Snaseni bolesti !

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Snaseni bolesti !

Příspěvekod OngBak » úte 05. čer, 2007 2:34

Ahoj , uz asi 3 mesice delam kickbox. Chtel bych v budoucnu jit do fullcontactu a pote prejit na muaythai ! Kickbox me bavi a docela dost mi jde mam hodne silne udery , jsem rychly atd .... No proste se na to hodim :) , ale ted k veci . Mam problem se snasenim bolesti , sparingy jsem zatim delal jen se zacatecniky ketri delaji kickbox priblizne dlouho jako ja . Davame jen slabe udery a spise naznacujeme a zkousime techniku . Bojim se ale ze az zacnu sparovat s nekym lepsim tak me opravdu nalozi . V zivote jsem se nepral takze se bojim bolesti :D . Neexistuje nejaky typ jak se naucit snaset bolest ci posunout prah bolesti ??? Jaci jste byli vy v zacatcich ??? prisli jste na kickbox a byli jste ostrileni rvaci a nebo vas zocelili az sparingy a treningy ???
OngBak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04. čer, 2007 23:00

 

bolest

Příspěvekod lukaskon » úte 05. čer, 2007 6:08

Niceho se neboj vse prijde s casem. Je normalni ze prvne mrkas, otacis se a podobne. Casem pochopis ze nejlepsi je se k uderu postavit celem a nejlepsi obrana je utok :-) ... Vse prijde se sparingy s zkusenejsima ale na nic nespechej. Potom budes plnej adrenalinu a bolest neucitis, maximalne pri uderech na spodek, ostatni je jen malo blestive. Odboxoval jsem treba celej zapas se zlomenym nosem a ani pote jsem neveril, ze zlomeny je!
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod xiuwei » úte 05. čer, 2007 7:47

zápal v boji a adrenalin udělají své (viz. ,,lukaskon - zápas odboxoval se zlomeným nosem), takže obavy z fullcontactu neměj. Navíc nepůjdeš do boje po hlavě - trenér tě na fight lpřipraví.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Val » úte 05. čer, 2007 11:40

ale pokud si chces skutecne uzit bolesti, doporucuji operaci v ceske nemocnici, nejlepe oddeleni kde na tebe zapomenou a nedaj ti leky proti bolesti ani zvonek na sestricku 8)
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod Jendis » úte 05. čer, 2007 12:29

zvykneš si......když to bolí,alespoň víš,že žiješ..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TRiTON » úte 05. čer, 2007 16:03

"A proč se učit snášet bolest?Nauč se být rychlejší a nebudeš mít problémy s bolestí.."tohle mi řekl trenér na stejnou otázku..je to dost nadnesené,ale asi něco na tom bude,jinak na bolest si zvykneš snadno,po prvních x úderech to už ani nebudeš vnímat..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Re: Snaseni bolesti !

Příspěvekod BENNY » úte 05. čer, 2007 20:40

OngBak píše:Ahoj , uz asi 3 mesice delam kickbox. Chtel bych v budoucnu jit do fullcontactu a pote prejit na muaythai ! Kickbox me bavi a docela dost mi jde mam hodne silne udery , jsem rychly atd .... No proste se na to hodim :) , ale ted k veci . Mam problem se snasenim bolesti , sparingy jsem zatim delal jen se zacatecniky ketri delaji kickbox priblizne dlouho jako ja . Davame jen slabe udery a spise naznacujeme a zkousime techniku . Bojim se ale ze az zacnu sparovat s nekym lepsim tak me opravdu nalozi . V zivote jsem se nepral takze se bojim bolesti :D . Neexistuje nejaky typ jak se naucit snaset bolest ci posunout prah bolesti ??? Jaci jste byli vy v zacatcich ??? prisli jste na kickbox a byli jste ostrileni rvaci a nebo vas zocelili az sparingy a treningy ???


Já cvičím TKD a chodim bouchat s klukama co dělaj kickbox a musim říct, že první fight byl fakt hustej. Jeli jsme na plnej kontakt (měl jsem naštěstí přilbu co mi pučili :D ) ale stejně to byl nářez problémy mi ze začátku dělalo to mrkání a rány na břicho. Na břichu makam tedko 5x tejdně a je to znát, to mrkání jsem taky vylepšil. Určitě dobrá věc je ta přilba, že se tolik nebojíš, tlumí rány a pak ani tolik nemrkáš.
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Re: Snaseni bolesti !

Příspěvekod BENNY » úte 05. čer, 2007 20:40

OngBak píše:Ahoj , uz asi 3 mesice delam kickbox. Chtel bych v budoucnu jit do fullcontactu a pote prejit na muaythai ! Kickbox me bavi a docela dost mi jde mam hodne silne udery , jsem rychly atd .... No proste se na to hodim :) , ale ted k veci . Mam problem se snasenim bolesti , sparingy jsem zatim delal jen se zacatecniky ketri delaji kickbox priblizne dlouho jako ja . Davame jen slabe udery a spise naznacujeme a zkousime techniku . Bojim se ale ze az zacnu sparovat s nekym lepsim tak me opravdu nalozi . V zivote jsem se nepral takze se bojim bolesti :D . Neexistuje nejaky typ jak se naucit snaset bolest ci posunout prah bolesti ??? Jaci jste byli vy v zacatcich ??? prisli jste na kickbox a byli jste ostrileni rvaci a nebo vas zocelili az sparingy a treningy ???


Já cvičím TKD a chodim bouchat s klukama co dělaj kickbox a musim říct, že první fight byl fakt hustej. Jeli jsme na plnej kontakt (měl jsem naštěstí přilbu co mi pučili :D ) ale stejně to byl nářez problémy mi ze začátku dělalo to mrkání a rány na břicho. Na břichu makam tedko 5x tejdně a je to znát, to mrkání jsem taky vylepšil. Určitě dobrá věc je ta přilba, že se tolik nebojíš, tlumí rány a pak ani tolik nemrkáš.
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod BENNY » úte 05. čer, 2007 20:41

Sorry, nějak jsem to poslal 2krát :?
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod BENNY » úte 05. čer, 2007 20:45

TRiTON píše:"A proč se učit snášet bolest?Nauč se být rychlejší a nebudeš mít problémy s bolestí.."tohle mi řekl trenér na stejnou otázku..je to dost nadnesené,ale asi něco na tom bude,jinak na bolest si zvykneš snadno,po prvních x úderech to už ani nebudeš vnímat..


Jednou rychlejší nebudeš a... :D
Já bych se řídil asi tímto - Nauč se rány přijímat, pak je můžeš začít blokovat a krýt.
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

 

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 15:11

Taky se otáčím a spíše couvám... ale dělám TKD... taky začínám... no... teď "už" to bude rok, ale stejně... rány dávám rád, ale těžko je přijímám :oops: Snad to přijde s časem... teda... doufám :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Pro Jacopa

Příspěvekod lukaskon » ned 18. lis, 2007 15:22

No pokud už sportuješ rok a pořád to děláš tak je někde problém. Nemůžu příliš odhadovat, ale viděl bych to na straně trenéra. Už s tebou měl pracovat, aby k tomu nedocházelo!
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 17:01

Spíš to je mnou... nejsem zrovna typ, co by se chtěl nechat oťukat... doma makám... u pytle, na švihadle... ale jak to přijde ve sparringu, tak najednou jako by mi došel dech :(
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod TRiTON » ned 18. lis, 2007 17:25

Ale pořád si myslim,že lepší než se učit snášet bolest je lepší trenovat na pohyblivosti,a o tu bolest se pak postará adrenalin.. A chtěl sem zeptat, jestli nějak specialně trenujete pohyblivost a úhyby(mimo sparing,jako samostatný trening)?
Naposledy upravil TRiTON dne ned 18. lis, 2007 17:30, celkově upraveno 1
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 17:28

TRiTON píše:Při light sparingu měj při úderu protivníka ruce v krytu a snaž se uhnout do jedne ze stran a snaž se nemrknout...až zvládneš tuto,tak ty úhyby zkoušej s contra úderem,a pak hned zase zbalit a úhyb..Jinak si myslim,že se to nedá naučit..


Dík za tip... :wink: Zkusím to na tréninku :wink:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod player » ned 18. lis, 2007 17:35

Jedna takova drobnost me napada.Opet vychazim pouze z praxe co se mi osvedcila.Pokud se branim, tak nejvetsi chyba co muzu udelat je zustat na stat miste.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod TRiTON » ned 18. lis, 2007 17:46

player píše:Jedna takova drobnost me napada.Opet vychazim pouze z praxe co se mi osvedcila.Pokud se branim, tak nejvetsi chyba co muzu udelat je zustat na stat miste.

Přesně tak..a platí to dvojnásob,pokud je spoupeř těžší..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 17:48

TRiTON píše:Přesně tak..a platí to dvojnásob,pokud je spoupeř těžší..


Což je u mne aktuální vzhledem k tomu, že mám 58kg :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod TRiTON » ned 18. lis, 2007 17:56

Jacopo píše:
TRiTON píše:Přesně tak..a platí to dvojnásob,pokud je spoupeř těžší..


Což je u mne aktuální vzhledem k tomu, že mám 58kg :lol:

Tak to sme na tom dost podobně,já mam 67kg a sem v našem klubu druhej nejlehčí,tak skoro pořád sparuju s většíma ale hlavně těžšíma soupeři..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

2 TRiTON

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 18:20

Njn... ty máš alespoň k té sedmdesátce :) Já jsem i proti tobě malutky... ale zato bych měl být teoreticky rychlejší, že... no prostě se to budu muset naučit využívat... Nejsi oslaben svými slabinami, ale jsi posilněn svými silnými stránkami... to někdo někdy řekl tuším :D :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron