Učitelé KARATE

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod RBR » úte 22. led, 2008 14:48

Český svaz tradičního karate shotokan ryu (ČSTK) – výuka je založena na metodice senseie Hidetaki Nishiyami a filosofických principech senseie Gichina Funakoshi. Brno. Předsedou svazu je Ing. René Hoda.


ČSTK zanikla, nástupnickou organizací je ČUDK (česká unie Dento Karate-do), novým předsedou je Ing. Milan Haška, Ph.D. ostatní platí tzn. metodika cvičení dle senseie Hidetaki Nishiyami.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod RBR » úte 22. led, 2008 14:58

Moto píše:Nezlobte se, ale z nekterych jmen mam husi kuzi. Treba pan Haussner a jeho 8.dan, pan Cerveny atd...jeste pred par lety meli o pet danu mene. Pak se sezmamili s nejakym Chorvatem a ten jim udelil tyhle dany. Pardon to ale neni karate, ale nejakej mismas...... !


Pan Haussner rozhodně není až tak mizerný karatista jak se snažíš naznačit. Řekl bych, že patří k tomu lepšímu co může brněnská karatistická scéna nabídnout. Příhodu s těmi dany jsem také slyšel. To je jejich věc.
Nicméně zastávám názor, že špička karate jak sportovního tak tradičního je v Brně někde jinde.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod graver » úte 22. led, 2008 15:07

Gino: To není vměšování, ale diskuse - nevidím problém.
Poptávka: myslíš jako po těch informacích kdo/kde/kdy/jak? No, to je fakt - drby byly vždycky zajímavý a že to nerve žíly mně, neznamená, že to nebere někoho jinýho :wink: Ostatně založení sekice BUlvár jsem tu už navrhoval.

Jestli je dobře, že je mi to fuk? Well, obecně to asi není dobře - člověk by se měl zajímat o to, s kým cvičí. Pokud jde o mě, ber to tak, že jsem velkej kluk, znám svoje možnosti, schopnosti a cíle a zatím to prostě takhle vidím. Někdo o 20 let mladší, by asi časem narazil, já už nejspíš ne. Abychom si rozuměli, já mám o těch lidech nějaké informace v tom smyslu, jak dlouho co dělají, jakých úspěchů dosáhli, čeho se zúčastnili, že vychovali a ještě vychovávají celou generaci mladých (už za to bych dával dany :wink: ) apod. V tomhle kontextu mě jejich dany a způsob jejich nabytí nezajímají.

Pro mě holt lepší karatista není jen ten, kdo dokáže sejmout víc protivníků, než jiný :idea:

Asi se dá někde zjistit i podle jména, co např. kdo kde kdy vyhrál - já tyhle struktury neznám, sportovní karate mě nezajímá a najít to neumím.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » úte 22. led, 2008 15:15

graver píše:Gino: To není vměšování, ale diskuse - nevidím problém.
Poptávka: myslíš jako po těch informacích kdo/kde/kdy/jak? No, to je fakt - drby byly vždycky zajímavý a že to nerve žíly mně, neznamená, že to nebere někoho jinýho :wink: Ostatně založení sekice BUlvár jsem tu už navrhoval.

Jestli je dobře, že je mi to fuk? Well, obecně to asi není dobře - člověk by se měl zajímat o to, s kým cvičí. Pokud jde o mě, ber to tak, že jsem velkej kluk, znám svoje možnosti, schopnosti a cíle a zatím to prostě takhle vidím. Někdo o 20 let mladší, by asi časem narazil, já už nejspíš ne. Abychom si rozuměli, já mám o těch lidech nějaké informace v tom smyslu, jak dlouho co dělají, jakých úspěchů dosáhli, čeho se zúčastnili, že vychovali a ještě vychovávají celou generaci mladých (už za to bych dával dany :wink: ) apod. V tomhle kontextu mě jejich dany a způsob jejich nabytí nezajímají.

Pro mě holt lepší karatista není jen ten, kdo dokáže sejmout víc protivníků, než jiný :idea:

Asi se dá někde zjistit i podle jména, co např. kdo kde kdy vyhrál - já tyhle struktury neznám, sportovní karate mě nezajímá a najít to neumím.

Trochu to vmesovani je, pac ja to beru JEN obecne... ty pany neznam. Tvuj nazor, ze, da se rici, ti to staci takhle a ze uz mas svy roky atp. - to beru. Da se na to nahlizet i takto, to je fakt.
A pro me taky neni karatista ten, kdo dokaze sejmout nejvic protivniku, ja jsem v tomhle take spise toho tradicnejsiho citeni :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » úte 22. led, 2008 15:33

Angus píše:
Jendis píše:Kriste...to je zvrhlost...... 8O :?

Co?


Ty svazy......těch organizací...... :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Angus » úte 22. led, 2008 15:57

Jendis píše:
Angus píše:
Jendis píše:Kriste...to je zvrhlost...... 8O :?

Co?


Ty svazy......těch organizací...... :?


Kdysi jsem tvrdil,že karate je jen jedno,
dnes již začínám dávat za pravdu Pucmacovi.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » úte 22. led, 2008 15:58

Jendis píše:
Angus píše:
Jendis píše:Kriste...to je zvrhlost...... 8O :?

Co?


Ty svazy......těch organizací...... :?


Kdysi jsem tvrdil,že karate je jen jedno,
dnes již začínám dávat za pravdu Pucmacovi. :cry:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod graver » úte 22. led, 2008 16:23

Gino píše:ti to staci takhle a ze uz mas svy roky

Roky v kombinaci s tím, jak dlouho karate dělám a jak dlouho ho asi ještě schopen dělat budu, zdravotní stav, proč to dělám, čeho chci dosáhnout atd. - tohle všechno dohromady.

Dej mi šikovnýho (a pokud možno nesportovního) karatistu s 5. kyu a stačí mi na dalších 5 let. A certifikáty si může nacpat někam...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » úte 22. led, 2008 19:13

Angus píše:
Jendis píše:
Angus píše:
Jendis píše:Kriste...to je zvrhlost...... 8O :?

Co?


Ty svazy......těch organizací...... :?


Kdysi jsem tvrdil,že karate je jen jedno,
dnes již začínám dávat za pravdu Pucmacovi.


Myslím, že po dlouhé debatě jsem se s Pucmazem domluvil, že existují dva druhy karate:

Dobré a špatné.


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Angus » úte 22. led, 2008 19:30

RBR píše:Myslím, že po dlouhé debatě jsem se s Pucmazem domluvil, že existují dva druhy karate:

Dobré a špatné.

RBR

Oss!
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod pk » úte 22. led, 2008 20:09

graver píše:Dej mi šikovnýho (a pokud možno nesportovního) karatistu s 5. kyu a stačí mi na dalších 5 let. A certifikáty si může nacpat někam...


Pokud to myslíš tak, že pro cvičence na nižší úrovni stačí "horší" učitel, tak nesouhlasím - za těch pět let cvičení budeš úplně jinde, pokud tvůj učitel bude extratřída.
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » úte 22. led, 2008 20:51

pk píše: za těch pět let cvičení budeš úplně jinde, pokud tvůj učitel bude extratřída.

... a pokud budu schopnej i já :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pucmaz » stř 23. led, 2008 8:49

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:59, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod pucmaz » stř 23. led, 2008 8:50

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:57, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » stř 23. led, 2008 9:28

pucmaz píše:
RBR píše:Myslím, že po dlouhé debatě jsem se s Pucmazem domluvil, že existují dva druhy karate:

Dobré a špatné
RBR


No nevim nevim... :lol:


No je zde vždy problém podle čeho určit co je dobré a co špatné. Najít objektivní kritéria.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod KAMINARI » stř 23. led, 2008 9:35

Někteří jmenovaní se karate věnují 25 let a více, jsou mistři ČR v kata i kumite a jako trenéři vychovali X výborných závodníků na na MČR a ME. Tak proč ne to ohodnotit např. stupněm Dan. Kolik jste toho kdo udělal pro rozvoj BU či BS vy????????????? / To není narážka, ale otázka /
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod pucmaz » stř 23. led, 2008 10:27

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:57, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » stř 23. led, 2008 11:09

pucmaz píše:
Angus píše: IOGKF byla založena v červenci 1979 v anglickém Poole mistrem Morio Higaonnou za podpory Ken Miyagiho (čtvrtého syna mistra Chojuna Miyagiho, zakladatele Goju Ryu), hlavních mistrů z Okinawy (z nichž většina byla studenty Chojuna Miyagiho)


Ono to s tou podporou nebylo a neni az tak zhavy...

Vycházel jsem pouze z jejich prezentace, tyhlety informace samozřejmě nemusí být vždy úplně objektivní, ale nejsem schopen prověřit vše, co kdo o sobě tvrdí, navíc v linii a stylu, kterému se nevěnuji. :cry:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Panda » stř 23. led, 2008 12:11

KAMINARI píše:Někteří jmenovaní se karate věnují 25 let a více, jsou mistři ČR v kata i kumite a jako trenéři vychovali X výborných závodníků na na MČR a ME. Tak proč ne to ohodnotit např. stupněm Dan. Kolik jste toho kdo udělal pro rozvoj BU či BS vy????????????? / To není narážka, ale otázka /

Ale o to přece nejde, nám jen příjde...teda raději budu říkat mě...že tihle skvělí karatisté,trenéři a pravděpodobně i lidé tak trochu shazují sami sebe tím že tím tak trochu přiznali a dali průchod svému egu a ješitnosti, když si sehnali maximální dany, když přitom každý ví že dany nevypovídají o ničem a samy o sobě nenesou nic, není to jako ve videohře kde dostaneš další dan a tvoje číslo útoku se zdvojnásobí, je to tak že dostaneš další dan a příští den se probudíš a vůbec nic se nezměnilo...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pucmaz » stř 23. led, 2008 12:46

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:56, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků