kombinace bojových umění pro použití v reálu!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod luen » pát 02. lis, 2007 8:36

NAIA píše:
luen píše:
Jendis píše:
luen píše: Primarni je hodit soupere tak, aby se uz nezvedl, ale aby ho nekdo odvezl ... treba na pohotovost.


když oni by to chtěli vidět..... :wink: ....je problém to předvést???


:lol: :lol: :lol: vubec ne :wink: Kamiwaza je zvan k nam do skoly :lol: :wink:


Tady trošku pozor Luene, Kamiwaza zápasil závodně v Judu, tak abyste nepřecenili síly v tom dokazování kdo koho shodí na zem :)


Aha ... Takze to mam prepsat? Ja taky zapasil zavodne v judu :wink: Uz jsem o tom psal ... Ale "POZOR" bych kvuli tem par poharum, medailim a diplomum nenapsal 8)

Proc bych nekomu neco dokazoval? Vi sam dobre jak se veci maji. Druha vec je co tady pise. Ja proste radsi, kdyz uz ten souper na zemi spinka ... aspon chvilicku :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod NAIA » pát 02. lis, 2007 8:53

Luen: V pohode. Me jen pripadalo ze je to vsechno jasne. Mame to v nasem stylu - prastime s kymkoliv:)

Nekde mi uniklo ze jsi zapasil v Juju. Tak se zeptam, jak to vidis (jako byvaly judista) se zemi kdyby ses ji ucil jen ve WT?

Jinak ja Kamiwazu nehajim, jeho prispevky jsou prinejmensim drazdive:)
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 9:07

NAIA píše: Jinak ja Kamiwazu nehajim, jeho prispevky jsou prinejmensim drazdive:)

A já myslel že jo :cry:
Čím pak tě dráždím? Tím že chci vědět, jak se cvičí v ČBU, nebo že píši svůj názor na věc a někdo napíše, že to píšu jen proto, že je to IN :?:
Vzpomeň si jak jsi se vyjadřoval o Systemě, dokud tě neuspokojili seriózním videem. Je špatné, když je někdo podrážděn tím, že se tady na něco ptáš.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » pát 02. lis, 2007 9:21

kamiwaza píše: 4 Makoto: Dělám do všeho možného, stejně jako vy u Matěje a taky hned všemu rozumím, tedy kromě KFC, nebo jak tomu říkáte :lol: A dle počtu tvých příspěvků můžeme polemizovat o tom, kdo toho víc natrénuje v PC a dojo :wink:

Pokud se podivas na casy vytvoreni mych prispevku, zjistis, ze drtiva vetsina je vytvorena v dobe pracovni, kde tedy moc cvicit nemohu. A protoze jsou obcas porady dosti nudne (zato caste), placam hubou radsi zde ;-) Nicmene k tvemu dotazu ohledne cviceni - cvicim trikrat tydne s oddilem a dvakrat tydne sam vecer u sebe v garazi. Z toho ti vychazi, ze mi zbyvaji tak dva vecery, ktere venuji rodine (pokud nejsem pracovne v zahranici, apod.). Je to malo cviceni? Ja mam pocit, ze jo, ale den ma jen 24 hodin....
A navic ja tyhle pokecy beru jako zajimave retoricke cviceni, ktere me nuti premyslet o vecech z jineho uhlu pohledu. A beru to svym zpusobem i jako soucast treninku, protoze se tu dozvim hromadu veci a poznam hromadu lidi. Jo a nemam problem rici, ze necemu nerozumim...proto specialne pro tebe - Timto prohlasuji, ze nerozumim vsemu a tuto diskusi beru jako moznost ziskat odpovedi na sve dotazy. Comprende?
Napriklad dneska jdu na Fernanda si zacvicit BJJ, kde se tesim, ze dostanu od vsech nakladacku a budu dobre spinkat ;-) Nemam s tim problem, moje ego to zvladne. Uz jsem si to planoval skoro pul roku, ale pokazde mi do toho neco prislo (nemoc, zraneni, sluzebka, neco doma), tak snad dneska to konecne vyjde. Jak vidis, nekecam a cvicim pokud to jde.

kamiwaza píše: Ještě k tvému dotazu. Jedinej odkaz na JJ, MMA ... a vidíš, že je tam vše co potřebuješ k přežití, nebo snad ne?

Neni a tohle se rozebiralo jinde a mnohokrat, takze se nebudu opakovat.

kamiwaza píše: Co se týče "Chybějícího článku" (čti AVSE), tak nevím jakou s nimi máš zkušenost (řekl bych žádnou), nicméně já si s nima občas, když už se teda zvednu od Compu, jdu trochu pocvičit. A musím říct, že dokáží velmi dobře vysvětlit jak principy, tak i aplikaci VT nebo jestli chcete YT.

My jsme se zkouseli domluvit s Romanem Bitnerem a bylo nam receno, ze neexistuje. Mas pravdu, proto s nimi nemam zadnou zkusenost a uz o to ani nestojim.

kamiwaza píše: Jinak spousta BU dělá semináře jen pro svoje lidi. Třeba je to jen kvůli tomu, že mají narváno :lol: Pan Yamaue má také část semináře uzavřenou pro veřejnost, pokud se nepletu a zbytek je proto, aby se to zacvakalo.

Ta uzavrena cast je pro instruktory, tedy lidi, kteri neprisli jen si to vyzkouset, aby se s nimi nemusely brat uplne zaklady. Jiny duvod tam neni. Ver nebo ne.

kamiwaza píše: A ještě jednou k té AVSE. Jestli chceš jít na Heinricha, tak ti klidně triko YT půjčím, co? :wink:

Uz nechci, nasel jsem si jinou cestu jak ziskat odpovedi na sve dotazy.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pát 02. lis, 2007 9:26

kamiwaza píše:Dělám do všeho možného, stejně jako vy u Matěje a taky hned všemu rozumím, tedy kromě KFC, nebo jak tomu říkáte :lol:

Jo a "KFC" take nerozumim...ale to jsem tu uz psal hned pote, co se "provalilo", ze jsme byli na PRVNIM seminari KFM. Pozorneji cti a jeste vice premyslej...prospeje ti to ;-) Bez urazky
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 9:49

4 Makoto:
S tím KFM jste si to provalili sami, když jste o tom psali na vašich stránkách. Jinak jsem nevěděl, že jste to chtěli původně zatajit, to jsem opravdu netušil.
Zřejmě jako rétorické cvičení, relax v práci a využití "zabitého času" ,to nejspíš chápou všichni zdejší dopisovatelé, nebo myslíš, že sem píše někdo, kdo o BU neví nic a nemá k němu vztah?
Koukám, že poctivě trénuješ, ale to já taky, takže nemám potřebu si tě dobírat a už vůbec mě nazajímá kolik máš příspěvků. Byla to pouze reakce na tvůj příspěvek vůči mně :wink:
A co se týče toho, že ti SCJJ nemá co nabídnout (já osobně si myslím, že je to spíš tím pozadím, za které vy nemůžete), tak jsem zvědav, kdy to napíšeš o KFM, kterého teď máš, jak píšš, nad hlavu :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » pát 02. lis, 2007 10:02

kamiwaza píše: 4 Makoto:
S tím KFM jste si to provalili sami, když jste o tom psali na vašich stránkách. Jinak jsem nevěděl, že jste to chtěli původně zatajit, to jsem opravdu netušil.

Nic jsme zatajit nechteli, proto slovo "provalili" bylo v uvozovkach. Jak rikam, pozorneji cti, usetri to cas na obou stranach.


kamiwaza píše: Zřejmě jako rétorické cvičení, relax v práci a využití "zabitého času" ,to nejspíš chápou všichni zdejší dopisovatelé, nebo myslíš, že sem píše někdo, kdo o BU neví nic a nemá k němu vztah?

Ja o voze, ty i koze, nechme toho.

kamiwaza píše: A co se týče toho, že ti SCJJ nemá co nabídnout (já osobně si myslím, že je to spíš tím pozadím, za které vy nemůžete), tak jsem zvědav, kdy to napíšeš o KFM, kterého teď máš, jak píšš, nad hlavu :wink:

Stat se muze cokoliv, mohou nastavit takovou cenovou politiku, ze to tu nikdo nezaplati (koneckoncu my "pojedem" pres Nemecko, ktere ma na starosti Evropu a to je zname svymi promakanym marketingem) nebo si prestaneme rozumet, nebo nebo nebo. Moje primarni BU, kteremu se venuji a nadale i chci venovat je JJ. KFM ci BJJ jsou prijemne doplnky, ktere mi doplnuji to, co ja osobne si myslim, ze v JJ (tak jak jej znam ja) chybi. Stale jsem vsak presvedcen o zivotaschopnosti a efektivite JJ a rad bych v nem pokracoval. Ale stat se muze cokoliv - jebne mi a dam se na balet s tim, ze je vsechno stejne marne a ja se budu aspon chtit naucit otocku na spicce nez umru ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » pát 02. lis, 2007 10:09

kamiwaza píše:
NAIA píše: Jinak ja Kamiwazu nehajim, jeho prispevky jsou prinejmensim drazdive:)

A já myslel že jo :cry:
Čím pak tě dráždím? Tím že chci vědět, jak se cvičí v ČBU, nebo že píši svůj názor na věc a někdo napíše, že to píšu jen proto, že je to IN :?:
Vzpomeň si jak jsi se vyjadřoval o Systemě, dokud tě neuspokojili seriózním videem. Je špatné, když je někdo podrážděn tím, že se tady na něco ptáš.


Tak za prve - mě nedráždíš, ale z reakcí jiných lidí na tvoje příspěvky je vidět že někoho ano.
Za druhe - nemám důvod tě hájit jsi dospělý a zvládneš to sám.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 02. lis, 2007 10:22

Ale musím ti dát za pravdu, že se mi často stává, že jsou lidé "podráždění" když se ne něco ptám. A tím nemyslím jen tady v diskuzi.
Mě připadá, že mnoho lidí není zvyklých na to, že se někdo zeptá proč a jak. A když jim ta otázka nesedne tak to berou jako útok na ně nebo na jejich styl. Ale to vidím spíš jako jejich problém ....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 10:30

NAIA píše:Tak za prve - mě nedráždíš, ale z reakcí jiných lidí na tvoje příspěvky je vidět že někoho ano.

No ale za neadekvátní reakci někoho jiného nemohu :(

NAIA píše:Za druhe - nemám důvod tě hájit jsi dospělý a zvládneš to sám.

Ale jak vidíš, tak někteří to tak brali, jinak nevidím důvod, proč bys to tady někomu vysvětloval. Alespoň vidíš, jak to tady chodí :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » pát 02. lis, 2007 11:10

kamiwaza píše:Alespoň vidíš, jak to tady chodí :lol:
Tak se nechod, kdyz te to tu irituje...ne? :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 11:31

Gino píše:
kamiwaza píše:Alespoň vidíš, jak to tady chodí :lol:
Tak se nechod, kdyz te to tu irituje...ne? :wink:

Dobrá rada nad zlato :?: :?: :?:
Nemáš nějakej mentální problém. Já netvrdím, že mě někdo irituje, jen říkám, že se zde najdou jedinci, kteří se čertí :evil: , když se na něco ptáš.
Jinak bych spíš očekával, že napíšeš něco k tématu a né, že budeš tlachat o ničem. Běž do sebe chlape a piš sem, jen když budeš mít něco k věci, nebo někomu budeš odpovídat OK :?:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod pucmaz » pát 02. lis, 2007 12:18

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:08, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pát 02. lis, 2007 12:39

kamiwazo kamiwazo... kazes vodu a pijes vino :wink:
Zrejme jsi hodne nad veci :)
Ale uz to tu nebudem zanaset, kdyz nejsme k tematu... end.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RBR » pát 02. lis, 2007 12:58

NAIA píše:
RBR: Tady je vidět pohled mnoha tradičních stylů, počítají s tím že oni budou lepší a klidnější než soupeř. Ruku na sdrce nemyslíš si že bude lepší a vyrovnanější útočník? - Vybral si obět, překvapil tě. Takže podle mne ten kdo bude na tom hůře jsi ty.
A proč si myslíš že nebude zkušený ten co tě bude chtít dostat ne zem? Ty se připravuješ na střet se slabším soupeřem? Já se radši připravuju na ty lepší.

Asi jsi mě nepochopil. Nikde neřeším problém výběru soupeřů. Pouze jsem nahodil myšlenku, že většina borců tě bude chtít dostat na zem (nejlépe nějakým KO úderem), ale sami na ni spěchat nebudou, pokud jej nevezmu sebou (zachytím a strhnu na sebe).
Nechce se mi věřit, že bude na ulici moc těch co po tobě primárně půjdou stylem: chytit (nejlépe za nohy), společně spadnout na zem a tam ho nějak dostanu (viz některé zápasy z MMA).

Jinak je vidět že by ti zem docela prospěla. Jak jsi psal, že by ses naučil základy - nějaké páky a hotovo... Víš základy boje na zemi jsou úplně jinde než v pákách - to už je výsledek. A právě ty základy boje na zemi které opomíjíš tě nejlépe dostanou zpět na nohy jak jsi psal.
Nic ve zlém. Měj se

O konkrétních technikách jsem zatím vůbec nemluvil. Právě naopak se snažím zjistit co se považuje v boji na zemi za základ.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod NAIA » pát 02. lis, 2007 13:06

S tím souhlasím. Většinou to začíná pěstmi. A často končí na zemi. Staré přísloví praví že žádný plán nepřežije první kontakt se soupeřem :D

No a právě boj na zemi ti ukáže ty základy nejlépe. Nicméně díky Pucmazove reakci na tvůj příspěvek jsem se dozvěděl ze Funakoši tak válel na zemi. To může vysvětlovat to proč je jeho karate hodne o stand upu:) ne?

Klidně dojdi v podělí, trocha se potaháme a oživíme základy boje na zemi :D
Měj se
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RBR » pát 02. lis, 2007 13:07

Toman píše:
RBR píše:Ale v moderní době jsme náhle objevili svatý grál a musíme každé BÚ doplnit rozsáhlým studiem boje na zemi. Proč?


V moderní době? Podívej se na Pankration, byl tu mnohem dřív než mnoho čínských BU a boj na zemi (ale i v postoji)měl propracovaný velice dobře a rozhodně to nebyl sport jako takový... spíš válka.


S pankrationem máš pravdu, ale myšlenka byla jiná. Většina starých systémů se snaží spíše boji na zemi vyhnut a vyřešit vše dříve než naopak k němu primárně směřovat. Prostě mám takový pocit, že to brali něco jako nutné zlo, když se vše po..re, tak pak musím bojovat na zemi.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod jox » pát 02. lis, 2007 13:11

pavela píše:
Makoto píše:To mas pravdu, jen mi prijde, ze aspon tady v Cechach si kazdy hraje na svem pisecku, kazdy si strezi to svoje "tajemstvi" jako by to bylo neco neskutecne prevratneho (viz Missing link) a nechce prilis poradat open seminare nebo dokonce povolit, aby si s nimi clovek sem tam zacvicil bez toho, aby musel upsat dusi. ... mam dojem, ze takto se chovaji hlavne CBU a jejich odnoze.
Jooo, vono je to v ČR takhle špatný? No já dlouho nebyl ve starý vlasti. :lol: Máš recht, jakmile se to promění na kšeft, ...
To, to je otázka, jestli je to tak špatný. Spíš mám dojem, že to není záležitost ani tak ČBU, ale prostě pořád jen těch odnoží profláknutého WT...
Makoto, zaznamenals to někde jinde, než u WT (popř. odnoží EWTO, AVSE, Missing Linku, BD...)?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Toman » pát 02. lis, 2007 13:17

RBR píše: Prostě mám takový pocit, že to brali něco jako nutné zlo, když se vše po..re, tak pak musím bojovat na zemi.


Já chápu tvůj názor, má pogiku. Ale co s člověkem který je silnější, přesnější a zkušenější a dává ti v postoji a vidíš že na něj evidentně nemáš a KO je jen otázka času. Myslím že i zarytý odpůrce země ho tam strhne. Takhle si zase myslím já že k tomu přistupovali musíš umět od všeho něco.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » pát 02. lis, 2007 13:27

[quote="RBR"]
Nechce se mi věřit, že bude na ulici moc těch co po tobě primárně půjdou stylem: chytit (nejlépe za nohy), společně spadnout na zem a tam ho nějak dostanu (viz některé zápasy z MMA). [quote]

Mě také ne, ale párkrát jsem to viděl. Nebyli to žádní fighteři MMA (o těch se teď nebavím), ale normální borci a venku, né na tréninku MMA. Byl to velice překvapivý útok.
Zkusil jsem to i na (kick)boxu dostat se k soupeři a jelikož to nečekal, ta jsem ho zvedl jak pírko :wink: Házet jsem ho pochopitelně nechtěl. A když to někdo zkusil v rámci boxu někdo na mě (a uměl to), tak jsem se také nechal nachytat. Prostě jsem to nečekal :wink:
Jde o to, že je to nečekané (jak sám píšeš) a pokud to dobře načasuješ, můžes udělat někoho, kdo tě normálně v postoji převálcuje.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků