Pavel Adámek??

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Riverman » úte 28. čer, 2005 15:17

warrern píše:Jackie: Taky jsem tu knihu měl v ruce...myslim,že Adámek není špatný,ale určitě jsou i lepší učitelé kung-fu

Jackie, to je provokace nebo co? Lepší než Adámek se v republice asi nenajde (soudím podle medailí z prestižních soutěží a vlastní skušenosti). A vůbec, jsou i lepší??? Fajn, pochlub se, poděl se o jejich jména s veřejností. Předem upozornuju, že Lam Chun Fai, Lam Chun Sing a další jsou Velmistři a ne mistři na netrénují v ČR (vyjma semináře jednou za rok)

myslis si, ze staci videt Lam Chun Fai jednou za rok?
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod WT_Martin » úte 28. čer, 2005 15:39

warrern píše:Jackie, to je provokace nebo co? Lepší než Adámek se v republice asi nenajde (soudím podle medailí z prestižních soutěží a vlastní skušenosti). A vůbec, jsou i lepší??? Fajn, pochlub se, poděl se o jejich jména s veřejností. Předem upozornuju, že Lam Chun Fai, Lam Chun Sing a další jsou Velmistři a ne mistři na netrénují v ČR (vyjma semináře jednou za rok)


Aniz bych se chtel jakkoliv dotknout sifu Pavla Adamka, ktereho jsem nikdy nemel moznost osobne potkat (pokud si pamatuji), nebo kohokoliv jineho, mam trosku jiny nazor.

Samozrejme asi kazdy zak brani a prosazuje sveho sifu, takze to nikdy nebude objektivni, ze... Osobne si ale myslim, ze je velmi obtizne najit bileho ucitele Hungga, ktery by se co do kvality vyuky, ale i vlastni praxe, mohl srovnavat se sifu Pavlem Mackem, primym zakem sifu Lam Chun Singa a clovekem, ktery kvalitni Hungga rodiny Lam cvici s velkym nasazenim a velkou intenzitou uz temer 10 let.

Sifu Lam Chun Sing v jeho skole - jako jedine v ramci celeho sveho evropskeho turne - vedl vice seminaru nez jen jeden (konkretne jich bylo sedm), coz mozna take neco vypovida (na ostatnich seminarich v jinych zemich navic sifu Pavel Macek asistoval pri vyuce a provazel sveho ucitele). Sifu Pavel Macek je navic jednim z mala belochu, kteri se naucili i sestavu Titsin Kyun, ktera je povazovana za poklad stylu Hungga a nauci se ji skutecne jen malokdo (co vim, tak sifu Lam Chun Sing naucil Titsin Kyun za celou dobu pouze dva lidi, jednim z nich je prave sifu Pavel Macek). Pravidelne navic jezdi do Ciny cvicit (napr. minuly rok tam byl 3 mesice) a navic kazdy rok zve sveho sifu do CR.

Tudiz - drzme se faktu a nespekulujme. Ja nemohu soudit kvalitu vyuky sifu Pavla Adamka, protoze jsem nikdy nemel moznost ji poznat. Podobne asi Ty nemuzes soudit kvalitu vyuky sifu Pavla Macka. Kdybych mel ale rozhodovat nezavisle a jen podle dostupnych informaci o obou z nich, o tom co kdo z nich umi, jak dlouho cvici etc., pak bych urcite volil sifu Pavla Macka.

BTW medaile ze soutezi nevypovidaji o kvalite gungfu nebo vyuky absolutne nic. Ale pokud jsou pro Tebe tak dulezite, tak sifu Pavel Macek ziskal napriklad pohary a medaile za:
- 1. misto na Mistrovstvi sveta v Hungga gungfu, Karlsruhe (SRN)
- 1. misto na Festivalu tradicnich cinskych bojovych umeni, Guangzhou (Cina)

Navic opakovane cvicil na zadost sveho sifu napriklad na narozeninach sijo Lam Jou.

Pro blizsi informace bych doporucil nahlednout na http://www.hungga.org/

Howgh! ;-)
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Riverman » úte 28. čer, 2005 16:53

WT Martin...radost mit te v oddile..:)
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Sai » úte 28. čer, 2005 20:22

WT_Martin - bohužel.. ale ani vy nemůžete posuzovat nezávisle.. protože sice znáte p. Macka osobně, ale neznáte p. Adámka.. jak jste již psal..

mimochodem, když už jsme u těch medailí, sifu Adámek nedopadl na tom wushu festivalu o nic hůře, ba naopak...

tímto jsem nechtěl nikoho urazit ani osočit, oba dva si Vás vážím, ale nemám rád když někdo píše o mém mistrovy blbosti... :wink:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod WT_Martin » úte 28. čer, 2005 20:39

Sai píše:WT_Martin - bohužel.. ale ani vy nemůžete posuzovat nezávisle.. protože sice znáte p. Macka osobně, ale neznáte p. Adámka.. jak jste již psal..

mimochodem, když už jsme u těch medailí, sifu Adámek nedopadl na tom wushu festivalu o nic hůře, ba naopak...

tímto jsem nechtěl nikoho urazit ani osočit, oba dva si Vás vážím, ale nemám rád když někdo píše o mém mistrovy blbosti... :wink:


Myslim si, ze jsem o sifu Pavlu Adamkovi zadne blbosti nepsal a jasne jsem zduraznil, ze jeho kvality neznam a nebudu je tudiz komentovat. Mluvil jsem jen o vecech, ktere vim a je mozne je bez problemu kdykoliv dohledat a dolozit.

Rozhodne bych si ale proti sifu Pavlu Adamkovi nedovolil neco rict - jednak je to clen moji gungfu rodiny, cvici ve stejne linii; a jednak ocenuji jeho odhodlani - odejit od Romana Hladika, zacit znovu a od uplneho zacatku, to vsechno chce hodne sily. Ja bych ji ve stejne pozici asi nemel, proto si obzvlast vazim kazdeho, kdo ji ma - at uz je to sifu Pavel Macek, sifu Pavel Adamek nebo kdokoliv jiny, kdo se k necemu podobnemu odhodlal.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Anonymní » úte 28. čer, 2005 21:05

On se Pavel Adamek rozesel s Hladikem?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 28. čer, 2005 22:02

Hung Gar v Čechách:

Sifu Hušek

Sifu Macek

Sifu Kocián

Tečka. NIKDO DAL©Í.

Ostatní jsou jen šašci,co si ke Kung-Fu jen přičuchli na pár lekcích nebo seminářích. To že někdo umí pár Kuenů (Kung-Fu forem) neznamená že umí Kung-Fu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pashedu » stř 29. čer, 2005 6:59

PavelK píše:Hung Gar v Čechách:

Sifu Hušek

Sifu Macek

Sifu Kocián

Tečka. NIKDO DAL©Í.

Ostatní jsou jen šašci,co si ke Kung-Fu jen přičuchli na pár lekcích nebo seminářích. To že někdo umí pár Kuenů (Kung-Fu forem) neznamená že umí Kung-Fu.


Ty si koleduješ o nějakej malér... :x
Ses asi pořádně zhulil, né?
Važ svoje slova... ©ašek si možná ty!
To že neuznáváš jiné mistry neznamená, že máš na to abys je mohl urážet.
Co ty si za zvláštní druh svině?
pashedu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 23. čer, 2005 23:00
Bydliště: Kunovice [VS]

Jak myslíš

Příspěvekod Anonymní » stř 29. čer, 2005 8:12

Můj názor je ten,že v Čechách je dost kvalitních SiFu a jak dlouho se učíš Hung Gar,že poznáškdo je dobrý a kdo ne?Kung Fu učí úctě k mistrům,ale to tě asi neučili:Jeden malý dodatek,pan Adámek je osobním žákem velmistra Lam Chun Faie a to myslím,že něco znamená!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 29. čer, 2005 8:22

Podle mě srovnávat někoho je úplný nesmysl a jediný kdo má právo někoho srovnávat v HungGar je SiGung Lam Jo a a ten je tak moudrý,že by to neudělal.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Sai » stř 29. čer, 2005 8:46

PavelK - :lol: hah!! další anonymní hlupák, který se neumí zaregistrovat a pod svým jménem psát doložené skutečnosti :lol: :lol: ... jsi k smíchu, blbečku, a to že znáš mistry jen v Čechách a ne na Moravě docela dobře vystihuje tvoje zkušenosti s Hungga... :lol:

WT_Martin - těma blbostma jsem nemyslel tebou napsaný text, ale bral to obecně :wink:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod WT_Martin » stř 29. čer, 2005 8:55

HonzaV píše:Podle mě srovnávat někoho je úplný nesmysl a jediný kdo má právo někoho srovnávat v HungGar je SiGung Lam Jo a a ten je tak moudrý,že by to neudělal.


Jsou i jine linie nez Hungga rodiny Lam a jejich predstavitele by se pri cteni Tveho prispevku mohli pomerne opravnene urazit. :-) Navic si nemyslim, ze je vhodne a slusne nejak definovat co by udelal nebo neudelal nekdo, koho jsi pravdepodobne nikdy v zivote nevidel.

Sai píše:WT_Martin - těma blbostma jsem nemyslel tebou napsaný text, ale bral to obecně :wink:


OK. :-)
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Brnkal » stř 09. led, 2008 19:40

Zdravím všechny!
Je tu někdo kdo u Sifu Pavla Adámka studuje?
Brnkal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 01. led, 2008 0:00

Příspěvekod pashedu » čtv 10. led, 2008 15:36

Brnkal píše:Zdravím všechny!
Je tu někdo kdo u Sifu Pavla Adámka studuje?


No já u něj donedávna studoval, ale musel sem studium přerušit, kvůli V©. Ale mám v plánu po škole u Sifu Pavla Adámka studovat dále.
pashedu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 23. čer, 2005 23:00
Bydliště: Kunovice [VS]

Příspěvekod pavela » pát 11. led, 2008 20:53

Poznámka pro všechny kokoty kteří se prsí medailemi z mistrovství v Číně: každý ví, že cizinec na lokálních mistrovstvích je rarita a většinou ani jeden neodjede bez medaile, i když se účastní na kolečkovém, křesle a "skutečné" kungfu se učil třeba u Hladíka. Kdybych chtěl tak budu z tohoto pohledu velesifón, protože si můžu zajet na každé mistrovství které se koná a dali by mě medaili i kdybych byl totální troska. myslím že by dali medaili i Hladíkovi. Stejný efekt má koupit si jí v krámě, v každé uličce v Pekingu mají spoustu medailí a pohárů za pár bobulí. Z tohoto hlediska jsou bláboly o vyhraných mistrovstvích v ČLR naprosto irelevantní. Ve skutečném bojovém umění platí jediné-ukaž jak cvičíš a jak se pereš! Plechová prsa(Medaile) spíš ukazuje, že je něco shnilého... Normální člověk který dělá kungfu doopravdy se medailemi neprsí, neboť zasvěcení ví, že to neznamená naprosto nic.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

a co Holáň?

Příspěvekod zdena » sob 19. led, 2008 3:30

Ahoj, moc toho o hungga nevím a jen se chci zeptat ješte na jiného učitele. Jiří Holáň, z toho co vím tak prý studoval u p. Adámka, ale pak odešel. Učí v Brně. Dál co vím, že prý má nějakou vazbu na někoho jménem L. Dogan z Anglie a potažmo na L.Ch. Singa. Může mi o něm nějaká zasvěcená osoba něco říct, pokud se taková vůbec najde? Třeba nějaký adámkův nebo přímo holáňův student by mohl něco vědět.Je pro mě trochu záhadou.Díky.
zdena
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19. led, 2008 0:00

Příspěvekod Mantis » sob 19. led, 2008 14:24

4 zdena- hojky, HK je doménou PM a několika dalších zde, já Ti jen dám tenhle kontakt na UK KF HK :roll: :wink: stránky
http://www.ukgungfu.com/

bohužel momentálně nešlapou, ale vazba na rodinu Lam tam uvedena je, čekal jsem, že tam najdu i toho člověka, na kterého se ptáš, takhle to půjde o něco hůř... :wink:

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod zdena » sob 19. led, 2008 16:28

to Mantis - ok dik za odkaz, budu to kontrolovat :)
zdena
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19. led, 2008 0:00

Příspěvekod TarjaM » stř 19. bře, 2008 10:49

Tak sem si to tady přečetla od začátku do konce a jsem doslova ohromena vaší naivitou a povrchností.

Vy si asi neuvědomujete, co je PODSTATOU cvičení. Nezáleží na tom, co/kde/jak cvičíte, jestli u mistra světa anebo podvodníka (takových bylo, je a bude..). Snad nejdůležitější u jakéhokoli sportu je, jestli vás uspokojuje a co vám dává.

Tato celá dsikuze mi bez urážky připadá velice dětinská a kdo se do ní zapojil se mi jeví jako nevyzrálý jedinec.
TarjaM
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Lear » stř 19. bře, 2008 18:29

TarjaM píše: Nezáleží na tom, co/kde/jak cvičíte, jestli u mistra světa anebo podvodníka

Ehm, tak to si teda pri vsi ucte myslim, ze zalezi.. Minimalne tomu, kdo se chce neco naucit.. :wink:
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron