efektivní sebeobrana

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod raduz » pát 16. lis, 2007 7:28

Player: aky Ty pouzivas kryt (ked boxersky ja nahovno), respektive aky streh?

Ako pisal Lukas o serii 30 uderov - odpisal si, ze by sa k Tebe ani nedostal :lol:
Musim sa smiat. Myslim ze by stacilo aj 10, co 5 v kombinacii a ides dole, respektive urcite nieco z toho chytis. Nieco tam proste nakupis - a to si este predstav ruky s kolenami, lowkickami atd....

Samozrejme ak len stale nebudes ustupovat dozadu (nie vzdy sa da). A vsetku urcite ani "nevyuhybas" (kua to je slovo)
PS: nie je vobec jednoduche niekomu "vstupit" do rozbehnutej kombinacie (okamzity protiutok), proste nestihnes - su to fofry. (mne sa najlepsie osvedcilo ist hned do klincu-aj za cenu ze z tej kombinacie nieco "chytis")
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

 

Příspěvekod spider » pát 16. lis, 2007 8:03

player píše:Spider : na toto tema tu jiz diskuse urcite byla, mozna nejedna.Me se osvedcuji kliky vyhradne na kloubech na tvrdsim podkladu, diky tomu mam na prvnich dvou kuzi tvrdsi, takze klikovani neni bolestive.No a v neposledni rade bouchat do lap, pytlu, makiwar, ale vyhradne bez jakychkoli bandazi, stahovadel a hlavne bez takovych rukavic, kde trci palec zcela neprirozene dopredu.


jj, díky za info, ty jsi myslím karateka, tam je tato příprava obvyklá. Otázku jsem směřoval spíš na boxery, kteří i do pytle mlátí v pytlovkách, jak se s touhle věcí vyrovnávají. Je to možná individuální záležitost, já mám třeba vzhledem k ostatní stavbě těla docela subtilní klouby, dobře to jde poznat třeba na zápěstí.
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Sennin » pát 16. lis, 2007 8:12

spider píše:
player píše:Spider : na toto tema tu jiz diskuse urcite byla, mozna nejedna.Me se osvedcuji kliky vyhradne na kloubech na tvrdsim podkladu, diky tomu mam na prvnich dvou kuzi tvrdsi, takze klikovani neni bolestive.No a v neposledni rade bouchat do lap, pytlu, makiwar, ale vyhradne bez jakychkoli bandazi, stahovadel a hlavne bez takovych rukavic, kde trci palec zcela neprirozene dopredu.


jj, díky za info, ty jsi myslím karateka, tam je tato příprava obvyklá. Otázku jsem směřoval spíš na boxery, kteří i do pytle mlátí v pytlovkách, jak se s touhle věcí vyrovnávají. Je to možná individuální záležitost, já mám třeba vzhledem k ostatní stavbě těla docela subtilní klouby, dobře to jde poznat třeba na zápěstí.


Do pytle je potřeba mlátit i bez rukavic - právě kvůli otužení úderových ploch.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NAIA » pát 16. lis, 2007 8:25

Já bych sportovce zase tolik nepodceňoval Playere. Víš ty špinavé techniky a další věci naučíš dobrého zápasníka (boxera, thaiboxera) za 10 minut. Ale neplatí opak, že člověka který umí špinavé techniky naučíš zápasit nebo boxovat za 10 minut.
Sportovci (myslím za plnokontaktních sportů) mají schopnosti které jinde velice těžko zjískáváš - fyzičku, vydží bolest, timing. A i když bych asi, podle mého zaměření, měl stát na druhé straně barikády tak bych si spíš vsadil na sportovce na ulici - i kdyby to měl být hokejista. Ale tím netrvrím, že neexistují dobré školy sebeobrany.
Je pravda, že v boxu. MT atd s neučí proti noži, ale ukaž mi systém kde tě to spolehlivě naučí - nikde.
Já i když se snažím trénovat Reálnou sebeobranu, tak mám jeden trénik týdně věnovaný čistě sportovním disciplínám (teď grappling) - technika, síla, fyzička atd. Jinak to nejde
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Re: Player a Defendu

Příspěvekod Toman » pát 16. lis, 2007 9:04

Panda píše:mistr světa v pankreas (zápas)

To snad ne Honziku tohleto :lol: :lol: :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: Player a Defendu

Příspěvekod Sennin » pát 16. lis, 2007 9:08

Toman píše:
Panda píše:mistr světa v pankreas (zápas)

To snad ne Honziku tohleto :lol: :lol: :lol:


Není pankreas slinivka břišní??? Ale asi měl na mysli pankration :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » pát 16. lis, 2007 9:45

defendu píše:
Existují velmi tvrdé pouliční systémy (teď nemyslím zrovna KM),které tě připraví i na útok bomb jako má Klitschko (na krytí takových úderů zapomeňte-používají se tzv. flinch response neboli instinktivní reakce na útok) jeden z takových systémů je např. CM boxing Rodneyho Kinga :wink:

Nevim přesně jak jsi to myslel ale
systém který tě připraví na bomby Klitchka......... no dovolím si hodně pochybovat.
..... hlavně člověk typu Klitchka nebude jen dávat bomby on si každýho na tu bombu pěkně nejdřív připraví udělá pár vitálních kliček :lol:
a vyřízené.
No ale i Klitckovci byli poraženi v ringu takže každej porazit jde ale na to musí bejt člověk talent a ještě špičkově trénovanej.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: Player a Defendu

Příspěvekod Panda » pát 16. lis, 2007 9:54

Toman píše:
Panda píše:mistr světa v pankreas (zápas)

To snad ne Honziku tohleto :lol: :lol: :lol:



Teda Tomíku, chytáš za slovíčka a to že sem napsal že Bobík je o 150 kilo těžší než Minotauro necháš bez povšimnutí :lol: Ale jooo taky sem z toho byl na větvi, tak znova:

Semmy je bývalý "King of Pancrase"(zápas i na zemi s údery otevřenou dlaní)....tak všichni šťourové spokojení :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sennin » pát 16. lis, 2007 10:18

Takže nikoliv "pankreas" :wink:

©ťoural číslo 1
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod zaak » pát 16. lis, 2007 10:40

Děkuji vám za vaše názory. Myslím, že je dobrá kombinace boj. sport (kondice, reflex..) a kurz realné sebeobrany (schopnost vypořádat se situacemi mimo rámec pravidel a v různých prostředích). Vale Tudo nebo BJJ + Sorudo? Co myslíte že bude fungovat?
zaak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 14. lis, 2007 0:00

Re: Player a Defendu

Příspěvekod Toman » pát 16. lis, 2007 10:43

Panda píše: a to že sem napsal že Bobík je o 150 kilo těžší než Minotauro necháš bez povšimnutí :lol: Ale jooo taky sem z toho byl na větvi, tak znova:


Ale ne taky jsem si všimnul ale nejni to tak vtipný a byl bych za super rejpala. :D
Naposledy upravil Toman dne pát 16. lis, 2007 10:44, celkově upraveno 3
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sennin » pát 16. lis, 2007 10:43

Fungovat bude to, co se pořádně naučíš a "vleze ti do krve" - takže to může být klidně i dobře namakané judo, pokud do něho přeneseš principiální základy reálné sebeobrany :wink:
Kód: Vybrat vše
Děkuji vám za vaše názory. Myslím, že je dobrá kombinace boj. sport (kondice, reflex..) a kurz realné sebeobrany (schopnost vypořádat se situacemi mimo rámec pravidel a v různých prostředích). Vale Tudo nebo BJJ + Sorudo? Co myslíte že bude fungovat?
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » pát 16. lis, 2007 10:56

O Boxu snad muze pochybovat jen ten, co ho nezkusil.
Kdyz se na me poprve vysypal jeden zkusenejsi, rychlejsi a silnejsi sparingpartner, tak jsem poznal, co to je strach :twisted: A jsem moc rad, ze jsem to poznal na treninku, kde se pak muzu venovat tomu jak s tim pracovat, nez aby mi to ukazal nejakej typ na ulici :wink:

BTW: podobny typ strachu jsem nikdy predtim nepoznal i kdyz mam par let odcviceno a nejake ty emocionalni vystrelky za sebou. Najednou jsem byl nejak omezeny (pravidla) a vubec jsem nevedel co delat a jen jsem se zatnutyma zubama cekal odkud prileti dalsi bomba :lol:

Ale nijak bych box a jine sporty za pravidla nesejckoval, protoze i na te ulici muzes byt necim omezen kvuli cemu napriklad nebudes moci kopat, nebo nepujde prevest boj na zem.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Sennin » pát 16. lis, 2007 11:12

Myslím, že o boxu tu snad nikdo nepochybuje. Jen se nesmí stavět do pozice, že na boj na ulici je to ta nejlepší příprava - je jednou z příprav.
Když poznám, že ten proti mě je boxer, tak si dávám bacha na jeho ruce a budu mít snahu ho zasáhnout do nohou a jeho úderům se uhýbat. A boxer, který je z ringu (je jedno jestli z amatérského nebo profesionálního) zvyklej na druhého boxera, na svoje naučené série a na to, co mu prostě funguje v ringu (kde jsou stále nějaká ta pravidla) mu tohle nemusí fungovat v hospodě nebo na diskotéce...

Ale aby nedošlo k nedorozumění - opakuji, že box je velmi výborná přípravka na reálnou sebeobranu. Je to prostě základ a bojovník, který to myslí vážně s tím, aby na ulici obstál, by měl boxerské techniky zahrnout do svého repertoáru.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » pát 16. lis, 2007 11:22

Nebudu se rozepisovat k tomu cos napsal, ale jednu vec vyzdvihnu
Sennin píše:bojovník, který to myslí vážně s tím, aby na ulici obstál, by měl boxerské techniky zahrnout do svého repertoáru.
to je totiz podle me presne.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod player » pát 16. lis, 2007 11:29

A co jsou vlastne ty boxerske techniky?To zabaleni se do klubicka kdyz je utok?Tak to je na dve veci.Nebo se zde mluvi o uderech, kdy vzdy pri boxu vidim, jak druha ruka behem uderu se stahuje nekam vedle hlavy, coz je v praxi opet na dve veci...
Takze co jsou to ty boxerske techniky vlastne, ktere nikde jinde v BU bezne nejsou?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pát 16. lis, 2007 11:35

player - ja fakt nerozumim reci tveho kmene 8O Uf, no nic, co uz...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Sennin » pát 16. lis, 2007 11:36

player píše:A co jsou vlastne ty boxerske techniky?To zabaleni se do klubicka kdyz je utok?Tak to je na dve veci.Nebo se zde mluvi o uderech, kdy vzdy pri boxu vidim, jak druha ruka behem uderu se stahuje nekam vedle hlavy, coz je v praxi opet na dve veci...
Takze co jsou to ty boxerske techniky vlastne, ktere nikde jinde v BU bezne nejsou?


Ale Playere...boxerské techniky zde myslíme (tedy zřejmě já a Gino) údery - háky, čtvrtháky, zdviháky i přímé direkty. A ne každý boxer stahuje ruce k hlavě :wink:

Chápej to zde jako ty prvotní techniky (ostatně JKD má úderové techniky z cca 80% z boxu) a neber zde postoje, střehy a klubíčka :wink:

Jinak ty tzv. boxerské techniky jsou v podstatě ve většině úderových bojových uměních - jen se jinak nazývají...

Ale i jinak: "Vše souvisí se vším"
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » pát 16. lis, 2007 12:07

RUNAR píše:
defendu píše:
Existují velmi tvrdé pouliční systémy (teď nemyslím zrovna KM),které tě připraví i na útok bomb jako má Klitschko (na krytí takových úderů zapomeňte-používají se tzv. flinch response neboli instinktivní reakce na útok) jeden z takových systémů je např. CM boxing Rodneyho Kinga :wink:

Nevim přesně jak jsi to myslel ale
systém který tě připraví na bomby Klitchka......... no dovolím si hodně pochybovat.
..... hlavně člověk typu Klitchka nebude jen dávat bomby on si každýho na tu bombu pěkně nejdřív připraví udělá pár vitálních kliček :lol:
a vyřízené.
No ale i Klitckovci byli poraženi v ringu takže každej porazit jde ale na to musí bejt člověk talent a ještě špičkově trénovanej.


Prostě člověku,který na tebe jde s úderem pěstí nastavíš překážku,v tomto případě loket - hned po první srážce pěsti s tvým loktem už nebude mít nikdo chuť dát další úder jako velkou bombu,protože čím větší ránu dá,tím víc si ublíží :wink: To je ve zkratce streetboxing

http://youtube.com/watch?v=njPgVLPTWZk&feature=related

A co následuje dál? Vletíš do něj,aby jsi zmenšil vzdálenost,drapneš ho do klinče a rozkopeš mu kolenem vejce......např.

To je jenom malá ukázka toho jak si upravit sportovní boxing ve špinavý pouliční box :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod diablik » pát 16. lis, 2007 12:23

defendu-- :wink: nechcel som to napisat ja,pretoze moje kecy sa tu beru ako zaujate..tento druh krytu kt. je znamy v streetboxingu ako CM shield,je znamy aj v starom boxe bez rukavic ako vysoky guard,popr. po anglosasky "stone-wall defence", je takisto hojne vidiet v starobylom Muayboran kde uz iba totalne hovado povie ze to nefunguje,pretoze muayboran,popr. khmersky boxing je riadny masaker a malo kto by mal gule vliezt proti tym borcom a kedze pouzivaku len paste spevnene bandazmi tak velmi casto pouzivaju ten vysoky guard na krytie hlavy...nevsimol som si aby pouzivali nejake tapkania rukami ako ochranu proti bombam na hlavu...tiez som si vsimol ze nieco podobne robia aj filipinci a ich derivaty ale je to tam viac "okvetne"...najprirodzenejsou reakciou cloveka je kryt hlavu,preto sa tento kryt nauci clovek robit za pohybu najrychlejsie a druha najprirodzenejsia vec je chytat sa niecoho,preto kopec ludi podvedome lezie do klinca a snazi sa aspon zavesit a zakliesnit svoje paze do pazi druheho ,ked uz nic ine...tento druh krytu s kontraudermi pouzivaju borci v mma sutaziach ako napr. R. Singer,F. Griffin, Rampage Jackson, Tito Ortiz a kopec dalsich ,mena si uz nepamatam :?
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron