Falun Dafa

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Jiri » sob 22. pro, 2007 23:30

wushupetr: nevim jaky ma smysl uvadet, kdo me ve fyzickem boji premuze a kdo ne. Nebranim se tomu, ze by si se mnou nekdo mohl hezky zahazet. Co se tyce Svedku Jehovovych, perkrat jsem se s nimi bavil a jsou to lide, kteri maji sve presveceni, ostatne jako kazdy jiny clovek. Minimalne ocenuju, ze se nesnazi k nikomu chovat spatne, ani nikomu nevnucuji sve presvedceni, ikdyz vi, ze mnohdy je jine, nez u ostatnich lidi. Spise u nekterych z vas mam ten dojem a to nutne nemusite byt cleny nejakeho nabozenstvi a podobne. Jestlize ma nekdo dojem, ze Svedkove Jehovovi nekomu vnucuji sve presvedceni, tak je to on sam, kdo si ten dojem vytvari. Stejne tak ja nikomu nevnucuji sve presvedceni, chtel jsem zodpovedet nejake otazky ohledne FG. Otazku vnucovani se si tvori kazdy sam.
Tohle tedy urcite znas, ale mozna jsi to nedokazal spravne pochopit, zkus si to precist jeste jednou:

Dva mnisi, jeden starsi, druhy celkem mlady, putovali po kluzkem chodniku hlubokym lesem. Vraceli se zpet do klastera. V ten okamzik stretli peknou zenu, ktera stala bezmocne na brehu rozbourene reky. Stary mnich, ktery videl, ze potrebuje pomoc, ji zvedl na sva silna ramena a prenesl ji jemne na druhou stranu. Smala se a ovijela ruky kolem jeho hrdla az do doby, nez ji prenesl na druhou stranu reky. Mnisi mlcky pokracovali v ceste. Nedaleko brany klastera se mlady mnich uz neovladl: "Jak jsi jen mohl tu peknou zenu vzit do naruci? Neco takoveho je pro mnicha naprosto neslychane!" Stary mnich se podival na sveho spolecnika a odpovedel: "Ja jsem na ni uz davno zapomel. Anebo ji snad jeste stale neses ty?"

xiuwei: Tao-te-ting je Cinska klasika a dve knihy od Millmana se velice rady prodavaji na strankach o BU.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod hellas » sob 22. pro, 2007 23:30

diablik píše:No myslím, že si na špatný adrese, páč tady se vyznává sex, drogy a rock and roll :D :D :D :D

:wink: :lol: :lol:
..hele Jiri,ja by som ku vam aj do toho falungu/falusu isiel a prihlasil sa,ale jedine ze tam mate zvrhle "samicky" , muzi mozu nad nimi pri urcitych hratkach trosku dominovat,cize trosku SM,nejaky ten spanking+nejaky ten akcny "gangbang" a urobim u vas "karieru" :twisted: Ak ano,tak kde je verbovacie stredisko :?:


a co na to zena? 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod hellas » sob 22. pro, 2007 23:31

jinak JRupe, musím se zeptat okolí, jestli chodím o berlích, dík za upozornění :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod wushupetr » sob 22. pro, 2007 23:38

Zase na druhou stranu by na prdel měl dostat hlavně ten váš velkej bos.
Asi je plnou felungon haljzlů, co kšeftujou, ale na druhou stranu je tam i plno lidí co jenom cvičí falungong a jsou to dobrý lidi a schytaj to (jestli to teda je pravda, že se jim ubližuje) za toho srábka co zdrhnul.

No kumunisti v Číně taky nejsou svatý, ne že ne. Je toho plno, co na ně hodit. A já nevím, co pravda je a co není. Třeba jsem slyšel, že kvůli Olympiádě bouraly baráky lidem aby tam mohli postavit stadion, že se při nějakým blbým očkování nakazila většína lidí HIV, že tam do těch jeji párečků, co tam prodávaj na ulici mixovaly mrtvoly, aby se ušetřilo na mase (což je pěkně na nic páč mi ty párečky chutnaly), že ubližujou felungongistů, atd atd, ale to je všechno skrz media, nebo třebá já tohle slyšel, když jsem byl v Číně a to kdo pak tomu má věřit nebo nevěřit. Nikdo nemůže říct, že je to tak nebo tak, když jsme půl světa od Číny, nebo třeba i v Číně, ale nemyslím si, že ny bílej v Číně měl tak čistý informace jako samtnej číňan.

A k těm knihám
Já raději Playboy :D :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 22. pro, 2007 23:59

píšeš:

wushupetr: nevim jaky ma smysl uvadet, kdo me ve fyzickem boji premuze a kdo ne. Nebranim se tomu, ze by si se mnou nekdo mohl hezky zahazet. Co se tyce Svedku Jehovovych, perkrat jsem se s nimi bavil a jsou to lide, kteri maji sve presveceni, ostatne jako kazdy jiny clovek. Minimalne ocenuju, ze se nesnazi k nikomu chovat spatne, ani nikomu nevnucuji sve presvedceni, ikdyz vi, ze mnohdy je jine, nez u ostatnich lidi. Spise u nekterych z vas mam ten dojem a to nutne nemusite byt cleny nejakeho nabozenstvi a podobne. Jestlize ma nekdo dojem, ze Svedkove Jehovovi nekomu vnucuji sve presvedceni, tak je to on sam, kdo si ten dojem vytvari. Stejne tak ja nikomu nevnucuji sve presvedceni, chtel jsem zodpovedet nejake otazky ohledne FG. Otazku vnucovani se si tvori kazdy sam.
Tohle tedy urcite znas, ale mozna jsi to nedokazal spravne pochopit, zkus si to precist jeste jednou:

:D :D :D :D :D
To cos napsal není uplně pravda, jestli chodíš po Praze svědci stojí na každým rohu, chodí od domu k domu, zastavují tě a ovladnou jako ty otravové co ti nabízí paušál. :D
Ano taky mám u plno lidí tady pocit jakoby ti vnutili svůj názor a jakoby tě zavrhli protože si nemyslíš to co oni a nosánkem míří nahoru a určitě i o mě si to někdo myslí, ale je to protože jsme každej z jinýho těsta, jiný školy, jinej věk a jinýho názoru, jinýho stylu a to pak vzniknou ostřejší debaty. Já se třeba často přu s Luenem, pm a tak, ale to jen tady, ale tady, a k tématu. Někdy se stane že to téma ujede a napíše se něco nevhodně, ale rozhodně to není vnucování stejnýho stylu jako falungon, svědci jeho nohy a jiných sekt.
U vás je to vnucování ve stylu:
Dobrý den, krásný den, chceme se vás jen na něco zeptat, přečtěte si tohle, kupte si od nás tohle, bla bla.....
Všechno pomalu, nenápadně a najednou seš v sektě ani o tom nevíš (přesně jako ty mobilní paušálisti, kterým jsem se před týdnem opět neubránil a něco podepsal :D :D :D :D ale výřizeno a stále si držím pracně kredit :D )

A stejně je to i stím proč sem píšeš, tebe nezajímá, kdo co bude vědět o falungongu, ty jen sprostě verbuješ, zakládáš téme falun dachau eh teda dafau a to je jen tak na diskuzi a pak najednou téma pár knih (který stejně skoro každej čet, tak proč to sem zase někdo dává?)
Čekáš že se někdo chytí, to je poznat z toho jakým způsobem píšeš. Nejsi moc dobrej verbíř
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jiri » ned 23. pro, 2007 0:20

Nejsem dobry verbir, protoze nejsem verbir a ani nehodlam byt. Tobe by se taky urcite nelibilo, kdyby jsi nekde na internetu videl, jak pomlouvaji wushu a rikaji o nem bludy. A kdyby jsi jim sel uvest veci na pravou miru, bylo by to snad proto, ze by jsi je chtel naverbovat aby wushu cvicili taky? Myslim ze ne.
Kazdy ty knihy urcite necetl a na internetu je temer nemozne Millmana sehnat v cestine jako ebook a ja jsem musel napsat primo prepisovateli, aby mi je poslal. Proto je sem davam. Psal jsi, ze nevis co ma kniha Pokojny bojovnik spolecneho s Falun Dafa, jenomze ted, kdyz jsem ji zde JA dal jako ebook, to najednou vis.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod sam-soi » ned 23. pro, 2007 0:21

sektare banovat ....
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » ned 23. pro, 2007 0:29

sam-soi píše:sektare banovat ....


ADMINEEE uz zadneho zachrance lidskych dusi ... nebo jdu diskutovat sem:

http://www.sekty.cz/www/index.php
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 23. pro, 2007 0:34

Já stále nevím, co maji ty knihy společnýho s falungongem. Psal jsem že jo? Pro mě Cesta pokojného bojovníka byla moc dobrá kniha, která se ale musí brát s rezervou.

Už jsem se tu často hádal páč nedělám Bojový Wushu, ale určený na soutěže a to ze mě udělalo černou ovci, ale ani jednoho člověka jsem neverboval, protže mi o to nejde a vím, že cvičí to co cvičí a chtějí cvičit.
A Wushu , to Wushu, co cvičím já je nejpomlouvanější a srovnáváno s tanečkama, ale tak si řeknu chlape oni ví prd vo tom a já vo tom jejich a je to ne?Ale ty děláš reklamu falungongu, což by nebylo nic špatnýho, ale tady ty lidi o to nestojí. To už sem může jít rovnou kazatel a kázat jak je Křesťanství skvělý (dokážeš si přestavit,jak by to dopadlo. Nic proti náboženství, jsem z věřící rodiny, ale taky se mi líbí ženský :D )
Hele mě je to jedno, cvič si co chceš, ale mi určitě nejsme ti, co něco vnucujem, určitě ne takovým nenápadným, pro mě slizkým, způsobem.
Tady se něco napíše a buď je souhlas nebo tě někdo vyzve na boj (já nepříjímám pánové :D ), nebo tě s tím někam pošlou, to je svět bojovýho fora :D :D :D :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Panda » ned 23. pro, 2007 0:52

No já sem rád že se tu o tom podiskutovalo, minimálně pro mě je to poučné a přeci jen to do světa BU (ne)patří, a člověk se dozví víc názorů a uslyší i argumentaci druhé strany(která se častio zkompromituje sama), stejně jako ve foru Wong Hwa Do...Ukropčany má sice pravdu že sem chodí i děti, ale rozhodně bych nebanoval nebo snad nemazal, naopak když si to tu přečtou aspoň pak budou v žitvotě vědět s čím mají tu čest, a nemyslím že je to víc škodlivé než rady školákům že nejlepší ve školní rvačce je koleno z klinče do hlavy :lol:
A abych si rýpnul všude kde se dá když máme ty svátky :lol: , protože mi to nedá a s Pavelou se vždycky rád chytnu o politice,to že někoho v Číně pronásledují mě fakt nepřesvědčí že je to kriminálník, nepříjde mi to jako moc přesvědčivý argument :lol: to že "nesmí léčt" je pro mě na druhou stranu naprosto jasná známka sektářství a pomatenosti a třeba i toho že víc přívrženců rychleji umře a někdo asi bude dědit... :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pepah » ned 23. pro, 2007 9:10

Jiri píše:Nejsem dobry verbir, protoze nejsem verbir a ani nehodlam byt. Tobe by se taky urcite nelibilo, kdyby jsi nekde na internetu videl, jak pomlouvaji wushu a rikaji o nem bludy. A kdyby jsi jim sel uvest veci na pravou miru, bylo by to snad proto, ze by jsi je chtel naverbovat aby wushu cvicili taky? Myslim ze ne.
Kazdy ty knihy urcite necetl a na internetu je temer nemozne Millmana sehnat v cestine jako ebook a ja jsem musel napsat primo prepisovateli, aby mi je poslal. Proto je sem davam. Psal jsi, ze nevis co ma kniha Pokojny bojovnik spolecneho s Falun Dafa, jenomze ted, kdyz jsem ji zde JA dal jako ebook, to najednou vis.


Narazil jsem na mnoho pomluv wushu i konkretnich stylu. A vis co ? Netrapi me to nijak zvlast. Jsou to vubec pomluvy ? Nebo je tak vnimam jenom ja ?

K tem kniham. "Navrat" jsem necet, "Cestu" nekolikrat. Zdala se mi hodne dobra i kdyz je to takovy vyber z podobne literatury, ktera je mnohdy mozna tezsi, ale taky lepsi :twisted:
Jenom nechapu jak se s tou tvou "počestnou" cestou kradez? Neb jak jinak nazvat tvoje sireni ceskeho prekladu, na kterem se dle tebe podili i prepisovatel ? Knihy se co ja vim daji sehnat celkem bezne skoro vsude.

A tvoje slavne ochutnavani hovna. Uz zkousel vas "cteny" mistr homosexualni styk , ze vi dobre jak je to spatne ? :lol:
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod diablik » ned 23. pro, 2007 12:20

hellas píše:
diablik píše:No myslím, že si na špatný adrese, páč tady se vyznává sex, drogy a rock and roll :D :D :D :D

:wink: :lol: :lol:
..hele Jiri,ja by som ku vam aj do toho falungu/falusu isiel a prihlasil sa,ale jedine ze tam mate zvrhle "samicky" , muzi mozu nad nimi pri urcitych hratkach trosku dominovat,cize trosku SM,nejaky ten spanking+nejaky ten akcny "gangbang" a urobim u vas "karieru" :twisted: Ak ano,tak kde je verbovacie stredisko :?:


a co na to zena? 8)


:oops: :oops: nic netusi 8) :lol: ...sak ja len mlzim..s takymi jak Jiri radsej nic, mozno ze je "to" prenosne a chytlave :lol: :lol: :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod madmax » ned 23. pro, 2007 16:03

Jiri, ty tady popisujes vsechny pozitiva FG. Chtel bych se tedy zeptat, jaka ma negativa? Ze zkusenosti vim, ze nic neni jen pozitivni, dokonale, ve vsem je nejaky hacek. Pokud skutecne nejsi fanaticky verici nejake sekty, tak jsi urcite schopny nejake slabiny vyjmenovat?
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Quan-Chi » ned 23. pro, 2007 16:39

týýý brďo Jiří to me fakt zaujalo jak mas ten neuveritelnej klid v sobe jako ty lidi tady vubec nevedej co melou nikdo nic neumi....jak to mam udelat abych byl taky jako ty? Strasne moc bych chtel v parku s vama mavat rukama fakt me to chytlo jak o tom jako tady pises na prvni pohled je znat ze ty jsi prosne uplne jiny a jinde....
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Jiri » ned 23. pro, 2007 16:52

madmax: na zacatku jsem prece napsal, ze to budu brat z pohledu zastance FG a odpurce tvori prispevovatele. Samozrejme, vsechno ma sva pozitiva i negativa. Nebudu dopodrobna rozepisovat me pochopeni taiji (jin a jang). Ale musim to alspon uvest do praxe, protoze jinak bych se vyjadroval nepresne. Takze, nekteri lide maji pocit, ze jim to upira svobodu, protoze chteji jit svou vlastni cestou k osviceni. Nekteri lide berou FG jako dobry, ale nelibi se jim postoj k nadprirozenym schopnostem. Nekteri lide si mysli ze FG je dobry, ale nelibi se jim na nem otazka leceni. To je jedna strana mince. Druha? Nekteri lide si mysli ze FG je pekny blabol, ale libi se jim jeho pohled na nadprirozene schopnosti, nebo otazka leceni, nebo to jakymi moralnimi zasadami se praktikujici ridi. Chci tim rict, ze mysl kazdeho cloveka ma tendenci, na zaklade nazoru, tvorit sva vlastni negativa/pozitiva a kazdy muze jin a jang posuzovat jinak. Kdyz se jin a jang slouci v celek, nastava harmonie. Ja to tak alespon chapu.
Slabinou FG je, ze pro velke mnozstvi lidi je nepochopitelny. Slabinou FG je, ze si nekteri praktikujici muzou vytvorit dogmata. K tem dogmatum, samozrejme to je slabina vsech lidi si je tvorit.

Pepah a wushupetr: ja se samozrejme nebudu rozcilovat nebo citi zarmutek, kdyz se nekdo vysmiva FG. Je to koneckoncu kazdeho vec. Ikdyz je trosku smutne, ze se nekdo dokaze vysmivat i samotnym praktikujicim, nedejboze dokonce tem mucenym. A uz to rikam ponekolikate: nezalozil jsem to proto, abych nekomu vnucoval "pravdu", ale chtel jsem, aby kazdy videl argumenty i z te jine strany - nekoho zajimaji, nekoho nezajimaji, to je vec kazdeho.
Co se tyce tech knih, je to jednoduche, ale vy v tom porad vidite zlomyslnosti :D jednoduse se zajimate o BU a ti kdo se zajimaji take o filosofii BU urcite privitaji i tyhle knihy. To ze jsem je tady dal nema s FG absolutne nic spolecneho :) prepisovatele myslim jednoho cloveka, ktery to z knihy prepsal do ebooku :) a ty knihy je opravdu tezke jako ebook sehnat a tohle je zatim druhe forum, kde jsem ty knihy daval - a to jednoduse proto, ze bych chtel aby se moje usili vyplatilo vice lidem. Jak se rika, pro dobrotu na zebrotu - neni to tak? :)

Panda: co se leceni tyce. Kdysi davno neexistovala zadna moderni medicina a umirali snad hromadne lide? Nebo se dozivali nizsiho veku nez ted? V Indii svati muzi chodi po horach plnych snhu jen v jakychsi slipech a nemaji zadne problemy s nemocemi - a pochybuju ze chodi na ockovani k lekarum nebo pravidelne navstevuji lekare. A kdyz s nimi jdou indove z mesta, aby se vykoupali v posvatne rece z ledove triste, klepou se pri ceste zimou a mozna ze se i nachladi a dopadnou spatne. Ale taky jsi pochopil "nesmi lecit". To neznamena ze se nesmi nechat lecit u lekare, ale znamena to, ze je nedoporuceno, aby oni sami lecili svym gongem jine lidi - coz je taky ve spojitosti s mistry chi kungu.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Pepah » ned 23. pro, 2007 16:55

Jiri píše:Pepah a wushupetr: ...
Co se tyce tech knih, je to jednoduche, ale vy v tom porad vidite zlomyslnosti :D jednoduse se zajimate o BU a ti kdo se zajimaji take o filosofii BU urcite privitaji i tyhle knihy. To ze jsem je tady dal nema s FG absolutne nic spolecneho :) prepisovatele myslim jednoho cloveka, ktery to z knihy prepsal do ebooku :) a ty knihy je opravdu tezke jako ebook sehnat a tohle je zatim druhe forum, kde jsem ty knihy daval - a to jednoduse proto, ze bych chtel aby se moje usili vyplatilo vice lidem. Jak se rika, pro dobrotu na zebrotu - neni to tak? :)


Aha, takze to je dobrota a ne kradez ... ahaa , ja tupec to nepochopil. Co na to tvoje karma ? :lol:
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jiri » ned 23. pro, 2007 16:58

Pepah: moje karma to prekousne a myslim ze panu Millmanovi to urcite nevadi :wink:
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Pepah » ned 23. pro, 2007 17:04

Jiri píše:Pepah: moje karma to prekousne a myslim ze panu Millmanovi to urcite nevadi :wink:


"myslis" ?? 8O
Jo ja malem zapomel na vase FG mysticke schopnosti :oops:
Cteni myslenek nebo jak jsi na to prisel ? A i kdyby to nevadilo panu Millmanovi, mozna by stalo za to zeptat se jestli to nevadi prekladatelum vsech tech knih ? Koneckoncu to se mozna da i zaridit ... :evil:
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jiri » ned 23. pro, 2007 17:34

Pepah: ja jsem pripraven nest zodpovednost za sve ciny. Ale to co pises je uz jen zpusob, jak mermomoci zaujmout roli opozice vuci me.

Chtel bych rict, ze ja sam nemam potrebu se pred vami obhajovat a budu uz odpovidat jen na veci ohledne FG, pokud nejake pribudou.
Jiri
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 20. pro, 2007 0:00

Příspěvekod pavela » ned 23. pro, 2007 18:44

Připojuji se k Sam soi a Luenovi a DůRAZNÉ žádám administrátora těchto stránek okamžitě vybanánovat jakéhokoliv náhončího jakékoliv SEKTY, ať už je to Falun, Svědci nebo Nebeští lidé nebo Syn Člověka. Čtou to tady děti i mladí lidé a nechcete je jistě mít na svědomí. Nechť si léčí komplexy a agitují někde jinde! Tady je to o bojovém umění a ze sektami jděte laskavě DO PRDELE! Přeji krásné Vánoce. Pavela
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron