Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod cudles » ned 23. pro, 2007 12:18

ghekon píše:Ahaaaa ted je mi to jasne :lol: :lol: :lol: :lol: Takze mi chces rict, že v bu nejsou zapasy? Chlapce mas to trochu zmatene. Ale ani se nedivim ze nemate sparringy, to byste totiz poznali ze ty vase techniky jsou na dve veci mistre ninjo.

EDIT: Uz to zase zacina, hattori mne na sz vyzyva k zapasu :lol:

Z ceho soudis?Z jednoho videa posuzujes celý styl? Aniž bys to vyzkoušel nebo se s někým od nich poměřil? Mily ghekone,u jsi s tim vazne trapny...A nestezuj si ze te vyzyva,prohlasil jsi ze Bujinkan jsou banda blbecku hrajicich si na ninji a ze jejich techniky jsou na dve veci,takze vyzvu bud prijmes, a pujdes obhajit co jsi rekl jako chlap, a nebo budes dal jen ten ktery urazi a ma plno kecu jen doma za compem :!:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

 

Příspěvekod NOKT » ned 23. pro, 2007 13:39

ghekon píše:NOKT: Jo, delam Judo, Sambo a Combat Sambo. Je mi jasne ze bujinkan techniky musi skvele fungovat na nebranicim se souperi, ale kdyz si s nikym nezasparujes, tezko zjistis jestli to funguje i v realu.

Není tam zápas, asi proto že kdyby ti někdo přerazil ruku nebo tě přizabil na tréninku tak bys moc nadšený nebyl...


Takze to bychom nesmeli mit randori ani v judu protoze se tam lamou ruce? :lol: :lol: :lol:


No popravdě v oddíle máme kluka co dělá ještě jujutsu a judo. Popravdě mu ty techniky taky moc nejdou když se bráníš :D To jestli si lámete ruce v judu to je špatný no, je to vaše věc, ale asi takto: nemůžeš vše cvičit na úkor kamarádova zdraví. To je jen můj skromný názor...
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 15:37

ghekon:
Hele, enchci se s teobu hádat, ale když neznáš, neodsuzuj. Víš, my v tom zápasy příliš nedlěáme, protože je tu až moc velké riziko úrazu. To za prvé, za druhé je to umění a ne sport, takže si nemusíme nic dokazovat tituly.

Hattori: Konečně to také někdo obhajuje.. Kdžytak mi dej vědět, jak dopadl mezi vámi ten match :)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Genesis » ned 23. pro, 2007 16:22

Emiel píše:ghekon:
Hele, enchci se s teobu hádat, ale když neznáš, neodsuzuj. Víš, my v tom zápasy příliš nedlěáme, protože je tu až moc velké riziko úrazu. To za prvé, za druhé je to umění a ne sport, takže si nemusíme nic dokazovat tituly.

Hattori: Konečně to také někdo obhajuje.. Kdžytak mi dej vědět, jak dopadl mezi vámi ten match :)


a jak teda trénujete, abyste byli schopný to někdy použít. A proč teda neděláte zápasy aspoň ve věcech jako kopy, údery, porazy a tak?
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 16:42

Genesis:
V tomhle ti ještě neodpovím, neodvažuji se tvrdit, že o tom hodně vím, když na to chodím jen dva měsíce..Ovšem, zalezi na Dojo, v nekterych se i bojuje, v nekterych ne.. Ovsem porad to nema sportovní náplň, takže se tam na sparringy nedává takový důraz, jak otřeba u Karate a podobně.
Prostě, zeptej se mě tak a rok a já ti odpovím, jak trénuji, abych byl schopný to někdy použít.. (Momenátlně chodím mimo tréninky do tělocvičny, kde si vše co umim procvičuju a beru si sebou někoho na něco jako sparring,yk de to odzkouším i v praxy ;) )
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 18:54

Genesis: Presne toto se od nich snazim dozvedet.
Velke riziko urazu jo? :lol: :lol:
K tomu lamani rukou v judu: Samozrejmne ze si ty ruce nelameme ( i kdyz to se obcas stava :lol: :lol: )
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » ned 23. pro, 2007 19:01

ghekon píše:Genesis: Presne toto se od nich snazim dozvedet.
Velke riziko urazu jo? :lol: :lol:
K tomu lamani rukou v judu: Samozrejmne ze si ty ruce nelameme ( i kdyz to se obcas stava :lol: :lol: )

Tak tedy jeste jednou a jinak,dostojus svym slovum a urazkam jako chlap :?:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 19:06

Samozrejmne bude-li to v mych silach... A nevycitejte mi ze si o bujinkanu myslim co si myslim kdyz mi tady neni nikdo schopen vysvetlit proc v bujinkanu nejsou zapasy. A vysvetleni ze to neni bs ale bu, nebo ze je moc velke rizkiko zraneni jsou vazne k smichu...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » ned 23. pro, 2007 19:09

ghekon píše:Samozrejmne bude-li to v mych silach... A nevycitejte mi ze si o bujinkanu myslim co si myslim kdyz mi tady neni nikdo schopen vysvetlit proc v bujinkanu nejsou zapasy. A vysvetleni ze to neni bs ale bu, nebo ze je moc velke rizkiko zraneni jsou vazne k smichu...
V tvych silach?jde o to jestli prijmes opravnenou vyzvu :idea: Tady uz neslo o to co si myslis,ale uz o zaver :!:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 19:13

Heh, ty si krvelacny jako vlkodlak...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 20:06

ghekon:
Vysvětli mi tedy, proč v aikidu nejsou zápasy? Pokud dokážeš toto, dokážeš si i vysvětlit proč nejsou v Bujinkanu. Jen si lehce namáhej hlavu nao? Není to moc složité. Stačí místo energie do urůžek a shazování jí torchu vložit do šedých buněk mozkových...
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod cudles » ned 23. pro, 2007 20:25

Emiel píše:ghekon:
Vysvětli mi tedy, proč v aikidu nejsou zápasy? Pokud dokážeš toto, dokážeš si i vysvětlit proč nejsou v Bujinkanu. Jen si lehce namáhej hlavu nao? Není to moc složité. Stačí místo energie do urůžek a shazování jí torchu vložit do šedých buněk mozkových...
Tím bych se tu neoháněl,sparring jde vsude,jen to chce chut popr. metodu..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 20:36

cudles:
Jde, ale není to přímá součást tréninku. Můj mistr, mi říkal, že několik sparringů si vykzoušel a že to bylo úžasné a že jeslti bych chtěl, klidně si ho se mnou dá.. (Já nechtěl, mé dovednosti nejsou zatím tak dobré, abych se mu mohl postavit.. )
Tedy mohou být, ale nejsou oficiální součástí tréninku. (Což neznamená, že se nemohou začlenit) Já to zatím třeba nezažil, snad ale zažiju a odzkouším. Řekněme, že tak za půl roku cvičení ,bch mohl být schopen něco v souboji vykutit, než jen krýt a vracet údery.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod HattoriHanzo » ned 23. pro, 2007 20:41

ghekon píše:Samozrejmne bude-li to v mych silach... A nevycitejte mi ze si o bujinkanu myslim co si myslim kdyz mi tady neni nikdo schopen vysvetlit proc v bujinkanu nejsou zapasy. A vysvetleni ze to neni bs ale bu, nebo ze je moc velke rizkiko zraneni jsou vazne k smichu...


Sám jseš k smíchu. :P spíš k :cry:
Naposledy upravil HattoriHanzo dne ned 23. pro, 2007 20:49, celkově upraveno 1
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 29. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Pepah » ned 23. pro, 2007 20:45

Emiel píše:cudles:
Jde, ale není to přímá součást tréninku. Můj mistr, mi říkal, že několik sparringů si vykzoušel a že to bylo úžasné a že jeslti bych chtěl, klidně si ho se mnou dá.. (Já nechtěl, mé dovednosti nejsou zatím tak dobré, abych se mu mohl postavit.. )
Tedy mohou být, ale nejsou oficiální součástí tréninku. (Což neznamená, že se nemohou začlenit) Já to zatím třeba nezažil, snad ale zažiju a odzkouším. Řekněme, že tak za půl roku cvičení ,bch mohl být schopen něco v souboji vykutit, než jen krýt a vracet údery.


To je mi prave divne, ze sparringy, nejsou vubec oficialni soucasti treningu. Ani nejake buseni do pytlu apod. I kdyz busit si muze kazdy doma, kdyz mu ho to ucitel aspon trochu nauci, ale ani to nauceni neni oficialni soucasti, ze ? Netvrdim ze je cely Bujinkan na nic, ale tohle jsou IMHO docela divne slabiny...
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 20:51

ukropcany píše:
Emiel píše:Řekněme, že tak za půl roku cvičení ,bch mohl být schopen něco v souboji vykutit, než jen krýt a vracet údery.
Obrázek


Hele mco se nesměj.. sice vím, že ot je, ale věřit snad můžu ne? Klást si cíl, abych do půl roku, byl schopen něco reálně použitelnýho zvldánout, snad nenní nic nemožného, ne?
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod HattoriHanzo » ned 23. pro, 2007 20:59

ukropcany píše:4hattori - ...a prosím «a, neposielaj ani mne žiadne SZ, rád sa bavím otvorene a verejne, keď má so mnou niekto nejaký problém. Keď som na totiž sám, tak mám potom nočné mory a problémy s pomočovaním :oops: Ďakujem :twisted:


To není můj problém. :lol:
HattoriHanzo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 29. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Bujin » ned 23. pro, 2007 21:18

Kto povedal ze v aikide niesu zapasi??

heh zalezi ci to v danom dojo robia ...nie ci tam su a ci nie...
co sa bujinkanu tyka...zase zalezi na danom dojo..
mrknite si youtube pripadne si prejdite zopar stranok...
su dojo kde si nasadia helmi a rukavice a mastia sa, su aj take dojo kde to nerobia...
to nieje vec stylu ale ochoty ludi skusit to, cvicit to atd...

nie??

aj thaibox sa da cvicit rekreacne bez zapasov...len cvicit pre potesenie techniku...


Je to vzdy o cloveku, nie o style.


-----------------------------------------------------------------------
video trosku mimo temy ...
ze sa daju spravit aj seminare viacerych BU ...
http://www.youtube.com/watch?v=In7fIyGu ... re=related





[/img]
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod Bujin » ned 23. pro, 2007 21:20

zhrniem to ... pre istotu :-)

Je to vzdy o cloveku, nie o style.

teda ak chcete zapasi ...mozete si spestrit trening aj v hokeji, ping pongu, sachoch :-)

AAAA SAMOZREJME AJ PRI BUJINKANE A OSTATNYCH BU :-)
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod Pepah » ned 23. pro, 2007 21:30

Bujin píše:zhrniem to ... pre istotu :-)

Je to vzdy o cloveku, nie o style.

teda ak chcete zapasi ...mozete si spestrit trening aj v hokeji, ping pongu, sachoch :-)

AAAA SAMOZREJME AJ PRI BUJINKANE A OSTATNYCH BU :-)


V podstate mas pravdu, i na stolnim tenise se lidi mohou dohodnout a zazapasit si. :wink:
Taky to shrnu, i kdyz je to vzdy o lidech, to kde/co se dany clovek uci je velky rozdil ...
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků