kombinace bojových umění pro použití v reálu!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

kombinace bojových umění pro použití v reálu!

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 10:24

nevím, jestli tohle téma tu už nebylo, ale docela, by mě zajímalo, jaký máte názor na kombinaci více bojových umění a případně jaké kombinace se vám zdají nejlepší, teorie, ale raději bych uvítal zkušenosti z praxe! tak pište, pište ! 8O
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Riverman » pon 29. říj, 2007 10:52

Mě velice vyhovuje Chen Taijiquan a Sanshou...
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod spider » pon 29. říj, 2007 10:55

Ahoj, téma už tu asi v různých obměnách bylo, ale logicky vzato nezaškodí doplnit techniky úderů a kopů, které asi z praktického hlediska představují základ (box, MT...) technikami páčení, držení, škrcení, atd. (např. z juda).
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 29. říj, 2007 11:29

Přesunuto z armádních stylů .Jendis
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ghekon » pon 29. říj, 2007 13:20

spider: Nez kombinovat box a judo, to uz je lepsi combat sambo...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 13:33

ghekon píše:spider: Nez kombinovat box a judo, to uz je lepsi combat sambo...

combat sambo je super, ale myslím, že těch úderů tam nění zase tolik a nejsou tak účinné, jako v boxu, takže mě se více líbí varianta box + judo!
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 29. říj, 2007 14:07

honzajs píše: box + judo!



Co box a řeckořímskej.... :?: :wink:


Jen tak mimochodem....na tohle téma tu na BU.cz již bylo napsáno dost a dost...mrkněte se do ostatních auditek a přispějte tam.Není třeba pokaždé zakládat nové téma.
Namátkou třeba tady :arrow:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... ight=dv%EC

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... =kombinace
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 14:25

Jendis píše:
honzajs píše: box + judo!



Co box a řeckořímskej.... :?: :wink:


Jen tak mimochodem....na tohle téma tu na BU.cz již bylo napsáno dost a dost...mrkněte se do ostatních auditek a přispějte tam.Není třeba pokaždé zakládat nové téma.
Namátkou třeba tady :arrow:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... ight=dv%EC

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... =kombinace

jj, dík dobrá připomínka, ale jsem tu pouze dva dny a nechce se mi procházet všechny fóra a hledat v nich jen to co mi vyhovuje, tak jsem založil nové, myslím, že když tu někdo napíše myšlenku znovu, nic se mu nestane a mě to ulehčí práci! děkuju za spolupráci a zkuste se když tak více rozepsat, proč je nej zrovna tahle kombinace, atd. dikes
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 29. říj, 2007 14:29

honzajs píše:ale jsem tu pouze dva dny a nechce se mi procházet všechny fóra a hledat v nich jen to co mi vyhovuje, tak jsem založil nové, myslím, že když tu někdo napíše myšlenku znovu, nic se mu nestane a mě to ulehčí práci!


Tak přesně s tímhle přístupem si,s prominutím,trhni..... :evil:

Od toho je tu kolonka "hledat".....a víš,psát a řešit pořád a pořád dokola to samé...to se,nejen mně osobně,nechce.....kdyby to takhle dělal každej,jak by to asi vypadalo?! :wink:
Neber to ve zlém,ale,když někam vlezu,je minimálně slušností zjistit si,jak to tam chodí...... :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » pon 29. říj, 2007 14:33

honzajs.... ptas se Jendise proc? Protoze kombinace neceho, co se vzajeme muze v boji doplnit (box, x-box, karate k boji na distanc a judo, jujutsu, reckorimskej atp. k boji telo na telo - na zemi) je asi to nejlepsi, co muzes udelat, pokud uz chces cvicit treba dva styly.

A proc zrovna ta kombinace? Asi ma Jendis reckorimak rad, no :) O nicem vic to nejspis neni. Nekomu se vic libi to, druhemu zas ono, ale nakonec kdyz obe splni ocekavani, tak je oboji dobre :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod Gino » pon 29. říj, 2007 14:34

Jendis píše:psát a řešit pořád a pořád dokola to samé...to se,nejen mně osobně,nechce....
Se ti ani nedivim, vsak tech tvych 2740 prispevku mluvi za vse :twisted: :lol: :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pon 29. říj, 2007 14:37

Gino píše:
Jendis píše:psát a řešit pořád a pořád dokola to samé...to se,nejen mně osobně,nechce....
Se ti ani nedivim, vsak tech tvych 2740 prispevku mluvi za vse :twisted: :lol: :wink:


Tohle bylo,Tome,pod pás.......pohybuju se tady celkem dlouho.....

Je to diskuzní fórum,příspěvky jsou tu archivované,stačí jen dát "hledat" a vyskáče to samo...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » pon 29. říj, 2007 15:06

Jendis píše:Tohle bylo,Tome,pod pás.......pohybuju se tady celkem dlouho.....
Ale no tak, snad si nemyslis, ze jsem to myslel zle :roll:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod ghekon » pon 29. říj, 2007 15:07

Je uplne jedno kterou si vyberes kombinaci, jde jen o to, jak se tomu budes venovat...
BTW: Nejak slusne boxovat se naucis za kratkou dobu, ale naucit se slusne nejaky styl boje telo na telo, to uz chce vice casu, takze bych spise volil box jako doplnek juda/samba/jiujitsu/reckorimskeho/...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 16:46

Jendis píše:
honzajs píše:ale jsem tu pouze dva dny a nechce se mi procházet všechny fóra a hledat v nich jen to co mi vyhovuje, tak jsem založil nové, myslím, že když tu někdo napíše myšlenku znovu, nic se mu nestane a mě to ulehčí práci!


Tak přesně s tímhle přístupem si,s prominutím,trhni..... :evil:

Od toho je tu kolonka "hledat".....a víš,psát a řešit pořád a pořád dokola to samé...to se,nejen mně osobně,nechce.....kdyby to takhle dělal každej,jak by to asi vypadalo?! :wink:
Neber to ve zlém,ale,když někam vlezu,je minimálně slušností zjistit si,jak to tam chodí...... :idea:

v pohodě, beru to v klidu, ale když Tě to fórům nezajímá, tak já Tě nenutím odpovídat, nebo jsem Ti to snad přikázal? kdo chce může napsat, nebo ignorovat a myslím, že to je téma na dlouhé povídání a jsou tu stálenový členové, kteří určitě rádi napíši své zkušenosti, nebo ne? ber to taky v pohodě! :wink:
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 29. říj, 2007 16:51

Jasně...já to beru v poho...jen Ti vysvětluju pravidla.Odkazy na duplicitní fóra jsem Ti hodil.......přečti si je,třeba tam najdeš odpovědi na otázky,které pokládáš...a můžeš rovnou navázat.... :wink:
Jak jsem Ti psal....objevují se nováčci a zakládají pořád a pořád nová témata.....na periodicky se opakující dotazy...vždyť je tady potom akorát bordel..... :wink:
Proto jsem reagoval.....nic osobního,žádná buzerace......nic takového.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Xm4iKl5 » pon 29. říj, 2007 18:11

zdravim, ehe nerad vyrusuju ale kdyz se jendis zminil ze je tu kolonka "hledat" mam stim takovej mensi problemek, mam to zakryty nakou reklamou bo co toje, jinak zkousel sem vsecko co me napadlo ale nezbavil sem se toho, ma nekdo z pritomnych diskutujicich i nediskutujicich podobny problem s kolonkou "hledat"?? jestli jo ocenim jakokouliv radu... dikec mejte se piic
Nikdy neni tak hrozne,aby nemohlo byt jeste hur. ......
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27. čer, 2007 23:00

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 22:22

Xm4iKl5 píše:zdravim, ehe nerad vyrusuju ale kdyz se jendis zminil ze je tu kolonka "hledat" mam stim takovej mensi problemek, mam to zakryty nakou reklamou bo co toje, jinak zkousel sem vsecko co me napadlo ale nezbavil sem se toho, ma nekdo z pritomnych diskutujicich i nediskutujicich podobny problem s kolonkou "hledat"?? jestli jo ocenim jakokouliv radu... dikec mejte se piic


čuzz, kašli na tlačítko hledat, taky ho nepoužívám, raději založ novou debatu, je to jednodušší! :lol:
dělám srandu! založil jsem tehlu debatu,ale připadám si tu jak na chatu, nič zajímavého, rozvádějté své myšlenky! :wink: nějak se to tady zvrho stejně jako na debate "Zkušenosti z ulice", tam to byl v jednů chvíli, jak pokec alkoholiků, ale sranda taky musí být, ni?
díkes a pište! co říkáte třeba na kombinaci Aikida a Ju-jitsu?
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pavela » úte 30. říj, 2007 2:35

kombinace bojových umění pro použití v reálu! Už jenom tohle slovní spojení je zavádějící pitomost. Jako by jedno bojové umění nestačilo pro použití v reálu a musely se vymýšlet nějaké kombinace. Jako by tu pořád strašil duch Brjůklího a jeho kecy pro blbečky, kterým sám nevěřil. Kdo potřebuje kombinace všeho možného? Ten kdo neovládá ani jedno pořádně, takže mu furt něco schází. Protože jedno tradiční umění obsahuje V©E,akorát se to musí UMĚT. A ve výsledku je to totéž jako ty ostatní. Takže bych rád viděl ty kombinace, čeho jako a jaký?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod NAIA » úte 30. říj, 2007 8:44

Pavela: Ahoj, doufám že se nepletu, ale ty cvičíš thai ti že? Nebo alespoň o tom docela dost víš. Můžeš sem hodit nějaká video s technikami na zemi z tohoto stylu? Myslím když jsou oba soupeři na zemi.
Mě totiž mnoho tradičních stylů nepřipadá tak komplenxich jak jsi psal v e svém příspěvku. Tak bych se rád podíval.
Díky
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků