klby

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

klby

Příspěvekod Johnyyt » úte 06. lis, 2007 19:25

aktivne sportujem karate a uz je to citit na mojic klboch.

Mam 3 problemy:
1. Laket pravej ruky-ak prudsie udriem dost ma to boli.
2. Bedrovy klb na nohe, preskakuje mi a pri kopani to boli.
3. klb hore na nohe, neviem ho opisat ale tiez ako keby preskakoval, napr. pri kruzeni nohou a ten am boli aj pri chodzi.

Vedel by niekto neico odporucit co by mi pomohlo, nejake cviky, lieky? budem velmi vdacny... za naozaj uzitocne rady co mi pomozu som ochotny posalt aj nejaky drobny prispevok penazny ;-) ... len nespominajte operaciu.. dakujem
Johnyyt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod Jendis » úte 06. lis, 2007 19:29

Určitě bych skočil za doktorem a nechal se vyšetřit.....ono to totiž s kloubama není žádná sranda,nic nebolí tak,jako klouby......věř mi,mohl bych o tom napsat knihu :? :evil:
Z toho,co popisuješ,se nedá poznat...může to být začínající artróza,nebo jen "zmasakrovaná" kloubní lůžka.....chce to felčara. Operovat Tě hned nebudou....ale je dobrý vědět,kde je problém a nasadit léčbu.
Nevím,kolik Ti je,ale s věkem to bude jen horší...pokud s tím nezačneš něco dělat :!: :!: :!: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Johnyyt » úte 06. lis, 2007 19:32

no mam 17, bol som v nemocnici za ortopedom, ten to moc neporiesil, on povedal ze len operacia. ale myslim ze skor to budu znicene klby a nie choroba,ale neviem co je horsie
Johnyyt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 06. lis, 2007 19:41

tak zkus jiného ortopeda.....nemyslím si,že bys v 17 letech mohl mít až tak odvařené klouby.Nespoléhej jen a pouze na jediného felčara..... :!: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Johnyyt » úte 06. lis, 2007 19:49

no v mojom pripade pauza nepomohla, bud prestat uplne alebo to nejako vyriesit no
Johnyyt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 06. lis, 2007 19:51

ukropcany píše:no fakt je, že doktori sú kreténi... :? V každom prípade, keď kĺb bolí, tak potrebuje pauzu... človeku, čo má 17 sa to síce ľahko radí, ale moc na to nedajú... :wink:


Míšo,co já těch felčarů oběhnul.....tys moje klouby viděl......ale možná se blýská...na lepší časy..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: klby

Příspěvekod TRiTON » úte 06. lis, 2007 19:59

Johnyyt píše:aktivne sportujem karate a uz je to citit na mojic klboch.

Mam 3 problemy:
1. Laket pravej ruky-ak prudsie udriem dost ma to boli.
2. Bedrovy klb na nohe, preskakuje mi a pri kopani to boli.
3. klb hore na nohe, neviem ho opisat ale tiez ako keby preskakoval, napr. pri kruzeni nohou a ten am boli aj pri chodzi.

Vedel by niekto neico odporucit co by mi pomohlo, nejake cviky, lieky? budem velmi vdacny... za naozaj uzitocne rady co mi pomozu som ochotny posalt aj nejaky drobny prispevok penazny ;-) ... len nespominajte operaciu.. dakujem

Když to tak čtu,tak jsem si vzpomněl na Vesničko má středisková..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Re: klby

Příspěvekod DrGlock » úte 06. lis, 2007 20:28

Johnyyt píše:aktivne sportujem karate a uz je to citit na mojic klboch.

Mam 3 problemy:
1. Laket pravej ruky-ak prudsie udriem dost ma to boli.
2. Bedrovy klb na nohe, preskakuje mi a pri kopani to boli.
3. klb hore na nohe, neviem ho opisat ale tiez ako keby preskakoval, napr. pri kruzeni nohou a ten am boli aj pri chodzi.

Vedel by niekto neico odporucit co by mi pomohlo, nejake cviky, lieky? budem velmi vdacny... za naozaj uzitocne rady co mi pomozu som ochotny posalt aj nejaky drobny prispevok penazny ;-) ... len nespominajte operaciu.. dakujem


A kolik let už cvičíš? Stačí pár let dělat špatný postoje, údery, či kopy a odvaříš si klouby jako spousta lidí před tebou i po tobě. Víc by ti asi pověděl RBR.

Někdo říká, že na klouby pomáhá želatina, např. gumoví medvídci, a někdo zase tvrdí, že to nemá vliv. Zkus a uvidíš.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod migli » úte 06. lis, 2007 20:32

2 Johnyyt:
doporucil bych tento postup:

1) Zjistit, jaka je pricina potizi. Ono tam muze byt kombinace nedostatecne vyvinutych svalu, spatne techniky uderu a kopu a k tomu jeste stale rustove obdobi organismu - dohromady to proste dela problemy. Takze pokud neporadi jeden doktor, zajit za druhym, nebo vyzkouset nejakeho kvalitniho fyzioterapeuta.

2) Dat pauzu, zregenerovat se a zacit pomalu cvicit. Nejdrive cviky na posileni celeho tela + strecink, vse zvolna. Postupne zatezovat telo vice a vice (klidne to rozlozit na dva tri mesice) a pak se vratit k cviceni karate naplno. Mezitim na treninky klidne chod, ale vysvetli trenerovi, ze pojedes zvolna, budes jenom vychozovat techniku a treba se to upravi.

3) Nech si od trenera zkontrolovat techniku pohybu. Nepropinas pri uderu loket? Nesnazis se kopat zbytecne vysoko svihem? Nemas stojnou nohu pri kopu pribitou na zemi tak, ze se ani nepohne a rotaci tela drzi koleno a kotnik? Vsechno zkontrolovat a zacit cvicit spravne.

No a pokud to proste nepujde - budes muset zmenit styl :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 07. lis, 2007 9:27

Johnyyt- hlavně nepropínat lokty a kolena při úderech a kopech do maxima , když trénuješ techniky jen do vzduchu musí být zakončeny zpevněním svalstva udírající ruky nebo kopající nohy.

Zkus trénovat i na boxersky pytel tam kinetickou setrvačnost zachytí pytel a ne kloub.

Jaké trénuješ karate?Jak vypadají vaše tréninky?
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod pucmaz » stř 07. lis, 2007 11:35

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:06, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod migli » stř 07. lis, 2007 11:56

2 pucmaz: ok, ja jen prodavam, jak jsem koupil :) tak ci tak bych tusil za problemy svalovou nerovnovahu kombinovanou se spatnou technikou, ale od pocitace tu diagnozu udela jenom kristalova koule :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Klouby

Příspěvekod TierraZ » stř 07. lis, 2007 12:07

No neboj se, v sedumnasti Ti endoprotezy nasazovat nebudou, ale holt titan je titan :lol:

Ale vazne, z kloubama neni sranda. Kdyz se Ti na to jeden ortoped vyflakl jdi za jinym a klidni si rekni o rentgen i magnetickou rezonanci at vis na cem jsi. Ono jen sahnout na nohu, trochu s ni pohybat a rict to vas predse nemuze bolet Ti fakt moc nepomuze
Zvítězit bez boje znamená převýšit jiné svými ctnostmi.
http://s2.bitefight.cz/c.php?uid=82215
TierraZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 18. zář, 2005 23:00
Bydliště: Brno - Bohunice

Příspěvekod RUNAR » stř 07. lis, 2007 12:10

pucmaz píše:migli. runar: Tohle je mozna trochu slozitejsi problem. .


Nevím jestli mluvíme o stejné záležitosti ,psal jsem o úplném tj. nadoraz propnutí loktů.
Propínáte lokty úplně nadoraz? Nebo je tam malá rezerva?Podle mého názoru stačí malá rezerva a všechno už zachytí svaly a pružné vazivo.

Když si někdy jen tak uvolněně zkouším údery a loket propnu tak mi začne hned nezdravě bolet.
Důlažitá věc je že u vás cvičíte údery se správným kime, když ale někdo cvičí do vzduchu rychle údery a kopy bez kime a propíná kolena a lokty tak kinetickou setrvačnost nezadrží svaly ale klouby což je podle mého názoru ničí.Bez kime to ale vlastně údery a kopy nejsou.........

No a makiwara klouby vůbec neničí spíš jsou silnější ,sice se tomu neustále divím ale je to pravda.

.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 07. lis, 2007 12:31

ukropcany píše:nemávam problém s tým, že keď niekoho netrafím, že by ma hneď z toho boleli ruky :wink:


No jo ale ty dáváš většinou háky z toho tě lokty bolet nemůžou. :)
Naposledy upravil RUNAR dne stř 07. lis, 2007 12:37, celkově upraveno 1
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod nikkon » stř 07. lis, 2007 12:32

mozno je to dost hlupa odpoved,ale skus tie vyzivove doplnky na klby pre sportovcov. Mozno to trochu pomoze... :idea:
nikkon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 28. bře, 2007 23:00
Bydliště: Bratislava

klby

Příspěvekod TierraZ » stř 07. lis, 2007 12:36

jo a orteza taky neni spatna vec, ale na trning asi sundavat - omezuje v pohybu 8)
Zvítězit bez boje znamená převýšit jiné svými ctnostmi.
http://s2.bitefight.cz/c.php?uid=82215
TierraZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 18. zář, 2005 23:00
Bydliště: Brno - Bohunice

Příspěvekod RUNAR » stř 07. lis, 2007 14:21

4ucrop:
Můj názor je že když někdo při rychlých úderech propíná loket nadoraz potom všechnu kinetickou energii odnese kloubní pouzdro,
to samý platí pro kolena a kopy.
Ale když se kloub nepropne nadoraz tak všechno chytí pružný šlachy,svaly a vaziva kterým to normálně neškodí.
Takže stačí nechat malou rezervu ruka dosáhne stejně daleko pohyb se nezkrátí.
Nikomu to ale nenutím :)
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Johnyyt » stř 07. lis, 2007 14:29

co sa tyka lakta... no boli ma ked ho uplne vystriem a tvrdo udirem, vtedy mi v nom rupne... ale to je najmensi problem bolest po treningu uz nie je a nestava sa mi to pravidelne...

ale co sa tyka tej nohy(ide konkretne o lavu) s tou mam problemy aj mimo treningov. je mozne ze je to vdaka zlej technike, ekdze druha noha je uplne v poriadku. citim to a jpri chodzi ani nie tak ako bolest ale zle sa mi chodi, mam pocit ako keby som kracal krivo.

ten bedrovy klb posilujem cvikmi , spagatmi a vdaka tomu mozem kopat, takze viacmenej ma trapi hlavne len ten problem spojeny s chodzou co som spominal
Johnyyt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Johnyyt » čtv 08. lis, 2007 12:52

bol som dnes za normalnym ortopedom, ten mi predpisal coxtral a povedal mi ze to moze byt z rastu. v sprave mam blizsie neurcena synovitida a tendosynoitida... to je nieco ako zapal klbov...
Johnyyt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 06. lis, 2007 0:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron