kyokushin

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

kyokushin

Příspěvekod wand » úte 20. lis, 2007 15:07

wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

 

Re: kyokushin

Příspěvekod Radzuslav » úte 20. lis, 2007 15:47

Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod spider » úte 20. lis, 2007 15:55

Hezké ... předpokládám, že ty skvrny na kimonech nebudou od jídla :wink:
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » úte 20. lis, 2007 21:55

je pěkný, jak do sebe buší a určitě tou sou fakt borci, ale úplně kazí dojem to, jak se nemlátí do hlavy a ruce maj před tělem a hlavu úplně odkrytou
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod samuraj » stř 21. lis, 2007 14:56

Chápu, že to takhle při sledování vypadá zvláštně. Ale zkus si zajít na trénink Kyokushinu a třeba sparovat s Honzou. Myslím, že nebudeš mít šanci trefit ho do hlavy :-).
samuraj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 21. lis, 2007 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Genesis » stř 21. lis, 2007 15:04

samuraj píše:Chápu, že to takhle při sledování vypadá zvláštně. Ale zkus si zajít na trénink Kyokushinu a třeba sparovat s Honzou. Myslím, že nebudeš mít šanci trefit ho do hlavy :-).


to nepopírám, věřim tomu, že kluci sou fakt dobrý a dělaj opravdu BU a nežádný tanečky, jen mi prostě tam chybí ta hlava, holt mám rád kick a thai
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

:-)

Příspěvekod kumori » stř 21. lis, 2007 21:56

kyokushin je výborný styl japonského karate, setkal jsem se i s názorem, že je to vlastně bojový shotokan.Nicméně se mi líbí sledovat závody v kyokushin.©koda, že se po smrti Mas Oyama tento skvělý styl stal obětí tahanic o nástupnictví stejně jako Daito ryu Aikijujutsu po smrti Tokimune Takeda.Každopádně je jen dobře, že se sem dostal a odkud jinud než z Polska...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod toddb » čtv 22. lis, 2007 0:00

S karate nemam zadny zkusenosti, ale tenhle styl se mi libi, je videt, ze to jsou pekne ostry bojovnici. Peknej boj, skoda, ze nas borec dojel na zraneni. Jen by me zajimalo, jak vzniklo pravidlo o neutoceni na hlavu, prijde mi to omezujici, ale jinak vsechna cest.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod player » čtv 22. lis, 2007 0:24

samuraj píše:Chápu, že to takhle při sledování vypadá zvláštně. Ale zkus si zajít na trénink Kyokushinu a třeba sparovat s Honzou. Myslím, že nebudeš mít šanci trefit ho do hlavy :-).


vsadime se?;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod samuraj » čtv 22. lis, 2007 0:25

Nejsem ten pravý na vysvětlování, ale pokusím se o to (osobně Kyokushin necvičím, ale zbytek našeho oddílu ano - spolu s Honzou Soukupem).
Jsou omezeny přímé údery a přímé kopy na hlavu (občas se pravidla liší, zda se například může kolenem na hlavu, či obloukové údery), každopádně jsou povoleny obloukové kopy na hlavu a to často končí KO. Člověk tu hlavu nemůže ignorovat, protože jsem si kolikrát ani nevšiml, kde se to mawashi vzalo.
Omezení asi vzniklo kvůli zraněním. I třeba ve WKF karate (které je téměř bezkontaktní) tak jsou časté vážné úrazy hlavy (většinou od tsuki). Kdežto kyokushin se pyšní, i přes svou tvrdost, bezpečností. Navíc jsou argumenty, že zvednout ruce již není takový problém (ale tohle bych prosím nerozebíral).
Každopádně u nás kluci trénují některé tréninky i s útoky na hlavu.
samuraj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 21. lis, 2007 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod samuraj » čtv 22. lis, 2007 11:21

Honza trénuje nejen s lidma z Kyokushinu, ale i z boxu a dalších sportů ;-)
samuraj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 21. lis, 2007 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod player » čtv 22. lis, 2007 14:42

ukropcany píše:
player píše:
samuraj píše:Chápu, že to takhle při sledování vypadá zvláštně. Ale zkus si zajít na trénink Kyokushinu a třeba sparovat s Honzou. Myslím, že nebudeš mít šanci trefit ho do hlavy :-).


vsadime se?;)
:D Až do toho pôjdeš, namakaj box, tam máš dobrú šancu... kope ako kôň, ale v rukách boli rezervy :wink:


Pokud by me pozval, urcite bych neodmitl.
Me totiz prijde ponekud divne, jak se pri zapasech k sobe vzdy nejdriv nasouraji, skoro doslova a pak se tema rucickama zacnou obouchavat, sem tam nekdo z takovehle blizkosti mrskne mawashi a sem tam mu to vyjde na KO.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod ghekon » čtv 22. lis, 2007 14:43

To vis, jsou to tezke vahy... :D
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod samuraj » pát 23. lis, 2007 12:37

Nemůžu mluvit za Honzu, ale na páteční tréninky Ačka v Bohnicích chodí lidi i z jiných stylů. Jinak pro info http://www.kyokushin.cz či http://www.kyokupha8.wz.cz (to je neaktualizovaný web, ale je pro Bohnický oddíl).

Co se týče pohybu, tak asi záleží na mnoha věcech. Když jsem koukal na záznam z ME, tak tam se většinou lidi drželi daleko a pak se rozjeli a zas stáhli.
samuraj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 21. lis, 2007 0:00
Bydliště: Praha


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron