REFLEX

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

REFLEX

Příspěvekod adkins » pon 21. led, 2008 17:07

Čaute,jak jsi možem zvětšit reflex?Mam doma těžkou hrušku do ktere biju a uhýbám hlavou(jde o hubu bo když mě sejme tak to bolí(moc bolí :lol: ),když s ní budu blbnout 15-20minut deně každy den tak pujde ten reflex zlepšit za měsic tak?? :?:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod adkins » pon 21. led, 2008 17:17

ukropcany píše:Sparing... :D


no to vim ale sparring nejedem pořád a trenink nemam každej den,co na tou hrušku jak jsem psal???
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod adkins » pon 21. led, 2008 17:18

prej je hruška lepší než sparrin protože uhybam vkuse pořád
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod Panda » pon 21. led, 2008 17:31

Jestli můžu osobní postřeh :lol: , mě treningu reflexu hodně pomohl když jsem trenoval...ale trenoval jsem rychlost oka podle docela obyčejných pomůcek na zlepšení reflexů,tzn počítačové minhry http://www.bodymindandmodem.com/Games/Games.html
chytání tyče co mi někdo pouštěl atp... nic specifického...koordinaci ruka oko.A rozhodně to bylo do sparingu hodně užitečné,prostě jsem viděl rychleji a zkrátil reakční dobu...ale to může být individální.
Sparing je určitě super, ale nemyslím že je nejlepší, člověk je většinu času ve stresu a těžko se může soustředit na zlepšení jednotlivostí.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » pon 21. led, 2008 17:42

No to víš že jo, zítra zase po pauze začínám :wink: já snad kdybych tě neměl tak ztratím treningovu motivaci, a Runnar taky, asi ti pak budem muset něco na oplátku dát... :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod adkins » pon 21. led, 2008 17:52

Když do te hrušky boxuješ tak lita po straně a taky nevíš kdy jde do tebe jako sparring :D když jse kive dopředu dozadu tak to jo bo víš že za sekundu je u tve hlavy,ale jak říkám když boxuješ tak měni pohyb :wink:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 21. led, 2008 17:54

Panda píše: já snad kdybych tě neměl tak ztratím treningovu motivaci,


A teď,Jendo,doufej,že si to nepřečte Lukaskon...... :wink: :lol: :lol: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » pon 21. led, 2008 18:02

Panda píše:...asi ti pak budem muset něco na oplátku dát... :wink:

Ale on to nebude chtít dostat:lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Reflex

Příspěvekod lukaskon » pon 21. led, 2008 18:49

Vše čtu a vše vidím ... Panda má velký mínus

Jinak na reflexu je opravdu nejlepší sparing (aspoň podle mě). Ta hraška není ideální, protože vidíš její pohyb a předvídáš. Kdežto ve sparingu pěst vylétne proti tobě nečekaně z místa, kdežto hruška se jen houpe tam a sem. Dobrý cvik je i tenisák na gumě, který ti hází jiná osoba do obličeje, musíš uhejbat a jemu se to hned vrátí do ruky.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Reflex

Příspěvekod adkins » pon 21. led, 2008 19:21

lukaskon píše:Vše čtu a vše vidím ... Panda má velký mínus

Jinak na reflexu je opravdu nejlepší sparing (aspoň podle mě). Ta hraška není ideální, protože vidíš její pohyb a předvídáš. Kdežto ve sparingu pěst vylétne proti tobě nečekaně z místa, kdežto hruška se jen houpe tam a sem. Dobrý cvik je i tenisák na gumě, který ti hází jiná osoba do obličeje, musíš uhejbat a jemu se to hned vrátí do ruky.


Ja vim však sparring jedu,jen chci mit ten reflex fakt dobry,tak ho chci trenovat i mimo trenink,ten tenisak je dobrý nápad :wink: ,dik,ještě nějaka rada kdyby mohla bejt pls.
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod Mesic » pon 21. led, 2008 19:30

jako na reflex jsi myslim ze je honde dobra hruska ale pak si na to zvyknes a netrefite i kdys boxujes dele ale trener rikal ze se ti uhyb zrychli takze to je jendo jestli sparujes jen musis vedet kdy uhnout a to je vse hruska ti ten uhyb zrychli
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 27. zář, 2007 23:00
Bydliště: Fr....

Příspěvekod adkins » pon 21. led, 2008 20:36

Ale tak ta hruška mi taky nějakej ten REFLEX dá ne i když už jsem jsi na ni zvykl?Jinak jo sparringi v každe přiležitosti :wink:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Reflexy

Příspěvekod lukaskon » pon 21. led, 2008 21:42

Rychlost je vrozená a podle mě se od ní odvíjí i reflexy. Můžeš je rozvíjet, ale je to ohraničený! Budeš muset spíš upravit styl ... něco jako já, nejsem moc rychlej, ani nemám reflexy. Takže jsem zdokonalil kryt :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: REFLEX

Příspěvekod diablik » pon 21. led, 2008 21:56

..
Naposledy upravil diablik dne pon 21. led, 2008 21:58, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » pon 21. led, 2008 21:58

adkins píše:prej je hruška lepší než sparrin protože uhybam vkuse pořád

..uz zase hladas lahsiu cestu.. :roll: ..ale no ták..Adkinsy..uz zase :?:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod luen » úte 22. led, 2008 1:04

adkins píše:Ale tak ta hruška mi taky nějakej ten REFLEX dá ne i když už jsem jsi na ni zvykl?Jinak jo sparringi v každe přiležitosti :wink:


Vazne ne ... Hruska je vlastne drill a po case se to stava naprosto zautomatizovany pohyb ... Mozna na zacatku da trochu moznost vnimat rytmus a drzet ho ..., ale s obtizema to cvici jen lamy :lol: :wink:

Ja mam tedy na obou ruznych hruskach to loziskove ukotveni, ktere se protaci a lita do vsech smeru ... Coz je trochu narocnejsi, ale vetsina lidi po "jednom treninku" na hrusce normalne funguji, bez vetsich obtizi a vecneho zasekavani :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » úte 22. led, 2008 13:23

luen píše:Ja mam tedy na obou ruznych hruskach to loziskove ukotveni, ktere se protaci a lita do vsech smeru :wink:


Ještě nevystřelila z podlahy? :wink: držím palce ať vydrží...jinak jsem objevil způsob ukotvení který je prost tohoto rizika, stačí ji zespoda přivázat na závaří třeba takové co drží dopravní značky...ehm teda podobné samozřejmě :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » úte 22. led, 2008 14:25

Panda píše:
luen píše:Ja mam tedy na obou ruznych hruskach to loziskove ukotveni, ktere se protaci a lita do vsech smeru :wink:


Ještě nevystřelila z podlahy? :wink: držím palce ať vydrží...jinak jsem objevil způsob ukotvení který je prost tohoto rizika, stačí ji zespoda přivázat na závaří třeba takové co drží dopravní značky...ehm teda podobné samozřejmě :lol:



:lol: Ja mluvim o hrusce, ta je pridelama k taliri :wink: To co myslis ty je speedball http://www.youtube.com/watch?v=rUDG-SXC0Eo

Jinak to zavazi je na prd ... stejne to lita a nebo musis mit fakt tezke zavazi, ktere zabere spousty mista :wink:

Nez se lidi naucej, ze speedball neni pytel a netriska se do nej jak do vrat, tak to take nejakou dobu trva :lol: Mezi tim bych jen nahanel po skole zavazi s micem :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod adkins » úte 22. led, 2008 15:14

diablik píše:
adkins píše:prej je hruška lepší než sparrin protože uhybam vkuse pořád

..uz zase hladas lahsiu cestu.. :roll: ..ale no ták..Adkinsy..uz zase :?:


Jak lechči cestu co tim myslíš?????,však na treninky chodím i sparringy jedu co nejvic,ale chci trenovat i když zrovna nemame trenink!!!!
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod Adamos » úte 22. led, 2008 19:33

Sice to není rada jak zrychlit reflexy, ale k tematu to patri. Jednou muj otec, kdyz byl jeste mladej, sel v noci z hospody. Uz mel neco upito a blizil se k rohu jednoho domu. Presne na tom rohu se stretnul s chlapem, kterej sel zase z jiny hospody a nesl si v klidku domu dzban s pivem. A otec ho okamzite bez premysleni poslal hakem k zemi. Pak zdrhnul ale chlapek urcite nevedel kudy.. Spal. Otec delal asi 7 let box v ty dobe. Takhle by podle me meli fungovat reflexy bojovnika :) I kdyz to asi muze byt nekdy i na skodu no.. (jako v tomhle pripade). Nebudu dal zdrzovat, diskutujte :wink:
Adamos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 01. říj, 2007 23:00
Bydliště: Česká Lípa

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků