Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod fox78 » pát 21. pro, 2007 8:42

videl som nedavno jedno video s hatsumim a teda som bol dost sklamany. vsetko bolo super, naozaj sa mi to pacilo az kym nezacali na neho utocit uderom. zastavovali uder asi 30 cm pred nim a na obranu pred takymto "smrtiacim" uderom nepotrebujete trenovat nic- uder tou istou rukou, ktora noha bola vpredu, telo predklonene dopredu. to ma teda dost sklamalo. a jedna obranna technika bola "brutalne realna"- hatsumi ustupil na bok a do udierajucej ruky kopol zospodu. no ja by som chcel videt ci by toto stihol proti nejakemu rychlemu boxerskemu alebo WT uderu. nechapem ze v takomto komplexnom bojovom umeni nemaju normalny uder.
fox78
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 17. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod cudles » pát 21. pro, 2007 15:25

fox78 píše:videl som nedavno jedno video s hatsumim a teda som bol dost sklamany. vsetko bolo super, naozaj sa mi to pacilo az kym nezacali na neho utocit uderom. zastavovali uder asi 30 cm pred nim a na obranu pred takymto "smrtiacim" uderom nepotrebujete trenovat nic- uder tou istou rukou, ktora noha bola vpredu, telo predklonene dopredu. to ma teda dost sklamalo. a jedna obranna technika bola "brutalne realna"- hatsumi ustupil na bok a do udierajucej ruky kopol zospodu. no ja by som chcel videt ci by toto stihol proti nejakemu rychlemu boxerskemu alebo WT uderu. nechapem ze v takomto komplexnom bojovom umeni nemaju normalny uder.

Z ceho tak soudis?z videa? 8O :lol: :lol: :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

realita je jiná

Příspěvekod HattoriHanzo » pát 21. pro, 2007 15:32

fox78 píše:videl som nedavno jedno video s hatsumim a teda som bol dost sklamany. vsetko bolo super, naozaj sa mi to pacilo az kym nezacali na neho utocit uderom. zastavovali uder asi 30 cm pred nim a na obranu pred takymto "smrtiacim" uderom nepotrebujete trenovat nic- uder tou istou rukou, ktora noha bola vpredu, telo predklonene dopredu. to ma teda dost sklamalo. a jedna obranna technika bola "brutalne realna"- hatsumi ustupil na bok a do udierajucej ruky kopol zospodu. no ja by som chcel videt ci by toto stihol proti nejakemu rychlemu boxerskemu alebo WT uderu. nechapem ze v takomto komplexnom bojovom umeni nemaju normalny uder.


Zdar moc se díváš na video a na moc filmu.
Realita je jiná.Dojdi na trénink za Lubošem a poznáš sám. :D
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 29. čer, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » pát 21. pro, 2007 17:12

ukropcany píše:Tak neviem, toto mi príde infantilné dosť teda... http://www.youtube.com/watch?v=Jev2PiLUq7Y

Jo, to mně taky... :roll: Realističnost útoků je velmi podobná tomu, co často předvádí Aikido.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

realita

Příspěvekod HattoriHanzo » sob 22. pro, 2007 11:38

ukropcany píše:Tak neviem, toto mi príde infantilné dosť teda... http://www.youtube.com/watch?v=Jev2PiLUq7Y

P.S. nič proti LP...


Jenom chci říct že jsem to už viděl v reálu.
Tak nepomlouvejte. :D
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 29. čer, 2007 23:00

Re: realita

Příspěvekod Pepah » sob 22. pro, 2007 17:26

HattoriHanzo píše:Jenom chci říct že jsem to už viděl v reálu.
Tak nepomlouvejte. :D


Dalo by se rozvest co jsi videl ? Praxe ? Boxovaci pytle ? ... ?
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Emiel » sob 22. pro, 2007 20:18

Z videa bych vážně Bujinkan neposuzoval, stejně tak žádné jiné BU ani BS. realita je mnohem jiná.
Měl jsem a mám tu možnost vidět Bujinkan na živo a cvičit ho.
Nevím jak se to zdá vám ,ale mě to celkem neustále přesvědčuje o otm, že jsme si vybral dobře.
Je to komplexní BU s velice dlouhou tradicí, které se nebrání pokroku. - Sám soke Dr. Masaake Hatsumi říká, že dnešní doba je pro Ninjutsu (Bujinkan) ta nejlepší :), ale ot jsme odbočil. - Každopádně se zastávám toho, že Bujinkan je velice účinný a v realitě použitelný.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Pepah » sob 22. pro, 2007 20:42

Emiel píše:Z videa bych vážně Bujinkan neposuzoval, stejně tak žádné jiné BU ani BS. realita je mnohem jiná.
Měl jsem a mám tu možnost vidět Bujinkan na živo a cvičit ho.
Nevím jak se to zdá vám ,ale mě to celkem neustále přesvědčuje o otm, že jsme si vybral dobře.
Je to komplexní BU s velice dlouhou tradicí, které se nebrání pokroku. - Sám soke Dr. Masaake Hatsumi říká, že dnešní doba je pro Ninjutsu (Bujinkan) ta nejlepší :), ale ot jsme odbočil. - Každopádně se zastávám toho, že Bujinkan je velice účinný a v realitě použitelný.


A jak to teda mate s nacvikem treba prave uderu ? Pouzivate i nejake boxovaci pytle ? Co nejake cvicne zapasy ?
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Emiel » sob 22. pro, 2007 20:54

Pepah:
Předně, boxovací pytle nepoužíváme.. Nácviky úderu máme stínové nebo na partnerovi (samozřejmě ne plnou silou).
Nemůžu Ti to podrobně vysvětlit, protože jsem na Bujinkan začal chodit poměrně nedávno a příliš zkušensotí nemám. Takže ti říkám co jsem zatím zažil.
Letošním tématem bylo umění války, tedy boj proti někomu ve Zbroji se zbrojí, otmu odpovídalo i procvičování tehcnik a úderů - Vše zaměřené na slabiny zbroje, třeba údery do podpaží, do krku atd.. ) Je to hdoně obsáhlé a nedá se to moc jendoduše popsat. Ovšem ve zkratce se dá říct, že vše trénujeme s živou "hmotou" :) Snadj sem vyjádřil to co jsme chtěl torchu srozumitelně ;)[/quote]
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 22. pro, 2007 21:23

Muzu mit takovy hloupy dotaz? Videl jsi nekdy nekoho utocit v dnesni dobe na nekoho ve zbroji? :lol: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » sob 22. pro, 2007 21:42

ghekon:
Samozřejmě že ne, jenom jsem říkal, cobylo letošní téma ke cvičení :P Letošní téma bylo umění války, příští rok bude zase jiné, na jiný způsob boje..
Musíš to brát lehce s rezervnou. Na jendu stranu je to umění s tradicí sahající před náš letopočet na druhou se vyvíjí s dobou a jde s ní. Nějak se to mu skloubit ;)
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 22. pro, 2007 21:50

Hmm, a ktera chytra hlava navrhla jako tema boj proti obrneme protivnikovi, kdyz brneni se nejakych 400 let uz nepouzivaji? Pokud jde bujinkan opravdu s dobou tak by se mozna mnel zamnerovat na aktualnejsi temata...
Nechci zase zacinat flame jako minule s Hattorim ( chran te ruka pane mi zas psat na sz o buzicich ) ale muj nazor na bujinkan je stale stejny, banda blbecku hrajicich si na ninje... Dodavam ze jsem nikdy nebyl na zadnem treninku a vse mam pouze z videi a doslechu.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Pepah » sob 22. pro, 2007 21:55

Emiel píše:Pepah:
Předně, boxovací pytle nepoužíváme.. Nácviky úderu máme stínové nebo na partnerovi (samozřejmě ne plnou silou).
Nemůžu Ti to podrobně vysvětlit, protože jsem na Bujinkan začal chodit poměrně nedávno a příliš zkušensotí nemám. Takže ti říkám co jsem zatím zažil.
Letošním tématem bylo umění války, tedy boj proti někomu ve Zbroji se zbrojí, otmu odpovídalo i procvičování tehcnik a úderů - Vše zaměřené na slabiny zbroje, třeba údery do podpaží, do krku atd.. ) Je to hdoně obsáhlé a nedá se to moc jendoduše popsat. Ovšem ve zkratce se dá říct, že vše trénujeme s živou "hmotou" :) Snadj sem vyjádřil to co jsme chtěl torchu srozumitelně ;)


Dik, myslim , ze ti rozumim. Za jak dlouho si myslis, ze to budes schopen pouzit realne ? Da se vubec naucit realnej uder jenom na "zive" hmote "ne naplno" ? Teda jestli se da obejit bez boxovacich pytlu ?
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Emiel » sob 22. pro, 2007 22:13

Pepah:
O tom se dá polemizovat. Některé prvky můžu používat už nyní. Avšak abych to plně využíval v reálném boji, bude trvat dýl...
Ano, myslím, že dá. V boji se nesoutředím, abych zastavil úder. Dnes, když jsem v hale cvičil a vzal si sebou tátu, abych mohl něco natrénovat, mi ujela ruka a omylem jsem mu jí natáhl. I když jsem do úderu nedal sílu, má na spánku modřinu a celkem ho to bolelo (a že to je kus chlapa - pravidleně cvičí v posilovně - ) Takže, myslím, že se to natrénovat dá. samozřejmě, mimo dojo můžeš údery cvičit i na pytli, aby sis to nacvičil, je to na tobě, ale v Dojo na tohle není kdy a halvně by ot bylo poměrně náročné ,aby si to tam všici zkoušeli :)
Já si to kombinuju, cvičím i stínově i na plno i na živém terči
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 22. pro, 2007 22:16

Emiel: Jedete nekdy na treninku randori?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Ghekon

Příspěvekod HattoriHanzo » ned 23. pro, 2007 10:48

Pořád máš stupidní otazky kolik ti je 13.
A na to randori ti odpovím my neděláme sport,my děláme BU.
Jinak ty blbečky si odpusť. :D
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 29. čer, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 10:54

Ahaaaa ted je mi to jasne :lol: :lol: :lol: :lol: Takze mi chces rict, že v bu nejsou zapasy? Chlapce mas to trochu zmatene. Ale ani se nedivim ze nemate sparringy, to byste totiz poznali ze ty vase techniky jsou na dve veci mistre ninjo.

EDIT: Uz to zase zacina, hattori mne na sz vyzyva k zapasu :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

a co ty

Příspěvekod HattoriHanzo » ned 23. pro, 2007 11:00

ano vyzval protože jseš moc velkej kecal. :D
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 29. čer, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 23. pro, 2007 11:44

ghekon píše:Ahaaaa ted je mi to jasne :lol: :lol: :lol: :lol: Takze mi chces rict, že v bu nejsou zapasy? Chlapce mas to trochu zmatene. Ale ani se nedivim ze nemate sparringy, to byste totiz poznali ze ty vase techniky jsou na dve veci mistre ninjo.

EDIT: Uz to zase zacina, hattori mne na sz vyzyva k zapasu :lol:


Aha... Ty si Judista že? A asi když si s někým naplno neflákneš o zem tak tě to nepřesvědší že? No ono to je dle mého názoru jako s aikidem. Není tam zápas, asi proto že kdyby ti někdo přerazil ruku nebo tě přizabil na tréninku tak bys moc nadšený nebyl... Jako ne že bych bujinkan cvičil, maximálně jsem se setkal s jeho praktikanty. Osobně dělám karate a ačkoliv máme možnost kumite, tak to stejně není to pravý ořechový (pozn: dělám/dělal "tradiční" karate). Jako neber to útočně, ale tou větou "to byste totiz poznali ze ty vase techniky jsou na dve veci" si mě docela nakrkl...
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 11:47

NOKT: Jo, delam Judo, Sambo a Combat Sambo. Je mi jasne ze bujinkan techniky musi skvele fungovat na nebranicim se souperi, ale kdyz si s nikym nezasparujes, tezko zjistis jestli to funguje i v realu.

Není tam zápas, asi proto že kdyby ti někdo přerazil ruku nebo tě přizabil na tréninku tak bys moc nadšený nebyl...


Takze to bychom nesmeli mit randori ani v judu protoze se tam lamou ruce? :lol: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků