ITF

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod severin » pát 04. lis, 2005 11:23

Jaký na to máte názor a o které organizace jde ?

www.taekwondo.cz
Legislativa
Stanovy Mez. federace ITF
Hlava 16
článek 81. / 82. / 83.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Azurro » pát 30. pro, 2005 19:14

Už jako vtip je to hodně hustý,což teprve jestli to myslí vážně.Někdy si přijdu jako kdyby nás varovali před imperialistickým západem či co.Myslím si že v dnešní době je něco takového nepřijatelné.Zajímalo by mě kdo to sepisoval:))).
Azurro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 07. srp, 2005 23:00

Korejská boj. umění...

Příspěvekod Shaolin » pát 30. pro, 2005 23:37

Pravděpodobně se možná někoho svým příspěvkem dotknu, ale to není účelem. Mám a měl jsem mnohokrát možnost vidět cvičit sportovce ITF, ale i WTF (věčná to rivalita) a osobně se domnívám, že je TAEKWONDO u nás mnohdy mylně interpretováno. Hodně cvičenců má spousty titulů při různých soutěžích, máme tu i mistry světa a všeho možného, ale pokud jsem měl možnost vidět opravdové Korejce, kroutili při exhibicích nad "bratry" z ČR studně hlavou. Čím to bude? Proč tak skvělý styl má pouze sportovní koridor, který se honí za medailema..?
Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu je styl boj. umění z pohraničí Číny a Mongolska. Mimo jiné se skládá z 9. forem Velký drak, 18 tradičních a dechových cvičení a tvrdé reálné sebeobrany. Rád odpovím na dotazy a připomínky. SHAOLIN
Shaolin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. pro, 2005 0:00
Bydliště: 739 01 Baška-Hodoňovice 137, okr. Frýdek-Místek

Příspěvekod Azurro » ned 19. úno, 2006 18:33

S tou rivalitou máš pravdu,ale ne všichni lidi kteří dělají TKD se honí jenom za medailemi.Závody jsou pouze součástí celého cvičení.Znám víc lidí kteří TKD cvičí proto aby se něco naučili než proto a byli mistry světa či něco podobného.
Azurro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 07. srp, 2005 23:00

Příspěvekod kvorka002 » pon 20. úno, 2006 16:47

8) aj ja si myslim....TKD ma uz peknu uroven...
kvorka002
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00
Bydliště: Banska Bystrica

Legislativa

Příspěvekod Dante- » pon 26. lis, 2007 6:05

Reaguju na ten clanek v legislative: Je to podle meho nazoru totalni blabol, ktery musel vymyslet opravdu nejaky méně rozumove nadany clovek. Ja osobne cvicim ITF, ale zaroven jsi chodim zacvicit obcas i jinam. A mam i kamarady co cvici wtf (tedy neprátelskou organozaci) a obac si chodime trenovat spolecne. A myslim si to je jen kazdeho vec. A hlavne by me zajimalo, jak to chce nekdo kontrolovat :D
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Uroven TKD

Příspěvekod Dante- » pon 26. lis, 2007 6:11

Nevim teda na ktere exibice se prijeli korejci podivat, ale ja mel moznost videt vystoupeni Ceske reprezentace a bylo paradni. A taky je treba si uvedomit, ze korejci trenujou porad a jsou za to placeni (tim myslim ty co jsou v repre a v tech DEMO tymech), kdezto u nas, kde clovek musi kazdy den do prace, a potom nekdy ve volnu si zajde zatrenovat.
U nas v oddile teda urcite trenujeme spoustu veci, resp. secky discipliny TKD a ne jen sportovni boj na zavody :-)
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jacopo » pon 26. lis, 2007 20:26

Přesně tak... Dante má pravdu... jsme oba z jiného oddílu a my taky trénujeme všechno... s těmi Korejci to je pravda... a taky jsem slyšel, že měla být na Karlově univerzitě zřízeno TKD jako studijní obor... bylo by to fajn, kdyby to bylo... určitě bych si ho přál studovat... nicméně... v Korei se tím uživíte, poněvadž to je jejich národní sport.... u nás se tím uživí tak maximálně mistr Hwang, placený ITF... 8) škoda...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod severin » úte 27. lis, 2007 10:26

Na FTVS UK je specializace TKD ITF !! /stejně jako i jiná sportovní b.u./
Uživí se s tím více lidí než jen Hwang. /stejně jako v jiné stejně velké a státem podporované sportovní organizaci/
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jacopo » úte 27. lis, 2007 14:39

Jako to myslíš vážně, jo? :wink: ®e se tím dá u nás uživit.... to se mi nějak nezdá, kámo...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

TKD

Příspěvekod Dante- » úte 27. lis, 2007 16:28

Taky se mi to nejak nezda, mozna se tim zivi lidi typu Burian a podobni papalasove ze svazu (ti co tak zatvrzele zakazuji lidem trenovat cokoliv jineho), ale co jsem se bavil s klukama z Repre, tak ti za to maji prd. Jako maji proplacene cesty na zavody a tak, ale nijak si tim nevydelaji...
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Re: TKD

Příspěvekod severin » úte 27. lis, 2007 16:34

Dante- píše:...mozna se tim zivi lidi typu Burian a podobni papalasove ze svazu (ti co tak zatvrzele zakazuji lidem trenovat cokoliv jineho)...


Sám sis odpověděl ! Před tím tu byla řeč jen o Hwangovi !
Mimoto znám minimálně jednoho "papaláše" co se s tím živí,ale rozhodně nikomu nezakazuje cvičit i něco jiného.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

TKD

Příspěvekod Dante- » úte 27. lis, 2007 20:03

No tak nekdo tu legislativu sepsat musel. A pise se tam doslova: Clenovi ITF neni dovoleno cvicit v jakekoliv jine organizaci pro ITF nepratelskou. O neco vyse je na to dokonce odkaz.
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod TAPTAK » úte 27. lis, 2007 20:44

To mi neco zacina napadne primominat. Je tam seznam nepratelskych organizaci? Jsem lin cist.
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

TKD

Příspěvekod Dante- » úte 27. lis, 2007 21:29

Tyjo, konkretni seznam jsem zatim nenasel, ale jeden kamos co je v ve vyberu repre chodil na TKD WTF a bylo mu to vyslovne zakazano. Takze to je asi jedna z nich. Ale jinak nevim. A osobne takovy postoj vubec nechapu... To je jako nekomu zakazat aby si zasel zahrat fotbal (teda kdyz to trosku pritahnu za vlasy)
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Lada » úte 27. lis, 2007 21:51

To víš mají strach že by se jim mohla jejich ovečka zakoukat do něčeho jiného a oni by pak přišli o penízky :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jacopo » stř 28. lis, 2007 14:47

Jo no... s těma prachama to bude pravda.... bohužel :cry: Ale třeba s tím WTF to chápu... generál vymyslel a založil ITF... WTF by se podle mě ani nemělo jmenovat taekwondo... s tím generálovým to nic moc společného nemá kromě jména....
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod severin » čtv 29. lis, 2007 9:29

Jacopo píše:... generál vymyslel a založil ITF... WTF by se podle mě ani nemělo jmenovat taekwondo... s tím generálovým to nic moc společného nemá kromě jména....


Tady jsem dal velice zajímavé odkazy na toto téma,bohužel ty nejzajímavější už neexistují.Historie exituje podle toho,jak jí kdo předkládá :) .

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... c&start=20
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jacopo » čtv 29. lis, 2007 14:32

To je fajn... ale abych řekl pravdu, tak na to teď nemám čas... pročtu si to někdy jindy... teď musím našrotit děják, bo mám 5 a pak tychle na trénink :wink:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

TKD

Příspěvekod Dante- » čtv 29. lis, 2007 22:33

Vite, jsou dve federace ITF a WTF (teda pokud nepocitame GTF, FTF, PTF - jsem jednou nemel co delat tak jsem vyhledavalco za federace vubec existuje) a historie at uz byla jakakoliv, tak si ji kazdy vylozi tak, jak se mu hodi (tedy myslim spory mezi WTF a ITF ktere je vic puvodni).
Ja osobne cvicim ITF protoze se mi libic ze vsech stylu nejvic, a neovlivni to nic ani to, ze nekdo bude tvrdit, ze ITF general zkopiroval od WTF a hotovo :D
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků