karate

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Gino » ned 20. led, 2008 12:54

fighter99 píše:kdybych si mel vybrat jestli dostat ranu s chranicema na karate nebo boxerkou,tak bych si rozhodne vybral boxerku

A uz jsi tou boxerkou nekdy dostal? - jen recnicka otazka.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod fighter99 » ned 20. led, 2008 13:06

Gino píše:
fighter99 píše:kdybych si mel vybrat jestli dostat ranu s chranicema na karate nebo boxerkou,tak bych si rozhodne vybral boxerku

A uz jsi tou boxerkou nekdy dostal? - jen recnicka otazka.


I kdyz to je jen recnicka otazka stejne ti odpovim.Ano dostal jsem i boxerkou. A abys pochopil co se ti tady snazim vysvetlit,tak pro priklad:dal bych boxeroj chranice na karate a boxerky. Vypalil by me boxerkou a uspal by me. Vypalil by me chranicema na karate a uspal by me,a pri trose stesti bych jen nemel zuby. 8)
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Gino » ned 20. led, 2008 13:18

fighter99 - dobra, stopnem to :)
Ja jen, ze to nejprve znelo jako kdyby rana boxerkou v boxerskym zapase byla prd oproti rane v kumite. Dik za vyjasneni :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod fighter99 » ned 20. led, 2008 13:25

Gino píše:fighter99 - dobra, stopnem to :)
Ja jen, ze to nejprve znelo jako kdyby rana boxerkou v boxerskym zapase byla prd oproti rane v kumite. Dik za vyjasneni :wink:


JJ :wink: tak sem to nemyslel ze by byla rana v boxu oproti kumite prd,ono nejde srovnavat kumite a box. :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod player » ned 20. led, 2008 14:38

Ne ze bych chtel ranu boxerkou nejak zlehcovat, kdysi diky vlastni blbosti sem byl ji knockoutovan, presto se musim ozvat s tim, ze uder holou rukou bude VZDY nebezpecnejsi.Po tom haku na sanici jsem se ze zeme zvedl a nic sem defacto necitil.Byt to holou rukou, verim, ze bych mel spodni celist vejpul a byl o dve stolicky chudsi.Takze asi tak;)
Docela me prekvapuje, ze to vubec resite, kdyz je to tak zjevne;)
Boxeri se ohanej tim, ze jestli nekdo dostal vubec uder boxerkou a ja na to navazu s tim, jestli nekdy dostali hak holou rukou, co?;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod fighter99 » ned 20. led, 2008 14:49

player píše:Ne ze bych chtel ranu boxerkou nejak zlehcovat, kdysi diky vlastni blbosti sem byl ji knockoutovan, presto se musim ozvat s tim, ze uder holou rukou bude VZDY nebezpecnejsi.Po tom haku na sanici jsem se ze zeme zvedl a nic sem defacto necitil.Byt to holou rukou, verim, ze bych mel spodni celist vejpul a byl o dve stolicky chudsi.Takze asi tak;)
Docela me prekvapuje, ze to vubec resite, kdyz je to tak zjevne;)
Boxeri se ohanej tim, ze jestli nekdo dostal vubec uder boxerkou a ja na to navazu s tim, jestli nekdy dostali hak holou rukou, co?;)


Jj, tak holou rukou je jasny ze je nebezpecnejsi.Ale my jsme resili rozdil uderu boxerkou a chranicem na karate,ne boxerkou a holou rukou. 8)
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod player » ned 20. led, 2008 17:24

Co jsem byl naposled na kumite, tak chranice vypadaly takto a muj nazor je takovy, ze nemusi mit rovnou zadne, protoze ten "tlumici" efekt je tak 10 procent?V podstate to slouzi jen k zaobaleni kloubu, ale dobre, uznavam, ze hola ruka je hola ruka, uz zas mlcim a dal jen tise sleduji:))
Obrázek
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » ned 20. led, 2008 19:45

ukropcany píše:yoyo, ja len že tá pôvodná formulácia vyzvievala dosť definitívne... :D RBR :wink:


Tak to jsem se blbě vyjádřil. Pouze jsem chtěl naznačit, že jak si v dvojáku tak máš dobře pokrytou bradu, ale jiné místa jsou volná. Napadli mě uši a přes ně útok na centrum rovnováhy. Nepotřebuješ na to extremní sílu jen se dobře trefit. Navíc jdeš do útoku dlaní, takže si nezraníš ruky. Když to nevýjde tak se nic neděje pořád můžeš pokračovat třeba kolenem nebo utrhnou ucho nebo cokoliv jiného.
Když s trefíš, tak každá další techika jen dokončí dílo a je jedno jaká. Bylo to jen takové teoretizováni jak by se mohla podobná situace řešit.:D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » pon 21. led, 2008 9:29

Jendis píše:.....a třeba karateka Runar taky neni špatnej....na setkání Runar poznal,kde má slabiny,kde je potřeba přidat.....a o tom to hlavně je....poznávat své možnosti,schopnosti,dovednosti....


No Honziku v zájmu objektivity musim napsat že nějaký zásadní nedostatky jsem neobjevil,
do hlavy mě netrefil nikdo, na tělo sem taky žádnou pořádnou řachu nedostal a to sem byl na prvním i druhym setkání.
Možná že jsem se na konci druhýho tříminutovýho kola trochu ehm zadejchal ale to proto že jsem na rozdíl od ostatních hodně kopal, ale na ulici bych vysoký kopy nedělal.
Boj na krátkou vzdálenost jsem nepředvedl přesto že to mám nejvíc zmáknutý, každej den ráno to trénuju v autobusu uhýbání železnýmu loktu mechaniky dveří.
Jinak nějakej svůj nedostatek objevim vždycky když jdu na sparing třeba s Pandou nebo s kámošem co dělá sanda a má jenom 65-70 kg.

Jestli si nás ale chtěl hecovat abysme se příště víc rubali tak si to mohl napsat rovnou že.:D :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 21. led, 2008 11:16

RUNAR píše:
Jestli si nás ale chtěl hecovat abysme se příště víc rubali tak si to mohl napsat rovnou že.:D :D


Kdybych to myslel takhle,taky bych to napsal....na Tebe to třeba směřovalo v tom smyslu,že jsi sice nijak moc neinkasoval,ale třeba Ucropa jsi pořádně netrefil(a netvrdím,že já bych trefil,to rozhodně ne....)....takže tam by třeba chělo přidat.... :wink: Však víš,že já vždy jen v dobrém...... :wink: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » pon 21. led, 2008 11:20

Jo takže příště pořádně trefit Ukropa... ok beru!!!!! :lol:
No tomu já řikam hecování. Co takhle na to začít sázet?S Ukropem se domluvim a shrábneme prašule :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 21. led, 2008 12:51

No já bych jenom upřesnil :lol: že ve sparingu jedu údery i kopy někdy schválně do krytu jednak pro "zklidnění" svého oponenta a jednak že v určitej okamžik neni žádný odkrytý místo a nechce se mi tam jenom tak postávat :lol: je to sparing a ne zápas že.
No a je omyl si myslet že jsem do technik dával všechnu sílu co mám :lol: :lol:
Jinak díky za vaše názory určitě je na tom kus pravdy a je to pro mě přínos.
Já vám ale vaše slabiny který jsem viděl řikat nebudu..... toho využiju až na příštim setkání :lol: :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 21. led, 2008 13:23

Ukrop: Opravdu nejsem úředník :) :lol:
Jinak na setkání 1 i 2 jsem nešel tak abych tebe nebo někoho jinýho TREFIL velkou řachou do hlavy nebo trupu to by nebyl sparing že, když dávam řachy tak schválně do krytu. Příště se klidně zaměřim na to abych trefil ale nebudu do toho dávat velkou razanci přece jenom je to sparing že. :lol:

Takže podtrženo a sečteno:když dávam řachy při sparingu tak většinou do krytu to není nepřesnost ale většinou záměr.

Ovšem že nečekám že mi to tu někdo uvěří he he .........spíš teď vypadám jako UKO JE©ITA .
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod fighter99 » úte 22. led, 2008 14:20

player píše:Co jsem byl naposled na kumite, tak chranice vypadaly takto a muj nazor je takovy, ze nemusi mit rovnou zadne, protoze ten "tlumici" efekt je tak 10 procent?V podstate to slouzi jen k zaobaleni kloubu

Presne tak :wink: 8)
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Angus » pon 28. led, 2008 12:18

Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod BloodyBeast » pon 28. led, 2008 20:10

Všechny vaše příspěvky jsem si nečetl, protože je toho docela dost, ale jak pozoruji, tak se tu mluví jen o Shotokanu. Jsou i jiné styly... S pár shotokanisty jsem spároval, byli starší, těžší a fyzicky na tom lépe, ale nebyl snimi problém. Ale co takový Kyokushin? xP
BloodyBeast
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 08. pro, 2007 0:00
Bydliště: Přerov

Příspěvekod RUNAR » úte 29. led, 2008 9:22

S žádnými borci co uměj pořádný Shotokan karate si sparing neměl, to by jsi problémy měl.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 29. led, 2008 9:32

RUNAR píše:S žádnými borci co uměj pořádný Shotokan karate si sparing neměl, to by jsi problémy měl.


®e na tyhle výkřiky ještě vůbec reaguješ..... :?: :?: :roll: :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » úte 29. led, 2008 9:43

Jendis:No přeci jenom jsem do tohodle vlákna napsal spoustu příspěvků tak mi to tady někdo nebude psát takový ******* ,když už si to přečtu tak to okomentuju aby si někdo nepřečet jenom závěr diskuze a neodešel s mylnými dojmy.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod BloodyBeast » úte 29. led, 2008 20:46

To máš pravdu. Jsem zmenšího města, tak nemám zrovna takové možnosti a navíc jsem ještě malej záprdek. x-)
BloodyBeast
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 08. pro, 2007 0:00
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron