Tlakové body

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Tlakové body

Příspěvekod Aspire » pát 29. úno, 2008 10:00

Zdravím všechny na foru!

Chci se zeptat jestli náhodou nemáte někdo více informací k této záležitosti?
Díky za odpověď..
Zajímá mě historie a vůbec všechno :)
Naposledy upravil Aspire dne pát 29. úno, 2008 10:28, celkově upraveno 1
Aspire
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 28. úno, 2008 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod KAMINARI » pát 29. úno, 2008 10:10

Nebo o AKUPRESUŘE?
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod xiuwei » pát 29. úno, 2008 10:12

Tady je odkaz na studijní skupinu v ČR , ale mají na webu napsané,že stránky jsou pozastaveny
http://www.kyusho.ensis.cz/?page=prani
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Aspire » pát 29. úno, 2008 10:16

Ta akupresura je pro me prioritni abych to uvedl na pravou míru!
resp. zajímá mě využití tlakových bodu a bojová umění která se tím zabývají
Aspire
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 28. úno, 2008 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » pát 29. úno, 2008 11:57

Aspire píše:Ta akupresura je pro me prioritni abych to uvedl na pravou míru!
resp. zajímá mě využití tlakových bodu a bojová umění která se tím zabývají


Ajaj, nedavno jsem to resil s nejakejma lidickama, kteri meli zajem o wing chun ve vztahu k energetickym mistum na tele ... tak zase odesli :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod player » pát 29. úno, 2008 13:25

luen píše:
Aspire píše:Ta akupresura je pro me prioritni abych to uvedl na pravou míru!
resp. zajímá mě využití tlakových bodu a bojová umění která se tím zabývají


Ajaj, nedavno jsem to resil s nejakejma lidickama, kteri meli zajem o wing chun ve vztahu k energetickym mistum na tele ... tak zase odesli :!:


...chudaci, si jim vzal ideologicke predstavy urcite :D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Emiel » pát 29. úno, 2008 15:24

K čemu by ti to bylo? Tlakové body jsou velice nebezpečné.. Nepatří to repertoáru hraček malých dětí ;)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Skateordie » pát 29. úno, 2008 20:31

luen píše:
Aspire píše:Ta akupresura je pro me prioritni abych to uvedl na pravou míru!
resp. zajímá mě využití tlakových bodu a bojová umění která se tím zabývají


Ajaj, nedavno jsem to resil s nejakejma lidickama, kteri meli zajem o wing chun ve vztahu k energetickym mistum na tele ... tak zase odesli :!:

Hehehe :lol: :lol: :lol: Dufam, ze to nebol moj kamarat Mato u vas na treningoch :roll:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod luen » pát 29. úno, 2008 22:46

Skateordie píše:
luen píše:
Aspire píše:Ta akupresura je pro me prioritni abych to uvedl na pravou míru!
resp. zajímá mě využití tlakových bodu a bojová umění která se tím zabývají


Ajaj, nedavno jsem to resil s nejakejma lidickama, kteri meli zajem o wing chun ve vztahu k energetickym mistum na tele ... tak zase odesli :!:

Hehehe :lol: :lol: :lol: Dufam, ze to nebol moj kamarat Mato u vas na treningoch :roll:


for skateordie: Nene, Martin je v pohode a mam te pozdravovat :wink:

for player: Njn ja na pohadky nejsem, veci musi fachat jinak je odkladam na duchodcovskou senilitu.

Tlakove, energeticke a jine body na tele skutecne existuji ... jako napr. bod "G", ale ten se aktivuje tajnou kung fu technikou :lol: :lol: :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Aspire » ned 02. bře, 2008 22:06

Mě zajímá který druh bu se tímto zabývá...ne jestli jsou nebezpecne nebo ne :) kdybych se ptal které tlakové body jsou smrtelné jasně bych tu otazku polozil ;) :roll:
Aspire
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 28. úno, 2008 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Sennin » ned 02. bře, 2008 22:20

Aspire píše:Mě zajímá který druh bu se tímto zabývá...ne jestli jsou nebezpecne nebo ne :) kdybych se ptal které tlakové body jsou smrtelné jasně bych tu otazku polozil ;) :roll:


Tlakové body jsou věc, která je známá už "tisíc" let (netroufám si tvrdit kolik, proto ty UVOZOVKY).
Ten, kdo tvrdí, že neexistují nebo že nejdou použít třeba pro BU, je naivka a papouškuje jen názory jiných, kteří mu tenhle nesmysl tlučou do hlavy...(myslím to všeobecně a nemám nikoho konkrétního na myslí - akorát jsem se s takovými lidmi setkal!)
V klasické medicíně v ČR se třeba normálně vyučují - jsou to body na hlavních tepnách a na hlavních nervových cestách a v nervových centrech, kdy tlakem lze přivodit změna stavu - je to na delší studium i diskuzi.
Osobní zkušenost je k nezaplacení...

Jinak se tlakovými body, jejich účinku na lidský organizmus ap. zabývají třeba některé školy Ninpó, Aikidó ap.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 03. bře, 2008 1:56

Sennin píše:
Jinak se tlakovými body, jejich účinku na lidský organizmus ap. zabývají třeba některé školy Ninpó, Aikidó ap.


Mluvi za vse ... aniz bych se chtel nekoho dotknout :lol: Ano tlakove body funguji, kdyz balis holku, ktera ma rada SM, ale pro realny boj totalni idiocie!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod patrik » pon 03. bře, 2008 6:56

Aspire píše:Mě zajímá který druh bu se tímto zabývá...ne jestli jsou nebezpecne nebo ne :) kdybych se ptal které tlakové body jsou smrtelné jasně bych tu otazku polozil ;) :roll:


Mno kjúšo, vitální body jsou místa, která využívají třeba klasické japonské školy. Nejde o žádné věci typu "Xena na někoho sáhne a on usne na 10 minut", ale o taková místa, které jsou při úderu citlivější než jiná. Takže, když někoho majznu holí na takové místo, bude to mít větší efekt, než když ho majznu jinam. Tedy odpověď na Tvojí otázku - naše škola džódó se tím "zabývá", respektive vědět, kde jsou citlivá místa na lidském těle se nám hodí. Z toho, co jsem viděl je to běžné i v dalších starých školách. Nejde o žádné uspávání, ale o vědomost, co udělá tělo, když...

Něco takového bych hledal i v případě šermířských disciplín - kupodivu. Ale jak píšu, nejde o nějaké tajemné body dva milimetry odtud a dva milimetry támhle, které fungují v případě toho a toho tlaku, páč, když se tlačí moc, tak už to nemaká ;)

Abych byl konkrétnější, vitální bod je v tomto kontextu třeba suigecu, tedy solar plexus. A které bojové umění nezasahuje solar plexus?

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod severin » pon 03. bře, 2008 8:34

Tlakové body taky nepřeceňuju,ale základní znalosti by měli mít všichni kdo cvičí nějaké b.u.Například v Modern Arnisu toho máme taky dost a na zkouškách na 1.dan se z toho speciálně zkouší.To,že se tyto body používají i ve fma dokazuje např. program Mike Inaye pro americké policisty :
http://www.abanico.de/shop/product_info ... -PSNA.html
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CiD » pon 03. bře, 2008 8:57

otazocka na zamyslenie:

Nikdy sa vam nestalo, ze ste dostali lahky zasah na zdanlivo "nevinne" miesto, po ktorom vam na par minut strpla cela ruka, alebo noha :?:

Mne osobne toto staci na to, aby som veril, ze tie body existuju a zaujimal sa o ne :wink:
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Moto » pon 03. bře, 2008 9:51

Jenom totalni ignorant muze rici, ze neexistuji tlakove body "jintai kysho". Toto je zalezitost stara nekolik tisic let a nejaky "cechacek" zacne toto vyvracet. To je jako kdyby cinan nebo japonec zacal tvrdit, ze Jan Zizka byl shaolinsky mnich...:-)
Fakt me to pobavilo! :lol:
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod CiD » pon 03. bře, 2008 10:14

to ukropcany: suhlas, paste su proste paste :D

inak este by som chcel dodat, ze ludi laka ta zdanliva jednoduchost(tu zatlacim, tam chytim a je to), cele to totiz vyzera akoby na to nebol treba skoro ziaden trening, len vediet, kde tie body su. To, ze vediet trafit, alebo aj chytit ten bod nemusi byt vobec jednoduche je vsak kruta realita. Preco by sa v skolach kde sa toto vyucuje, vobec ucili a mnohonasobne opakovali take cisto fyzicke a brute power techniky?

jo, asi preto, ze najprv musim vediet udriet rychlo, presne a v spravnu chvilu, aby som mal vobec sancu nejaky ten bod trafit a az potom vobec ma vyznam sa tym zaoberat :wink: :idea:
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pon 03. bře, 2008 11:47

tlakové body má člověk všude na těle. Jen do nich někdy málo tlačíme. / Jen pro odlehčení /.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Aspire » pon 03. bře, 2008 12:09

Tak určitě každé nebo spíše většina bu má své různé metody jak tyto body využívat při obraně nebo útoku..proto jsem se chtěl zeptat jestli je nějaký druh bu který se zabývá pouze tímto :)
Je pravda, že tlakové body by ti byly k ničemu proti osobě, která by do toho šla víc než naplno..jak už bylo zmíněno!
Ale určitě se vyplatí vědět o těchto místech na těle...nebo se pletu?
Je jasné že když se něco začínám učit tak mi neřeknou hned všechno.
Člověk, který se věnuje ať už jakemu koliv bu ho využívá vesměs k tomu aby se ubranil nebo aby za včas reagoval při nějaké situaci. Ovšem najdou se i takový kteří toho zneužívají a vyhledávají bitky aby si něco dokázaly ale o tom zase jiná. :!: :arrow:
Aspire
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 28. úno, 2008 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lear » pon 03. bře, 2008 12:17

Když už je tu to téma tak malá OT otázka - jaká je vaše zkušenost s akupresurou při léčení? Má to smysl? Teď nemyslím nějaké teorie ochledně čchi a čínské medicíny ale osobní zkušenosti.. :)
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků