz uz se ti podari do ty paky ho dostat tak ho dobijes,nevim kdo by ho tam mel proc drzet dvacet let?ze by na pokec :?:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 21:57

TF píše:
ghekon píše:Bušit, bušit a bušit :) Zni to pekne, ale imho je lepsi protivnika dostat na zem, tam ho trochu zbusit a nasadit paku, nez ho mlatit do bezvedomi...


no dobře nasadíš páku a co pak? počkáš až ti slíbí že už tě nechá a pak ho pustíš :lol: nebo jak? tou pákou se nic neřeší pustíš ho budeš chtít odejít a dostaneš jí znova :roll:

myslím si, že taková páka může hodně bolet a záleží jen na Tobě jak jí provedeš a dokončíš, třeba jí dokončíš až do krásné zlomeniny, myslím, že už se nebude chtít rvát,jj!
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Panda » pon 29. říj, 2007 22:20

honzajs píše:
TF píše:
ghekon píše:Bušit, bušit a bušit :) Zni to pekne, ale imho je lepsi protivnika dostat na zem, tam ho trochu zbusit a nasadit paku, nez ho mlatit do bezvedomi...


no dobře nasadíš páku a co pak? počkáš až ti slíbí že už tě nechá a pak ho pustíš :lol: nebo jak? tou pákou se nic neřeší pustíš ho budeš chtít odejít a dostaneš jí znova :roll:

myslím si, že taková páka může hodně bolet a záleží jen na Tobě jak jí provedeš a dokončíš, třeba jí dokončíš až do krásné zlomeniny, myslím, že už se nebude chtít rvát,jj!

Posílám na ukázku video ze zápasů kluků v Holandsku, všimni si na konci jak usne, http://www.youtube.com/watch?v=fMIyuE1Cjs0 , kdyby ho uměle neprobrali možná by spal až dodnes a to je to sportovní utkání...páky a škrcení lámou kosti, ničí klouby a mozek...to že ve sparingu se to nestává tak často je proto že jsme vynalezli klepání a jsme na sebe hodní, ale i tam to občas ujede a je vystaráno...je to rpostě stejně nebezpečné a smrtící jako údery...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TF » pon 29. říj, 2007 22:28

cudles píše:
TF píše:
ghekon píše:Bušit, bušit a bušit :) Zni to pekne, ale imho je lepsi protivnika dostat na zem, tam ho trochu zbusit a nasadit paku, nez ho mlatit do bezvedomi...


no dobře nasadíš páku a co pak? počkáš až ti slíbí že už tě nechá a pak ho pustíš :lol: nebo jak? tou pákou se nic neřeší pustíš ho budeš chtít odejít a dostaneš jí znova :roll:


Kdyz uz se ti podari do ty paky ho dostat tak ho dobijes,nevim kdo by ho tam mel proc drzet dvacet let?ze by na pokec :?:


ubiješ:? ? nepsal ghekon že lepší než někoho DOBÍT je nasadit tu páku? :?: :idea:
Naposledy upravil TF dne pon 29. říj, 2007 22:35, celkově upraveno 1
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Lada » pon 29. říj, 2007 22:35

ghekon píše:Bušit, bušit a bušit :) Zni to pekne, ale imho je lepsi protivnika dostat na zem, tam ho trochu zbusit a nasadit paku, nez ho mlatit do bezvedomi...


jenže já tu vidím celkem problém než tohle uděláš uběhne dost drahoceného času, když se dívám na to videjko tak to celkem trvá a ty budeš v dost nevýhodné pozici tj. někde na zemi co když přiběhnou nějací jeho kamarádi? nebo kdokoli jinej kdo o tebe něco přerazí, nebo si bude chtít kopnout, na zemi nemáš takový přehled a nedokážeš reagovat jako ve stoje na další útoky, útěk, dostat se ze země pak zabere taky nějaký čas. A to musíš doufat že na té zemi to dokášeš vyřešit ryhle a technicky když se ti to nepovede tak to bude trvat zas déle...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 22:53

Lada píše:
ghekon píše:Bušit, bušit a bušit :) Zni to pekne, ale imho je lepsi protivnika dostat na zem, tam ho trochu zbusit a nasadit paku, nez ho mlatit do bezvedomi...


jenže já tu vidím celkem problém než tohle uděláš uběhne dost drahoceného času, když se dívám na to videjko tak to celkem trvá a ty budeš v dost nevýhodné pozici tj. někde na zemi co když přiběhnou nějací jeho kamarádi? nebo kdokoli jinej kdo o tebe něco přerazí, nebo si bude chtít kopnout, na zemi nemáš takový přehled a nedokážeš reagovat jako ve stoje na další útoky, útěk, dostat se ze země pak zabere taky nějaký čas. A to musíš doufat že na té zemi to dokášeš vyřešit ryhle a technicky když se ti to nepovede tak to bude trvat zas déle...

tak, jestli si tady bude psát co kdybym ajkože to není špatné, tak tu můžeme strávit celý život a řešit různé situace!
co kdyby tam přiskočila jeho tchýně s devítkou v ruce, nebo jeho mazlíček rotwajlírek, nebo.............. každopádně je každá situace originální a nemůžeš dělat pokaždé to stejné, ne? když tam bude mít kamarády, tak tu páku dokončím do zlomeniny a bud prchám, nebo bojuju a pokavad budou hodně blízko, tak seru na páku na zemi, ale buším, zhazuju, uhýbám, střílím, kopu, atd. jj a mimochodem ze země se dá taky dostat poměrně rychle a efektivně, v aikidu tomu říkáme yokoukemi (jak se to čte), je to hodně dobré a praktické! :lol:
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » pon 29. říj, 2007 23:20

TF píše:
cudles píše:
TF píše:
ghekon píše:Bušit, bušit a bušit :) Zni to pekne, ale imho je lepsi protivnika dostat na zem, tam ho trochu zbusit a nasadit paku, nez ho mlatit do bezvedomi...


no dobře nasadíš páku a co pak? počkáš až ti slíbí že už tě nechá a pak ho pustíš :lol: nebo jak? tou pákou se nic neřeší pustíš ho budeš chtít odejít a dostaneš jí znova :roll:


Kdyz uz se ti podari do ty paky ho dostat tak ho dobijes,nevim kdo by ho tam mel proc drzet dvacet let?ze by na pokec :?:


ubiješ:? ? nepsal ghekon že lepší než někoho DOBÍT je nasadit tu páku? :?: :idea:


Zalezi jskou paku mysli...ale obecne si myslim,ze kdyz se to ho podari dostat do paky,a nakym zpusobem vis ze se pak uz nevude prat(coz nikdy nevis) tak si ho klidne pust...,ale pro me je bezpecnejsi pridat tam par uderu...
Naposledy upravil cudles dne úte 30. říj, 2007 8:56, celkově upraveno 1
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron