Hlavičky

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod diablik » čtv 06. pro, 2007 11:19

ghekon píše:Diky, po vanococh to vyzkousim. Jen co to je TIEUP?

http://youtube.com/watch?v=NVlVGUh3yzg obojrucne drzanie protivnika za temeno/ krk
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

 

Příspěvekod ghekon » čtv 06. pro, 2007 11:25

thx
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TF » čtv 06. pro, 2007 12:43

for diablik: můžu se zeptat co děláš za zaměstnání nebo kde přicházíš k těmto zkušenostem? jak tak pročítám tvé příspěvky tak mi příjde že mám ohledně ulici největší přehled a nejvíc zkušeností ze všech přizpívajících tak mě jen zajímá kde jsi je nazbíral popř. jakému stylu se věnuješ....

kdyžtak SZ :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod diablik » čtv 06. pro, 2007 13:15

8)
Naposledy upravil diablik dne pát 15. úno, 2008 19:57, celkově upraveno 6
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod migli » čtv 06. pro, 2007 13:32

tak oprava:
ghekon - mozna mas SZ, pokud ti nic nedoslo, posli SZ, napisu znova :wink:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod ghekon » čtv 06. pro, 2007 13:50

Zadnou SZ jsem nedostal a ani jsem zadnou neposilal.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod DMC » čtv 06. pro, 2007 14:33

Makoto píše:
DMC píše:Udery hlavou hodne pouziva (pouzivala) capoeira (no joke). Jednalo se v podstate o jeji hlavni sebeobrannou techniku. Dneska se na to uz ve vetsine pripadu sere, ale stara capoeira mela asi nejvymakanejsi hlavicky, co jsem kde videl.
Rozhodne jeji arzenal nekoncil u "celem do nosu".

Dalsi BU, co pouziva vyhradne rany hlavou, je africka Testa (ale u te si nejsem moc jistej autenticnosti).

Zdar, kde jsi o tom sehnal informace? To me zajima.

Zdar, nevim presne na co se ptas.
Jestli na konkretni techniky, tak to byla spis detektivni prace a hodiny treninku :wink:

Jestli se ale ptas na to, jak jsem zjistil, ze ve stare capoeire byla rana hlavou (cabecada) jedna z hlavnich technik, tak to neni nic tak objevnyho.

Staci si precist nejake starsi texty o capoeire (myslim portugalsky, ne ty zvasty, co o capoeire pisou Cesi, Americani a spol.) a nemusis to ani hledat, najde si te to samo.

To se te nesnazim odbyt, proste tech textu o capoeire, ve kterych se zminuji rany hlavou, je tolik, ze me nenapada zadnej konkretni. Takrka kdekoliv, kde se pise o capoeiristovi, kterej nekoho v boji vyridil, je zminka o cabecade. Ale koneckoncu, dokonce i historicky prvni pisemny popis capoeiry je dost vymluvny:

"Muito mais violento é outro jogo guerreiro dos negros, Jogar capoeira, que consiste em procurar se derrubar um o outro com golpes com a cabeça no peito, que se evitam pelo meio de hábeis saltos de lado e paradas. Enquanto se lançam um contra ou outro mais ou menos como bodes, as vezes as cabeças chocam-se terrivelmente.

Assim acontece não raro, que a brincadeira vira briga de verdade e que uma cabeça ou uma faca ensangüentadas fazem o fim do jogo."

Mauricio Rugendas, 1835 :wink:

[Jeste nasilnejsi je dalsi bojova hra cernochu, capoeira, ktera spociva v tom, ze se snazi jeden druheho srazit k zemi udery hlavy do hrudniku, kterym unikaji uskoky do stran a blokovanim. Kdyz se takto vrhaji jeden proti druhemu, obcas se stane, ze se srazi hlavami.

Proto neni nijak vzacne, ze se hra zvrhne ve skutecny boj, ukonceny ranou hlavou nebo nozem.]




A ta africka Testa, vis o tom vice?


Vim o tom tolik, ze Testa byla udajne puvodni africke BU, specializujici se na udery hlavou.
Dokonce je to i na wikipedii:
http://en.wikipedia.org/wiki/Testa

Chvili jsem si psal s clovekem, co Testu v USA uci, ale nebyl moc sdilnej. Proto jsem napsal, ze nevim, nakolik je Testa autenticka.

---

A abych pridal trochu te informacni hodnoty do threadu, tak doplnim, ze za vetsinou hlavicek v capoeire se na rozdil od "normalnich" hlavicek stoji vaha celeho tela; pricemz zasahovou plochou je vrch hlavy (ne celo).
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod scout » čtv 06. pro, 2007 21:53

chlapci...chlapci.... :lol: :wink: ...zapominate na starsi filmy s gerardem depardieum......tam jsou excelentni hlavicky..... :lol: :lol: :lol: ....pa... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Fireball » čtv 06. pro, 2007 22:24

scout píše:chlapci...chlapci.... :lol: :wink: ...zapominate na starsi filmy s gerardem depardieum......tam jsou excelentni hlavicky..... :lol: :lol: :lol: ....pa... :wink:


A podľa jeho nosíku vudieť, že ich aj pár dostal :lol:
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod DMC » pát 07. pro, 2007 22:35

DMC píše:
A ta africka Testa, vis o tom vice?


Vim o tom tolik, ze Testa byla udajne puvodni africke BU, specializujici se na udery hlavou.
Dokonce je to i na wikipedii:
http://en.wikipedia.org/wiki/Testa



Chachaa, budu se citovat :D Tady mas clanek o Teste, Makoto:
http://stickgrappler.tripod.com/52/testa.html

Judge 4 urself.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 23 návštevníků