Yoshinkan aikido

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Yoshinkan aikido

Příspěvekod sosuke » sob 03. úno, 2007 22:37

Zajímalo by mě Yoshinkan aikido založený Gozo Shiodou senseiem. Je tady někdo, kdo ten styl cvičí. Je to nejtvrdší styl aikida zaměřený na randori a reálné útoky.
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

 

Příspěvekod sosuke » sob 03. úno, 2007 22:40

Shioda sensei:
http://www.youtube.com/watch?v=W6eiGyAL ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=RrV5RgkF ... ed&search=

Tak to je správně. Já si v předchozím tématu spletl Yoshinkan a Yoseikan.
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Yoshinkan Aikido

Příspěvekod 666terrorist » stř 17. říj, 2007 20:37

©koda, že se tenhle styl- tj. Yoshinkan Aiki.- neprosadil víc, narozdíl od klasickýho Aikikai. Nějaká forma konfrontace při trénincích Aikido moc schází- to zn. že žáci jsou rozděleni na Tore a Uki a je dopředu dáno kdo zvítězí.
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Genesis » stř 17. říj, 2007 20:49

sosuke píše:Shioda sensei:
http://www.youtube.com/watch?v=W6eiGyAL ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=RrV5RgkF ... ed&search=

Tak to je správně. Já si v předchozím tématu spletl Yoshinkan a Yoseikan.


u těch videí sem se pěkně zasmál, to je nějaká komedie? :D připomíná to cirkusový klauny, jeden chytrej a jeden blbej, co pořád padá :D
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Yoshinkan Aikido

Příspěvekod ingwe » čtv 18. říj, 2007 9:30

666terrorist píše:Tore a Uki


Tori a Uke, pokud se nepletu :D
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Yoshinkan Aikido

Příspěvekod patrik » čtv 18. říj, 2007 9:36

666terrorist píše:©koda, že se tenhle styl- tj. Yoshinkan Aiki.- neprosadil víc, narozdíl od klasickýho Aikikai. Nějaká forma konfrontace při trénincích Aikido moc schází- to zn. že žáci jsou rozděleni na Tore a Uki a je dopředu dáno kdo zvítězí.


Ale takhle se cvičí i Jošinkan aikidó, tj. žáci jsou rozděleni na tori a uke. Obvykle.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Yoshinkan Aikido

Příspěvekod 666terrorist » čtv 18. říj, 2007 14:12

sem se překlep- já vím že uke :D
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Yoshinkan Aikido

Příspěvekod 666terrorist » čtv 18. říj, 2007 14:16

4Patrik
To jo, ale určitě si to v některý části tréninku daj natvrdo nějakou formou randori- předpokládám teda. Což může bejt docela prdel. Kolik lidí se se mnou chtělo po hodině Aikida poprat- skoro nikdo.
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Pali » čtv 18. říj, 2007 16:58

Pokial viem, styl aikido kde je randori sucastou vyuky, je Shodokan. Zucastnil som sa par treningov. Je tam podobny system vyuky ako v Aikikai, len na konci sa trochu vyblaznia. Urcite vsak existuju Dozo, ktore sa sustredia na sutaze. Sutazi sa v uplatnovani technik prazdnych ruk a tanto. Chcelo by to pracovat aj s udermi...

http://www.youtube.com/watch?v=MTt8YwPaPCY
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Re: Yoshinkan Aikido

Příspěvekod Bokuto » sob 27. říj, 2007 20:25

666terrorist píše:...to zn. že žáci jsou rozděleni na Tore a Uki a je dopředu dáno kdo zvítězí.

S tím zas tak úplně nesouhlasím, když tori udělá chybu a uke ji využije tak se role vymění, případně může uke dělat protitechniku :wink:
Bokuto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

 

Re: Yoshinkan Aikido

Příspěvekod ingwe » sob 27. říj, 2007 22:01

Bokuto píše:
666terrorist píše:...to zn. že žáci jsou rozděleni na Tore a Uki a je dopředu dáno kdo zvítězí.

S tím zas tak úplně nesouhlasím, když tori udělá chybu a uke ji využije tak se role vymění, případně může uke dělat protitechniku :wink:


není to úplně to samé, ale příklad z jiného odvětví jap. bu: i u nás v kata se může zdát, že kirikomi(žák) na konci každé kata "vyhraje". Nicméně kata může skončit v každém okamžiku, kdy jeden ze cvičících udělá chybu 8) ...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 9:39

Genesis píše:
sosuke píše:Shioda sensei:
http://www.youtube.com/watch?v=W6eiGyAL ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=RrV5RgkF ... ed&search=

Tak to je správně. Já si v předchozím tématu spletl Yoshinkan a Yoseikan.


u těch videí sem se pěkně zasmál, to je nějaká komedie? :D připomíná to cirkusový klauny, jeden chytrej a jeden blbej, co pořád padá :D

Kdyby jsi se tím trošec zabíval, tak změníš názor! Zkus si zajít na pár tréninku a uvidíš, že to je o něčem jiném! Aikido není to co představuje Seagal, nebo jsi snad čekal krev? V technikách jsou skryté kopy a údery, které jse sice moc neučí (záleží na stylu Aikido), ale je to na každém, jak to pojme a použije!
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » pon 29. říj, 2007 10:35

[/quote]
V technikách jsou skryté kopy a údery, které jse sice moc neučí (záleží na stylu Aikido), ale je to na každém, jak to pojme a použije![/quote]

k čemu to teda je, když se to neučí? já žiju v domění, že člověk zvládne použít to, co se učí a co má zažitý
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod kik » pon 29. říj, 2007 16:24

Genesis píše:

V technikách jsou skryté kopy a údery, které jse sice moc neučí (záleží na stylu Aikido), ale je to na každém, jak to pojme a použije![/quote]

k čemu to teda je, když se to neučí? já žiju v domění, že člověk zvládne použít to, co se učí a co má zažitý[/quote]

JJ zvádne pouzit jen to co ma naucene a zazité. Ja treba delam k aikido karate takze s tim nemam problem ,ale vim ,ze jsou aikidaci kterí neumí ani zavrít pest ,ale to uz je na na nich. Zas na druhou stranu nekdo nedelá aikido aby jej pouzil a naopak je pacifista takze se proste ty udery nechce ucit z presvedcení.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Pluc » pon 29. říj, 2007 17:17

Tak já teda Yoshinkan aktivně cvičím asi 2 roky :wink:

K těm úderům a kopům. Určitě by se měly dělat pořádně. Jednou jsme dělali prostě blok na yokomen (úder na krk z boku) a my jsme to hrozně flákali. Tak nás trenér vybídl, ať zkusíme ty údery do boxovacích pytlů a to aspoň dvě minuty (cvičíme v tělocvičně, kde je taky kickbox). No a pak naostro - bylo to úplně o něčem jiném! A druhý den jsem měl na rukách hezké barevné fleky :)

Jenom názor pto 666terrorist, co napsal "...je dopředu dáno kdo zvítězí."
V aikidu obecně není nikdy poražený, takže není ani vítěz. Cvičení se nebere jako soutěž, tori a uke se stejně jako v jiných stylech pravidelně střídají.

Občas děláme jiu wazu na konkrétní typ úderu (na kopy jsme toho ještě moc nedělali), tzn. střídají se útočníci (uke) a jeden provádí techniky (shite -- tori jsem slýchával, když jsem dělal judo, ale v aikidu vždycky "štej"). Vždy jsou ale dva. Při zkouškách první dan se už dělá randori, tj. více útočníků na jednoho. Na druhý dan můžou být ozbrojení a můžou útočit asynchronně. No a pak jich může být klidně i víc :lol:
Pluc
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 29. říj, 2007 0:00

Yoishinkan Aikido

Příspěvekod 666terrorist » čtv 01. lis, 2007 1:14

4Pluc
Jen by mě zajímalo kde cvičíš Yoshinkan v Čechách.
Obecně sem v poslední době z Aikida dost frustrovanej.
Nedávno se mi povedlo vlízt do školy, kde prostě Aikido techniky na 90% nefungujou- respektive nefungujou na 110 kilový chlapy, který mě nemilosrdně škrtěj na zemi. Z technik Aikido se mi jednou povedlo nasadit Irimináge, jednou Shihonage a Tensinage- podotýkám za 1/2 roku a na clapy který vážej maximálně 80 kilogramů. :D
Tomu říkám randori a frustrace po xx letech jemného umění
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Pluc » čtv 01. lis, 2007 13:02

> Jen by mě zajímalo kde cvičíš Yoshinkan v Čechách.

Cvičím v Centru bojových sportů na Křenové v Brně (kousek od Hl. nádraží). Jinak dřív jsme cvičili různě po Brně, ale už jsme se ustálili tam. Semináře míváme většinou s naším trenérem v Borkovanech u Brna a jinak na ně jezdíme do zahraničí. Yoshinkan není u nás rozšířený, vlastně jsme v ČR jediný oficiální klub YIAF (Boyokan Dojo).

> ...nefungujou na 110 kilový chlapy, který mě nemilosrdně škrtěj na zemi.

No mě aikido techniky kdysi nefungovaly ani na 50-ti kilovou holku :D Ale tak časem se to zlepšilo. Jde hlavně o načasování, přesouvání váhy a centra atd. Když mi nešlo hodit většího a těžšího partnera, tak mi trenér ukázal, co dělám blbě - většinou jsem měl špatný postoj, ruce někde za zádama místo před sebou atd. a pak to jako zázrakem šlo :wink: Všechno vychází z kihon dosa, v tom je vše obsažené a když nějaká technika nejde, tak je problém většinou právě tady.

Ale tenhle problém se diskutuje pořád - a se zkušenostma se o něm diskutuje taky pořád míň :lol: Věřím fyzice (kinematika hmotného tělesa), obrovským zkušenostem učitelů a tradici, kterou předávají. Rozhodně si ale do shodanu nedávám naděje, že bych byl techniky schopný použít prakticky. Nicméně i kdyby nefungovaly nikdy, tak na tvrdý mlátící sport se nedám, protože nevěřím, že mám ruce od toho, abych s nima do někoho třískal. Proto jsem si vybral jemnou cestu. No a do jisté míry používáš aikido i ne-fyzicky pořád v životě a někteří lidi jsou v tom mistři, i když ani neví, že takové bojové umění existuje :wink:
Pluc
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 29. říj, 2007 0:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků