Olympiáda 2008 v Chocholouškově

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Olympiáda 2008 v Chocholouškově

Příspěvekod jox » sob 29. bře, 2008 1:54

Jak všichni víme, na Olympiádu v Číně se chystají s wushu. Ne, nehodlám flejmovat o tom nakolik to bude mít vztah k "opravdovému" bu, ani o tom, jak se to má s lehkou atletikou a vztahem k bojovému umění starého Řecka. Ale my jsme národ svrchovaně tvořivý, a to i v oblasti bu, jak dokazuje úspěch všelikých českých mistrů, zakladatelů a nebo jediných pokračovatelů tajemných mnichů, co jsou už dlouho mimo signál mobilních telefonů. A protože někteří z nás se zakládat nové styly stydí, a přesto bujnost chce ven nebo hrozí zničit samotného nositele, nabízím tuto krabičku na disciplíny, na které se na Olympiádě pravděpodobně již nedostane. Pišme sem jen to, co jsme na sobě úspěšně vyzkoušeli. Tak je zaručeno, že se to dá přežít, a ani škody na duševním zdraví nejsou tak rozsáhlé, aby sportovec ztratil schopnost psát ;-)

Nultá - pouze motivační disciplína (nepočítám ji právě proto, že se mi ji nepodařilo realizovat, ale nemůžu si ji jaksi dovolit vynechat):

MYIAGIHO MOUCHA
Sportovní potřeby: Uzavíratelná místnost, moucha, jídelní hůlky.
Pravidla netřeba vysvětlovat - viz film Karate Kid. Inu, zajímalo by mě, jestli se to někomu přecejen nepovedlo, a jestli ji můžeme zařadit jako plnoprávnou disciplínu ;-)


První disciplína, nyní již ověřená:

MUSASHIHO MOUCHA
Sportovní potřeby: Raději nevysoká uzavíratelná místnost s víceméně čistými zdmi, moucha vyšší váhové kategorie, bokken.
Sportsman počká, až si moucha sedne, a pak ji zabodne bokkenem. Ale pozor, čistě! Nesmí ji přitlačit moc, aby udělal na zdi flek! Jen zmáčknout, ale ne rozmáčknout, nebo jak to říkal Mijamoto 007. U malých much to nejde. Závodníci se mohou v lovu střídat po pěti minutách.

Milí soukmenovci Franty Kocourka a Járy Cimrmana, podělte se o své podobně idiotské bú inspirované disciplíny :-)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod pm » sob 29. bře, 2008 9:31

(rrrrejp): co treba vsechny stavajici WTF/ITF taekwondo discipliny? :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 29. bře, 2008 11:06

ahoj, jenom taková malinká poznámečka.
Třeba se to změnilo,aaaaale Wushu na Olympiadě v Pekingu 2008 nebude.
Současně proběhne jen MS a Wushu bude jen předváděcí sport. Takže snad příště.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod graver » sob 29. bře, 2008 12:02

A které BS tam budou?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jacopo » sob 29. bře, 2008 12:11

Já se hlavně těším na zahajovací ceremoniál!!!! Doufám, že se pořádně předvedou :-)
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 29. bře, 2008 13:43

graver píše:A které BS tam budou?


tak snad box, judo, taekwondo, zápas...to je snad vše ne?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

olympoška

Příspěvekod MartinCZ » sob 29. bře, 2008 14:42

http://en.beijing2008.cn/cptvenues/schedule/

boxing, wrestling, taekwondo, judo a ještě tam do někoho budou střílet. :lol:
MartinCZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 192
Registrován: ned 25. kvě, 2003 23:00
Bydliště: Praha

olympoška

Příspěvekod MartinCZ » sob 29. bře, 2008 14:43

dvoják
Naposledy upravil MartinCZ dne sob 29. bře, 2008 14:48, celkově upraveno 1
MartinCZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 192
Registrován: ned 25. kvě, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » sob 29. bře, 2008 14:45

wushupetr píše:
graver píše:A které BS tam budou?


tak snad box, judo, taekwondo, zápas...to je snad vše ne?


+ šerm
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wushupetr » sob 29. bře, 2008 15:03

ba ba
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod Jabberwocky » sob 29. bře, 2008 16:22

Můj návrh: Řeznická spartakiáda. Cvičenci mají v rukou sekáčky a jsou seřazeni tak, aby jimi na sebe navzájem pohodlně dosáhli. Pak už se jen vyhlašují povely k prostným. Po třetím Rozpažit! už se již obvykle vyhlašuje vítěz. Vděčná disciplína ;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod severin » sob 29. bře, 2008 19:35

Myslím,že sportovní forma filipínského Kali/Arnis/Escrima bude v Pekingu jako ukázkový sport,takže by jsme se mohli dočkat fightu s tyčemi a nožem :twisted: .
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BuFF » sob 29. bře, 2008 20:27

severin píše:Myslím,že sportovní forma filipínského Kali/Arnis/Escrima bude v Pekingu jako ukázkový sport,takže by jsme se mohli dočkat fightu s tyčemi a nožem.
to si snad děláš srandu, ne 8O... bože, kam ten svět spěje. To zas bude šaškárna :evil:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod severin » sob 29. bře, 2008 20:56

Srandu si bohužel nedělám a myslím,že budeme všichni hodně zvědavi jak to dopadne /pokud to TV zařadí do programu/.Taky nejsem zrovna fanda sportovní formy a docela mě zajímá podle jakých pravidel se bude závodit.Jestli to bude podle WEKAF tak je to v ... /2 v brnění metr od sebe a mlátěj se :roll: /.Nevím jak to pak budu vysvětlovat.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushupetr » sob 29. bře, 2008 21:11

Však to může bejt fajn. proč ne? stejně se soupeří už teď, tak proč by se nemohlo i na Olympiadě? kdo chce ať trénuje na Olympiadu, kdo nechce, ať trénuje na boj, kdo chce na obojí, tak ať.
Nevím, ale hodně často čtu nebo slyším věci jako právě ,,bože, kam ten svět spěje?" setkal jsem se s tím hlavně když se mluví o Wushu a Olympiádě.
Ale v čem je ta šaškárna? a jak jako ten svět spěje? stejně každej kdo obdivuje BU na to bude koukat, kdyby to bylo v telce.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod BuFF » sob 29. bře, 2008 23:06

2severin: no jestli to bude, tak to vidím na na WEKAF :cry: , nic jinýho není tak zpopularizovaný a pravidlově ucelený .
2wushupetr: šaškárna je to v tom, že jsou z toho absolutně tupý návyky!! a tím pádem se celej smysl toho cvičení/sparingování ztrácí. To snad už je lepší aby se soutěžilo v nějakejch vymyšlenejch katách-exhibicích. Když se chtěj mastit tyčema tak ať do toho jdou bez chráničů, frajeři. Stoupnout si v brnění metr od sebe a řezat do druhýho kosmonauta hahatyčkou bez ohledu na svoje krytí... to je pro mě šaškárna. Původní myšlenka těhlech závodů je dobrá, ale spěje to fakticky do pr...e Když se koukneš na pravidla pro tyhle závody tak většina technik co za něco stojej je zakázána, takže to co zbyde je stěží asi jen 1/3 celku. Pro mě je to prostě kastrát původního umění. Ale protože masa má vkus + televize si žádá stále nové věci, tak se to možná časem fakt stane olympijským sportem :cry:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 30. bře, 2008 10:06

ukropcany píše:.... K-1 light a Muay thai light... :D Čert vie, čo je to za hovadinu... :roll:



To znamená,že bez cukru...Mišo...... :wink: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wushupetr » ned 30. bře, 2008 10:49

Ahoj Buffe a teď to ber fakt bez urážky, ale to je právě ta volba, že můžeš trénovat na co chceš. tohle cos napsal je sice pravda, ale mě to přijde lehce mozkově nazelenalý. :D
Jde prostě jen o body, ne o to jak moc toho druhýho zničim, nejde o bolest, ale o body a postup. Vem si ten šerm třeba (jak jsem tu na něj zapoměl). Jaký by to bylo, kdyby se ti šermíři měřili mezi sebou na Olympiadě a neměli by helmy?
to by jich moc do dalšího kola nepostoupily, ale i tak je na to krása se koukat. a co že mají helm? je to jiný něž za doby baroka, ale tak prostě vypadá dnešní šerm no.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod BuFF » ned 30. bře, 2008 11:37

no právě jak to vypadá, když jde jenom o body :cry:
Podle mě se v tomhle soutěžit prostě nedá a není to dobré, to už můžeme soutěžit třeba v plivání, chytání much a nebo citování telefoního seznamu... ve všem přece můžeš sbírat body a vítězit. Mě prostě vadí, když se zrovna do tohoto míchá sport. Z toho vzejde jedině hybrid kterej není ani dobrej sport a ani dobrý BU. Když vidím jak se pomalu upravujou pravidla MT aby se vyšlo vstříc promotérům-divákům, jak vypadá spotovní karate nebo jak dopadnul právě ten šerm tak je mi to líto. Tohle zařazování nových sportů je většinou víc o penězích a zákulisní politice než o závodění.
Ale to je jedno, já mám svůj názor, ty svůj, zeměkoule se točí dál takže v pohodě :-)

PS: mě nevadí když někdo cvičí taebo nebo fit-box ale proboha, ať si ten člověk nemyslí že to je BU a že se s tím dá bránit. A věř, že hodně lidí si myslí, že taebo je skoro to samý jak thaibox... no a to je to smutný s ohledem jaký MuayThai je krásný BU.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod wushupetr » ned 30. bře, 2008 12:43

Jo částečně s tebou souhlasím.
Já cvičím Sportovní Wushu a to má být taky na OH (teda ne teď), ale věř mi, že každej koho znám a cvičí Sportovní Wushu, tak to vnímá čistě jako sport, nikdo nezjišťuje k čemu je tenhle pohyb a tenhle, páč každej ví, že ty pohyby tam nejsou bojový. Stejně tak tomu je v šermu. Nebo Freestyle Karate, oni taky tak trénujou, věř tomu, já je znám. kdo dnes chodí po ulici s měčem? Nikdo. Tak proč to ty lidi trénujou? Protože má každej svůj vlastní vnitřní důvod.
Nevěřím tomu, že třeba to Sportovní Wushu může udělat špatný jméno tomu Bojovému Wushu, když bude na OH. To říkaj jen lidi ortodoxně zaměřený na boj a je to kec, aby dali na jevo to jaký velký oni jsou bojovníci. Je jen třeba to rozdělit na dva směry, ať každej ví, že má volbu kterým směrem se vydat, tedy bojovým nebo sportovním. Tohle je dnešní doba, kde tě sice můžou přepadnout na ulici a to každýho bez výjimky, ale to neznamená to že život si užiju a přežiju pouze tehdy, buduli umět bojovat.
Víš, co já bych nejraději protestoval, aby nebylo na OH nebo aby se tomu neříkalo sport? třeba taková sportovní střelba, šachy, kulečník, šipky. Nedávno jsem přepnul na ČT4 Sport a hráli tam pokr. Tomuhle zase nerozumím já 8O
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron