Vhodnost armádních combat stylů pro "civilní" sebe

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Skateordie » ned 30. bře, 2008 9:50

for Makoto: nazdarek, co je to "spirala nasili"?
for Luen: pekny prispevok 8O 8O 8O
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

 

Příspěvekod migli » ned 30. bře, 2008 15:45

luen:


ad tradicni - vim, ze u CBU chapete tradici urcitym zpusobem - ale v JBU se setkate s jinym pristupem, ktery se naopak blizi prave tomu, o cem pise Jarda Takze problem je v definici, a nemusis na to reagovat jak na cerveny satek :wink:

ad zakon - ted nevim, kdo zije v pohadce. Zakon ma zohlednovat napadeneho, ale je to opravdu tak? Jak dlouho se tady vola po novelizaci TZ a zlepseni pozice napadeneho? 8) Ale v tomhle pripade jde o to, ze pokud se budes v armadnim systemu ucit podriznout cloveka, ktereho jsi prave sestrelil penaltou do kouli, tak ti to muze projit ve valecnem konfliktu, ale ne v pravnim systemu ve kterem zijeme. Proto je armadni system IMHO mene vhodny pro bezneho "civila".


Co s tyka pripravy na konflikt, souhlasim ze priprava musi byt tvrda. Ale je tu otazka, kdy konflikt zacina. A at chces nebo ne, tak faze pred fyzickym stretem byva docela dlouha, a pokud ji umis rozpoznat, tak se muzes fyzickemu stretu vyhnout. On kazdy neni povahou jako rambo, vetsina lidi se radsi rvacce vyhne - tak proc jim nedat nastroj jak to udelat?


Jinak nerozumim jedne veci - reakce po peti mesicich po prispevku... vim ze jsi na Jardu z nejakeho duvodu alergicky, ale toto :roll:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » ned 30. bře, 2008 22:06

migli píše:luen:


ad tradicni - vim, ze u CBU chapete tradici urcitym zpusobem - ale v JBU se setkate s jinym pristupem, ktery se naopak blizi prave tomu, o cem pise Jarda Takze problem je v definici, a nemusis na to reagovat jak na cerveny satek :wink:

ad zakon - ted nevim, kdo zije v pohadce. Zakon ma zohlednovat napadeneho, ale je to opravdu tak? Jak dlouho se tady vola po novelizaci TZ a zlepseni pozice napadeneho? 8) Ale v tomhle pripade jde o to, ze pokud se budes v armadnim systemu ucit podriznout cloveka, ktereho jsi prave sestrelil penaltou do kouli, tak ti to muze projit ve valecnem konfliktu, ale ne v pravnim systemu ve kterem zijeme. Proto je armadni system IMHO mene vhodny pro bezneho "civila".


Co s tyka pripravy na konflikt, souhlasim ze priprava musi byt tvrda. Ale je tu otazka, kdy konflikt zacina. A at chces nebo ne, tak faze pred fyzickym stretem byva docela dlouha, a pokud ji umis rozpoznat, tak se muzes fyzickemu stretu vyhnout. On kazdy neni povahou jako rambo, vetsina lidi se radsi rvacce vyhne - tak proc jim nedat nastroj jak to udelat?


Jinak nerozumim jedne veci - reakce po peti mesicich po prispevku... vim ze jsi na Jardu z nejakeho duvodu alergicky, ale toto :roll:


Neni pravda ze v JBU tomu tak je ... asi nectes tento server poctive :wink: I k memu prekvapeni (a jsem tomu rad) jsem zjistil, ze ne kazdy, kdo cvici JBU ma nejake fasounske sklony a ze to je hlavne o poslusnosti ... uz to tady padlo mnohokrat a ac to ne vsude plati, tak to neni standardni chovani lidi, ale uchylka jednotlivcu :wink: Konecne ja karate dloha leta delal a ac se nad nekterymi vecmi dnes usmivam, tak trener byl pohodar a vzivote jsem od nej neslysel ani slovo o nejake tradici ve vztahu k nabozenstvi a nebo ve vztahu k tomu, ze to ci ono se musi cvicit takhle, protoze to takhle delame uz 300 roku a podobne blaboly :wink: Pred tim jsem delal Judo a zase jsem se s tim nesetkal ... asi je to dalsi fenomen jen urcitych retardu v techto spolcich, ale rozhodne bych se bal toto napsat jako nejake pravidlo! Zatim to nejcasteji pada z vasich ust, takze koukam, takze kdo ze s tim ma problem? ... :lol:

Jinak muj prispevek nemel rozjet nejakej flame ... psal jsem ho do pohody :lol:

K tomu zakonu. Ja nepsal, ze te zakon chrani, ale ze by te mel chranit ... ze tomu tak neni, vime vsichni. Ale brecis na spatnem hrobe ja nejsem poslanec! Proto jsem se rozhodl nektere jeho body tak trochu prehlizet :lol: Jinak vnimani toho, co delas, neni o armadnim systemu nebo civilnim, ale o tom nebyt magor a umet rozlisovat ... nemyslis??? Jen lidem jako byl Forest se muselo do nekonecna vysvetlovat, ze v tomto pripade jednej tak a v tomto zase tak ... Kdo ma rozum tyhle zvasty nepotrebuje a kdyz nastane problem, ktery nezvladnul, tak byl nedostatecne pripraven a nebo toho na nej proste bylo moc!

Kdo se chce rvackam vyhybat at se vyhyba ... to je v poradku a povazuji to za rozumne. Ovsem o tom se nebavime, ze? Kdyby to pokazde slo takto resit, tak lide nemaji potrebu cokoli cvicit! Bavime se o tom, ze si te situace nasla a nedala ti moznost se vyhnout. Ze jsou lidi trumpety a nevidi, ze se zenou do konfliktu, ktery jeste ke vsemu nejsou schopni zvladat je jejich blbost a jejich naivita.

Je tu nekde nejake pravidlo, ze se smi reagovat jen na 2h stary prispevek??? Nevim o nem. Reagoval jsem ve chvili kdy jsem se lognul na stranky a objevil dalsi tlachani. Jestli jsem tim opet nekomu slapnul na kuri oko, tak se omlouvam. Ale budu v tom pokracovat :lol: Bavi me to :wink:

A zaverem. Imunitni system mam v poradku a netrpim zadnou alergii, natoz nejakou alergii na Jardu. Neni to osobni je to normalni neosobni reakce na bludy, kterych Jarde pomerne dost zasel a kdyz se nejaky zase vynori - udelam to same. Treba se stane dobrym zvykem psat kompetentne a neplacat jatra :wink:

Reaguji takhle vzdy a neberu ohled na to, kdo to napsal!!! Toho sis take nevsimnul?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod migli » ned 30. bře, 2008 22:51

luen:

jeste k tomu tradicnimu - ja se prave setkal s predstavou(v JBU), ze tradicni = historicke. Za totace jsem take o tomhle problemu neslysel, mezi karatisty ani judisty. Ale kdyz se zeptas dnes nekterych lidi na tradicni jujutsu, tak ti zacnou vysvetlovat opravdu zajimave veci :roll:. Ale to neni predmetem threadu, tak to nerozmazavejme - stejne to nevyresime.

Ohledne armadniho/civilniho/jineho - ano, clovek se ma umet rozhodnout. Ale kdyz si te "situace najde", tak nemas cas premyslet nad tim, jestli pouzit/nepouzit - tam udelas to, co umis. A pokud te budou nekde do zblbnuti ucit dorazet leziciho protivnika... Je to muj nazor, ale urcite specificke prvky, ktere se hodi do armady, mohou byt pro civila prave ten prus*r. Ale mozna se pletu, treba je mozne se v zapalu boje rozhodnout, ze tentokrat ho nedorazim... fakt nevim.

A co se tyka prispivani - me je to celkem sumak. Ale pokud ses rozhodl reagovat na vsechny "bludy" uverjnene v diskusich na tomto serveru, tak te ceka velka prace. :wink: (ehm, ted se snazim vtipkovat - nebrat osobne 8O )
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » pon 31. bře, 2008 7:22

luen píše:
...Tradicne mame ucelenou metodiku bez zbytecnych experimentu, ktere nikam nevedou!


Cau, na tohle bych mel jeden dotaz. Proč si myslíš že nikam nevedou? Ty nevěříš na vývoj? Každý styl nebo systém taky nějak vznikl. Kdyby se tím, že experimenty nikam nevedou řídili lidé i dříve tak teď netrénuješ WCH ale boj s haluzí a pěstním klínem nemyslíš?

Jinak souhlasím s tím, že nejdůležitějsí je vyhrát (přežít) boj. Ostatní věci jsou až po tom. A taky je prevda, že že mnoho lidí dost "ujíždí" na těch věcech okolo a samotný boj už zvládají hůře.

No a myslím, že s Jardou jsi trochu vedle. On se sice dost ptá a může ti to připadat jako, že toho moc neví atd.. Když byl u mě na semináři tak cvičil s klukama co trénují full, sandu atp a nevypadal na někoho kdo trénuje bludy...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » pon 31. bře, 2008 8:37

Skateordie píše:for Makoto: nazdarek, co je to "spirala nasili"?

Hezky je to vysvetlene tady (diky Toman za link ;-) http://www.youtube.com/watch?v=FFfxld5s ... re=related

Vice pres SZ, podruhe se jiz nenecham zatahnout do podobne hadky jako posledne...pro me ztrata casu, ktery radsi venuji nekomu, kdo skutecne pouziva ten spunt na krku, kteremu se rika hlava....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » pon 31. bře, 2008 13:06

migli píše:luen:

jeste k tomu tradicnimu - ja se prave setkal s predstavou(v JBU), ze tradicni = historicke. Za totace jsem take o tomhle problemu neslysel, mezi karatisty ani judisty. Ale kdyz se zeptas dnes nekterych lidi na tradicni jujutsu, tak ti zacnou vysvetlovat opravdu zajimave veci :roll:. Ale to neni predmetem threadu, tak to nerozmazavejme - stejne to nevyresime.

Ohledne armadniho/civilniho/jineho - ano, clovek se ma umet rozhodnout. Ale kdyz si te "situace najde", tak nemas cas premyslet nad tim, jestli pouzit/nepouzit - tam udelas to, co umis. A pokud te budou nekde do zblbnuti ucit dorazet leziciho protivnika... Je to muj nazor, ale urcite specificke prvky, ktere se hodi do armady, mohou byt pro civila prave ten prus*r. Ale mozna se pletu, treba je mozne se v zapalu boje rozhodnout, ze tentokrat ho nedorazim... fakt nevim.

A co se tyka prispivani - me je to celkem sumak. Ale pokud ses rozhodl reagovat na vsechny "bludy" uverjnene v diskusich na tomto serveru, tak te ceka velka prace. :wink: (ehm, ted se snazim vtipkovat - nebrat osobne 8O )


Jasne v poho ja to tak beru, jsme na verejnem foru a obcas se stane i dobre myslena vec verejnym vtipkem na ukor toho kdo to napsal ... s tim se musi pocitat :wink:

No jasne je to prave o tom ucit lidi mit prehled v boji. Odnaucit je zmatkovat a jednat pod tlakem (i kdyz pod nim jsou) a k tomu prave vedou (aspon by meli) veskere cviceni ve dvojci jako sparing a i ty modelovky (pokud s delaji spravne). Ze zacatku se lidem zamlouva jak jsou v haji, ze ten napor nestihaji .. nesmeji u toho zustat, jinak nerostou, ale stagnujou!

Ucelem cviceni je mit prehled a vedet co delam, stihat registrovat co se deje ... proste byt pri vedomi. Kdo ma tmu je nevyzralej a neni v mejch ocich bojovnik! Samo, ze jsou situace kdy je to strasne tezke ne li nemozne, ale o tom jr cele to trdlovani se to naucit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pon 31. bře, 2008 13:17

NAIA píše:
luen píše:
...Tradicne mame ucelenou metodiku bez zbytecnych experimentu, ktere nikam nevedou!


Cau, na tohle bych mel jeden dotaz. Proč si myslíš že nikam nevedou? Ty nevěříš na vývoj? Každý styl nebo systém taky nějak vznikl. Kdyby se tím, že experimenty nikam nevedou řídili lidé i dříve tak teď netrénuješ WCH ale boj s haluzí a pěstním klínem nemyslíš?

Jinak souhlasím s tím, že nejdůležitějsí je vyhrát (přežít) boj. Ostatní věci jsou až po tom. A taky je prevda, že že mnoho lidí dost "ujíždí" na těch věcech okolo a samotný boj už zvládají hůře.

No a myslím, že s Jardou jsi trochu vedle. On se sice dost ptá a může ti to připadat jako, že toho moc neví atd.. Když byl u mě na semináři tak cvičil s klukama co trénují full, sandu atp a nevypadal na někoho kdo trénuje bludy...


Ahoj Naio zklamute nemyslim. A to hned z nekolika duvodu. Je vyvoj a vyvoj! Ale abych byl srozumitelnejsi. Leung Ting wing tsun je tzv. posledni vyvojova linie wing chun a shodou okolnosti je to jedna z nejvetsich s*acek v oblasti bu ... takze to jaksi neplati a mohl bych pokracovat kde vsude se tohle stalo. Jedna vec je neco upravit (pro sebe, pro nekoho). Treba je nekdo mrzak na kycle as neni schopen kopat. Tak takove kopy vylouci ... je to vyvoj? Ja si to nemyslim ani o tomto ... Je to kung fu pro stejne postizene lidi :idea:

Mimochodem co ty povazujes za vyvoj. Jako ze nekdo treba jde a zkusi nekoho co nejeferktivneji zabit? Myslis ze v driv se nezabijelo? Modedrni pristup muze byt ohledne jidla a dplnku, ve vztahu k aparatum ... nove materialy umoznuji delat lehci veci ... ale co ti ulehci boj o zivot? Co ti ulehci od tveho strachu? Co ti dnes tak zazracne pomuze prekonat soupere ve vztahu k bu (vynechal bych rakety stredniho doletu) :lol:

Vzdy kdyz se na tohle ptam, tak dostanu obecnou odpoved jako, ze nejakej vyvoj, ale co je ... ten vyvoj. Zatim umim rozlisit lidi sikovne od nesikovnych, lidi nadane od tech mene, lidi poctive od lemplu a flakacu a lidi naivni a hloupe od tech co se nenechaji oblbovat! Jestli je vyvojem mysleno od blbosti k rozumu ... tak ano pak je to ve vyvoji, ale dnes je stejne jako driv mraky hlupaku a spousty lidi, kteri to maji v hlave srovnane ...

Ve vztahu k Jardovi nikde jsem nenapsal, ze trenuje bludy, ale parkrat jsem napsal, ze jich zde mnoho napsal! Tot vse.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod farmer » pon 31. bře, 2008 13:50

Makoto píše:
Skateordie píše:for Makoto: nazdarek, co je to "spirala nasili"?

Hezky je to vysvetlene tady (diky Toman za link ;-) http://www.youtube.com/watch?v=FFfxld5s ... re=related

Vice pres SZ, podruhe se jiz nenecham zatahnout do podobne hadky jako posledne...pro me ztrata casu, ktery radsi venuji nekomu, kdo skutecne pouziva ten spunt na krku, kteremu se rika hlava....


Předpokládám, že to je na mě. Do hádky jsem tě netahal, ani žádná nebyla.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 31. bře, 2008 16:54

farmer píše:
Makoto píše:
Skateordie píše:for Makoto: nazdarek, co je to "spirala nasili"?

Hezky je to vysvetlene tady (diky Toman za link ;-) http://www.youtube.com/watch?v=FFfxld5s ... re=related

Vice pres SZ, podruhe se jiz nenecham zatahnout do podobne hadky jako posledne...pro me ztrata casu, ktery radsi venuji nekomu, kdo skutecne pouziva ten spunt na krku, kteremu se rika hlava....


Předpokládám, že to je na mě. Do hádky jsem tě netahal, ani žádná nebyla.


Myslim, ze to bylo na nekoho jineho :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » pon 31. bře, 2008 20:37

2 Luen :lol: :lol:
Jinak co se vývoje týče...no napadla mě taková myšlenka když jsem nedávno četl dvě knížky o knife fightingu...nemam čas to trenovat tak jsem to jenom četl 8) ...no první byla o tom jak to řeší nějáký filipínský koncept..teď mě nezabíjejte FMAci, jmenovalo se to defang the snake, spočívalo to v pohybu na lehkých nohou ve vzdálenosti, s tím že nůž byl držen u těla a v momentě kdy soupeř zaútočl se z ústupu seklo po jeho ruce...zásadně v něm odsuzovali body kuli rychlosti...přišlo mi to jako velice rozumné.
Pak jsem četl druhou knížku od nějákého mukla z amerického vězení, který naopak říkal že jediná možnost je rychle několikrát za sebou bodnout soupeře zbraní co sržím v zadní ruce a tou přední si ho držet od těla...žádné seky a tancování...přišlo mi to jako velice rozumné :lol:
Tak jsem se zamyslel a došel jsem k závěru že to co bylo popisováno v první knížce je pro volný prostor s opravdu kvalitním a ostrým nožem, ale v malém prostoru s improvizovanou zbraní by to byla sebevražda a naopak, to co funguje v malém prostoru s improvizovanou zbraní by si nebylo nejefektivnější na volném prostoru s pořádným žabikuchem...
tak mě napadlo, podmínky v kterých ta která kultura žije se liší nejen zem od země a kontinent od kontinentu ale i dobu od doby a můžou docela ovlivnit způsob boje, jestli třeba to není podstata toho vývoje o kterém se mluví...jenom malá filozofie na dobrou noc
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 31. bře, 2008 21:35

Panda píše:2 Luen :lol: :lol:
Jinak co se vývoje týče...no napadla mě taková myšlenka když jsem nedávno četl dvě knížky o knife fightingu...nemam čas to trenovat tak jsem to jenom četl 8) ...no první byla o tom jak to řeší nějáký filipínský koncept..teď mě nezabíjejte FMAci, jmenovalo se to defang the snake, spočívalo to v pohybu na lehkých nohou ve vzdálenosti, s tím že nůž byl držen u těla a v momentě kdy soupeř zaútočl se z ústupu seklo po jeho ruce...zásadně v něm odsuzovali body kuli rychlosti...přišlo mi to jako velice rozumné.
Pak jsem četl druhou knížku od nějákého mukla z amerického vězení, který naopak říkal že jediná možnost je rychle několikrát za sebou bodnout soupeře zbraní co sržím v zadní ruce a tou přední si ho držet od těla...žádné seky a tancování...přišlo mi to jako velice rozumné :lol:
Tak jsem se zamyslel a došel jsem k závěru že to co bylo popisováno v první knížce je pro volný prostor s opravdu kvalitním a ostrým nožem, ale v malém prostoru s improvizovanou zbraní by to byla sebevražda a naopak, to co funguje v malém prostoru s improvizovanou zbraní by si nebylo nejefektivnější na volném prostoru s pořádným žabikuchem...
tak mě napadlo, podmínky v kterých ta která kultura žije se liší nejen zem od země a kontinent od kontinentu ale i dobu od doby a můžou docela ovlivnit způsob boje, jestli třeba to není podstata toho vývoje o kterém se mluví...jenom malá filozofie na dobrou noc


:lol: Priznam se, ze jsem si tvuj prispevek precetl asi 3x ... v cem je plz. poenta?

Za dobu existence tohoto serveru tady "par" lidi neustale upozornuje na to, ze u vetsiny tzv. "tradicnich" stylu je tzv. tradice jen uchylka techto propagatoru a nijak se nevztahuje k tomu co o tzv. tradici tvrdi treba Makoto a spol. To, ze oni chodili k nejakemu cloveku a ten jim tvrdil tyto bludy, neni chyba tzv. tradice, ale toho daneho cloveka! A jak jsem napsal ja jsem se s tim nestkal ani v tech JBU! Nebylo by uz tedy vhodne prestat svadet vinu na tzv. tradici a zacit rikat nahlas, ze pan x/y je magor, ktery si mysli, ze tradice je cvicit neco 300 let stejne?

Ja vim, vzniknul by tim konflikt, flame ... mozna by to melo vliv na pocet cvicencu v takovem klubu (protoze ucitel, ktery se hada s nekym na netu neni dostatecne zralej, ze?). A nebo jen nejsou naboje na to, jak mu dokazat, ze je vul a tvrdi hovadiny ... njn chce to dve veci:

1) UMET
2) ROZUMET

:lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » pon 31. bře, 2008 22:33

No já jsem jenom tím chtěl říct že evoluce, vývoj tak jak se tu o ní bavíme nemusí v nutně znamenat úplně zavrhnutí předchozí systému, ale prostě konstatování že to jak se to učí se hodí jenom do jisté situace...něco jako: práce boků při úderu je důležitá a fajn, ale v klinči se s ní pracuje jinak a na zemi vůbec...
Jinak to ale není polemika s tebou, to jsem se jen tak zamýšlel, v podstatě souhlasím s tím co tvrdíš...sám jsem na karate zažil že některé ptákoviny byly obhajovány tradicí a pak přijel sensei z japonska a vysvětlil nám že jsme si to jenom my místní špatně vyložili a že žádná taková tradice není a že to byla ptákovina...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 31. bře, 2008 23:01

Panda píše:No já jsem jenom tím chtěl říct že evoluce, vývoj tak jak se tu o ní bavíme nemusí v nutně znamenat úplně zavrhnutí předchozí systému, ale prostě konstatování že to jak se to učí se hodí jenom do jisté situace...něco jako: práce boků při úderu je důležitá a fajn, ale v klinči se s ní pracuje jinak a na zemi vůbec...
Jinak to ale není polemika s tebou, to jsem se jen tak zamýšlel, v podstatě souhlasím s tím co tvrdíš...sám jsem na karate zažil že některé ptákoviny byly obhajovány tradicí a pak přijel sensei z japonska a vysvětlil nám že jsme si to jenom my místní špatně vyložili a že žádná taková tradice není a že to byla ptákovina...


Presne tak :wink: Vetsinou je to s tradici tak, ze se za ni pouze schovava par nasich panacku :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 01. dub, 2008 7:20

Panda píše:2 Luen :lol: :lol:
Jinak co se vývoje týče...no napadla mě taková myšlenka když jsem nedávno četl dvě knížky o knife fightingu...nemam čas to trenovat tak jsem to jenom četl 8) ...no první byla o tom jak to řeší nějáký filipínský koncept..teď mě nezabíjejte FMAci, jmenovalo se to defang the snake, spočívalo to v pohybu na lehkých nohou ve vzdálenosti, s tím že nůž byl držen u těla a v momentě kdy soupeř zaútočl se z ústupu seklo po jeho ruce...zásadně v něm odsuzovali body kuli rychlosti...přišlo mi to jako velice rozumné.
Pak jsem četl druhou knížku od nějákého mukla z amerického vězení, který naopak říkal že jediná možnost je rychle několikrát za sebou bodnout soupeře zbraní co sržím v zadní ruce a tou přední si ho držet od těla...žádné seky a tancování...přišlo mi to jako velice rozumné :lol:
Tak jsem se zamyslel a došel jsem k závěru že to co bylo popisováno v první knížce je pro volný prostor s opravdu kvalitním a ostrým nožem, ale v malém prostoru s improvizovanou zbraní by to byla sebevražda a naopak, to co funguje v malém prostoru s improvizovanou zbraní by si nebylo nejefektivnější na volném prostoru s pořádným žabikuchem...
tak mě napadlo, podmínky v kterých ta která kultura žije se liší nejen zem od země a kontinent od kontinentu ale i dobu od doby a můžou docela ovlivnit způsob boje, jestli třeba to není podstata toho vývoje o kterém se mluví...jenom malá filozofie na dobrou noc


Jen tak tipnu:
Defang the Snake - Paul Vunak
Vězení - Don Pentecost???

Ono obě dvě metody mají své opodstatnění. Defang the Snake je spíše sparringová metoda. Ale funguje.

To vězení má taky svoje odůvodnění. Nevím, jestli jsem tipl autora, ale třeba v té knížce byly i ukázané zbraně co vězni používají. V drtivé většině jde jen o špičaté předměty bez ostří (šroubová, zostřený šroub...) takže podle toho tak útočí.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 01. dub, 2008 7:35

luen píše:Ahoj Naio zklamute nemyslim. A to hned z nekolika duvodu. Je vyvoj a vyvoj! Ale abych byl srozumitelnejsi. Leung Ting wing tsun je tzv. posledni vyvojova linie wing chun a shodou okolnosti je to jedna z nejvetsich s*acek v oblasti bu ... takze to jaksi neplati a mohl bych pokracovat kde vsude se tohle stalo. Jedna vec je neco upravit (pro sebe, pro nekoho). Treba je nekdo mrzak na kycle as neni schopen kopat. Tak takove kopy vylouci ... je to vyvoj? Ja si to nemyslim ani o tomto ... Je to kung fu pro stejne postizene lidi :idea:

Mimochodem co ty povazujes za vyvoj. Jako ze nekdo treba jde a zkusi nekoho co nejeferktivneji zabit? Myslis ze v driv se nezabijelo? Modedrni pristup muze byt ohledne jidla a dplnku, ve vztahu k aparatum ... nove materialy umoznuji delat lehci veci ... ale co ti ulehci boj o zivot? Co ti ulehci od tveho strachu? Co ti dnes tak zazracne pomuze prekonat soupere ve vztahu k bu (vynechal bych rakety stredniho doletu) :lol:

Vzdy kdyz se na tohle ptam, tak dostanu obecnou odpoved jako, ze nejakej vyvoj, ale co je ... ten vyvoj. Zatim umim rozlisit lidi sikovne od nesikovnych, lidi nadane od tech mene, lidi poctive od lemplu a flakacu a lidi naivni a hloupe od tech co se nenechaji oblbovat! Jestli je vyvojem mysleno od blbosti k rozumu ... tak ano pak je to ve vyvoji, ale dnes je stejne jako driv mraky hlupaku a spousty lidi, kteri to maji v hlave srovnane ...

Ve vztahu k Jardovi nikde jsem nenapsal, ze trenuje bludy, ale parkrat jsem napsal, ze jich zde mnoho napsal! Tot vse.


Nazdar,
ja nevidim vyvoj v novych technikach. Nemyslim si, že někdo vymysli novy typ uderu nebo kopu...
Já spíš vidím vývoj v treninkových metodách a lepšímu pochopení lidské psychiky v boji.

Souhlasím s tím, že je potřeba se bavit konkrétně a ne o stylech obecně - to k ničemu nevede. Takže já jsem se třeba nikde v JBU nesetkal s tím že by mi někdo vysvětlil proč mám v boji tunelové vidění, jak pracovat se strachem, proč člověk zmrne atd.... Ale znamená to, že mi to neřekli konkrétní osoby, ne JBU obecně.

No odpověď jsem jsme našel u lidí, keří jsou podle mě pokračováním vývoje. (Tony Blauer, Jim Wagner, Bill Kipp) Jejich přístup považuju za inovativní. Ne nějakého Lojzu z Horní dolní co vymyslí že misto Kiai zařve Hiai a má Lojza Jutsu :D
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 01. dub, 2008 8:35

farmer píše:Předpokládám, že to je na mě. Do hádky jsem tě netahal, ani žádná nebyla.

Predpokladas spatne. S tebou jsem se predtim o nicem nehadal.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 01. dub, 2008 8:37

luen píše:Myslim, ze to bylo na nekoho jineho :lol: :wink:

Jo jo, presne tak :wink: :D
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

.

Příspěvekod luen » úte 01. dub, 2008 9:08

Tak jsme se konecne po dlouhe dobe dostali k jadru veci :wink: Neni za tim nejaka pomyslna tradice, protoze kazdy si ji stejne vyklada jinak, ale konkretni lamy v bu/bs, kteri uci kraviny a rikaji blbosti :!: Od zacatku rikam utikejte od takovych lidi ihned pryc. Kradou vam vas cas :!:

NAIA píše:Jen tak tipnu:
Defang the Snake - Paul Vunak
Vězení - Don Pentecost???

Ono obě dvě metody mají své opodstatnění. Defang the Snake je spíše sparringová metoda. Ale funguje.

To vězení má taky svoje odůvodnění. Nevím, jestli jsem tipl autora, ale třeba v té knížce byly i ukázané zbraně co vězni používají. V drtivé většině jde jen o špičaté předměty bez ostří (šroubová, zostřený šroub...) takže podle toho tak útočí.

............................................................................................................

Nazdar,
ja nevidim vyvoj v novych technikach. Nemyslim si, že někdo vymysli novy typ uderu nebo kopu...
Já spíš vidím vývoj v treninkových metodách a lepšímu pochopení lidské psychiky v boji.

Souhlasím s tím, že je potřeba se bavit konkrétně a ne o stylech obecně - to k ničemu nevede. Takže já jsem se třeba nikde v JBU nesetkal s tím že by mi někdo vysvětlil proč mám v boji tunelové vidění, jak pracovat se strachem, proč člověk zmrne atd.... Ale znamená to, že mi to neřekli konkrétní osoby, ne JBU obecně.

No odpověď jsem jsme našel u lidí, keří jsou podle mě pokračováním vývoje. (Tony Blauer, Jim Wagner, Bill Kipp) Jejich přístup považuju za inovativní. Ne nějakého Lojzu z Horní dolní co vymyslí že misto Kiai zařve Hiai a má Lojza Jutsu


JJ to je v pohode. Nijak se nebranim necemu novemu ohledne komplexnejsi prupravy a pripravy ... to je jen dobre, ale opet propominam, ze to nema nic spolecneho s tradici. Tzv. zamrznuti je jen nesikovnost jednotlivce nebo skupiny :wink: Jinak na rovinu Paul Vunak pro me neni autorita ve svete bu/bs. Keca mu to dobre, ale jinak bych na nej nevsadil ani gros :!: Kdysi jsem s nim videl nejakou vyukovku, kde s pokousel o escrimu a wing chun a byla to tragedie. Nejlepsi na tom byla hudba od pink floydu :lol:

Makoto píše:Jo jo, presne tak


:lol: Jsem z te qi energie jasnovidnej :lol:

Vcera mi psal migli zajimavou SZ, navrhnul jsem mu, aby ji tady uverejnil, protoze se tam dotknul par zajimavejch veci a myslim, ze naprosto trefne popsal situaci ... ovsem je otazka jestli se mu bude chtit ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » úte 01. dub, 2008 9:49

NAIA píše:Nazdar,
ja nevidim vyvoj v novych technikach. Nemyslim si, že někdo vymysli novy typ uderu nebo kopu...
Já spíš vidím vývoj v treninkových metodách a lepšímu pochopení lidské psychiky v boji.


Tohle je dobrá téma na zamyšlení. V jiu jitsu resp. no-gi se čas od času objeví nějaká nová technika, spíš se jedná o dobré modifikace staré,(zpravidla akceptovaná veřejností v momentě kdy se osvědčí v mma), ale mnohem častěji se objevují spíš nové postupy (set up-y) jak dosáhnout techniky staré, což má za následek moment překvapení. Tohle já považuji za vývoj. Ovšem tyhle věci vymýšlejí lidé, kteří již něčeho dosáhli jako Garcia, Bravo, Drysdale, Demian Maya aj ...
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků