Pár knih

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Pár knih

Příspěvekod Jiri » sob 22. pro, 2007 22:20

Rad bych pro vas zde zanechal neco nekonfliktniho. Dlouho jsem ty knihy v elektronicke podobe shanel a myslim ze jsou velice dobre a budou se vam libit.

Dan Millman - Cesta pokojneho bojovika
Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahni/30341/Dan_Millman_-_Cesta_pokojamilovneho_bojovnika.zip_2.32MB.html


Dan Millman - Navrat pokojneho bojovnika
Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahni/70162/Dan_Millman_-_Navrat_pokojneho_bojovnika.pdf_2.33MB.html


Lao-c' - Tao-te-ťing (vice verzi prekladu)
Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahni/81484/Laoc.rar_250.97KB.html
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod xiuwei » sob 22. pro, 2007 22:44

Falun Dafa :twisted:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavela » ned 23. pro, 2007 18:59

Poslední slovo pro Jiřího: ty vymytej sektářskej bezmozko, ty vůbec nevíš co to znamená morální požadavky pro Taijiquan. Osel jsi ty. Pro admina: banán, zamknout, FALUN, vesmírní lidé, Syn člověka, fujtajbl :twisted: :roll:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 19:09

Pavelo v klidu, kdyz uz jsou ty svatky obzerstvi...
Jiri: Jak vidis, nikdo tady o to nestoji, zkus to na jinem foru...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jacopo » ned 23. pro, 2007 19:41

Svátky obžérství jsou fajn... :) A není sekta jako sekta :P :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jiri » ned 23. pro, 2007 21:35

posledni slovo pro pavelu: velka spousta asijskych bojovych umeni je ve skutecnosti cesta k tomu, jak se navratit ke svemu puvodnimu pravemu Ja a stat se tak opravdovym clovekem. Nejsou o tom, umet se dobre rvat, predvadvadet dobre sve kousky, vydelavat penize, nebo snad nekomu ublizovat at fyzicky, tak psychicky. Ty jdes ale zatim po ceste k tomu, stat se opravdovym oslem.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 23. pro, 2007 21:39

Ty tu knihu asi hodně žereš co?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jiri » ned 23. pro, 2007 21:47

to myslim v knize ani nebylo :wink: navic to rikal i jeden sumista primo pred kamerou :) rikal jsi, ze je treba brat tu knihu s nadhledem. To samozrejme vsechno. Tobe ale asi pripadaly nektere veci neuveritelne. Nejsou vubec neuveritelne a nektere jsem zazil :wink: koukni na http://www.astralni-cestovani.info/foru ... /index.php a zeptej se jich, co si o tom mysli :D
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 21:50

Heh astralni cestovani jo? :lol: :lol:
Vis co jiri, nejlepsi asi bude, kdyz se shodneme na tom ze cele bu.cz je banda blbych zabednenych oslu kteri si nezaslouzi tvou pozornost a uz vubec ne pozornost falun dafa...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jiri » ned 23. pro, 2007 21:57

nejste zabedneni oslove, to si nemyslim, ale proste kdyz neco pise nastvany pavela, tak si nemuzu pomoct a pripada mi jako nebohy oslik povaleny na zada, bezmocne kopajici nozickama.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 21:57

Tak ho nech, on o tvoji pomoc nestoji...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod wushupetr » ned 23. pro, 2007 22:15

Tam máš zákaz, tak seš tady co?
Další znak toho jak poznat sektu- neodbitnost
Tuhle diskuzi taky určitě zavřou. Jaký téma bude pak?

Hele byl si vůbec v Číně? Tady plno lidí jo, Pavela tam skoro žije. Ví víc než ty z tvejch knih.
Chtěl si náš názor na falundafu, tady ho máš.
Je to blbost a když ne to cvičení, tak ti co ho šíří způsobem jak ty. Ty seš ovce vašich šéfiků, ne my.

píšeš:
velka spousta asijskych bojovych umeni je ve skutecnosti cesta k tomu, jak se navratit ke svemu puvodnimu pravemu Ja a stat se tak opravdovym clovekem.

Podle mě když je tam napsaný Bojový, tak je to hlavně k obraně, k hledání Já můžu cviči Jógu (i když o ní nic nevím, tak třeba ne)

Tady nikdo nechce tvoje řeči o Falungongu, proč teda furt o tom píšeš?

Pro Ghekona a Anguse:
Jestli tam mám hrubky tak mi řekněte ať se přiučím z jazyka českého :D :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 22:19

No kdyz to chces tak neodbitnost :D
Jinak v necem ma jiri pravdu, neni tam jen to Bojova, ale i to Umeni a v tom ze jejich puvodni ucel byl i najit sam sebe je podle mne pravdou, protoze ten kdo pozna sam sebe se nema duvod bit
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jiri » ned 23. pro, 2007 23:20

jenomze to vsechno si zaklada na poznani, ze clovek neni jen hrouda masa a kosti a vznik zivota neni jen shoda oklonosti, ze se daly dohromady ty spravne chemicke struktury. Clovek a vsechno zive ma take dusi, ktera ma svou vlastni formu existence a dokud si tohle nekdo neuvedomi, je jasne, ze se bude duchovnim vecem jen hloupe vysmivat a ani nebude mit potrebu se zmenit.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod migli » ned 23. pro, 2007 23:24

a dukaz?

nebo se v tvem pripade jedna jen o viru?
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Jiri » pon 24. pro, 2007 0:22

dukazy jsou vsude. Ale nejdrive je vira a az po ni nasleduje věděni. Ja jsem se k tomu nedostal pres FG. Dostal jsem s k tomu pres astralni cestovani, take se tomu rika OOBE, coz je pojem (out of body experience) a byla uz o nem napsana velka spousta knih a Monrouv institut zalozeny panem Robertem Monroem o tom uz podava pres dvacet let dukazni materialy z vedeckeho uhlu pohledu a na zaklade toho dokonce vznikly tzv. Hemi-sync - synchronizace hemisfer, na cemz jsou zalozeny napriklad psychowalkmany a vyuziva se to take jako lecba. Jen si zkuste zadat OOBE do vyhledavace :wink: navic spousta pribehu z buddhismu, ale take z BU, hlavne tech vnitrnich, jsou s tim v uzkem spojeni. Jogini to berou jako zcela normalni vec. A ja uz jsem to zazil nekolikrat take. Pridavam, ze neberu drogy a ani jsem je nikdy nebral :wink: je to take vec, na jehoz zaklade vznikla organizace Vesmirni lide (dle meho usudku). Je to take vec, kvuli ktere se studenti v Praze navzajem dusili polstarema, aby dosahli tzv. Near-death experiences, protoze to nebyli schopni navodit hlubokou meditaci. Je to take vec, ktera ma uzkou souvislost s pribehy lidi, kteri pri operaci v komatu tvrdili, ze sledovali cely jeji prubeh a sebe sameho videli lezet na operacnim stole. Nedavno jsem cetl pribeh cloveka (z moravy), ktery zatvrzele tvrdil, ze ho unesli mimozemstane. Dovolte mi rict, ze ho nikdo neunesl ale ze mel jen OOBE, tedy alespon podle toho, jak to popisoval. Dokonce jsem videl knihu, ktery napsal clovek, utvrzely v tom, ze byl unesen mimozemstany. Nu, oba popisovali OOBE :D
No a co to tedy je? Jednoduse se pri meditaci docili k oddeleni astralniho tela (duse) od hrubohmotneho tela a jste v tzv astralni dimenzi. Muzete se volne pohybovat kamkoli chcete, ale vetsina lidi vas nemuze videt, jen ti co maji "schopnost" vnimat ten rozmer. Pak se tvori nejruznejsi pribehy o dusich, ktere nutne nejsou jen pohadkami pro male deti. Protoze kdyz se nekdo pohybuje bez sveho fyzickeho tela, pak je samozrejme duch :) nedejboze kdyz fyzicke telo ani nema :)
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Riverman » pon 24. pro, 2007 0:36

Jiri píše:jenomze to vsechno si zaklada na poznani, ze clovek neni jen hrouda masa a kosti a vznik zivota neni jen shoda oklonosti, ze se daly dohromady ty spravne chemicke struktury. Clovek a vsechno zive ma take dusi, ktera ma svou vlastni formu existence a dokud si tohle nekdo neuvedomi, je jasne, ze se bude duchovnim vecem jen hloupe vysmivat a ani nebude mit potrebu se zmenit.


Duchovním věcem se nikdo nevysmívá, jsou osobní záležitostí každého člověka a nikdo mu do nich nemá co mluvit. Je to víra člověka v něco, co mu usnadňuje jinak nesmyslný pobyt na tehle hroudě hlíny. Pomůckou může být náboženství (kažý člověk je svým způsobem nábožensky založený) a to jak ho chápeš a jak jím žiješ. To je celý problém, rozdílná úroveň poznání a touha člověka "mít pravdu". Každý způsob jak "mít pravdu" může být předmětem výsměchu, války nebo obdivu, dle úrovně jedince a jeho poznání.

Od začátku jde všem co na tebe reagovali o to, že tvá cesta je různých důvodů jiná než jejich a nemají o ni zájem. Falun Dafa je jen další namixovaný odvar z náboženské scény jak dojít k nějákém poznání, ale její způsob praktikování je směšný a vyžaduje od jedince vysokou dávku naivity a slepé důvěry k osobě zakladatele. Drtivá většina lidí jsou tupé hlavy, které se rádi nechají vodit za ručičku aniž by sami přemýšleli nad tím co dělají, kolektivní myšlení stáda jejich případnou pochybnost efektivně smaže. Ti, co došli nějakému poznání, od stáda vždy hodně rychle utíkali.

Myslím, že jsi typ člověka, který zatím nikam v poznání nedojde, protože pletes páté přes deváté jak se ti to hodí, klasický new age syndrom. Víra, důkazy, duše, psychologie, manipulace s vědomím, jogíni, vesmírní lidi..jeden velký guláš, který ti vždy dá chuť jakou zrovna potřebuješ a k tomu touha krmit jím každýho kdo ti přijde do cesty.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Riverman » pon 24. pro, 2007 0:55

Jiri píše:dukazy jsou vsude. Ale nejdrive je vira a az po ni nasleduje věděni.

Jinak řečeno: "Přání je otcem myšlenky"...nu což, tvoje cesta..
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jiri » pon 24. pro, 2007 1:01

Riverman: opravdu je to takovy gulas? Vsechny ty veci maji hodne spolecneho a existuji za nejakym ucelem. Samozrejme si beru to, co se mi nejvice hodi. Kdyz nekdo nadhodi otazku o existenci lidske duse, samozrejme idealni veci jak to zjistit snadno a rychle je OOBE a tak jim taky budu argumentovat. K tomu co pises k FG. Tim co je ve FG jsem se zabyval jeste predtim, nez jsem ho znal - a zabyval jsem se tim proto, ze me k tomu dovedl onen "guláš" a ac se to mozna nekomu na prvni pohled neznda, s tim "gulasem" neni FG v rozporu. Ikyz toho si mnozi z nejruznejsich duvodu nevsimnou a stale mluvi o sve pravde. Kazdy musi jit svou vlastni cestou a za rucicku ho nikdo vodit nebude a ani by to neslo.
Rikas ze je neco namixovane. Namixovaneho neni nic, ani FG. To ze se ti zda vsechno velice podobne, je jednoduse proto, ze vsichni chteji docilit jedne a te same veci, akorat ruznymi, ale nekdy velice podobnymi zpusoby, coz ale neznamena, ze od sebe hromadne opisuji. Kdyby jedni chteli docilit neceho a druzi toho, jak odnaucit kozu jist, samozrejme by jsi nemel ten pocit. Ale zde je cil u vsech stejny a proto mluvi o stejnych, nebo podobnych vecech.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Jiri » pon 24. pro, 2007 1:05

Jinak řečeno: "Přání je otcem myšlenky"...nu což, tvoje cesta..

takze ty jsi byl v rozporu se svou mamkou, kdyz jsi byl jeste male dite a ona ti ukazovala na obrazku kravicku a rikala, ze kravicka dela "bů"? Rikal jsi ji "dak mi dej dukaz"? Nebo to bylo o vire a dukaz jsi ziskal pozdeji sam? Nebo to bylo proto, ze sis pral, aby delala kravicka "bů"?
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků