Jak začít?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Joey » ned 23. pro, 2007 22:49

cudles píše:
ghekon píše:Hehe :)
No tak jestli se chces naucit branit tak na aikido rovnou zapomen ( se*te na dalsi flame) Spis se zkus podivat jestli nekde v miste bydliste nemas */box , karate, proste neco s ucinou uderovou technikou kde se hledi vice na zapaseni nez na formy a sestavy.

V karate snad formy a sestavy nejsou? :?: :roll:



mi třeba na karate cvičíme i aplikace na techniky v katách, takže to neni zas tak k ničemu...
i když některý fakt nevyužiješ, třeba to pomalý odtlačování soupeře :?
Joey
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod Hosobiki » úte 25. pro, 2007 11:30

Prostě někam začni chodit - kamkoli... časem uvidíš jestli ti to vyhovuje nebo ne - budeš mít už lepší rozhled - nějaké kontakty a s nimi se ti otevře víc možností, kam popřípadě přestoupit... svůj názor si udělej za běhu - je blbost posuzovat jakýkoli styl na základě diskuze na netu.. (zvláště když o bu/bs nic nevíš)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jacopo » úte 25. pro, 2007 17:55

Hosobiki má pravdu... jestli chceš začít, tak nemá smysl se ptát tady na fóru... lobismus, lobismus a neberte uplatky a neberte uplatky nebo se zblaznite :P :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 25. pro, 2007 18:03

No já bych začal běhat,dělat kliky,dřepy a strečing tím se dá začít hned :wink:
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » úte 25. pro, 2007 18:09

Musim souhlasit s jeikobem, kazdy den si zajdi zabehat, rano si dej 20 kliku 20 sklapovacek a 20 drepu a vecer to same a nepotrebujes zadne fitko nic...
Precti si tuhle knihu http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=2584
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » úte 25. pro, 2007 18:53

začít trénovat fyzičku a pomalu prostudovat co se nabízí ,zkouknout tady stránky a stranky škol a docela zajímavý jsou ty dokumety co ted natočilo čt ,navštívit kluby a školy
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Re: Jak začít?

Příspěvekod JiKiu » čtv 27. pro, 2007 19:25

zlatkothe666 píše:Ahoj! Je mi 18 a po nedávné nepříjemné zkušenosti z ulice jsem se definitivně rozhodl začít se studiem boje, ačkoliv se k tomu propracovávám již delší dobu. Nejdříve jsem se rozhodl pro bojové umění, protože je silně spjato s filosofií a jistým životním stylem. Uvažoval sem o aikidu, poněvadž využívá sílu agresorova útoku. Teď jsem si, ale přečetl jeden z vašich článků, který mojí důvěrou v bojová umění dosti otřásl (naučíte se spoustě krásných pohybů, ale v praxi je nevyužijete). Chci se totiž hlavně umět ubránit. Bylo by tedy lepší zkusit něco jako SCARS, KRAVA MAGA nebo MUSADO? Můžete mi případně doporučit nějakej dobrej klub nebo kurz v Praze(bez debilů jako hooligans, skinheads, atd...)?dík


Skus projit i telocvicny kung-fu, nejen karate a musado. Kdys narazis na dobryho ucitele tak mas prvni z mnoha predpokladu ze se priste ubranis.
JiKiu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06. kvě, 2007 23:00
Bydliště: Brrrnoooo

Příspěvekod ghekon » čtv 27. pro, 2007 20:28

Mozna, pokud to priste bude za par let...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod DMC » čtv 27. pro, 2007 21:29

Joey píše:
cudles píše:
ghekon píše:Hehe :)
No tak jestli se chces naucit branit tak na aikido rovnou zapomen ( se*te na dalsi flame) Spis se zkus podivat jestli nekde v miste bydliste nemas */box , karate, proste neco s ucinou uderovou technikou kde se hledi vice na zapaseni nez na formy a sestavy.

V karate snad formy a sestavy nejsou? :?: :roll:



mi třeba na karate cvičíme i aplikace na techniky v katách, takže to neni zas tak k ničemu...
i když některý fakt nevyužiješ, třeba to pomalý odtlačování soupeře :?


Chtel bych videt kata, ve ktere se nachazi technika "pomale odtlaceni soupere", resp. toho smelce, co ji uci jako "bojovou aplikaci" :wink:
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod JiKiu » pát 28. pro, 2007 19:35

ghekon píše:Mozna, pokud to priste bude za par let...


tak je to s kazdou sebeobranou, snad as na intensivni trenink urc. schopnosti
JiKiu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06. kvě, 2007 23:00
Bydliště: Brrrnoooo

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků