BENCH PRESS V BOJOVÝCH UMĚNÍCH

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod RUNAR » stř 28. lis, 2007 10:03

Kladivo do pneumatiky je taky super nápad.
jenomže rozvíjí a posiluje úplně něco jinýho než bench.
Benchpress nezpomaluje světe div se právě naopak zrychluje ,
podívejte se na metodiku sprinterů.Jen je potřeba ho cvičit správně ,
když to někdo bude cvičit špatně tak mu to nepomůže spíš to výkon zhorší.
Bench rozvíjí pouze jeden druh síly která je potřebná pro výkon.
Pro výkon v BU nebo v ringu je potřeba spousta jinýho cvičení.

Spider: napsal jsi to hezky.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod RBR » stř 28. lis, 2007 10:54

Tenhle Séfko bench cvičí a je úplně v p*deli!!!!!
Když vyleze do ringu tak dostane od každýho klepec je pomalej ,nikoho netrefí a nemá ránu.


Ray je prcek, víc už nevyroste tak musí hmotu nahnat jinak. Dynamiku má úžasnou, ale myslím si, že základ bude v genech než v posilovně. Navíc při jeho "nadváze" dobrých 15-20 kg musí oběhový systém a klouby dostávat pěkný záhul.
Řekl bych, že se v rámci své postavy pohybuje na hranici svých možností.
Ale dívat se na jeho pohyb v ringu, oko, granáty co vypouští je pastva pro oči.

Tenhle taky cvičí hodně bench a kvůli tomu dostává v ringu do řepy,
každej mu v pohodě uhýbá , proto nemá žádný úspěchy.


Ránu určitě má, ale ta spotřeba kyslíku u takové hromady svalů. Podívej se na po třech kolech při vyhlašování na Jeroma a jeho protivníka. Jeromovi pracuje pajšl naplno jak honí kyslík do svalů. Soupeř většinou vypadá ve větší pohodě. Myslím, že trochu ubrat na svalech by mu jen pomohlo.
Všechno není jen o síle v prackách. Všude platí zlatá střední cesta.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » stř 28. lis, 2007 11:24

RBR:
Jasně jak Séfko tak Jeromík maj hodně hutný rány a k tomu jsou oba rychlý a dynamický.
Jenom si myslím že ta síla není jenom genetika ale právě i ta posilovna,
neříkám že je to jediná cesta k fungujícím technikám.

Na druhou stranu jasný že vitální Klitchko ač třeba nezvedá x kg tak v pohodě sundá
chlapy co benchujou +250kg.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod spider » stř 28. lis, 2007 12:06

Je jasné, že BU/BS nejsou JEN o síle. O vítězství rozhoduje ve stejné, ne-li větší míře bojový duch, technika, kondice, třeba i troška štěstí...
Na druhou stranu nepochopím lidi, co dost "žerou" BU, a přitom už z dálky vypadají tak, že by je přizabila jediná poctivá facka. Zkrátka platí tu ta zmíněná zlatá střední cesta, člověk nemusí být extrémně nařachaná obluda, ale ani vychrtlej chřipkáč. A že jich na tréninky některých BU chodí víc než dost :wink:
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » stř 28. lis, 2007 12:12

..nech si kazdy cvici co ho bavi a ako mu to funguje..ludia su velmi rozdielni a co plati na jedneho ,neplati na druheho...su ludia kt. mozu boxovat 4 krat tyzdenne,posilovat a behat k tomu a citia sa uplne v poho a dalsieho by tento trening dostal na srdcove a k ortopedovi :wink: Inac tuto temu na fightnews krasne a fundovane rozobral "styxfighter" a hlavne z vlastnej praxe popisal neziaduce ucinky pretrenovania,poskodenia pohyboveho aparatu nadmernym treningom a nespravnym posilnovanim atd.,streroidy a kopec prinosnych veci...fakt to stoji za to pohladat :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » stř 28. lis, 2007 12:17

spider-suhlasim ,ked citis ze ta posilnovna nespomaluje tak posiluj...mna napr. spomaluje jak svina,vytlacaju sa mi lakte dovonku pri box uderoch a kopec veci..preto ked sa dam zdravotne do poriadku chcem si zabezpecit pneumatiku z "liazky"a kladivo+hrazda so zavazim+ drepy so zivym clovekom na chrbte+hadzanie medicimbalu do mechu ako posilnovacku 1-2 krat do tyzdna...taky trening mi dost pomahal kedysi na rychlost a vybusnost,ked sme to robili na boxingu :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Diablikovi

Příspěvekod lukaskon » stř 28. lis, 2007 14:11

Možná máš až zbytečné obavy z posilování. Ono jde o to netahat velké váhy, ale spíš menší a výbušně. Pak budeš nejen silnější, ale i rychlejší a nebudeš přibývat na hmotě. Ideální takový trénink je kruhový, který mám podrobně popsaný na svém webu. Koukni na to a zkus to, třeba se ti zalíbí. Kliky s člověkem na zádech se mi zdají naprosto zbytečné. Ideální je krátké posilování vlastním tělem po tréninku, vše však výbušně.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Diablikovi

Příspěvekod diablik » stř 28. lis, 2007 14:19

lukaskon píše:Možná máš až zbytečné obavy z posilování. Ono jde o to netahat velké váhy, ale spíš menší a výbušně. Pak budeš nejen silnější, ale i rychlejší a nebudeš přibývat na hmotě. Ideální takový trénink je kruhový, který mám podrobně popsaný na svém webu. Koukni na to a zkus to, třeba se ti zalíbí. Kliky s člověkem na zádech se mi zdají naprosto zbytečné. Ideální je krátké posilování vlastním tělem po tréninku, vše však výbušně.


..o.k. pozriem :wink: inac pisal som Lukasi drepy s clovekem na zadech ne kliky..s 80 kg clovickem by som tych klikov vela nenarobil :oops: :lol:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod WT_Warrior » stř 28. lis, 2007 14:41

a jaká je podle vás zlatá střední cesta posilování? co by to tak mělo obnášet? docela mě to zajímá ..... jinak s tou penumatikou a tím kladivem to zní zajímavě jelikož všechny potřebné věci mam doma takže bych chtěl vědět které svaly tím budu posilovat a co tím zvýhodním na svém těle? jinak treninky od Fedora jsou velmi zajímavé a myslím že i dost dobré (tím nechci říct že posilovna je na nic to v žádném případě!!!) ...... jo a trošičku off topic: nechcete mi někdo doporučit nějaký dobrý a levnější boxovací pytel? stačil by nějaký odkaz ..... Pokud možno napište mi reakce na moje dotazy díky :wink:
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » stř 28. lis, 2007 14:55

WT_Warrior píše:a jaká je podle vás zlatá střední cesta posilování? co by to tak mělo obnášet? docela mě to zajímá ..... jinak s tou penumatikou a tím kladivem to zní zajímavě jelikož všechny potřebné věci mam doma takže bych chtěl vědět které svaly tím budu posilovat a co tím zvýhodním na svém těle? jinak treninky od Fedora jsou velmi zajímavé a myslím že i dost dobré (tím nechci říct že posilovna je na nic to v žádném případě!!!) ...... jo a trošičku off topic: nechcete mi někdo doporučit nějaký dobrý a levnější boxovací pytel? stačil by nějaký odkaz ..... Pokud možno napište mi reakce na moje dotazy díky :wink:


http://youtube.com/watch?v=fJWqx-zPffs - tu mas klip od Ross Enameita..
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

.

Příspěvekod luen » stř 28. lis, 2007 15:05

A tady levne pytle a dalsi pomucky :wink:

http://www.piransport.cz/
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 28. lis, 2007 15:30

S tou palicí si dejte bacha
-aby se železná část neuvolnila a nesejmula příhlížející
-aby jste nepromáchli a netrefili svou holeň či koleno
-aby se palice neodrazila zpátky rovnou do frňáku
-aby jste si neuhnali ISCHIADICUS

Možná by bylo fajn poptat se v okolí jestli někde nezaplatí za nasekání dříví.Je to velmi podobný cvik a má NAVÍC přidanou hodnotu a navíc si vyzkoušíte profi trénink za prachy.
Obrázek
Naposledy upravil RUNAR dne stř 28. lis, 2007 15:35, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Posilování a pneu

Příspěvekod lukaskon » stř 28. lis, 2007 15:35

Tak zlatá střední cesta v posilování? Nejsem odborník přes toto téma, ale věřím že mám již zkušenosti.

Takže především vlastním tělem po každým tréninku (kliky, shyby a hlavně břicho), vše rychle, výbušně. A pak doporučuju kruháče, malé váhy hodně opakování. Budete jak silní tak rychlí, podrobnej popis je na mém webu tak hledejte :-)

K té pneumatice je to skvělá vě a posilujete s tím snad vše od pasu nahoru. Jen to video od Rosse ukazuje špatný cvik. Chce to dělat jinak a bude to mnohem účinější. Lepší je když pneu stojí v nějaké konstrukci a vy boucháte jako Ross, ale střídavě na levou a provou stranu pneumatiky. Když už nemáte konstrukci tak bouchejte střídavě aspoň do tý na zemi.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Posilování a pneu

Příspěvekod diablik » stř 28. lis, 2007 16:07

K té pneumatice je to skvělá vě a posilujete s tím snad vše od pasu nahoru. Jen to video od Rosse ukazuje špatný cvik. Chce to dělat jinak a bude to mnohem účinější. Lepší je když pneu stojí v nějaké konstrukci a vy boucháte jako Ross, ale střídavě na levou a provou stranu pneumatiky. Když už nemáte konstrukci tak bouchejte střídavě aspoň do tý na zemi.[/quote]

Presne tak som kedysi cvicil ten cvik ako popisujes v starom box klube,presne v takom stojane a z postoja ,raz z laveho a potom praveho a presne s takou konstrukciou ako hovoris..lenze ja nemam ani tucha ako tu konstrukciu vyrobit popr. komu dat zrobit a ako to popisat nejakemu manasovi aby mi to vyzvaral...jednoduchsie je pre mna to drbnut na zem a sekat s tym perlikom o zem..inac neviem ci to cvici zle,pretoze toto prevedenie mam aj na posilnovacej instruktazi pre strogmanov a mma borcov :?: Ale uz som pozrel aj tvoj trening a musim povedaz ze very gut,ale ja si zredukujem pocet kol a predlzim trosku prestavky,pretoze nechcem chcipnut pri tom :lol: mam pocit, ze to je vyssie levelova posilnovacka urcene tebe sampion :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

.

Příspěvekod luen » stř 28. lis, 2007 16:16

Mimochodem Lukas se mi sveril, ze mu tady za nedlouho vyjde dalsi clanek. Porovnani treninku profiku a amateru. Tak se bude na co tesit 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Posilování a pneu

Příspěvekod Toman » stř 28. lis, 2007 16:18

lukaskon píše:K té pneumatice je to skvělá vě a posilujete s tím snad vše od pasu nahoru. Jen to video od Rosse ukazuje špatný cvik. Chce to dělat jinak a bude to mnohem účinější. Lepší je když pneu stojí v nějaké konstrukci a vy boucháte jako Ross, ale střídavě na levou a provou stranu pneumatiky. Když už nemáte konstrukci tak bouchejte střídavě aspoň do tý na zemi.


Lukáši tohleto je ale trochu jiný cvik a zní taky super. Každopádně nedá se cvičit s tak velkou palicí. Jinak ten cvik od Rosse není principielně špatně jen si myslím že je lepší to dělat s větším kladivem a střídat strany jako to dělá tady Fedor (od 0:32), super na Sambo/Judo hody a kladiva na zemi :-)

http://youtube.com/watch?v=RREGFOZoZTk

RUNAR: Tady defekt kladiva nehrozí, protože to má celý svařený. Ocelová kulatina + píst z ruskýho osobáku :lol: Tady to kladivo bude mít celkem tak 10-12 kg.

BTW: Tenhle rusák dá čtyřicet přítahů s podhmatem v kuse, má 105 kg. Já dám 15 a zbytek dne nemůžu nic jinýho dělat a jsem o 10 kg lehčí :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod WT_Warrior » stř 28. lis, 2007 17:23

díky moc za rady hoši :wink:
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 28. lis, 2007 17:48

Toman:
Jo že to v Rusku svařujou z vyřazených auotodílů je jedna věc ale u nás někdo pude do NEJMENOVANÉHO obchodu s kutilskými potřebami koupí palici na dřevěný násadě a ta se může uvolnit.
Což by mohlo dotyčnému nebo přihlížejícím potažmo i sousedům způsobit újmy na těle ale i majetku.
Nehleďe na to že letící palice může ve výjmečných případech sejmout i kolemletící opeřence.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Fedor

Příspěvekod lukaskon » stř 28. lis, 2007 19:26

Koukal jsem na to jeho videíčko a s tou gumou to dělal užetečně, tohle je taky dobrá možnost, ale nedoporučuju v paneláku :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod WT_Warrior » stř 28. lis, 2007 19:59

jn hold mají výhodu ti co bydlí v baráku ..... u me se nejaké to kolo z tatry nebo z neceho najde a perlik vezmu z garáže :) už se těším až si to vyzkouším .... ale sousedi budou čumět na mě jak na debila :lol: jak to tu už někdo zmiňoval
Naposledy upravil WT_Warrior dne stř 28. lis, 2007 20:05, celkově upraveno 1
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků