pytlovky katsudo

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

pytlovky katsudo

Příspěvekod mademan » úte 12. úno, 2008 15:28

Zdravim,

potreboval by som k box pytlu prikupit vhodne rukavice nech to mozem rozbalit hned od zaciatku, rukavice dam postupom casu mozno dole..
Ma niekto skusenosti s pytlovkami katsudo-konkretne oznacenymi master a super z odtialto?
http://www.katsudo.sk/katalog/boxing/bo ... ve/kozene/

Uvitam pripadne tipy na ine podobnej cenovej kategorie..

Vdaka,
mademan
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

 

Příspěvekod migli » úte 12. úno, 2008 15:49

Klidne si je kup, ale pridej bandaze, a bouchej predevsim v rukavicich. A pokud nemas vodni pytel, tak bych radsi uder bez pytlovek nezkousel - aspon ne naplno. Ale v tomhle by mel prece dobre poradit trener, ne?
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod xiuwei » úte 12. úno, 2008 15:53

Já mám ,,mastery,, katsudo. Zatím vpohodě,ale jsou i kvalitnější značky. Za ty ,,prachy,, to ujde :wink: , kvalita odpovídá ceně.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mademan » stř 13. úno, 2008 15:17

migli> bandaze som bral tak nejak za samozrejme :)
xiuwei>ako dlho s nimi uz buchas?
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Příspěvekod cudles » stř 13. úno, 2008 16:35

migli píše:Klidne si je kup, ale pridej bandaze, a bouchej predevsim v rukavicich. A pokud nemas vodni pytel, tak bych radsi uder bez pytlovek nezkousel - aspon ne naplno. Ale v tomhle by mel prece dobre poradit trener, ne?

Bez rukavic do pytle ne? Mozna hloupa otazka,al ja to tak delam...i do lap..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod migli » stř 13. úno, 2008 17:27

cudles:

Jak mas tezky pytel? Jestli 20 kg, tak po rane uleti. Ale kdyz ma 60 a vic, tak je to o necem jinem :wink: A pokud mlatis do tezkeho pytle bez rukavic a jsi v pohode, tak mas proste slaby uder :idea:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Pytlovky a další

Příspěvekod lukaskon » stř 13. úno, 2008 20:07

Mám pocit, že to tu trochu pletete ...
Pytlovky si kup jaké chceš. Většinou to je tak, že horší kvalita je levnější a dobrá značka dražší. Když si však koupíš kožené tak to bude plus mínus stejná kvalita. Pokud ti nezáleží na značce kup si Piran nebo Katsudo a podobně.
V pytlovkách není nutné mlátit v bandážích! Já je nepoužíval několik let a vše bylo v pohodě. Také se dá mlátit do pytle pouze v bandážích. Vše je o zvyku a chuti. V současnosti bouchám v bandážích a 10oz rukavicích. Možností je hodně a vyber si co chceš. Jediné co nedoporučuji je mlátit v holých rukou!!!
Co se váhy a tvrdosti pytle týče je to o tom, na co trénujete. Na podušce se trénuje vzdálenost a tvrdost. Na pytlích se trénuje i pohyb. Čím pytel lehčí tím pilujete více rychlost, protože se vám hejbe. Do hrušky je to i přesnost. Tvrdé pytle jsou vhodné také na rychlost, protože se rychle odrážejí ruce. Měkké zase abyste se nezranili. Neznamená to, že když boucháš do těžkýho pytle a nezraníš si ruce bez rukavic nemáš úder. To je naprostý nesmysl.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Mesic » stř 13. úno, 2008 20:53

JJ to jsou dobre boxerky taky mam fakt bych je doporucil
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 27. zář, 2007 23:00
Bydliště: Fr....

Příspěvekod cudles » stř 13. úno, 2008 21:04

migli píše:cudles:

Jak mas tezky pytel? Jestli 20 kg, tak po rane uleti. Ale kdyz ma 60 a vic, tak je to o necem jinem :wink: A pokud mlatis do tezkeho pytle bez rukavic a jsi v pohode, tak mas proste slaby uder :idea:

Nevím kolik má,ale dvacet nemá určitě...máme ho v dojo...já taky neříkám že mám bůhví jaký úder,když mám čas,jdu o nějaký čas dřív,chvíli spíš techniku,a pak do něj buším,zkouším drillovat nějaké kobinace...při tréninku je to jiné,když odboucháš určitou sérii na pytel,a mezi tím máš posilování,to už ten úder není bůhví jaký,na tom musím zamakat...ale zase tohle nejedeme pořád,a většinou se to u nás jede v den kdy jsem na koleji.

A teď jste mě zmátli,ty píšeš, že když mi to nic nedělá,nemám úder,lukaskon zase píše že je to nesmysl,tak teď nevím :?
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod migli » stř 13. úno, 2008 22:55

cudles: mea culpa, psal jsem rychleji nez premyslel :oops:

nevzal jsem v uvahu tvrdy/mekky pytle, ruzne drily pro ruzne cile... beru zpet sve kategoricke vyjadreni o sile uderu :wink: a cudlesovi se tedy omlouvam.

Ja jen ze prvni co mne napadlo jsou drily na tezke udery na tvrdem pytli - tam si nedovedu predstavit ruku bez ochrany.


2 lukaskon: ohledne bandazi by me to zajimalo vice - ja ze jsem se setkal s doporucenim vazat ruce i pri praci na pytli. Ty mas ruce urcite otuzene a zpevnene dostatecne, ale ja jsem byl parkrat rad, ze jsem si ty ruce omotal :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod RUNAR » čtv 14. úno, 2008 9:25

Pro situace kdy budete k použití
úderů na ulici nucení
bude fajn udíraní
do pytlů i bez rukavic či bandáží.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 14. úno, 2008 10:13

Během holou rukou udírání
je úderová plocha silnější
úder přesnější
zápěstí pevnější
nicméně rukavic používání
má své opodstatnění.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » čtv 14. úno, 2008 11:22

Moje zkušenosti ohledně bandážování / nebandážování a použití rukavic:

Jako cca 90 kg karatista jsem do pytle mlátil naplno bez bandáží a byl jsem v pohodě. Rukavice jsem buď nepoužíval vůbec, nebo jen pracovní tenké kožené, abych si při delší "práci" na pytlích nerozedřel klouby. Když jsem později přešel na Muay Thai, z počátku jsem opět v pohodě mlátil bez bandáží, ale samozřejmě v box. rukavicích. Pak mi jeden boxer "poupravil" práci nohou při úderu a já musel začít bandážovat, protože mé údery byly zase o něco silnější a zápěstí začala mít problém... Pak jsem trénoval sebeobranu - práce na pytli opět bez bandáží - dle filozofie, že "na ulici" bandáže také mít nebudu, rukavice lehké pytlovky. Když jsem se nakonec znovu vrátil k boxu a trenér mě opět dokopal k tomu, abych správně používal nohy, tak mi opět o něco zesílily údery a už bez bandáží nebouchám. Jako aktuálně váhovka stále 100+ ( :oops: ) používám na pytli (nejraději tluču do takového cca 80 kg hovádka) 10oz rukavice a 2,5 m bandáže. Sice mám vyzkoušené, že většinou se nic nestane i bez bandáží, ale stárnu a natažené zápěstí se hojí čím dál delší dobu a když k tomu přidám to, že v práci cca 50% času "šmidlám" zápěstím myší od PC, tak se plné zahojení dokáže protáhnout až na týdny a měsíce... :? Ono kosti a klouby můžou mít dva lidi úplně stejný, ale je rozdíl, jakým zatížením procházejí při úderu střední váhy a jakým u váhy supertěžké.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod WT_Warrior » čtv 14. úno, 2008 13:55

No já bych se těž chtěl zeptat jestli mi do pytle který váží 55kg a měří 120cm postačí grapllingové rukavice katsudo ..... jinak do pytle tež bouchám bez bándáží (jak kdy) ale mám rozedřené klouby někdy i nateklé ale jenom trošku
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod mademan » čtv 14. úno, 2008 14:15

Ma nejake nevyhody buchat v 10oz rukaviciach miesto pytloviek? Ja si pamatam ze buchat v 14oz /ine neboli/ mi nebolo prilis prijemne pretoze mi vsetok ten material okolo ruky branil udriet tou castou ruky ktorou by som udrel bez nich- skrucalo mi zapastia atp. Je mozne ze to bolo tym ze som mal 15-16 a male ruky... Ruky odvtedy nemam o moc vacsie, 10oz by vsak mohli mat vyuzitie aj mimo pytla prilezitostne.
Naposledy upravil mademan dne pát 15. úno, 2008 0:07, celkově upraveno 1
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

Příspěvekod diablik » čtv 14. úno, 2008 14:15

WT_Warrior píše:No já bych se těž chtěl zeptat jestli mi do pytle který váží 55kg a měří 120cm postačí grapllingové rukavice katsudo ..... jinak do pytle tež bouchám bez bándáží (jak kdy) ale mám rozedřené klouby někdy i nateklé ale jenom trošku

..nie nebudu ti stacit ..casom ako ti zosilneje uder zacnu sa pridavat chronicke narazene zapastia,metakarpaly atd.. vlastna skusenost...daj si pytlovky poriadne a obcas zabuchaj bez nich aby si vedel ako to je bez rukavic.. zdravie mas len jedno :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod cudles » čtv 14. úno, 2008 14:17

migli píše:cudles: mea culpa, psal jsem rychleji nez premyslel :oops:

nevzal jsem v uvahu tvrdy/mekky pytle, ruzne drily pro ruzne cile... beru zpet sve kategoricke vyjadreni o sile uderu :wink: a cudlesovi se tedy omlouvam.

Ja jen ze prvni co mne napadlo jsou drily na tezke udery na tvrdem pytli - tam si nedovedu predstavit ruku bez ochrany.


2 lukaskon: ohledne bandazi by me to zajimalo vice - ja ze jsem se setkal s doporucenim vazat ruce i pri praci na pytli. Ty mas ruce urcite otuzene a zpevnene dostatecne, ale ja jsem byl parkrat rad, ze jsem si ty ruce omotal :)

Díky za omluvu,ale možná ani nebyla třeba..můj úder určitě není bůhví jaká bomba,netrénuju to pravidelně a zas tak dlouho :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » čtv 14. úno, 2008 14:19

ukropcany píše:Ja si bandáže nedávam a úder mi to určite pritvrdilo... ale keď som mal obdobie, že som trošku zmenil techniku úderov, tak som si niekoľko krát trošku podvrtol zápästie a bandáže som aspoň krátkodobo nasadil, aby som vôbec mohol búchať a keď sa to zahojilo, tak zase bez banáží... ale tiež je rozdiel koľko človek do toho mláti. Je rozdiel dať si 5 minút občas a hodinu každý deň, že... :D

Hele,hele,není to pět minut,naposledy jsme jeli přes třičtvrtě hodiny :P A vůbec,neprovokuj,a nech si ty narážky,joooo? :lol: :lol: :lol:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod WT_Warrior » čtv 14. úno, 2008 15:01

řekne mi někdo co a jak s mým výše uvedeným dotazem? :-)
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 14. úno, 2008 15:16

WT_Warrior píše:řekne mi někdo co a jak s mým výše uvedeným dotazem? :-)


Diablik ti odpovedel!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků