REFLEX

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod player » pát 25. led, 2008 12:13

RUNAR píše:
Gino píše:
RUNAR píše:Ale není to tu žádná férovka to teda ne......všichni proti playerovi,
že se nestydíte :lol:

Přidáš se na jeho stranu? :?: :)


On to player zvládne v pohodě sám :lol:


no bodet:))
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod RUNAR » pát 25. led, 2008 12:18

Tohle mě zajímá můžeš to trochu rozepsat? Klidně do SZ

player píše:Mno, kdyby mel rozum, tak by se svyma kolegama vyhazovacema nepredvedl to, co tenkrat predvedl, ale to uz je jina story;)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Val » pát 25. led, 2008 12:23

Nevim jak kryty, ale jedna dulezita vec (z hlediska sebeobrany) je v boxu zcela (alespon se tak domnivam) vynechana a to boj proti vice souperum. Ani nevim kolikrat jsem slysel o boxerovi, ktery byl sejmut zezadu zatimco zpracovaval soupere pred sebou...
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

4Val

Příspěvekod lukaskon » pát 25. led, 2008 12:47

Jenže ono o sobě spousta lidí tvrdí, že jsou boxeři :-) ale na tréninku byli 3x. Obecně je boj proti více soupeřům velmi obtížný, tedy pokud to jsou soupeři aspoň průměrní.
Já v tom nevidím žádnou velkou nevýhodu boxu proti ostatním možnostem obrany. Vše záleží na jedincích.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod pk » pát 25. led, 2008 13:00

player píše:Ani sem jinou odpoved necekal, neprekvapils.
Znova tedy opakuju, pokud nemas co rict, nereaguj, nevsimej si me.

mě ale vůbec nejde o tebe, nezajímáš mě. jde mi o to, aby když problematiky neznalý člověk zavítá na tenhle web, aby si odnesl rozumný názor. tedy aby si odnesl názor, že box je jako sebeobrana vhodný (což je názor KAPACITY - lukáš) a ne, že je nevhodný (což je názor někoho, kdo o boxu nic neví - ty). tedy aby si odnesl názor, že thaibox je jako sebeobrana vhodný (což je názor člověka, který o tom ví velmi mnoho - ukrop) a ne, že je nevhodný (což je názor někoho, kdo o boxu nic neví - ty). atd. atd.
čím víc lidí tady vystoupí proti tvým názorům, tím větší šance, že si odsud ona osoba odnese správné informace - proto sem píšu, chápeš?
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Val » pát 25. led, 2008 13:18

lukaskon: Jasne. Kazdopadne kazdemu boxerovi, ktery to se sebeobranou mysli vazne se myslim hodi trenovat par veci, ktere se na beznych trenincich boxu necvici.
btw dalsi vec, ktere jsem si vsim, ze dost boxeru si pri poulicnim stretu neco zlomilo v ruce, takze by se jim mozna i hodil trening uderu holou rukou ?
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod pm » pát 25. led, 2008 13:32

Val: ad boj proti vice souperum

oblibene tema (stejne jako boj proti zbranim): je to spis otazka taktiky/strategie nez b.u. v Cine se rika: "dve ruce se tezko ubrani ctyrem", jinymi slovy, predstav si ze se budes prat se dvemi (ci vice) svymi klony.

(pamatuju si clanky Gracieovcu z BJJ, kteri boj proti vice souperum odepsali slovy "neni sance" - coz je samozrejme blbost.)

prace nohou v boxu, povoleni si, sidestepy etc. jsou pro ucely boje proti vice souperum very good, taktika pohybu v ringu je dobrou prupravou jak se nenechat zatlacit do rohu etc.

slabiny boxu jsou jinde, jak zde uz ostatne padlo (pesti do tvrde hlavy, kopajici souper, zapasici souper, boj na zemi, "spinave" techniky obecne... ), ale to je vecny spor mezi specializaci a univerzalitou. jedna sila/rychlost jsou lepsi nez 10 technik, na druhou stranu na x situaci existuje jednodusi reseni nez ta ktera vidime v sportovnim zapase. pro sebeobranu je potreba jednoznacne oboji, tj. specializace (rozvijenei sily, rychlosti presnosti. "rany"... ) bez toho, abychom neztratili obecny kontext (chytani za vlasy, palec do oka, kousani, chytnuti za rozkrok, popelnikem/zidli do kebule, utek... ).

jinak - proc resit vice souperu, kdyz vetsina ma problemy s jednim, proc resit zbrane, kdyz ma vetsina problemy beze zbrane.

jinak nechapu obecnou posedlost tzv. "krytim", je to jen jedna z mnoha soucasti b.u./b.s. - co prace tela, prace nohou?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

4PM

Příspěvekod lukaskon » pát 25. led, 2008 13:37

Velmi rozumná reakce, s tím se nedá než souhlasit :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

.

Příspěvekod luen » pát 25. led, 2008 14:02

Puvodne jsem se nechtel do teto diskuze vubec michat, ale necham se unest. S Lukasem se znam osobne a da se rici, ze pomerne dlouho sleduji jeho profi karieru ...

Playere, kdykoli jsem se musel bit na ulici tak musim rici, ze boxer (ne predstavitel nejakeho ABU), ale prave boxer byl vzdy, nejtezsi souper (malo lidi me sundalo, ale jeden boxer ano). Ja nevim jakou mas ty zkusenost s nejakyma klukama z klubu ve tvem okoli, ale jako u vseho ... neni kazda skola boxu stejne kvalitni. Uvedom si, ze Lukas cvici od malicka a mel k tomu idealni podminky (viz. jeho otec atd ...)

Celkem se mi libi tvuj naturalistickej pristup k veci a i prez mnohe vyhrady s tebou casto souhlasim, ale tady jsi fakt vedle :wink: Boxeri se neschovavaji za rukavice ... rukavice jsou vlastne tlumice narazu. Opakovane ... v mnoha zapasech lamat souperum zebra s Lukasovo vahovkou neni znamka toho, ze se za rukavice schovava, ale ze se lide nechteji z buhdarama mrzacit. Dovedes si predstavit jak by ti kluci po zapase vypadali?

Ke vsemu Lukas je pohodovej chlap a to jak sis vzal na paskal jednu storry s jeho zenou je dukazem toho, ze je to z tve strany osobni ... Ja te zapasit videl na minulem setkani bu.cz a musim rici, ze jsem si v prvnich sekundach sahal na hlavu. (myslim to s Jendisem). Absolutne jsi neodhadl jak tlacit ci netlacit na pilu ... Tohle udelat nekdo z mejch kluku, tak ho serezu jak psa! Absolutne nemas feeling a odhad pro situaci ... Mimochodem nema toto nikdo, kdo nesparuje a neni vybouchany! Agrese a rakerovej nastup vse neresi ... mohl bych ti vypravet :lol:

Chapu, ze ti v boxu schazi nohy, resp. kopy (to vime vsichni), ale kopat ... opravdu kopat umi tak malo lidi, ze ... :wink:

Jen abych to odlehcil znam par lidi, kteri by Lukase porazili v pace, ale neni to duvod rikat, ze box je nevhodny na sebeobranu ... atd ...

PS. Zajdi si do nejakeho kvalitniho boxerskeho klubu a vsadim se, ze dopadnes stejne jak u Petra na thaiboxu :wink: Myslim, ze by ti prospelo, kdyby si prestal byt takovej samorost a nekde zacal poradne makat :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Jendis » pát 25. led, 2008 14:08

luen píše:Ja te zapasit videl na minulem setkani bu.cz a musim rici, ze jsem si v prvnich sekundach sahal na hlavu. (myslim to s Jendisem).


Tohle bych moc nevytahoval...to byla spíš taková kočkovaná...nic vážnějšího..... :oops:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: .

Příspěvekod luen » pát 25. led, 2008 14:12

Jendis píše:
luen píše:Ja te zapasit videl na minulem setkani bu.cz a musim rici, ze jsem si v prvnich sekundach sahal na hlavu. (myslim to s Jendisem).


Tohle bych moc nevytahoval...to byla spíš taková kočkovaná...nic vážnějšího..... :oops:


Prave proto to nebylo treba :evil:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Jendis » pát 25. led, 2008 14:16

luen píše:
Jendis píše:
luen píše:Ja te zapasit videl na minulem setkani bu.cz a musim rici, ze jsem si v prvnich sekundach sahal na hlavu. (myslim to s Jendisem).


Tohle bych moc nevytahoval...to byla spíš taková kočkovaná...nic vážnějšího..... :oops:


Prave proto to nebylo treba :evil:


No,je fakt,že do toho šel zbytečně moc......ale on to jinak asi neumí.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Val » pát 25. led, 2008 14:24

pm: jj, dobre napsano
k vice souperum - pravda je to spis zalezitost taktiky, ja to znam z japonskeho sermu (iaijutsu), je tam napriklad takove cviceni, ze utocnici stoji okolo tebe v kruhu pak zacnou ruzne vybihat a utoci sekem na hlavu (bokkenem), clovek ktery stoji ve stredu se to snazi kryt a hlavne behat/hejbat se tak aby ho utocnici nemohli obestoupit, protoze to uz by samozrejmne prestal stihat - zajimalo by mne zda se v BU "beze zbrane" venujete rozvoji "taktiky boje proti vice souperum" (mne osobne staci jeden souper, ale jsem proste zvedavej :oops: ) ?
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Re: .

Příspěvekod luen » pát 25. led, 2008 14:28

Jendis píše:
luen píše:
Jendis píše:
luen píše:Ja te zapasit videl na minulem setkani bu.cz a musim rici, ze jsem si v prvnich sekundach sahal na hlavu. (myslim to s Jendisem).


Tohle bych moc nevytahoval...to byla spíš taková kočkovaná...nic vážnějšího..... :oops:


Prave proto to nebylo treba :evil:


No,je fakt,že do toho šel zbytečně moc......ale on to jinak asi neumí.


Ja myslim, ze je pomerne talentovanej, jen by se potreboval zbavit toho zbytecne agresivniho bojoveho projevu. Ja jsem taky prudsi povahy, ale zase je treba mit brzdy a pracovat na nich (myslim v boji). Jedna z kvalit kazdeho bojovnika je i ta, ze dobre odhadne situaci (neni zbytecne tvrdy tam kde to neni treba a naopak) :wink: Byt atomovej reaktor za kazdou cenu je jen znamkou toho, ze se za to schovavaji jine nedostatky. Player by si vazne zaslouzil nekoho kdo by ho vedl a nebo aspon navedl - nemyslim to jako vysmech, ale minim to vazne :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod player » pát 25. led, 2008 14:48

luen píše:Puvodne jsem se nechtel do teto diskuze vubec michat, ale necham se unest. S Lukasem se znam osobne a da se rici, ze pomerne dlouho sleduji jeho profi karieru ...

Playere, kdykoli jsem se musel bit na ulici tak musim rici, ze boxer (ne predstavitel nejakeho ABU), ale prave boxer byl vzdy, nejtezsi souper (malo lidi me sundalo, ale jeden boxer ano). Ja nevim jakou mas ty zkusenost s nejakyma klukama z klubu ve tvem okoli, ale jako u vseho ... neni kazda skola boxu stejne kvalitni. Uvedom si, ze Lukas cvici od malicka a mel k tomu idealni podminky (viz. jeho otec atd ...)

Celkem se mi libi tvuj naturalistickej pristup k veci a i prez mnohe vyhrady s tebou casto souhlasim, ale tady jsi fakt vedle :wink: Boxeri se neschovavaji za rukavice ... rukavice jsou vlastne tlumice narazu. Opakovane ... v mnoha zapasech lamat souperum zebra s Lukasovo vahovkou neni znamka toho, ze se za rukavice schovava, ale ze se lide nechteji z buhdarama mrzacit. Dovedes si predstavit jak by ti kluci po zapase vypadali?

Ke vsemu Lukas je pohodovej chlap a to jak sis vzal na paskal jednu storry s jeho zenou je dukazem toho, ze je to z tve strany osobni ... Ja te zapasit videl na minulem setkani bu.cz a musim rici, ze jsem si v prvnich sekundach sahal na hlavu. (myslim to s Jendisem). Absolutne jsi neodhadl jak tlacit ci netlacit na pilu ... Tohle udelat nekdo z mejch kluku, tak ho serezu jak psa! Absolutne nemas feeling a odhad pro situaci ... Mimochodem nema toto nikdo, kdo nesparuje a neni vybouchany! Agrese a rakerovej nastup vse neresi ... mohl bych ti vypravet :lol:

Chapu, ze ti v boxu schazi nohy, resp. kopy (to vime vsichni), ale kopat ... opravdu kopat umi tak malo lidi, ze ... :wink:

Jen abych to odlehcil znam par lidi, kteri by Lukase porazili v pace, ale neni to duvod rikat, ze box je nevhodny na sebeobranu ... atd ...

PS. Zajdi si do nejakeho kvalitniho boxerskeho klubu a vsadim se, ze dopadnes stejne jak u Petra na thaiboxu :wink: Myslim, ze by ti prospelo, kdyby si prestal byt takovej samorost a nekde zacal poradne makat :wink:


Dnes sem se moc dobre nevyspal, proto odpovim podrazdeneji.
Jasne sem predem rekl a Jendis to jiste potvrdi, ze aby byla obrana proti nozi efektivni takovym zpusobem, kterym sem tu pred setkanim obhajoval, tak nejde jet jen naznaky, ci lehke kontakty.Tim nerikam, ze sem jel naplno, to je snad zrejme.Durazne sem na to upozornil a kdyz sem polevil, hned sem mel nuz v zebrech.
Proto sem pote rekl, ze delat jakekoliv zavery nad takovym to "overovanim" sebeobrany proti nozi v ramci "pratelskeho sparnigu" je v podstate nemozne a nikdy to nebude objektivni.
Dalsi vec co chci predeslat je to, ze sem nejel na to setkani, abych se s nekym 3 minuty okopaval a otukaval.Tohle muzu delat u nas a je mi uplne jedno, s kym to delam, protoze to je porad a jenom hra, nic vic, nic to nedokazuje, proto me tak prekvapuje to jiste poplacavani se po ramenou nejmenovanych jedincu jak kdo byl silnej apod a odvozovani z toho kdovijakych dovednosti.

"kdykoli jsem se musel bit na ulici tak musim rici, ze boxer (ne predstavitel nejakeho ABU), ale prave boxer byl vzdy, nejtezsi souper (malo lidi me sundalo, ale jeden boxer ano)"

Jste se pak po fajtu navzajem predstavili a vylozili si zivotopis, ano?Tak to gratuluju^_^

"Zajdi si do nejakeho kvalitniho boxerskeho klubu a vsadim se, ze dopadnes stejne jak u Petra na thaiboxu"

Jiz bylo temer dohodnuto sparingu v graplingovkach s nejmenovanym top thajboxerem, ovsem nejak se k tomu ne a ne dokodrcati, asi je moc vytizeny^_^.Vic to nechci rozebirat.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » pát 25. led, 2008 14:53

pk píše:
player píše:Ani sem jinou odpoved necekal, neprekvapils.
Znova tedy opakuju, pokud nemas co rict, nereaguj, nevsimej si me.

mě ale vůbec nejde o tebe, nezajímáš mě. jde mi o to, aby když problematiky neznalý člověk zavítá na tenhle web, aby si odnesl rozumný názor. tedy aby si odnesl názor, že box je jako sebeobrana vhodný (což je názor KAPACITY - lukáš) a ne, že je nevhodný (což je názor někoho, kdo o boxu nic neví - ty). tedy aby si odnesl názor, že thaibox je jako sebeobrana vhodný (což je názor člověka, který o tom ví velmi mnoho - ukrop) a ne, že je nevhodný (což je názor někoho, kdo o boxu nic neví - ty). atd. atd.
čím víc lidí tady vystoupí proti tvým názorům, tím větší šance, že si odsud ona osoba odnese správné informace - proto sem píšu, chápeš?


Takze ty zkratka neumis nic jineho nez papuskovat a vozit se na nazorech druhych.Gratuluju rovnez tobe.
Znova a napsoled ti polopate rikam, ze jsem vzdy uvedl argumnet PROC povazuju to ci ono pro praxi jako mene prakticke a mene funkcni a je jiz na nezavislem pozorovateli, jak si to prevezme.Tys predvedl co?Radsi bez komentare, opakoval bych se.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » pát 25. led, 2008 14:58

RUNAR píše:Tohle mě zajímá můžeš to trochu rozepsat? Klidně do SZ

player píše:Mno, kdyby mel rozum, tak by se svyma kolegama vyhazovacema nepredvedl to, co tenkrat predvedl, ale to uz je jina story;)


To by bylo na dlouho a ani se mi to nechce sepisovat, je to trosku komplikovanejsi.Dyztak nekdy slovne;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Re: .

Příspěvekod luen » pát 25. led, 2008 15:09

player píše:Dnes sem se moc dobre nevyspal, proto odpovim podrazdeneji.
Jasne sem predem rekl a Jendis to jiste potvrdi, ze aby byla obrana proti nozi efektivni takovym zpusobem, kterym sem tu pred setkanim obhajoval, tak nejde jet jen naznaky, ci lehke kontakty.Tim nerikam, ze sem jel naplno, to je snad zrejme.Durazne sem na to upozornil a kdyz sem polevil, hned sem mel nuz v zebrech.
Proto sem pote rekl, ze delat jakekoliv zavery nad takovym to "overovanim" sebeobrany proti nozi v ramci "pratelskeho sparnigu" je v podstate nemozne a nikdy to nebude objektivni.
Dalsi vec co chci predeslat je to, ze sem nejel na to setkani, abych se s nekym 3 minuty okopaval a otukaval.Tohle muzu delat u nas a je mi uplne jedno, s kym to delam, protoze to je porad a jenom hra, nic vic, nic to nedokazuje, proto me tak prekvapuje to jiste poplacavani se po ramenou nejmenovanych jedincu jak kdo byl silnej apod a odvozovani z toho kdovijakych dovednosti.

"kdykoli jsem se musel bit na ulici tak musim rici, ze boxer (ne predstavitel nejakeho ABU), ale prave boxer byl vzdy, nejtezsi souper (malo lidi me sundalo, ale jeden boxer ano)"

Jste se pak po fajtu navzajem predstavili a vylozili si zivotopis, ano?Tak to gratuluju^_^

"Zajdi si do nejakeho kvalitniho boxerskeho klubu a vsadim se, ze dopadnes stejne jak u Petra na thaiboxu"

Jiz bylo temer dohodnuto sparingu v graplingovkach s nejmenovanym top thajboxerem, ovsem nejak se k tomu ne a ne dokodrcati, asi je moc vytizeny^_^.Vic to nechci rozebirat.


Ja se vyspal do ruzova :lol: Jasne, ze pri setkani neslo o to kdo je lepsi a to hodnotit podle toho, kdo nekomu vypichne vic oci a nebo udela vic monoklu!!! To pochopil temer kazdy. Playere ja to nemyslim nijak spatne jen jsem podotknul, ze vzhledem k jendisovo nasazeni a tim co jsi predvedl ty, byl neporovnatelny rozdil. A to mi neprislo vhodne, ale ber to jen jako muj nazor. Kopat na nekoho ve vyskoku, do obliceje a v botech, kdyz ti dlobne maketou noze do zeber je pro me proste trochu za hranicema primerenosti ... Jinak to je prave kamen urazu ... nezaznamenal jsem, ze by si tam prisel kdokoli neco dokazovat - od toho jsme si prosli pubertou, ne?

Ano dal jsem si s tim clovekem panaka a zakecali jsme se spolu, tak vim, ze delal box, mimochodem ty box nepoznas podle pohybu??? I bez zivotopisu bych to poznal, ty ne?

Jinak to vazne neber jako ze se do tebe chci navazet, jen reaguji a nemam v umyslu se za neco nebo nekoho schovavat ... coz ale neni duvod nerici svuj nazor :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod player » pát 25. led, 2008 15:29

Luen : ale no tak, poznam nepoznam, muzu si to akorat tak myslet a jak ja s oblibou rikam, myslet neznamena vedet;)
Klidne ti predvedu pohyb boxera, capoeiristy, taekwondaka ci opile opice a nikdy sem z toho nic nedelal pod profesnim dohledem.Divadlo mi slo vzdycky dobre a hrani tekkena jeste lip:))
Jendise jsem do hlavy nekopl, byl to jen naznak, doufam ze to potvrdi, abych tu nebyl za nakeho psychopata bo ja nevim co;)Navic sem mel uricte vyhrady k tomu "sparingu" jiz predem, Jendis vi.
Ono dokazovani neni o tom, ze nekoho "preperu" apod., ale o overeni si funkcnosti a efektivnosti toho co cvicim.Pokavad bych stavel sparingy pouze na bazi toho co bylo k videni, tak bych se v podstate moc nepohnul.Urcite ne k realnemu stretu, kdy te tez souper nebude setrit, nebude od tebe odskakovat, nebude zjednodusene receno hrat na body.Nic jineho v tom neni a osobniho vuci komukoli tuplem ne.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » pát 25. led, 2008 15:45

player píše:Luen : ale no tak, poznam nepoznam, muzu si to akorat tak myslet a jak ja s oblibou rikam, myslet neznamena vedet;)
Klidne ti predvedu pohyb boxera, capoeiristy, taekwondaka ci opile opice a nikdy sem z toho nic nedelal pod profesnim dohledem.Divadlo mi slo vzdycky dobre a hrani tekkena jeste lip:))
Jendise jsem do hlavy nekopl, byl to jen naznak, doufam ze to potvrdi, abych tu nebyl za nakeho psychopata bo ja nevim co;)Navic sem mel uricte vyhrady k tomu "sparingu" jiz predem, Jendis vi.
Ono dokazovani neni o tom, ze nekoho "preperu" apod., ale o overeni si funkcnosti a efektivnosti toho co cvicim.Pokavad bych stavel sparingy pouze na bazi toho co bylo k videni, tak bych se v podstate moc nepohnul.Urcite ne k realnemu stretu, kdy te tez souper nebude setrit, nebude od tebe odskakovat, nebude zjednodusene receno hrat na body.Nic jineho v tom neni a osobniho vuci komukoli tuplem ne.


No vidis, ja to poznam ... i divadlo poznam :lol: Boxovat a napodobovat boxera je "trosku" rozdil :wink: Odskocit si a upravit distanc neni hra na body ty woe ... to je klasicka technika snad vsech bs/bu :lol:

NJN mame na vec rozdilnej nazor, ale to k veci asi patri ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron