Tenšin ©óden katori šinto ryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ingwe » sob 22. bře, 2008 15:59

ok. jen jsem si nedovedl srovnat spojení famózní přístup ke cvičení. stejně je to dycky "jenom budó" :wink:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

 

Příspěvekod Higen » sob 22. bře, 2008 16:11

ingwe píše:ok. jen jsem si nedovedl srovnat spojení famózní přístup ke cvičení. stejně je to dycky "jenom budó" :wink:


Prave ze budo a budo neni totez ... ti co opravdu studuji budo se daji v CR spocitat na jedne ruce. Ostatni to o sobe mohou tvrdit, ale jejich "studium budo" se sklada vetsinou jen z tlachani na forech a podobne ;-) Nejsem vyjimka
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ingwe » sob 22. bře, 2008 16:17

dyť jó, to byl ftip. no offence, respektuju názor. přístup Otake senseie je zajímavý. mně ovšem zas tolik neoslovuje. je to individuální, neřešil bych. můžem v SZ pokecat, ale veřejně je to zbytečné. souhlas?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod patrik » sob 22. bře, 2008 16:22

Já jen jako obvykle technickou... na těch videích, co postoval Picard není (Ricuke) Otake sensei, jestli si to bře pamatuju ;)

Jen aby nedošlo k dezinformaci. Ricuke Otake je špica, ale už poněkud starší.
Tedy tipuji, že na videích je Otake "junior".

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod ingwe » sob 22. bře, 2008 17:13

vsak jo, urcite to je junior. kde je problem? :D ze mu rikame taky Otake sensei? Melo by se tak rikat jenom staremu panovi? to netusim...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod patrik » sob 22. bře, 2008 17:20

ingwe píše:vsak jo, urcite to je junior. kde je problem? :D ze mu rikame taky Otake sensei? Melo by se tak rikat jenom staremu panovi? to netusim...


Ingwe, si nějakej podrážděnej ;)

Vůbec to neřeš. Nebylo to ani na Tebe ani na nikoho jiného. Jde jen o to, že se obvykle mluví o větvi Otake, ale to je IMHO pořád ještě to, co cvičil a učil starej pán :) a na tom klipu jsou jeho žáci.

A když jsem přijde někdo, kdo se v tom neorientuje, bude si myslet, že Ricuke Otake je nesmrtelnej páč vypadá pořád stejně 8)

btw koukni spíš na korjú klipy a neznepokojuj se takovými poznámkami :)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod ingwe » sob 22. bře, 2008 18:44

ale vůbec nejsem podrážděnej... "v čem je problém" jsem v tomto konkrétním případě napsal ve smyslu "proč to píšeš, to přece všichni vědí". nenapadlo mně, že by to mohl číst někdo, kdo neví. moje blbost. ale jsem ještě mladej, tak se mi ta blbost většinou toleruje :D
a nevzal jsem to tak že to bylo mířený na mně. já vím že to bylo tak do pléna. ale jsem v práci celý den a nudím se, tak reaguju na všechno na co se reagovat dá. se schválně koukni kdo tu má v aktuálním tématu posledních dvou dnů nejvíc postů :)

už mi to leze na mozek tenhle styl komunikace. člověk něco napíše, hlídá se aby to napsal srozumitelně, a stejně pak zjistí že se neuhlídal. nedorozumění, podsouvání něčeho co člověk neřekl, překrucování(teď píšu obecně o netovejch fórech)... stojí to za to? co si takhle sednout někam na pivko, a v klídku pokecat. nebylo by to lepčejší? :)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Picard » sob 22. bře, 2008 18:48

ingwe píše:pivko
Kurna ted jsem na nej dostal chut...
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » sob 22. bře, 2008 18:51

ingwe píše:co si takhle sednout někam na pivko, a v klídku pokecat. nebylo by to lepčejší? :)


Je to lepčejší... hned na to jdu. V dódžó jsem si uklidil, pár věcí udělal a tak je čas se trochu zrekreovat ;)

Nicméně na pivko po cvičení si můžeme zajíttaky... Stačí, když konečně s Toraem domluvíme společnou T©K©R & ©MR akci. Jenže to je v nedohlednu ;)

Se utrhni a přijeď kouknout na náš seminář 8) za cca tři týdny.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod ingwe » sob 22. bře, 2008 19:54

hehe, člověk napíše slovo "pivo" a příspěvky se jen hrnou:)))

patrik: nojo, společná akce ©MR a TSKSR by stála za to, ale Petr toho má teď hodně, ty předpokládám taky, a já to organizovat nebudu 8)
na váš seminář za tři týdny určitě nepřijedu, i když by mně to lákalo (chtěl bych někdy aspoň okrajově ©MR poznat), tou dobou už budu mít hlavu dvakrát tak velkou kvůli odevzdání bakalářky...

ukropcany: tobě se to mluví, když si dokážeš udržet "sportovní odstup" :) mně to někdy dost dobře nejde, no... mám ještě tu mladickou potřebu stavět se do opozice, dohadovat se, na všechno reagovat. tady je to v pohodě, ale na www.katana.cz někdy fakt rostu :D
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod RBR » sob 22. bře, 2008 19:55

ingwe píše:můžeš mi, prosím, naprosto polopaticky vysvětlit, co tě na mém příspěvku tak namíchlo, že tě to nutí psát takový věci, jako že nevíš zda oba cvičíme katori? vylíčil jsem ti situaci bez lži a emocí, nenavážím se ani do vaší větve, ani do tebe. co jsem udělal špatně? to píšeš takové věci každému, kdo odmítá spolupráci ať už v čemkoliv?


Nijak jsem se neurazil ani nenamíchl, pouze jsem si uvědomil, že zatím není možné nějakou společnou akci uskutečnit. Vzhledem k tomu, že se sensei Hatakeyama se odtrhnul poměrně nedávno, nevěřím, že jsou mezi námi takové rozdíly, aby jsme s tím měli vážnější problémy. Pouze bych řekl, že není vůle na obou stranách se sejít, proto považuji toto téma za uzavřené.
Ani se nechci do vás navážet, takže mé přání úspěchů bylo míněno upřímně.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Picard » sob 22. bře, 2008 20:07

ingwe píše:hehe, člověk napíše slovo "pivo" a příspěvky se jen hrnou:)))
Stejne vsichni ve skutecnosti vedi, ze na treninky chodime jenom proto, abychom si udelali zizen :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod torao » úte 25. bře, 2008 9:34

Nazdárek lidičky,

no sice si říkám jestli má ještě smysl sem něco psát, ale dám sem pár informací pro upřesnění...

Takže v T©K©R opravdu ještě pořád existuje sóke, ale ten poslední 20 pokud vím necvičí a nikdy necvičil. Vzal si totiž dceru 19 sókeho :wink:

Pokud vím tak Hatakeyama sensei má dojo v Kamakuře, cvičí v Kamakurském Budokanu. Co vím tak o jeho aktivitách se v Japonsku ví. Myslím, že skupina jeho žáků v Evropě je nepřehlednutelná. Problém nějaké autentičnosti se v Japonsku pokud vím neřeší, alespoň co vím. Tak jak napsal Patrik Menkyo kaiden je klíč...

Pokud se chcete bavit o rozdílech mezi jednotlivými větvemi klidně, sice aktivně cvičím jen směr Hatakeyama, ale před tím jsem cvičil Sugino styl. Styl Otake znám zprostředkovaně od lidí z Hollanska. Takže určitý přehled mám. Je sice možné, že Yukuhiro Sugino styl také změnil. Upřímně když jsem Yukihira Sugina viděl na stáži v Paříži v roce 2001, a mluvil jsem s lidmi co cvičili dlouho u jeho otce, říkali, že jisté změny tu jsou..

to RBR: proč si myslíš, že se není možné uskutečnit společné cvičení? Máš pro to nějaký konkrétní důvod?
Ještě nikde na vašich stránkách jsem nenašel informaci o tom že by někdo z těch českých lidiček co cvičí Sugino styl měl nějaký dan nebo tak něco. Jak je to? Co vím tak cvičíte taky už aspoň 10 let minimálně ne?

Petr
Iči gan, ni soku, san tan, ši riki
torao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 29. srp, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » úte 25. bře, 2008 9:45

Tak jen s omluvou 8) a mimo mísu

torao píše:pořád existuje sóke


Jak se zdá, tak ten termín někdy používají i lidé v Katori... Mezitím jsem si našel i další školy, které ten termín používají. Jinými slovy, jde jen o význam toho slova, které je těžké jednoznačně přeložit.

Omlouvám se, ale jak jsem napsal dříve. Jen můj pohled ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod torao » úte 25. bře, 2008 10:38

Co mi bylo vysvětleno a jak se to používá u nás v T©K©R, když řeknu Ryuso myslím tím přímo zakladatele, když Soke tak nynější hlavu školy. Ale to nic nemění na tom, že nynější soke je jen postavička, která necvičí.

Petr
Iči gan, ni soku, san tan, ši riki
torao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 29. srp, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod torao » úte 25. bře, 2008 10:47

nevím jestli tady v teto diskuzi někdy dřív nebylo zveřejněno tohle video, ale vzhledem k tomu že videoukázek s Hatakeyama sensei je málo...

http://www.katorishintoryu.cz/video/tsksr_bergamodemo.wmv

je to ukázka ryoto a kodachi, což jsou v T©K©R pokročilejší kata, jinak na tom videu má sensei 78 roků. (Zajímalo by mě jak se budu v jeho letech hýbat já, nejspíš na vozíčku :D )

Petr
Iči gan, ni soku, san tan, ši riki
torao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 29. srp, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » úte 25. bře, 2008 10:59

torao píše:je to ukázka ryoto a kodachi, což jsou v T©K©R pokročilejší kata, jinak na tom videu má sensei 78 roků. (Zajímalo by mě jak se budu v jeho letech hýbat já, nejspíš na vozíčku :D )


Mno já na tom budu podobně, ale fakt nevím, jak budeš cvičit rjótó, když budeš oběma rukama točit :) Nebo že by elektickej?

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod torao » úte 25. bře, 2008 11:55

No to jsem nedomyslel....

napadá mě, že mě uchideshi budou tlačit :D

Petr
Iči gan, ni soku, san tan, ši riki
torao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 115
Registrován: ned 29. srp, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » úte 25. bře, 2008 14:37

torao píše:to RBR: proč si myslíš, že se není možné uskutečnit společné cvičení? Máš pro to nějaký konkrétní důvod?
Ještě nikde na vašich stránkách jsem nenašel informaci o tom že by někdo z těch českých lidiček co cvičí Sugino styl měl nějaký dan nebo tak něco. Jak je to? Co vím tak cvičíte taky už aspoň 10 let minimálně ne?
Petr


Pro společné cvičení zatím nevidím chuť ani na jedné straně. Obě větve si hrabou na svým písečku a nějak nemají zájem o kontakty. Možná je to tím, že je zde ten rozkol mezi starými pány, který se přenáší i na jejich žáky. Bez oficiálního posvěcení se do toho nikomu nechce. Takový z toho mám aspoň dojem, možná se mýlím.
Nevím přesně jak dlouho se katori služebně starší žáci věnují, ale byla tady poměrně dlouhá doba tápání, takže doba pořádného cvičení je kolem 8 let.
Zatím dan z českých lidiček nikdo nemá, ale jeden z nás se již přiblížil na dostřel. Pokud se podaří zrealizovat plány, které se stanovily, tak je jeho získání už jen otázkou několika měsíců.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Hosobiki » úte 25. bře, 2008 16:30

torao píše:No to jsem nedomyslel....

napadá mě, že mě uchideshi budou tlačit :D

Petr


bysme se rovnou mohli dát na formulky :lol:
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků