Shaolinské Kung-fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Shaolinské Kung-fu

Příspěvekod Holy » úte 18. bře, 2008 21:24

Co vy jako odborníci si myslíte o těchto lidech? Je na místě je obdivovat nebo je to jenom hra?


http://bitky.cz/Prohlizeni.aspx?video=334&kategorie=3
Holy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12. bře, 2008 0:00

 

Re: Shaolinské Kung-fu

Příspěvekod Radzuslav » úte 18. bře, 2008 21:32

Holy píše:Co vy jako odborníci si myslíte o těchto lidech? Je na místě je obdivovat nebo je to jenom hra?


http://bitky.cz/Prohlizeni.aspx?video=334&kategorie=3


Zkus trénovat jen z 10% jako oni, a dostaneš odpověď .
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod wader » úte 18. bře, 2008 21:52

taky by mě zajímalo co na to říkají odborníci. Ve vláknu "Kung-fu v čínském kláštře" někdo tvrdí, že jsou dnes kláštery včetně shao-linu (co se výuky kung-fu týče) na komerční bázy... Tento dokument jsem viděl celý na youtube a když sem ho viděl poprvé ještě víc mě nadchnul pro mnichy praktikující kung-fu.
Takže bych byl opravdu vděčný kdyby se k tomuto videu a případně shao-linu obecně vyjádřil někdo v této problematice znalý...
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Zhan_Shi » sob 22. bře, 2008 10:54

To video je takove hezke... romanticke :oops: Ne vazne, co ja muzu mluvit za Wudangske hory, tak tam je to opravdu jen a jen o dlarech. Cvicit muze kazdy a taky tam jezdi velka spousta lidi. Klastery, ktere tady vidis jako hezke kulisy, jsou turisticke atrakce a proudi tam davy lidi. Zadne poklidne misto k meditaci. Mnisi a zaci kung-fu skoly ziji v nedalekem "takrka panelaku", kde take probiha na klasickych kurtech a v telocvicnach trenink. Vetsina mnichu ma mobilni telefon, mladez se bavi pocitacovyma hrama... Tak to proste je, zadne ruzove bryle. Jsou to proste lidi. Co se tyce jejich kung-fu, tak je to pochopitelne individualni. Videl jsem tam spoustu lidi, kteri byli na uzasne urovni o ktere se mi ani nezda. A naopak.
Zhan_Shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 26. pro, 2007 0:00
Bydliště: Kolin

Příspěvekod Jacopo » sob 22. bře, 2008 18:37

Jistě... ten pokrok je k nezastavení :( Tady mi to ale přijde jako věčná škoda, poněvadž i mniši samotní pak nemusí poznat jak se tomu říká... nechci aby to znělo blbě: "podstatu toho všeho"
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod horible » úte 25. bře, 2008 16:23

ked budem velki ties take budem vediet :D ale nie frajeri to su no
horible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. říj, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » úte 23. zář, 2008 10:47

POZVÁNKA - Shaolin Czech Tour 2008
Pozor nové představení: Svatý vrch
ČTYŘI VYSTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE:
BRNO
PRAHA
ZLÍN
OSTRAVA

Termíny:
11. 11. 2008 Brno, Hala Vodova
12. 11. 2008 Ostrava, Sereza Aréna
13. 11. 2008 Zlín, SH Novesta
14. 11. 2008 Praha, Kongresové centrum

Začátky vystoupení v 19hod.

Po úspěšných turné z předcházejících let se k nám vrací legenda:

15 mnichů přímo ze Shaolinu s novým představením Svatý vrch
Jde o fascinující dvě hodiny, které poukazují na lidskou odolnost, podstatu ovládání sama sebe a poskytují Vám přehled o rozvíjení nejvýznamnějších kultur v Číně.

Program oslovuje všechny věkové kategorie, od dětí až po dospělé a zároveň potvrzuje, že mysl je schopna ovládat lidské tělo. Dominantní cvičení byla nastudována přímo v Číně a přímo před Vašima očima ho předvedou staří učitelé a studenti Shaolin,kteří žíjí podle přísných pravidel Zen buddhismu. V novém programu se ukázky bojových umění Kung Fu střídají s cvičeními Taichi, do kterých mnichové zapojují i publikum.

Shaolin mniši vyprodávají hlediště a fascinují svým uměním a jednáním. Jsou nepochybně skvělými herci a odvádějí vždy výkon hodný profesionálních sportovců. Věkové rozpětí mnichů je od 10 do 80 let. Čínský oficiální názor nám dokladuje, že mniši z kláštera Shaolin jsou žijícím důkazem jednoho z 10největších pokladů čínské historie. Jsou inspirací pro japonské a hollywodské filmové režiséry, účinkují v hlavních TV zábavných programech světa a shlédlo je přes 3 miliony diváků. Jejich umění se stalo základnou pro celosvětovou popularitu bojových umění a sportů.

Při vystoupení jim kolem hlav a rukou létají ostří mečů, pokládají se s absolutním klidem ve vodorovné poloze na ostří kopí, pokládají se na ostré hroty hřebíků, lámou o sebe předměty.

Shaolin vystoupení je po světě mnoho, ale jen jedno je originální. Originál vystoupení Shaolin lze spatřit jen v podání těchto mnichů. Studenti Shaolinu trénují 15 až 20 roků než dosáhnout mistrovství. Závěrečná zkouška je mistrovským dílem cvičení s jednou s 18klasických zbraní.


Máme tu čest Vám nabídnout jedinečné vystoupení a krásný zážitek, při kterém se každý z nás zamyslí nad sebou samým a věcmi okolo nás, o kterých ani možná netušíme, že existují.
Přece si nenecháte ujít toto vystoupení a vtažení do děje na vlastní kůži.
web: www.shaolin.cz
e-mail: info@shaolin.cz
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod coco » úte 23. zář, 2008 11:11

xiuwei píše:POZVÁNKA - Shaolin Czech Tour 2008
Pozor nové představení: Svatý vrch
ČTYŘI VYSTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE:
BRNO
PRAHA
ZLÍN
OSTRAVA

Termíny:
11. 11. 2008 Brno, Hala Vodova
12. 11. 2008 Ostrava, Sereza Aréna
13. 11. 2008 Zlín, SH Novesta
14. 11. 2008 Praha, Kongresové centrum

Začátky vystoupení v 19hod.

Po úspěšných turné z předcházejících let se k nám vrací legenda:

15 mnichů přímo ze Shaolinu s novým představením Svatý vrch
Jde o fascinující dvě hodiny, které poukazují na lidskou odolnost, podstatu ovládání sama sebe a poskytují Vám přehled o rozvíjení nejvýznamnějších kultur v Číně.

Program oslovuje všechny věkové kategorie, od dětí až po dospělé a zároveň potvrzuje, že mysl je schopna ovládat lidské tělo. Dominantní cvičení byla nastudována přímo v Číně a přímo před Vašima očima ho předvedou staří učitelé a studenti Shaolin,kteří žíjí podle přísných pravidel Zen buddhismu. V novém programu se ukázky bojových umění Kung Fu střídají s cvičeními Taichi, do kterých mnichové zapojují i publikum.

Shaolin mniši vyprodávají hlediště a fascinují svým uměním a jednáním. Jsou nepochybně skvělými herci a odvádějí vždy výkon hodný profesionálních sportovců. Věkové rozpětí mnichů je od 10 do 80 let. Čínský oficiální názor nám dokladuje, že mniši z kláštera Shaolin jsou žijícím důkazem jednoho z 10největších pokladů čínské historie. Jsou inspirací pro japonské a hollywodské filmové režiséry, účinkují v hlavních TV zábavných programech světa a shlédlo je přes 3 miliony diváků. Jejich umění se stalo základnou pro celosvětovou popularitu bojových umění a sportů.

Při vystoupení jim kolem hlav a rukou létají ostří mečů, pokládají se s absolutním klidem ve vodorovné poloze na ostří kopí, pokládají se na ostré hroty hřebíků, lámou o sebe předměty.

Shaolin vystoupení je po světě mnoho, ale jen jedno je originální. Originál vystoupení Shaolin lze spatřit jen v podání těchto mnichů. Studenti Shaolinu trénují 15 až 20 roků než dosáhnout mistrovství. Závěrečná zkouška je mistrovským dílem cvičení s jednou s 18klasických zbraní.


Máme tu čest Vám nabídnout jedinečné vystoupení a krásný zážitek, při kterém se každý z nás zamyslí nad sebou samým a věcmi okolo nás, o kterých ani možná netušíme, že existují.
Přece si nenecháte ujít toto vystoupení a vtažení do děje na vlastní kůži.
web: www.shaolin.cz
e-mail: info@shaolin.cz

8O 8O 8O
...staří učitelé a studenti Shaolin... :roll:
Shaolin mniši vyprodávají hlediště... :roll:
...do kterých mnichové zapojují... 8O :roll:
coco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 17. zář, 2008 23:00

Příspěvekod jox » úte 23. zář, 2008 11:22

Pavelo, jestlipak tušíš, že mniši z tvého kláštera nejsou v klášteře, ale pořádají spanilou jízdu po Evropě? 8) :twisted:

No, jestli je to tak, jistě jedeš s nima a mohl by ses třeba rovnou ukázat na BÚ.vol.3. :twisted: :twisted:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

shaolin

Příspěvekod JeetKuneDo » stř 12. lis, 2008 13:35

Myslím,že tady nikdo neví jak shaolini žijí a doku se tam nezajedeš podívat vědět to nebudeš... Vím že veřejnosti je přístupnej jen hlavní klášter do ostatních jen tak nikdo nemůže... Co jsem slyšel trénují 4hodiny denně tělo,4hod. meditace a zbytek dne čtou budhistický sůtry.. Ano musíme je obdivovat už jen pro jejich historii a ovládnutí chi..
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

 

Příspěvekod pavela » čtv 13. lis, 2008 8:51

jox píše:Pavelo, jestlipak tušíš, že mniši z tvého kláštera nejsou v klášteře, ale pořádají spanilou jízdu po Evropě? 8) :twisted:

No, jestli je to tak, jistě jedeš s nima a mohl by ses třeba rovnou ukázat na BÚ.vol.3. :twisted: :twisted:
Co se tady na mě vztekáš synku, já tě neznám,známe se?Máme spolu nějakou rozepři? A k tomu TOUR, je to moc hezké až na to, že tihle "mniši" nemají s ©aolinem NIC společného.Je to PODVOD, není to oficiální Show team! Nikdo je v ©aolinu nezná. Jediné dva oficiální předváděcí teamy mnichů ze SONGSHAN ©aolinu jsou 1) team Shi De Tonga, mladšího bratra mého mistra Shi De Yuan, ti předvádějí v tom centru přímo v areálu ©aolinu(dříve je vedl Shi De Yu a Shi De Ding a V PRAZE PŘEDVÁDĚLI POPRVÉ A NAPOSLEDY V ROCE 2000) a předváděcí team opata Shi Yong Xin,ti předvádějí pro papaláše kteří navštíví ©aolin jako vládní návštěva(třeba Putin).Naposledy jsem s mistrem slavil narozky před týdnem a nezmiňoval se,že by jeli do Čech!Takže ať jsou tihle kluci kdo jsou, není to oficiální show team od nás ze ©aolinu.Spíš bych tipoval na nějakou wušu školu,která opajcovala drahé Shaolinské show,navlékli se do hábitů a předvádějí to levněji. A ještě k tobě, máš snad nervy v kýblu nebo co, že tady jmenovitě napadáš mě ze spoustou zuřivých smajlíků? O co ti jde? A co je to BU.vol3? Nepleteš si mě s někým? :roll:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » čtv 13. lis, 2008 8:59

Všimněte si, že se to jmenuje Shaolin-Monks of China. Protože náš klášter má jako jediný právo používat označení Song Shan Da Shao Lin Si 嵩山大少林寺 "Velký Klášter Shaolin v horách Sung".Kdyby uvedli tohle jméno tak mají po fialkách,šli by k soudu. Shaolin je volně použitelný, Shao Lin Si 少林寺 máme právo používat jen MY! :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » čtv 13. lis, 2008 19:51

Pro Pavelu

Ahoj zdravim. Mám na tebe dotaz. Neber to jakobych ti neveril nebo tak a nechci se dotknout tebe ani tvyho :roll: Shaolinu.
Kdyz jsem byl v Cine a sel jsem se mrknout do toho arealu v Klastere, mnisi tam meli predstaveni tusim ze kazdou hodinu a stridalo se tam nekolik tymu s tim ze vystoupeni trvalo zhruba dvacet minut a bylo to zhruba az na maly obmeny stejny vystoupeni. No a jeden klucina tam cvicil Tong Zi Gon. Tohle jsem nikdy necvicil a asi jsem to napsal spatne. No ale tenhle vystupujici me zaujal nejvic ze vsech tak ze jsem si ho z nich nejvic pamatoval a i do tvare byl takovej jinej. Mel takovou necinskou tvar, ale cinan byl. Kdyz tu byla minulej rok myslim exibice Shaolinu v Kongresaku, tak tam ten kluk byl a ja ho poznal a i cvicil to samy a mel stejny pohyby a byl to proste on. Stejna sestava tvar a tak. Je mozny ze treba se tvym Shaolinem spolupracujou.
Nikoho jinyho jsem nepoznal pac jak je znamo pro nas Evropany jsou asijsti lide vetsinou podobny ale tenhle kluk rikam byl jinej tak jak se do toho tymu dostal? Mohlo mu nejt tak ja nevim okolo dvaceti let
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pavela » pát 14. lis, 2008 3:54

wushupetr, bohužel tě musím zklamat,pleteš si lidi a ksichty :lol:.V tom areálu v klášteře právě předvádí oficiální team kterej vede Shi De Tong. Můžeš se zeptat Zhaihuy ta strejdu taky zná.Tento team předváděl u nás poprvé a naposledy ve sportovní hale v roce 1999 jestli si pamatuju. Tahle parta je z Vídně, už minulý rok jsem se ptal Shi De Tonga a ten povídal,že to budou nějaký podvodníci, že s tim nemá nic společnýho.Tak jsem se zeptal na velvyslanectví a žádný mniši do Čech z Číny nejeli.Tehdy mě pořadatel požádal,abych to nikde nešířil, naopak jsem měl vstup do TV přímo ze ©aolinu abych popovídal o klášteru.Teď nemám proč mlčet.Je to parta z Vídně.Vede je nákej Shi De Wei, já ho neznám.Info o mnichovi Shi De Wei je tady http://www.shaolin.ca/ ale to asi není on.(Všimni se,že má jeho škola název Song Shan Shao Lin....To znamená, že je oficiální školou šaolinu, uznanou klášterem.) Cenu za jejich vystoupení znám ale jistě chápeš,že je to obchodní tajemství.Jenom předesílám, že by to nestačilo ani na letenky.Takhle je to samozřejmě mnohem levnější než přímo ©aolinský team,přinejmenším se ušetří za letenky a předvádějí v podstatě totéž. Jen to bohužel není oficiální show team.Ostatně je to stejně jenom cirkus, tradiční ©aolin je o něčem jinym... :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 14. lis, 2008 4:07

PS, ©aolin Tchung C' Kong (tong zi gong 童子功=panický styl) je základní umění který cvičí jako první každej kluk kterej přijde do šaolinu.Tehdy ten ofiko team vedenej Shi De Yu a Shi De Dingem co byl na eurosportu a v Praze ve sportovní hale to předváděl malej kluk s takovym stoletym dědou.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » pát 14. lis, 2008 9:55

pavela píše:PS, ©aolin Tchung C' Kong (tong zi gong 童子功=panický styl) je základní umění který cvičí jako první každej kluk kterej přijde do šaolinu.Tehdy ten ofiko team vedenej Shi De Yu a Shi De Dingem co byl na eurosportu a v Praze ve sportovní hale to předváděl malej kluk s takovym stoletym dědou.


Jo přesně tohle :D :D, když mi bylo asi 16 tak jsem se zeptal jestli mě to Zhai Hua naučí, ale nevěřila mi, že jsem panic :D (v tý době zamozřejmě)
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 14. lis, 2008 10:50

pavela píše:PS, ©aolin Tchung C' Kong (tong zi gong 童子功=panický styl) je základní umění který cvičí jako první každej kluk kterej přijde do šaolinu.Tehdy ten ofiko team vedenej Shi De Yu a Shi De Dingem co byl na eurosportu a v Praze ve sportovní hale to předváděl malej kluk s takovym stoletym dědou.

Proc se to jmenuje Panicky styl? Otazka minena vazne.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pavela » pát 14. lis, 2008 11:23

Makoto píše:
pavela píše:PS, ©aolin Tchung C' Kong (tong zi gong 童子功=panický styl) je základní umění který cvičí jako první každej kluk kterej přijde do šaolinu.Tehdy ten ofiko team vedenej Shi De Yu a Shi De Dingem co byl na eurosportu a v Praze ve sportovní hale to předváděl malej kluk s takovym stoletym dědou.

Proc se to jmenuje Panicky styl? Otazka minena vazne.
:lol: :lol: :lol: Protože je to primárně určeno pro děti.Je to rasovina na šlachy...Já jsem se začal učit až ve 20 letech a tohle už bohužel nikdy nezvládnu...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 14. lis, 2008 11:24

wushupetr píše:
pavela píše:PS, ©aolin Tchung C' Kong (tong zi gong 童子功=panický styl) je základní umění který cvičí jako první každej kluk kterej přijde do šaolinu.Tehdy ten ofiko team vedenej Shi De Yu a Shi De Dingem co byl na eurosportu a v Praze ve sportovní hale to předváděl malej kluk s takovym stoletym dědou.


Jo přesně tohle :D :D, když mi bylo asi 16 tak jsem se zeptal jestli mě to Zhai Hua naučí, ale nevěřila mi, že jsem panic :D (v tý době zamozřejmě)
A nechtěla to vyzkoušet? :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Makoto » pát 14. lis, 2008 11:35

pavela píše:
Makoto píše:
pavela píše:PS, ©aolin Tchung C' Kong (tong zi gong 童子功=panický styl) je základní umění který cvičí jako první každej kluk kterej přijde do šaolinu.Tehdy ten ofiko team vedenej Shi De Yu a Shi De Dingem co byl na eurosportu a v Praze ve sportovní hale to předváděl malej kluk s takovym stoletym dědou.

Proc se to jmenuje Panicky styl? Otazka minena vazne.
:lol: :lol: :lol: Protože je to primárně určeno pro děti.Je to rasovina na šlachy...Já jsem se začal učit až ve 20 letech a tohle už bohužel nikdy nezvládnu...

Nekecas :-) Na tohle bych se taky leda tak koukal ;-)
http://www.youtube.com/results?search_query=tong+zi+gong&search_type=&aq=f
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků