Judo/Sambo na ulici

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Judo/Sambo na ulici

Příspěvekod ghekon » čtv 29. lis, 2007 12:22

Kdyz se tady tak diskutuje o vyuziti juda na ulic, rikal jsem si ze bych mohl prispet s mym dnesnim zazitkem. Delam judo/sambo cca 6 mesicu a dostal jsem se do realneho konfliktu kdy mne jedna dosti nastvana osoba napadla. Zadne judo ani sambo jsem uplatnit nestihl, za par sekund jsem byl v rohu s nosem rozmlacenym na kasi :) Tedka si rikam ze kdybych delal MT nebo box, tak by se to nestalo...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod zdenekk » čtv 29. lis, 2007 12:25

A trénoval jsi něco před tím judem/sambem? Jestli ne, tak 6 měsíců je krátká doba.
Vzal jsem si půlku Viagry, tak jen popichuju.
zdenekk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 13. bře, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » čtv 29. lis, 2007 12:27

Ne, pred tim nic, ale polovina treninku u nas je sparring, takze mne to docela i prekvapilo :oops:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Judo/Sambo na ulici

Příspěvekod Toman » čtv 29. lis, 2007 12:29

ghekon píše:Tedka si rikam ze kdybych delal MT nebo box, tak by se to nestalo...


Tak s tebou klidně mohl švihnout někdo o zem. Já už jsem ti snad 100x opakoval ať přibereš box jestli máš možnosti. Ale tohle se ti může stát kdykoliv. I řada světových bojovníků dostali po držce od niemanda. Ulice je něco jinýho tam je to především o hlavě. Já sem dopadl v patnácti úplně stejně a jsou to zkušenosti k nezaplacení, ač se ti to teďka nezdá.

A počkej jak se vybarvíš za týden :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Radzuslav » čtv 29. lis, 2007 12:33

ghekon píše:Ne, pred tim nic, ale polovina treninku u nas je sparring, takze mne to docela i prekvapilo :oops:


Gratuluji. Přežil jsi bez vážnějších následků. Ber to jako zkušenost, která se ti bude hodit. Rozeber si znova konflikt a hledej poučení do budoucna. Na skutečný konflikt je těžké se 100%. Jeden člověk mi kdysi řekl "chceš se umět rvát, bež do hospody a naser nějakého maníka"
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod ghekon » čtv 29. lis, 2007 12:34

No vybarvit se asi moc nevybarvim jelikoz to slo vetsinou na koren nosu.
Ten box jsem shanel, jenze nikde nikdo... Jedina moznost by byla najit nekoho ochotneho ukazat mi nejaekou tu techniku a mlatit doma do pytle, jenze nikoho takoveho neznam :cry:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod DrGlock » čtv 29. lis, 2007 12:37

Já myslím že by to klidně mohlo dopadnout stejně i kdybys dělal MT nebo Box. Rozdíl by byl v tom, že by sis řekl: "Hmm, na tréninku jsem už dostal větší nakládačku."
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod migli » čtv 29. lis, 2007 12:56

2 ghekon:

ad sparing - ten u vas vypada jak? Jestli jedete predevsim zapas, tak samozrejme proti mlaticce budes mit problem.

ad sambo/judo vs MT/box - tohle fakt neres. Dulezita je komplexni priprava, protoze zakon schvalnosti funguje, a utocnik ti muze vyhmatnout slabinu.

Jinak - co psychika? Dovedl ses vubec nejak branit? Nebo jsi pod adrenalinem ztuhnul a pasivne cekal a schytaval vse, co do tebe nasypal? Ono tohle se ti klidne muze stat i kdyz delas box - stres pri stretu na ulici muze byt pro tebe nepomerne vyssi nez pri sparingu uderovky, je to individualni. Zkus si nekdy zajet za klukama do olomouce na seminar, to ti taky muze prospet.

A ber to jako prilezitost - poznal jsi svoji slabinu, poznal jsi, ze rvacky na ulici jsou naprd...


Jinak, at se ti to rychle zahoji :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » čtv 29. lis, 2007 13:17

ghekon píše:No vybarvit se asi moc nevybarvim jelikoz to slo vetsinou na koren nosu.

Dej mi vědět za týden. :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » čtv 29. lis, 2007 13:47

DrGlock píše:Já myslím že by to klidně mohlo dopadnout stejně i kdybys dělal MT nebo Box. Rozdíl by byl v tom, že by sis řekl: "Hmm, na tréninku jsem už dostal větší nakládačku."
Obrázek
Já bych jen chtěl znovu zopakovat co tu už padlo...myslím že jsi stoprocentně uspěl protože jsi přežil :wink: Já myslím že realita není něco co se dá zaškatulkovat, roztřídit a pak se na to připravit ve smyslu pomůže mi tohle tohle a tohle...prostě se smiř s tím že nikdy nemůžeš předem říct kdo vyhraje a kdo prohraje a jak těžká ta prohra bude, můžeš se jen přípravit a jet na procenta :lol:
A taky si myslím že po šesti měsících boxu budeš umět míň než po šesti měsících juda..alespoň mě příjde že striking jde o hodně pomaleji do krve než grapling ale to je trochu off topic...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod diablik » čtv 29. lis, 2007 14:22

gheokon-kontaktuj NAIU,hladaj veci ohladom poulicneho klinchu a dirty boxing atd..a spytaj sa na to NAIU...mne sa to uz nechce vypisovat a davat priklady a videa a pisat ake vyukovky...+ 3 second fighter..a popis na tuto temu aj s Defendu :wink: P.S.inac z prehry nic nerob,hlavne ze si zdravy :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod ghekon » čtv 29. lis, 2007 14:31

2Migli: Prave ze nejvic mne sere, ze jsem se na nic nezmohl. Necekal jsem to, prisel ke mne a hned se do mne pustil, stacil jsem jenom instinktivne dat ruce pred ksicht... Sparing u nas vypada jako zapas podle pravidel. V sambu nejsou udery ani kopy, alespon ne ve sportovnim.
2Panda: Nj mas pravdu, sem rad ze mi nic neni, po te bombe na koren nosu jsem si uz myslel ze je zlomeny...
2diablik: Diky za tipy, zkusim trochu pohledat. BTW: Co to je second fighter?
2toman: Chces fotku? :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod scout » čtv 29. lis, 2007 14:50

ghekon musis to analyzovat a pridat do sveho treninku co ti schazi.....jinak takovyhle non signalni utok by mel problem asi zastavit kazdy vcetne ..khru machacka.sennina,ukropcanyho nebo ivana rzounka nebo luena....i kdyz ty by meli byt pripraveny lip kluci :wink: :wink: ...porad si z toho vysel dobre...pokud ten typek nevytah ka bar s dobre nabrousenym ostrim...s umyslem a se slovy ...asi te vykucham hoooooochu.. :D :D .tak s to prezil ..priste budes opatrnejsi a budes sledovat sve okoli lip a predvidat ......
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » čtv 29. lis, 2007 14:55

Mne bylo docela jasne co chce udelat kdyz byl ode mne asi tak 5 metru, ale uplne jsem "ztuhnul" a jen cekal...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod scout » čtv 29. lis, 2007 15:05

tak to je v.... to nejhorsi ...prvni vec ,pohni se ..jedno kam do zadu ..z dosahu utoku..do stran ...ze smeru a hlavni sily utoku..von to samozrejme hned dorovne ale kazda sekunda rozhoduje....vytuhnout je fakt ten nejhorsi prusvih.....ale to uz neni o technice ale o psychice....ktera v realu rozhoduje stejne jako fyzicka a tech.znalosti.....babo rad.....muzu tady zvanit po siti ale.... :wink: :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » čtv 29. lis, 2007 15:07

Asi to bude fakt chtit zacit navstevovat hospodu :D
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod migli » čtv 29. lis, 2007 15:10

2 ghekon:
celkem normalni reakce. Ma ji vetsina lidi - mozek se zasekne nekde v modu "co se deje, ja se nechci prat, proc me mlati, at jde pryc!". K tomu prestanes umet vsechny veci, co nemas do krve nadrilovane, a nejsi schopny udelat protiakci. Pokud to bylo timhle, tak jsi ten utok ustal velmi dobre.

Vsechno jde zlepsit, NAIA tusim cvici v klubu www.rbsd.cz , a myslim ze i jeden seminar dokaze hodne posunout cloveka ve vnimani poulicniho konfliktu. A kdyz bude mit nekdo z rodiny nejake poznamky, tak jim ukaz svoji fotku :) , ze tak uz nechces dopadnout.

Mej se
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Shrek » čtv 29. lis, 2007 15:11

Kdyz mas spatnou psychiku tak nema smysl s nikym bojovat.Ja se parkrat real uz parkrat....A vzdycky sem sel do nej prvni uz jen kdyz sem si myslel ze by mohl zautocit...Sice sem byl Agresor ja a mel bych problem ja...Ale prekvapil sem ho a nikdy se nestalo ze bych zustal s rozbitym nosem jako ty a ten druhej odesel po svych.Nadruhou stranu sem nikdy neprovokoval aby me nekdo musel napadnout...Jen kdyz chtel se nekdo prat se mnou....Ale aspon si se ponaucil a priste uz tu chybu snad neudelas ;)....
Shrek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » čtv 29. lis, 2007 16:03

dal jsi ruce před ksicht, už jen to je dobrý, ustál jsi to, další plus, odešel si po svejch a si zdravej a živej, nevim přesně kolik ti je ale tipuju kolem 15 a to jak to dopadlo je prostě dobrý a buď za to rád
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Ponocnej » čtv 29. lis, 2007 17:14

to www.RBSD.cz vypada dobre skoda ze je to v olomouci protoze na trening bych se podivat prisel
Ponocnej
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 26. lis, 2007 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník