TANTO-Jutsu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

TANTO-Jutsu

Příspěvekod Jendis » pon 25. úno, 2008 12:00

v diskuzi o Bujinkanu diskutér scout napsal:

scout píše: ....nebo lidi co trenujou tanto jutsu v ruznych skolach aikijutsu to maji zmaknuty uplne jinak...


Tohle mne zajímá.Vím,že se Tanto-jutsu věnují lidi od p.Mádla(těm to alespoň funguje)......kde ještě se tomu,funkčně,věnují????Nemám v úmyslu rozpoutat nějaký flame,nemám patent na rozum...a ani jsem všechno neviděl a všude nebyl.....jenže z toho,co jsem kde kdy viděl,nemám pocit,že by to jinde měli zmáknuté 10x lépe.....tento dotaz píšu,protože mne opravdu zajímá,kde to dobře uměj...a rovnou tedy zakládám nové vlákno....sice o boji nožem tu je toho poměrně dost,ale výlučně o Tanto-Jutsu nic moc......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod scout » pon 25. úno, 2008 12:13

hm jendisi ja sem sem se zakladum tanto jutsu ucil jen pul roku i iva kosiny...matej novak co ma skolu ted v praze noziky moc nemusi....takze mozna jeste v olomouci....a cet jsem ze dusan vavrecka co vede u nas krav magu chodi take na praci s nozem,teleskopem a akijutsu k nejakemu mistrovi ...bibrovi...mam pocit ze je spis z ostravska...jestli necvici pod nejakou polskou organizaci ?? snazil jsem se dostat na jejich stranky ale vyhledavac nic nenasel.....k yamauke urcite nepatri....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » pon 25. úno, 2008 12:16

ale myslim ze pan madl ...at uz se tady o nem psalo cokoliv.....hrdinsky internetovy diskuse taky snesou vsechno...bude nejlepsi.....TOSA by neco mohl napsat....toz
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 25. úno, 2008 12:20

scout píše:ale myslim ze pan madl ...at uz se tady o nem psalo cokoliv.....hrdinsky internetovy diskuse taky snesou vsechno...bude nejlepsi.....TOSA by neco mohl napsat....toz


Tak já se s p.Mádlem znám,byl jsem u něj......ale zajímají mne další...z i-netových prezentací Tantó různých škol,majících v názvu aiki-xxxx + z toho,co jsem viděl na vlastní oko,nemám pocit.....proletělo okolo mne,že i V.Hotovec se (okrajově?) věnoval boji s Tanto......

No...snad se něco dozvím .......třeba někdo nějaké info podá. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod scout » pon 25. úno, 2008 12:23

mne spis vzdycky nazdvihne kdyz vidim nekde letacek u vchodu do metra s naboram na karate, sebeobranu a obranu proti nozi....lidi co drzeli nuz je na krajenizeleniny pri delni sopskyho salatu mi ted budou naszovat nejaky paky aby mne vodzbrojili.....to je na mne vzdycky moc....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » pon 25. úno, 2008 12:25

clovace jendisi nekde sem cet ze taky v.hotovec trenoval japonskou policejni sebeobranu a taktiku....tak jestli tam do toho nezabrousil z teto strany..... :?:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 25. úno, 2008 12:54

scout píše:clovace jendisi nekde sem cet ze taky v.hotovec trenoval japonskou policejni sebeobranu a taktiku....tak jestli tam do toho nezabrousil z teto strany..... :?:


Jo...starý BUDO Journal....je to možné.....i když...mno....uvidíme.... :wink:

p.Cibulka a p.Schovanec se Tantó taky věnovali...pod vedením p.Mádla(co jsem slyšel).....ale Ti to neučí.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod xiuwei » pon 25. úno, 2008 17:26

U nás v ČR co vím,vyučuje asi jen p.Mádl Tanto-Jutsu (tedy že se jej můžeš učit i bez toho,aby jsi musel současně trénovat aikijutsu).
Jinak na nože asi fakt jen filipíny a RBSD či KM.
Já vím jen o škole Tanto jutsu v Polsku , ale ta je stejně smíšená ještě s filipínama ( http://www.walkanozem.waw.pl/index.html ).
Potom na Slovensku se také můžeš učit boj nožem (soukromě),aniž by jsi se musel učit celý styl a to vyučuje p.Harvánek z Košic a jsou to zase filipíny (Inosanto/JKD).
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod scout » pon 25. úno, 2008 17:52

xiuvei........tomik ...TOSA mi psal ze se p.madl zacina v posledni dobe docela uzavirat.....to je skoda a doufam ze toho co nejvic preda svym zakum...nektere veci uci jen ty co zna uz dlouho.............na druhou stranu ,muj kamarad horolezec znal nejakeho cloveka ktery delal asi spanelskou skolu a byl to normalni sociopat kterej by s tasenim noze kvuli hovadine prilis nevahal.... :twisted: :twisted: ....a lidi se ho bali....pak se nedivim.....nuz je proklate nebezpecna zbran i v rukou adrenalinem nabityho amatera....natoz nekoho kdo to trenoval.....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » pon 25. úno, 2008 18:24

v kvalitnich skolach BU se ucitel zajimal o to koho uci....a je to tak naprosto v poradku...i kdyz znam kluky -vod mala maly grazliky ,ktery se porad rvali z kterych plnokontaktni discipliny vychovali perfektni lidi...dostali to ze sebe....na druhou stranu military seminar ...zaplat a odejdi......a pak si s tim v soukromi delej co chces.....taky neni to pravy vorechovy.....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod Makoto » pon 25. úno, 2008 18:52

scout píše:clovace jendisi nekde sem cet ze taky v.hotovec trenoval japonskou policejni sebeobranu a taktiku....tak jestli tam do toho nezabrousil z teto strany..... :?:

Mas pravdu Lada Hotovec cvicil chvili Tanto jutsu a dokonce pred par lety pritahl japonske instruktory na policejni akademii zde v Praze. Tam se vsak jejich ukazky nesetkaly s pochopenim (velmi slusne receno) a oni odjeli s tim, ze tohle asi pro Cechy a pro ceske policisty nebude...Lada z toho byl hodne spatnej, protoze nasi mili policiste se chovali jako cesti Pepici bez spetky ucty a snahy porozumet, co se jim tam snazi Japonci predvest... Toto mi rekl primo Lada, abych predesel diskusim, jestli to je ci neni pravda.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pon 25. úno, 2008 18:58

scout píše:...matej novak co ma skolu ted v praze noziky moc nemusi....

Mas pravdu, specialne Tanto jutsu nemusi, protoze to povazuje za tzv. tradicni pojeti boje bez adaptace na soucasny boj. Jinymi slovy je to hezke na predvadeni na Budoshow, nicmene pro realnou sebeobranu to neni. Staci se podivat, ze vetsina technik jsou tlacne tak, aby prosly brnenim samuraje...coz uz se ted nenosi. Proto ted spise preferuje filipinsky styl boje (Doce Pares, Pekiti Tirsia) ci jine skoly vychazejici z Filipin (Kelly Worden, apod.)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod patrik » pon 25. úno, 2008 19:08

Makoto píše:Mas pravdu Lada Hotovec cvicil chvili Tanto jutsu a dokonce pred par lety pritahl japonske instruktory na policejni akademii zde v Praze.


E, nešlo spíš o taiho džucu? Japonské umění zatýkání? Tedy neříkám, že to či ono Vláďa cvičil nebo necvičil, ale myslím že minimálně v případě toho zmíněného "Budo journalu" šlo o taiho džucu.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Angus » pon 25. úno, 2008 19:24

xiuwei píše:Potom na Slovensku se také můžeš učit boj nožem (soukromě),aniž by jsi se musel učit celý styl a to vyučuje p.Harvánek z Košic a jsou to zase filipíny (Inosanto/JKD).

Co já pamatuji, tak na Slovensku vždy uměli boj s nožem, a nebyly to žádné Filipíny, když tak Slováci, případně Maďaři :lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 25. úno, 2008 19:47

Jak bych Vám to slušně???....tohle vlákno jsem zakládal o Tanto Jutsu,páč mne zajímá to Tanto Jutsu...ne filipíny,ne RBSD,ne JKD či cosi,ne to,jestli je tenhle žák vhodnej a jinej ne....
Buďte,prosím,tak hodní a zkuste nebýt OT......díky.

Ohledně p.Hotovce, Buda a návštěvy Japonců u nás...ano...šlo o Taiho jutsu....ale v článcích(dalších) tam zmiňoval cvičení Tantó......víc si ale nepamatuju.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » úte 26. úno, 2008 6:57

Jendis píše:Ohledně p.Hotovce, Buda a návštěvy Japonců u nás...ano...šlo o Taiho jutsu....ale v článcích(dalších) tam zmiňoval cvičení Tantó......víc si ale nepamatuju.


Mno Jendis, nechci dělat vlny, ale já si jen pamatuju Vláďův článek o tantó ve FM. Ale myslím, že byl v tom duchu, že s ním necvičil a jen vypozoroval (ve smyslu dlouhodobě), že se mu nejblíž autentickému tantó zdá aikidó. Ale ten FM tu nemám, takže nemůžu "citovat".

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » úte 26. úno, 2008 9:03

můžu se plést....nevíš alespoň přibližně ročník????Já mám FM kompletní...tak bych se juknul....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » úte 26. úno, 2008 9:08

Jendis píše:můžu se plést....nevíš alespoň přibližně ročník????Já mám FM kompletní...tak bych se juknul....


Určitě ne tenhle ;) ale přesnějc Ti to nepovím... srry

Jinak, vím že s tím otravuju, ale nejblíž autentickému tantó džucu bude nejspíš tankendó (já vím, necvičí se tu) anebo Takenouči rjú, které ho má v osnovách, viz http://youtube.com/watch?v=VajqlMYC988

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » úte 26. úno, 2008 9:10

patrik píše: bude nejspíš tankendó (já vím, necvičí se tu)



:cry: :cry: :cry: :cry:

Jinak dík za link.(To se tu ale taky nikde necvičí,že?)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

tanto jutsu v rámci Bujinkanu

Příspěvekod kanja-san » pon 17. bře, 2008 7:48

Ahoj,

taky jdu se svou špetkou ... ;-)
I v rámci Bujinkan Dojo se cvičí s Tanto. Bohužel pro zájemce pouze o Tantojutsu se s touto zbraní v Bujinkanu cvičí při trénincích společně s technikami Taijutsu (beze zbraně), které jsou prioritou. Dále pak třeba Kenjutsu (techniky s mečem) atd. Samotné tréninky zaměřené na techniky s Tanto nejsou časté. Přesto, pokud by měl někdo zájem přidávám jsem kontakt na Dojo, kam chodím na tréninky - Bujinkan Dojo Prague - www.bujinkanprague.com.
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron