Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 21:35

Amen a tak to má být. :) samozřejmě, že to je o lidehc a ne o stylu. Člověk je tvor vynalézavý a vždy si najde ve všem něco co ho baví
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 21:36

Ja mam neska fakt dost, tak jak dneska sem se uz dlouho nezasmal.
Emieli: Ty chodis na bujinkan 2 mesice a jeste jsi nemnel ani jeden sparring? :lol: :lol: :lol:
Kdyz to tak vidim tak si s vami bujinkanisty dam kolik "zapasu o cest" budete chtit :lol: :lol: Sory ale sparring je zaklad kazdeho bu/bs a pokud bujinkan nema sparringy tak proto mam jen jedno vysvetleni...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 21:37

ghekon:
Sparring, pokdu vím, má dva významy.. My nemáme sparring ve významu, cvičného souboje, alespoň jsem ho nezažil.. Saprring, jako partenr, na kterém trénuješ, je součást každého tréninku.. SI vyber..
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ingwe » ned 23. pro, 2007 21:40

ghekon píše:pokud bujinkan nema sparringy tak proto mam jen jedno vysvetleni...


piš prosím, piš.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 21:42

Myslel jsem sparring jako cvicny souboj... Pro tvou informaci treba v sambu jsem zapasil od prvniho treninku a myslim ze ve vetsine bu/bs je to podobne. Sparring proste slouzi k otestovani dovednosti a k nacviku skutecneho boje, chtel bych videt jak pouzijes bujinkan v realnem konfliktu, kdyz jsi nezazil jedniy cvicny souboj :idea: :idea:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 21:42

ingwe: Protoze by se ukazalo ze techniky jsou neucine na branicim se souperi...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ingwe » ned 23. pro, 2007 21:48

ghekon píše:ingwe: Protoze by se ukazalo ze techniky jsou neucine na branicim se souperi...


díky za odpověď :wink:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Bujin » ned 23. pro, 2007 21:48

mrknite stranku:

http://henka.wordpress.com/

je tam napisana mudra veticka :

I’ll let you on to a 2000 year old secret-YOU are responsible for your own training. -Not Soke, not me, not Bruce or your Shidoshi.
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod cudles » ned 23. pro, 2007 21:49

Emiel píše:cudles:
Jde, ale není to přímá součást tréninku. Můj mistr, mi říkal, že několik sparringů si vykzoušel a že to bylo úžasné a že jeslti bych chtěl, klidně si ho se mnou dá.. (Já nechtěl, mé dovednosti nejsou zatím tak dobré, abych se mu mohl postavit.. )
Tedy mohou být, ale nejsou oficiální součástí tréninku. (Což neznamená, že se nemohou začlenit) Já to zatím třeba nezažil, snad ale zažiju a odzkouším. Řekněme, že tak za půl roku cvičení ,bch mohl být schopen něco v souboji vykutit, než jen krýt a vracet údery.

A není to snad zaklad krýt a vracet udery?co chces jeste umet,letat? :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 21:50

ghekon píše:Myslel jsem sparring jako cvicny souboj... Pro tvou informaci treba v sambu jsem zapasil od prvniho treninku a myslim ze ve vetsine bu/bs je to podobne. Sparring proste slouzi k otestovani dovednosti a k nacviku skutecneho boje, chtel bych videt jak pouzijes bujinkan v realnem konfliktu, kdyz jsi nezazil jedniy cvicny souboj :idea: :idea:


Kdo tu říká, že já osobně nesparinguju? Cvičím několikrát týdně v tělocvičně, kde si dávám cvičné souboje s ítm, kdo tam jde cvičit se mnou...
Oficiální sparring s osobou cvičící BU, jsme ale opravdu ještě nezažil.. (Možná před pár lety na aikidu, kdy před začátkem tréninku jsme si jen tak ze srandy spolu boxovali)
Nevím ,ale proč pořád odsuzuješ účinnost, když si to v životě v reálu neviděl?
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 21:53

Emiel: Pokud jsi tak dobry ze po 2 mesicich dokazes svemu mistrovi kryt udery a vracet tak smekam a tleskam. Plesk, plesk, plesk. Ne, po dvacate rikam ze jsem bujinkan nevidel v realu a obrazek o nem si delam z videi a rozmluvy s jeho praktikanty...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » ned 23. pro, 2007 21:54

ghekon píše:Ja mam neska fakt dost, tak jak dneska sem se uz dlouho nezasmal.
Emieli: Ty chodis na bujinkan 2 mesice a jeste jsi nemnel ani jeden sparring? :lol: :lol: :lol:
Kdyz to tak vidim tak si s vami bujinkanisty dam kolik "zapasu o cest" budete chtit :lol: :lol: Sory ale sparring je zaklad kazdeho bu/bs a pokud bujinkan nema sparringy tak proto mam jen jedno vysvetleni...

Opět silné řeči,ale skutek opět ,,utek´´ :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 21:55

Coze? Skutek utek? O jakem skutku mluvis a o jakem uteku mluvis? Klidny hormon mastere.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 21:55

cudles:
Řekněme, ten základ rozšířit o použitelnost technik v boji.. S technikou mám jistotu, že ho složím a už se nezvedne, pokud nechci. To s pěstí nemám (Pokud neudeřím velkou silou, nebo na citlivé místo) A zase nechci někoho příliš zranit. My se učíme udeřovat na dost citlivá místa, třeba do hrtnau a to se mi moc nechce. Lepší je použít techniku, kdy ho složíš a maximálně si něco odře, než, že ho zmrzačíš (Ovšeže jsou techniky, které jsou ještě brutálnější než údery, ale to už bych se zas rozkecával)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod cudles » ned 23. pro, 2007 22:01

Emiel píše:cudles:
Řekněme, ten základ rozšířit o použitelnost technik v boji.. S technikou mám jistotu, že ho složím a už se nezvedne, pokud nechci. To s pěstí nemám (Pokud neudeřím velkou silou, nebo na citlivé místo) A zase nechci někoho příliš zranit. My se učíme udeřovat na dost citlivá místa, třeba do hrtnau a to se mi moc nechce. Lepší je použít techniku, kdy ho složíš a maximálně si něco odře, než, že ho zmrzačíš (Ovšeže jsou techniky, které jsou ještě brutálnější než údery, ale to už bych se zas rozkecával)

hele ja bych to uzavrel...je jasne ze jsou ruzne chranice,takze bych o zraneni nemluvil...a ze neko´ho nesundas pestmi...to nemyslis vazne :roll: Ale to je jedno...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 22:03

Jde videt ze emiel jeste nikdy zadny sparring s chranici nejel, jinak by nemohl mluvit o tom ze nekoho pestmi nesundas... A kdyz mluvis o ultranicyvych technikach bujinkan, zkus je aplikovat na nekom kdo nestoji a nebrani se, ale na nekom kdo je pripravem jednu ti natahnout kdyz se k nemu priblizis...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 22:05

cudles:
Orávě že sundám, ale nemám v povaze někomu ublížit.. Víš? Neumím ti to vysvětlit, ale pro mě je příjemější někomu nasadit nějakou páčící tehcniku a složit ho na zem i za cenu jeho zlomeniny, než mu rnaou pěstí přerazit nos, enbo vymlátit zuby, či nakřápnout žebro.. (Už se stalo an jesme za to na sebe hrdý)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 22:08

ghekon:
Mluvím o ultra ničivých, ale nemluvím o otm, že já je tak dobře ovládám. Zajdi si někdy na nějaý trénin ka kzus si to, jinak se o tom nemá cenu dohadovat.. ano, pěstí člověka sundám, ale nedělám to rád, bojím se ubližovat.. Možná jsme divný, alen erad někomu ubližuju..

Ty na sparingu bojuješ v kimonu proti kimonu, že? DOkážeš na ulici taky bojovat jen vkimonu proti kimonu, nebo to zvládneš i bez něj? (Sparring není reálný boj..Sparring má určitá omezení a pravdila)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 23. pro, 2007 22:13

a) Nevidim rozdil jestli uchopim nekoho za kimono nebo za mikinu
b) Jednou do tydne trenujeme a zapasime bez kimon
c) Kdyby byl nejaky trenink bujinkanu pobliz ostravy rad se prijdu podivat
BTW: Ja take nerad ublizuju. A kdyz mluvim o nasazovani pak a hodu v realnem souboji vim o cem mluvim. Delam combat sambo, kde je povoleno vse (s vyjimkou ohryzku, genitalii, patere a temena hlavy) a vim ze nasadit branicimu se souperi paku ve stoje, nebo ho hodit je zhola nemozne.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. pro, 2007 22:33

ghekon:
Záleží na páce. Třeba mě celkem obstojně jde použít jedna clekem účinná a není nic složitého a dá se použít v boji.. Jen s ní vychýlíš těžiště a dostaneš protivníka na zem.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron