WingVing ChunTsun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » ned 20. led, 2008 22:14

Skateordie píše:Ja neviem, ze ci to je fakt niekde az takto zle, ale ja som to nezazil (cvicil som aktvivne 3 roky, teraz iba obcas chodim), sice mozno preto, ze najskor sme neboli v ziadnej organizacii. A neskor ked som chodil do BA na treningy, tak tam to bolo hodne o stupnoch to hej, ale az taketo brutality nie, to by som nerozchodil :lol:


Ja nerikam, ze to tvrdila jedna osoba nebo jedna skola, ale obecne jsou tohle vyroky "mistru" vsech odnozi wing/ving chun/tsun .... a dalsich. Nejsi na tomto serveru poprve, tak vis sam jak se tady nekteri chteli propagovat. Ze uz to dneska radeji nepisou, je vec druha :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod mirsv » pon 21. led, 2008 16:28

to luen:a chtěl jsem se zeptat jestli ve vaší škole pořádáte nábory,a nebo jste otevření po celý rok?
Díky za odpověd
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod severin » pon 21. led, 2008 17:06

Man fok pak sao-kuen dril

Chci se zeptat na tenhle dril/název.Jak moc se používá ve WCH,jestli je to typický dril pro WCH a jakými technikami lze doplňovat ?
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » pon 21. led, 2008 18:13

severin píše:Man fok pak sao-kuen dril

Chci se zeptat na tenhle dril/název.Jak moc se používá ve WCH,jestli je to typický dril pro WCH a jakými technikami lze doplňovat ?


Všechny drilly se používají víceméně stejně, takže žádný drill není o nic víc nebo míň důležitý než jakýkoliv jiný drill. Vždycky jde o nácvik něčeho (síla - odkud ji vzít, kam ji směřovat, stabilita, rotace, vytáčení, timing,...). Otázka je, co je typické. Některé ná-/cviky mají téměř všechny WCH školy a některé ná-/cviky uvidíš dnes třeba jen v jedné škole a za rok už je ten ná-/cvik cvičit neuvidíš...změnili "ideu" :wink: .
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » úte 22. led, 2008 0:52

Marty píše:
severin píše:Man fok pak sao-kuen dril

Chci se zeptat na tenhle dril/název.Jak moc se používá ve WCH,jestli je to typický dril pro WCH a jakými technikami lze doplňovat ?


Všechny drilly se používají víceméně stejně, takže žádný drill není o nic víc nebo míň důležitý než jakýkoliv jiný drill. Vždycky jde o nácvik něčeho (síla - odkud ji vzít, kam ji směřovat, stabilita, rotace, vytáčení, timing,...). Otázka je, co je typické. Některé ná-/cviky mají téměř všechny WCH školy a některé ná-/cviky uvidíš dnes třeba jen v jedné škole a za rok už je ten ná-/cvik cvičit neuvidíš...změnili "ideu" :wink: .


A ja bych doplnil, ze ne kazde cviceni (treba drill) se vsude cvici stejne ... ac se stejne nebo obdobne jmenuje ...

Nabor se kona po cely rok, ale je o neco malo vyhodnejsi, kdyz clovek prijde s vetsim poctem zajemcu ... "ma cerstve maso" cca na jeho urovni :wink: Ale neni to podminka ... spise mala vyhoda 8)
Naposledy upravil luen dne úte 22. led, 2008 14:30, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Marty » úte 22. led, 2008 9:58

luen píše:A ja bych doplnil, ze ne kazde cviceni (treba drill) se vsude cvici stejne ... ac se stejne nebo obdobne jmenuje ...


Tak, tak. Ne všude se dostane stejně dobrá svíčková... 8) Ne každej kuchař ví, co do takový svíčkový všechno dát, aby byla... mňam.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » úte 22. led, 2008 9:58

Problém je, že ti ta svíčková může nejdřív chutnat, ale pak zjistíš, že ji někde vařej líp :lol:
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Skateordie » úte 22. led, 2008 10:57

to Luen: moze byt, ja len tak aby nebolo vsetko v jednom sude :wink: Pravdu povediac moc si nepamatam :oops: , ja totiz somariny hned hadzem za hlavu a nezatazujem si nimi hlavu, iba matne si nieco pamatam. Aj niektore diskusie take, co mi nic nedaju vacsinou iba prebehnem ocami a iba ked mi nieco padne do oka tak reagujem. V kazdom pripade niekedy som aj ja videl mystiku v Biu Jee, teda tesil som sa ked sa tam dopracujem. A to s tym posilnovanim to hej, to som aj cital na niektorych strankach myslim :lol: :lol: :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod luen » úte 22. led, 2008 14:39

Skateordie píše:to Luen: moze byt, ja len tak aby nebolo vsetko v jednom sude :wink: Pravdu povediac moc si nepamatam :oops: , ja totiz somariny hned hadzem za hlavu a nezatazujem si nimi hlavu, iba matne si nieco pamatam. Aj niektore diskusie take, co mi nic nedaju vacsinou iba prebehnem ocami a iba ked mi nieco padne do oka tak reagujem. V kazdom pripade niekedy som aj ja videl mystiku v Biu Jee, teda tesil som sa ked sa tam dopracujem. A to s tym posilnovanim to hej, to som aj cital na niektorych strankach myslim :lol: :lol: :lol:


njn bylo modni slibovat, ze zatim co jinde se museji potit, nekde to jde bez namahy Obrázek
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Skateordie » úte 22. led, 2008 17:55

luen píše:
Skateordie píše:to Luen: moze byt, ja len tak aby nebolo vsetko v jednom sude :wink: Pravdu povediac moc si nepamatam :oops: , ja totiz somariny hned hadzem za hlavu a nezatazujem si nimi hlavu, iba matne si nieco pamatam. Aj niektore diskusie take, co mi nic nedaju vacsinou iba prebehnem ocami a iba ked mi nieco padne do oka tak reagujem. V kazdom pripade niekedy som aj ja videl mystiku v Biu Jee, teda tesil som sa ked sa tam dopracujem. A to s tym posilnovanim to hej, to som aj cital na niektorych strankach myslim :lol: :lol: :lol:


njn bylo modni slibovat, ze zatim co jinde se museji potit, nekde to jde bez namahy Obrázek

Tak aj mne sa to pacilo, ked som o BU a BS este skoro nic nevedel :oops:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Panda » úte 22. led, 2008 20:24

S tim sem já nikdy problémy neměl, vždycky jsem razil heslo: "není důležté vyhrát ani nic umět, je důležité, aby až si sundáš kimono kluci bledly závistí a holky ti padaly k nohám" v důsledku toho jsem vždy trénovat tvrdě a nekompromisně...hlavně břišáky :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » úte 22. led, 2008 20:40

Panda píše:S tim sem já nikdy problémy neměl, vždycky jsem razil heslo: "není důležté vyhrát ani nic umět, je důležité, aby až si sundáš kimono kluci bledly závistí a holky ti padaly k nohám" v důsledku toho jsem vždy trénovat tvrdě a nekompromisně...hlavně břišáky :lol:


Myslíš jako, že se všem z toho dělalo zle, tak bledli a padali k zemi? :lol:
No offence! :wink:
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » úte 22. led, 2008 20:47

To ja nevim to by ses musel zeptat jich :lol: ale jsme trochu off topic...ale ono co se wingchunu týče, tak když pominu svůj asi rok na WT tak ho znám akorát z Legendy o WingChun s Michel Yeoh a z Prodigal suna s Yuenem Biu, takže ničím moc hodnotným do diskuze asi stejně nepřispěji
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » úte 22. led, 2008 21:57

Panda píše:To ja nevim to by ses musel zeptat jich :lol: ale jsme trochu off topic...ale ono co se wingchunu týče, tak když pominu svůj asi rok na WT tak ho znám akorát z Legendy o WingChun s Michel Yeoh a z Prodigal suna s Yuenem Biu, takže ničím moc hodnotným do diskuze asi stejně nepřispěji


To je kolikrat vic info, nez maji nekteri "jako mistri" :lol: :wink: Jen zertuju, ale myslim, ze to casto nema daleko od pravdy :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Fash » úte 24. čer, 2008 9:48

Zdravim,

nemam prilis v lasce zakladani zbytecnych auditek, tak to napisu semka do trosku starsiho.......

je mi jasny, resp. chapu proc se ruzne odnoze Wing Chun jmenuji jinak, ovsem spis by me zajimalo proc by nektere meli byt spatne...( hanene, zatracovane ???) ...je mozne, ze v si v podstate prevracim smysl nekterych prispevku, ovsem ono to na me dosti tak pusobi....ze nejlepsi je MGW a ostatni je vice mene spatne a na nic...v lepsim pripade ten, kdo to zacal provozovat byl ..blb...
Fash
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 12. čer, 2008 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod khooca » úte 24. čer, 2008 10:57

Fash píše:Zdravim,

nemam prilis v lasce zakladani zbytecnych auditek, tak to napisu semka do trosku starsiho.......

je mi jasny, resp. chapu proc se ruzne odnoze Wing Chun jmenuji jinak, ovsem spis by me zajimalo proc by nektere meli byt spatne...( hanene, zatracovane ???) ...je mozne, ze v si v podstate prevracim smysl nekterych prispevku, ovsem ono to na me dosti tak pusobi....ze nejlepsi je MGW a ostatni je vice mene spatne a na nic...v lepsim pripade ten, kdo to zacal provozovat byl ..blb...
Zkus si projít všechna wch vlákna (třeba tento, ale celý) a dostane se ti odpovědi..;)
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod tekki » úte 24. čer, 2008 18:05

Preco su niektore styly zatracovane??? Ono WT sa specializuje na boj zblizka, ze. Niektore styly skratka maju techniky dost daleko od reality. zbytocne pohyby, moc komplikovane atd... preto sa sekaju EWTO-aci so ziakmi E.Boztepeho, ti zase s WATT... A potom rivalita, ze prave moj styl je ten najlepsi.
Vsetko su to zabo-mysie vojny, lebo tak ludia stracaju zo zretela pravy zmysel BU. Ne kto dalej docura, ale ako mi BU pomaha v zivote. Nielen v boji...
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod luen » úte 24. čer, 2008 18:23

tekki píše:Preco su niektore styly zatracovane??? Ono WT sa specializuje na boj zblizka, ze. Niektore styly skratka maju techniky dost daleko od reality. zbytocne pohyby, moc komplikovane atd... preto sa sekaju EWTO-aci so ziakmi E.Boztepeho, ti zase s WATT... A potom rivalita, ze prave moj styl je ten najlepsi.
Vsetko su to zabo-mysie vojny, lebo tak ludia stracaju zo zretela pravy zmysel BU. Ne kto dalej docura, ale ako mi BU pomaha v zivote. Nielen v boji...


A neni to jedno, kdo rika, ze je neco lepsi? Lepsi muze byt nekdo, ale ne neco :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod tekki » úte 24. čer, 2008 18:33

To : luen - to je velka pravda. Vsetko zalezi na cloveku. Bu je len cesta no ist nou musime sami... I ked na druhu stranu su umenia "site" pre boj a su umenia pre duchovny relax, harmoniu atd.
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod luen » úte 24. čer, 2008 20:04

tekki píše:To : luen - to je velka pravda. Vsetko zalezi na cloveku. Bu je len cesta no ist nou musime sami... I ked na druhu stranu su umenia "site" pre boj a su umenia pre duchovny relax, harmoniu atd.


Ja to vidim tak, ze jsou bojove umeni a jsou ruzne radoby umelecke spolky :wink: No a s nekteryma spolkama je velmi spatna zkusenost a to hromadna, ne jen nejaka individualni ... cili spatny oddil, organizace atd ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků