Kdy přestat?

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Kdy přestat?

Příspěvekod Phaia » sob 26. led, 2008 18:02

všichni se tu řeší, kdy se sportem začít a kde začít a proč...a já se ptám "Kdy s ním přestat"???

Je vhodná pauza? Na jak dlouhou??Komu se stalo, že už to zkusil? Pozitivní/negativní účinky? A co psychický dopad?Co když to začalo právě selháním psychiky? :?:
Naposledy upravil Phaia dne sob 26. led, 2008 18:56, celkově upraveno 1
Phaia
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Jendis » sob 26. led, 2008 18:24

Kdy přestat??Když Tě zlobí zdraví.....Můžeš jet chvilku jen na vůli,ale tělo jen určité hranice...já musel své cvičení takřka úplně přerušit a momentálně trénuju jen sporadicky.
Srovnat se s tím nemůžu,tělo bylo zvyklé makat,bývám často "zdechlej"...uvidíme,jak to půjde dál.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod migli » sob 26. led, 2008 20:26

zraneni, nemoc - tam je to bez diskuse. Samozrejme ze kvuli pichnuti spendlikem neprestanu trenovat, ale zraneni je nutno vylecit, nebo uzpusobit trenink tak, aby nedoslo k pretezovani a treba chronickym problemum. Co se tyka nemoci, tak spousta lidi zanedbava regeneraci po vyleceni - bohuzel se to muze projevit az po letech jako napr. problemy se srdcem.

pretrenovani - staci vysadit na den dva, max na tyden, a kondicka by naopak mela jit nahoru - telo se zregeneruje.

psychika - tam je to problem. Muze jit o hromadu veci - problemy v zivote(prace, rodina), i to pretrenovani ma vliv na psychiku, pocit, ze se clovek nikam treninku nehybe, nebo ze mu treninky nedavaji, co cekal... Obecne bych doporucil tady spis resit pricinu, a cvicit dal. Jen bych trochu zmirnil tempo a daval vetsi pozor na vsechno - s psychikou v prd*li je clovek nachylnejsi na zraneni a pomalu se regeneruje.


No a kdyz clovek musi prestat cvicit a nechce(zdravotni problem), tak je z toho obvykle pekne v riti. Aspon ja jsem byl - asi dva roky... :(


2 Phaia: copak je za problem? Obcas ma kazdy chut se vsim seknout, obvykle to ale netrva dele, nez prijde na dalsi trenink :wink:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Phaia » sob 26. led, 2008 21:16

Migli: ne jen se tak ptam.....rada se divam na veci aji z te opacne stranky....a zajimaji me, zda taky lidi co delaji BS vnimaji veci v sirsich souvislostech, nez jen "mit svaly" - z te stranky "budu mit kondicku"... 8)
Phaia
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushupetr » sob 26. led, 2008 23:41

Phaia píše:Migli: ne jen se tak ptam.....rada se divam na veci aji z te opacne stranky....a zajimaji me, zda taky lidi co delaji BS vnimaji veci v sirsich souvislostech, nez jen "mit svaly" - z te stranky "budu mit kondicku"... 8)


Ahoj, já cvičím Sportovní Wushu, takže velkej, hodně velkej nápor na klouby kvůli treninku podobajícímu se spíš tréninku Gymnastiky než BU.
Když jsem zašel k doktorovi kvuli bolavým kyčlím, on se na mě kouknul a řek, že by mi tenhle sport nejraději zatrhnul, ale někdo bez toho prostě nevydrží, což si i já myslím, že není úplně dobrý. Hold ale závislost je závislost :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Tomkins » ned 27. led, 2008 2:28

wushupetr píše:
Phaia píše:Migli: ne jen se tak ptam.....rada se divam na veci aji z te opacne stranky....a zajimaji me, zda taky lidi co delaji BS vnimaji veci v sirsich souvislostech, nez jen "mit svaly" - z te stranky "budu mit kondicku"... 8)


Ahoj, já cvičím Sportovní Wushu, takže velkej, hodně velkej nápor na klouby kvůli treninku podobajícímu se spíš tréninku Gymnastiky než BU.
Když jsem zašel k doktorovi kvuli bolavým kyčlím, on se na mě kouknul a řek, že by mi tenhle sport nejraději zatrhnul, ale někdo bez toho prostě nevydrží, což si i já myslím, že není úplně dobrý. Hold ale závislost je závislost :D


...aneb sportem ku zdraví... :wink:
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod wushupetr » ned 27. led, 2008 9:21

[quote="Tomkins
...aneb sportem ku zdraví... :wink:[/quote]

No.... :D od tohodle přísloví jsem už dávno upustil, to bylo když jsem svýho dědečka viděl po ránu jak vstává z postele a bylo to jakobych viděl sebe :D :D :D :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 27. led, 2008 9:22

jáj trochu jsem pokazil citaci. no to je jedno :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod migli » ned 27. led, 2008 10:39

sportem ku zdravi, boxem ku krase :lol: :twisted:

2 wushupetr: u vsech vlastnich prispevku mas vpravo nahore tlacitko "Upravit". Slouzi k oprave prispevku, misto aby clovek posilal deset vysvetlivek. A pred odeslanim prispevku mas k dispozici tlacitko "Nahled", takze si vse muzes prohlednout, nez to odesles. To jen proto, aby se v tech diskusich dalo taky cist... :wink:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků

cron