Defence

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Defence

Příspěvekod Bartex » stř 05. bře, 2008 23:17

Zdravím všem, nedávná příhoda mě motivovala začít toto téma řešit...je mi 19, měřím 174 cm a vážím 58kg (bohužel) ať jím jak jím, ani kilo navíc...sportuju,hraju tenis,fotbal...reflex mám, sílu v rukou celkem taky,rychlý jsem dost,ale problém je, že téměř všichni jsou oproti mě ve výhodě ať už výškově, nebo váhově, v horším případě kombinací zmiňovaných.onehda jsem šel ze školy nic netušící jsem se bavil a nebudu vypisovat proč,ale už tam na mě jak se říká "čekal"...newěděl jsem kdo to je nebo proč, byl prvně zády protože se ujišťoval jestli to jsem já a já jsem si prostě říkal, že se loučí či co a že ho prostě obejdu, ale než sem si to stihl domyslet, pustil se do mě, chytl si mě za límec a už sem ji měl, naštestí pro mě to teda dopadlo jen 2 ránama...ta první se mu nepovedla, ale druhá se zastavila na mojí tváři a sjela až do oka, takže moncl jak vyšitý...
Od té doby si teda tak říkám, jak by to dopadlo kdybych se aspoň zmohl na nějaký útok nebo něco!protože mě pustil a šel prostě pryč.
Takový úvaha která mě teda nejvíce v myšlenkách potěší je chvat který jsem viděl v seriálu Prison-Break (útěk z vězení) někde ve třetí řadě a to je prokopnutí kolena...je to jen serílovo-filmové nebo to opravdu tak lze?samozřejmě nechci nikomu ubližovat, ale čistě pro defenzivní účely prokopnout koleno a pak mu už pěstma nasázím co adrenalinu ve mě bude... ??? zajímá mě, pokud o tomhle chvatu někdo něco víte...jestli je to složité, nebo stačí prostě kopnout na koleno a "křupně to samo"...nebo nějaký jiný efektivní způsob? díky za rady a návrhy na vylepšení obrany ;)
Bartex
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 05. bře, 2008 0:00

 

Příspěvekod farmer » stř 05. bře, 2008 23:39

"rady a návrhy na vylepšení obrany": :-)
1. Začni cvičit někde, kde si můžeš mimo jiné i zasparovat, oťukat se a zažít si boj. Nebudu tady jmenovat styl, ale thajský box, box není špatný :-)
2. Přiber trochu na váze - "ať jím, jak jím, ani kilo navíc..." je blbost, musíš vědět co jíst, kolik toho jíst apod. Přibrat se dá.
Čekat, až ti někdo nastaví správně koleno na jeden tvůj celý život promýšlený chvat za čtyři koruny je nanic.
Držím palce.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Bartex » stř 05. bře, 2008 23:44

To s tim kolenem je spis jen taková srandička zakončující už mou úvahu.

"musíš vědět co jíst, kolik toho jíst apod. Přibrat se dá"
Tak sem s tím :) nějaký odkaz nebo tak? poradíš? pomoc uvítám.


Dodatek:
Všichni si totiž radí jak zhubnout, ale jak přibrat? :D
Bartex
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 05. bře, 2008 0:00

Příspěvekod farmer » čtv 06. bře, 2008 0:02

Jasně.
Těch informací by byla spousta, těžko dát do jednoho postu. Např. tyhle stránky http://www.f-sport.cz/ se mi zdají celkem ok, najdi si tam co potřebuješ k přibrání (nejlépe asi svalů, že). Ne se vším bych tam souhlasil, ale ten základ tam je :-)
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Lear » čtv 06. bře, 2008 8:46

Bartex: mrkni jeste na www.ronnie.cz a www.biomag.sk , najdes tam plno clanku o pribirani.. jde to, jen to chce vedet jak na to.. a zacni s nejakym BU/BS, nejaky navyky chytnes celkem rychle.. jo a utek je jako sebeobrana taky docela dobry reseni.. neni to moc elegantni ale funguje.. :wink:
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 06. bře, 2008 8:48

Prokopnutí kolena je hezká a účiná věc, ale když tě někdojen chytí a ty ho zmrzačíš, tak je to nepřiměřená obrana. Začni někde cvičit nějaké BU a uvidíš sám že se můžeš ubránit i bez tak nebezpečných technik.Dobře prolomené koleno se nikdy uplně nezahojí.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod DMC » čtv 06. bře, 2008 14:07

Musis se mu trefit primo do camprdlika :roll:
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Panda » čtv 06. bře, 2008 14:20

farmer píše:" Nebudu tady jmenovat styl, ale thajský box, box není špatný :-)
Doplním tréning MMA(Valetudo, Ultimate fightingu, atp).
Pro tebe imho ideální, protože spojuje nejen dynamické cviky po kterých se ti zvedne kondička, ale moc nepřibereš, s čistě staticky silovými věcmi, které jsou dle mého názoru jako ideální posilka na přibrání.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lear » čtv 06. bře, 2008 15:15

No ja teda nevim jestli je zrovna vale tudo idealni pro padesatikilovyho kluka.. Pokud jsem mel moznost pozorovat tak je to docela silova zalezitost.. Ale zase je fakt, ze na tom zesili.. :roll:
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod farmer » čtv 06. bře, 2008 15:53

Nejlepší článek o přibírání :lol:
http://new.biomag.sk/show_article.php?id=95
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

 

Příspěvekod Panda » čtv 06. bře, 2008 18:42

Lear píše:Pokud jsem mel moznost pozorovat tak je to docela silova zalezitost.. Ale zase je fakt, ze na tom zesili.. :roll:

přesně :wink:

Jinak Vale Tudo je sport, jsou v něm i váhové katogorie a všechno...mě se na něm co se sebeobrany týče líbí fakt že tě naučí pracovat na tělo i na vzdálenost
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Franz » čtv 06. bře, 2008 19:23

Bartex píše:To s tim kolenem je spis jen taková srandička zakončující už mou úvahu.

"musíš vědět co jíst, kolik toho jíst apod. Přibrat se dá"
Tak sem s tím :) nějaký odkaz nebo tak? poradíš? pomoc uvítám.


Dodatek:
Všichni si totiž radí jak zhubnout, ale jak přibrat? :D


když sem byl mladší, tak je fakt, že sem měl taky takový problémy s přibráním váhy, ale tak nějak jak roky naskakovali, naskakovala i váha sama, a ted mi nedělá problém přibrat ani vycvičit
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Lada » čtv 06. bře, 2008 22:59

já když to tak sleduju kolem tak nejvíc přibrali ti co se oženily :lol:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod TongPa » čtv 06. bře, 2008 23:26

farmer píše:Nejlepší článek o přibírání :lol:
http://new.biomag.sk/show_article.php?id=95

Jo, tak tenhle je fakt dobrej... :lol: :lol: :lol:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

prokopnuti kolena

Příspěvekod TierraZ » pon 10. bře, 2008 8:04

prokopnutim kolena si koledujes o zalobu za neprimerenou sebeobranu, nic prijemneho :oops:
Zvítězit bez boje znamená převýšit jiné svými ctnostmi.
http://s2.bitefight.cz/c.php?uid=82215
TierraZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 18. zář, 2005 23:00
Bydliště: Brno - Bohunice


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků