Motýlkový Nůž (Balisong)

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Lada » úte 05. zář, 2006 10:38

Jendis píše:Počkej,Láďo....oba mluvíte o tom samém...přijde mi,že jsi nepochopil smysl jeho příspěvku.Říká to,co Ty.... :wink:


Teť to čtu znova jsem zas byl moc rychlej :oops: já četl u OpenYourEyes na začátku přspěvku místo NE NO...jsem to ale vůl :oops: a to si už auto maticky dosadil do významu s kata

No řeším moc věcí najednou
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

OFF TOPIC

Příspěvekod MROZEK » úte 05. zář, 2006 12:44

OpenYourEyes píše: s kamosem co mi kouril u vchodu jen tak ze srandy


:lol:
"Mínění jest překážkou postupu".
MROZEK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 25. srp, 2004 23:00
Bydliště: Košice

MROZEK

Příspěvekod OpenYourEyes » úte 05. zář, 2006 13:56

Jezisi kdyz to vystrihnes s kontextu tak to zni...jako...no potes panbu :lol: :lol: sem tedka prisel strhanej s treninku,prectu si kdo pise ,na ten tvuj vzkaz sem se musel podivat trikrat nez sem ho pochopil :lol: :lol: :lol:
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » úte 05. zář, 2006 14:11

:lol:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Pár mých osobních zkušeností a názorů.

Příspěvekod Mantis » čtv 07. zář, 2006 10:19

Na začátek, to číslo 007 na utonu má většina běžně prodávaných nožů uton a má symbolizovat výrobní číslo, je to tedy prodejní tah, neboť i u nožů existují limitované série (dražší) a pak ty další, můžou se lišit i použitým materiálem, ale v zásadě vypadají velmi podobně až k nerozeznání od originálu. Originály byly mnohdy dělány pro armádu (myslím všeobecně, utony jsou původně dělány pro armádu, ne však číslovaná řada všech nožů na světě, pochopitelně).
440, nebo mnohdy 440C je označení oceli - zpravidla se jedná o nerezovou ocel - nevím jestl to "C" je "Carbon" - tedy vyšší obsah uhlíku v oceli, čímž by se mohla čepel stát náchylnější na rez, ale to fakt nevím.
Běžně je tvrdost těchto ocelí-čepelí od 48-54HRC s tím, že nižší číslo udává možost lehkého nabroušení, ale čepel neudrží ostří tak dlouho - taková čepel je rovněž odolnější proti zlomení (dělají se tak např. cvičné vrhací nože, u kterých je lepší když se trochu zohnou než zlomí). Vyšší číslo má pak opak těchto vlastností.
Levné balisongy (tak do 500Kč) jsou většinou dělány z nekvalitních slitin a čepel bývá právě z oceli 440. Nicméně souhlasím, že na cvičení je to dostatečné.
Je možné, že do 2000Kč se dá sehnat kvalitní balisong, nicméně jsem jej nikdy neviděl. Já mám balisong cca za 900Kč, ale kupovaný před asi 5 lety, takže dnes by byla cena jiná. Ani tento se mi nezdá kvalitní, hlavně západka a ostří také není nic moc, rozhodně, pokud bych chtěl dnes kupovat, tak bych se díval v ceně mezi 3-4000 Kč, pokud ten nůž mám opravdu na boj i k užitku jako kapesní nůž. Toto cenové rozmezí je bohužel dnes běžné, ale vemte to tak, mobil také koupíte od 1500Kč až do 20.000, kolik lidí má mobil do 2000Kč? To je jen na každém z nás. Podle mého, kdo má levný balisong, nepočítá vážně s jeho bojovým použitím, ale spíš s hračkou. Představte si bojovníka, který se do boje vybaví tím nejlevnějším co je na trhu...?
To vše se ale samozřejmě komplikuje tím, kolikrát za život jsme my nucení použít zbraň na svou obranu? V tomto světle se opravdu vyplatí koupit si hračku, kterou můžu úspěšně použít možná jednou za život (a to je dobře), na svoji obranu.

Četl jsem, že balisong měl původně sloužit k rychlému otevírání jednou rukou a poté ihned zavřít. V podtstě se měřil čas od uchopení až po opětovné uschování, ale s EFEKTIVNÍM útokem!!! S tím souhlasím.
Všechny ty točení jsou super, ukazuje to, že člověk má pro ten nůž cit a jak se říká "má to v ruce", ale takhle se účinně bojovat nedá, ty "smrtelné údery, seky a výpady" při úchopu dvěma prsty :wink: ??!!! Pěkně to bylo napsáno, ten předvádějící se díval na SVÉ nože, aby věděl, co s nimi má dělat, a to je fakt špatně, pokud ten druhý má také dva nože, byť "jen" obyčejné. Věřím, že šikovný adept běžného nože by uvítal takovou podívanou. Uznávám, že na světě může být pár machrů v balisongu, kterí i přes ty kejkle dokáží kontrolovat čepel a efektivně útočit, ale ono taky existuje i pár machrů na vrhání, boj s běžným nožem atd., tahkle bychom se nikam nedostali.

Zkuste si stoupnout proti např. pytli se zrním, který má na sobě omotané dvě útěrky :wink: (jako oblečení) a nechte si změřit čas, za jak dlouho nůž vyáhnete, otevřete a efektivně zaútočíte a pak jej zase ihned schováte, to je dle mého určitá míra poznání svých skutečných kvalit v bojovém použití balisngu. I když se cíl samozřejmě nehýbe a neútočí, ale to toto je dle mého základ.

Nožům zdar

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Lada » čtv 07. zář, 2006 18:35

Trocha OT, ale když už tady byla ta rychlost oevření:
Nedávno jem koukal na jeden vyhazovák co má na druhé straně ostří "zobáček" ten je k tomu že když ho máte v kapse (úplně jsem tedy ten systém nepochopil :oops: ) ale nějak je tam zaháklí ten zobáček a přes klips zajištěný aby jen tak samo nevypad.

No a když na to přijde a jste nuceni tasit tak jak ho chytnete a vytahujete z kapsy (nemyslím nějaké zimní bundy :D , ale třeba u ryflí tak aby byl přístupný) tak se o ten zobáček sám otevře takže nestratíte čas otevíráním ale vytáhnete ho rovnou otevřený a připravený k boji...Zajímavé řešení
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Achilleus » pát 26. led, 2007 20:00

Cus.... Koupil sem si motylka za 3000kc abych se naucil nejaky triky pro srandu.... mam omlaceny prsty a umim zakladni triky kdyz sem se podival na http://www.balisongxtreme.com/techniques.htm moc sem si nepomohl.... na tech fotkach prdlajs poznam a anglicky popis mi to nijak neulehcil nevi nekdo pls nejakou cz stranku s trikama? :cry:
Achilleus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26. led, 2007 0:00

Příspěvekod Quan-Chi » sob 27. led, 2007 11:01

Jendis píše:to "točení" má i bojový význam,adept bojující tímto nožem je během mžiku díky této "frajeřince" změnit pozici nože...jsou tak rychlí,že to ani nevidíte....najednou má v pacce blýskavé kolo a ........ braňte se :wink:
Nemusí ani řezat,dosti bolestivé je už jen to,když tě mlátí jedním z "křídel".


OT, 4 DMC: hehe, jako capoeira ;-)
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod dmz » sob 09. úno, 2008 13:25

Balisong je skvělý zavírák, ale díky tomu, že je témř po celé Evropě zakázán, je problém ho zde zakoupit.

Mám Benchmade BM42, Spyderco Spyderfly, jednu ruční práci, pár CCC, teď se chystám na Cold Steel Arc Angel.

Co se ceny motýlků týče, tak je holt potřeba kupovat v zahraničí. Typhoon teď díky nízkému kurzu dolaru stojí pod 1500 Kč (cena včetně poštovného do ČR), BM42 jsem z USA kupoval za 3200 ...

Protože tu scházelo fórum, které se balisongům věnuje, jedno jsem založil:
http://smf.pspace.cz/index.php/board,15.0.html
dmz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 09. úno, 2008 0:00

Re: Pár mých osobních zkušeností a názorů.

Příspěvekod Ynseminator » pon 11. úno, 2008 14:03

Mantis píše:Na začátek, to číslo 007 na utonu má většina běžně prodávaných nožů uton a má symbolizovat výrobní číslo, je to tedy prodejní tah, neboť i u nožů existují limitované série (dražší) a pak ty další, můžou se lišit i použitým materiálem, ale v zásadě vypadají velmi podobně až k nerozeznání od originálu. Originály byly mnohdy dělány pro armádu (myslím všeobecně, utony jsou původně dělány pro armádu, ne však číslovaná řada všech nožů na světě, pochopitelně).
440, nebo mnohdy 440C je označení oceli - zpravidla se jedná o nerezovou ocel - nevím jestl to "C" je "Carbon" - tedy vyšší obsah uhlíku v oceli, čímž by se mohla čepel stát náchylnější na rez, ale to fakt nevím.
Běžně je tvrdost těchto ocelí-čepelí od 48-54HRC s tím, že nižší číslo udává možost lehkého nabroušení, ale čepel neudrží ostří tak dlouho - taková čepel je rovněž odolnější proti zlomení (dělají se tak např. cvičné vrhací nože, u kterých je lepší když se trochu zohnou než zlomí). Vyšší číslo má pak opak těchto vlastností.
Levné balisongy (tak do 500Kč) jsou většinou dělány z nekvalitních slitin a čepel bývá právě z oceli 440. Nicméně souhlasím, že na cvičení je to dostatečné.
Je možné, že do 2000Kč se dá sehnat kvalitní balisong, nicméně jsem jej nikdy neviděl. Já mám balisong cca za 900Kč, ale kupovaný před asi 5 lety, takže dnes by byla cena jiná. Ani tento se mi nezdá kvalitní, hlavně západka a ostří také není nic moc, rozhodně, pokud bych chtěl dnes kupovat, tak bych se díval v ceně mezi 3-4000 Kč, pokud ten nůž mám opravdu na boj i k užitku jako kapesní nůž. Toto cenové rozmezí je bohužel dnes běžné, ale vemte to tak, mobil také koupíte od 1500Kč až do 20.000, kolik lidí má mobil do 2000Kč? To je jen na každém z nás. Podle mého, kdo má levný balisong, nepočítá vážně s jeho bojovým použitím, ale spíš s hračkou. Představte si bojovníka, který se do boje vybaví tím nejlevnějším co je na trhu...?
To vše se ale samozřejmě komplikuje tím, kolikrát za život jsme my nucení použít zbraň na svou obranu? V tomto světle se opravdu vyplatí koupit si hračku, kterou můžu úspěšně použít možná jednou za život (a to je dobře), na svoji obranu.

Četl jsem, že balisong měl původně sloužit k rychlému otevírání jednou rukou a poté ihned zavřít. V podtstě se měřil čas od uchopení až po opětovné uschování, ale s EFEKTIVNÍM útokem!!! S tím souhlasím.
Všechny ty točení jsou super, ukazuje to, že člověk má pro ten nůž cit a jak se říká "má to v ruce", ale takhle se účinně bojovat nedá, ty "smrtelné údery, seky a výpady" při úchopu dvěma prsty :wink: ??!!! Pěkně to bylo napsáno, ten předvádějící se díval na SVÉ nože, aby věděl, co s nimi má dělat, a to je fakt špatně, pokud ten druhý má také dva nože, byť "jen" obyčejné. Věřím, že šikovný adept běžného nože by uvítal takovou podívanou. Uznávám, že na světě může být pár machrů v balisongu, kterí i přes ty kejkle dokáží kontrolovat čepel a efektivně útočit, ale ono taky existuje i pár machrů na vrhání, boj s běžným nožem atd., tahkle bychom se nikam nedostali.

Zkuste si stoupnout proti např. pytli se zrním, který má na sobě omotané dvě útěrky :wink: (jako oblečení) a nechte si změřit čas, za jak dlouho nůž vyáhnete, otevřete a efektivně zaútočíte a pak jej zase ihned schováte, to je dle mého určitá míra poznání svých skutečných kvalit v bojovém použití balisngu. I když se cíl samozřejmě nehýbe a neútočí, ale to toto je dle mého základ.

Nožům zdar

Mantis


Pokud k tomu aby ses ubránil nožem, potřebuješ kudličku za X tisíc tak asi něco není v pořádku :wink: nemyslím to nijak zle. Ale když použiju tvou analogii s mobilem, tak myslíš že s mobilem za 2000 se dovoláš méně kvalitně než s mobilem za 30000? nemluvím o extrému, kdy otevřeš balisong a čepel ti vypadne z rukojetí. Ale jsem přesvědčen o tom, že např. kvalita oceli apod. Dle mého názoru zrovna kvalita oceli nehraje ve skutečném střetu téměř žádnou roli
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Re: Pár mých osobních zkušeností a názorů.

Příspěvekod luen » pon 11. úno, 2008 14:25

Ynseminator píše:Pokud k tomu aby ses ubránil nožem, potřebuješ kudličku za X tisíc tak asi něco není v pořádku :wink: nemyslím to nijak zle. Ale když použiju tvou analogii s mobilem, tak myslíš že s mobilem za 2000 se dovoláš méně kvalitně než s mobilem za 30000? nemluvím o extrému, kdy otevřeš balisong a čepel ti vypadne z rukojetí. Ale jsem přesvědčen o tom, že např. kvalita oceli apod. Dle mého názoru zrovna kvalita oceli nehraje ve skutečném střetu téměř žádnou roli


Kvalita, resp. cena hraje velkou roli :wink: Si predstav, ze se s nim branis a pak se ho po pouziti potrebujes zbavit (dukazy atd...) :lol: S nozem za 10'000 si to priste rozmyslis a radeji uteces ... vyborna finta jak nekomu vzit chut na boj na noze :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod BuFF » pon 11. úno, 2008 14:55

Kdo někdy držel v ruce některý originály z filipín tak se nad těmahle diskuzeme o kvalitě ocelí atd. musí minimálně pousmát. Balisong je nůž jako každej druhej a dnes v době onehandů i docela přežitej. Je to spíš už jen vzpomínka bez praktického využití. Cvičení s ním má určité dané prvky který mají svůj smysl v boji ale dnes je už na to nabaleno opravdu hodně blbostí a parádiček bez účelu. Záleží pak na každým co si vybere jestli se chce s nožem učit žonglovat nebo bojovat :D Na to druhý určitě stačí i ty levné balisongy :wink:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Mantis » pon 11. úno, 2008 15:29

Zdarec

nseminator, nebudu to vzathovat jen na nože, nemám tolik peněz, abych kupoval levné věci. Jak poznáš v krámě, která čepel se VYRAZNĚ ztupí při strouhání dřevěného klacíku? Bohužel, tohle je realita, tohle už jsem viděl, zohnutá čepel takového levného balisongu (250Kč) neuvěřitelné, ale pravdivé. Pokud chceš kupovat levné šméčka na trhu od jiných státních příslušníků, Tvoje věc.
Čím častěji s balisongem cvičíš, tím kvalitnější musí být, rukojeti a západka z nekvalitní slitiny odedou dříve, než by se Ti líbilo;-).
Mimochodem, právě proto, že moc nepočítám s tím, že budu bojovat nožem o život, tím víc bych šel do kvality, ať už balisongu, onehandu či jiného zavíráku, právě z důvodu toho, že bych jej chtěl používat i běžně.
To je dle mého investice. Je to osobní názor podpořený zkouškou velkého množství nožů různých značek a dle mé zkušenosti, až ten nejdražší co mám je fakt super. Nevybíral jsem stylem, vyšší cena=nejlepší kvalita, prostě jsem to zkusil.
Díky tomu, že jsme často jezdily do lesa a dobrý nůž se hodil, testovaání při různých činnostech, zdaleka ne jen boj, mě dovedli až k názorům, které píšu.
Je pravdou, že i drahý nůž může být šmejd a nebo mít výrobní vadu, to je život, ne každé auto za milion musí být nutně lepší než auto za poloviční cenu.
A ta alegorie s mobily? Proč lidi kupují dražší mobily, když stačí ty levnější? Asi protože nesplňují jejich požadavky. Souhlas, volání, SMS, hodiny, budík - nůž má taky rukojeť a ostří a co dál? Délka, tvrdost, tloušťka čepele, kvalitní záštita, neklouzavá kvalitní rukojeť, ocelová patka, kvalitní pouzdro.........?
So many things;-)

Jinak, kuchnout někoho můžu i hřebíkem apod. o tohle mě osobně nejde, improvizace zbraní je otázka dovednosti a ne předmětu. Kvalitní nůž, a vůbec věc, bude vždy kvalitní....;-)

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod Jendis » pon 11. úno, 2008 17:27

asi je to individuální záležitost jednotlivce....já osobně beru nože jen jako nástroj....a asi bych se v prde*i viděl,kdybych dal za kudlu třeba 5000 kč....měl jsem balisong za zmiňovaných 250 kč,vydržel neuvěřitelné věci.Možná prostě jen štígro na dobrej kus..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Mantis » pon 11. úno, 2008 17:45

Máš pravdu Jendis, je to hodně individuální, a u Tvého balisongu, i zázraky se dějí;-)

Jinak, osobně upřednostňuju, když je cena u nože hnána kvalitou. Design je určitě důležitý při koupi nože, musí se prostě i líbit, ale zdobení už je luxus. Vzpomínám, když jsem na mé poslední návštěvě brněnské výstavy nožů viděl krásně rytý "podžebráček" malý, celokovový nůž tak 15-17cm celkem, 17000Kč, krásné, ale dle mého neúčelné, to je právě ten osobní vkus, vůbec nepochybuju, že to byla kvalitní práce, ale tolik peněz zase nemám, nehledě na omezenou funkčnost takového nože...
Ale to už je balisong OT, sorry.... :oops:

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod adkins » pon 11. úno, 2008 19:14

Ja osobně nemam nože v lásce :?
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod TongPa » pon 11. úno, 2008 22:16

Filozofie balisongu - tedy konstrukčně jednoduchý a funkčně spolehlivý zavírací nůž, který zvládne "na koleně" vyrobit každý filipínský kovář, je v dnešní době kvalitních "onehandů" překonaná záležitost. V boji jde přece jen o to co nejrychleji otevřít, s kvalitním úchopem bodnout, případně seknout a ty "motýlkářské" parádičky pouze stojí čas a zvyšují riziko špatného úchopu, případně nepřipravenosti nože v potřebnou chvíli, nemluvě o horších fatalitách vlivem stresu... :roll: Jinak si myslím, že dostatečně kvalitní (pevný) k boji použitelný zavírák lze občas v různých slevových akcích koupit už za cca 500,- Kč, kdo potřebuje nůž za víc jak 3.000,- Kč je fetišista! :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Mantis » pon 11. úno, 2008 22:50

"Tong Pa - Jinak si myslím, že dostatečně kvalitní (pevný) k boji použitelný zavírák lze občas v různých slevových akcích koupit už za cca 500,- Kč, kdo potřebuje nůž za víc jak 3.000,- Kč je fetišista!"

Jestli chceš nůž jen na boj, souhlasím - zvláště proto, že kvalitu nože v tomto nasazení asi skutečně nikdy neotestuješ;-)
Možná, že kdybys musel a přežil to, třeba bys na tu kvalitu začal více sázet, kdo ví, to je věštění a to sem nepatří....;-)

Ale, i když se kurz dolaru razantně propadl a tedy dnes je možné sehnat kvalitní nůž už cca od 2000Kč, pak se v podstatě shodujeme.
Všeobceně ale, pokud jdu DO KVALITY, není to fetišismus, jen jiný nárok, to jsem psal minule. Tohle bych nezaměňoval.
Kdysi jsem testoval KABAR, stál 2500Kč, což bylo tehdy dost. Podle Tebe by to tedy měl být až fetiš, jenže, při sekání větví se čepel u rukojeti zohla, co víc, nůž se velice špatně ostřil a to i přes to, že ostří nebylo zrovna trvanlivé....
Z toho důvodu bych např. do Kabarů nešel, ani těch nových, i když jejich cena byla ještě nedávno cca 4500Kč. Nevzal bych jej ani za 1000Kč, zkušenost.....

Snad jsem vysvětlil event. rozdíly v postoji k nožům. Neberu nůž jako zbraň, ale skvělý nástroj a pomocník.

Mantis
Mantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte 03. srp, 2004 23:00
Bydliště: UK

Příspěvekod BuFF » pon 11. úno, 2008 23:29

TongPa píše: V boji jde přece jen o to co nejrychleji otevřít, s kvalitním úchopem bodnout, případně seknout a ty "motýlkářské" parádičky pouze stojí čas a zvyšují riziko špatného úchopu, případně nepřipravenosti nože v potřebnou chvíli, nemluvě o horších fatalitách vlivem stresu... :roll:
ty různé "parádičky a žonglování" jsou většinou blbě pochopený docela praktický věci. Ten nůž měl a má svoje specifický bojový využití stejně jako např.karambit. To že ho dnes lidi používaj na žonglování je už spíš degenerací původního záměru a třeba to s karambitem za pár let dopadne podobně. Např. jedna z preferovaných výhod bylo dobré použití v zavřeném stavu jako dulo, kdy se dá v průběhu úderů=defensivy velmi rychle otevřít do bojového stavu=protiutoku. Dále taky byl oceňovaná velmi rychlá změna v držení pakal/saksak nebo levá/pravá ruka. Tohle se na něm dřív docela cenilo, protože to byla v něčem výhoda proti pevným čepelím a tehdy žádný jiný stejně rychlý zavírací nože nebyly. Dnes už to je zase trochu jinak, ale balisong svoje místo mezi filipínskými noži má určitě zaručený nadosmrti :wink:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » úte 12. úno, 2008 8:28

Balisong :lol: nuz namorniku :wink: Jinak velkou sluzbu udela "vsedni" UTON ... jen je treba vychytat pouzdro a mate levny, prakticky nuz, ktery svou sluzbu udela take ... Jinak to, ze se s nejakym nozem nedaji sekat vetve je hezke, ale s vetvema se nikdo nepere - tedy pokud neni hejkal (lesni strasidlo)l a nezije v pralese :wink: Na sekani je sekera :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron