Helma!!!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Helma!!!

Příspěvekod player » pát 04. dub, 2008 20:59

Zdravim.Chtel bych se zeptat, jestli se nekdo setkal se stejnym problemem jako ja.Pouzivame tyto helmy pro sparring:
Obrázek
Dnes se stala ta vec, ze prilba behem sparringu po uderu praskla a poranila kolegu na nose, trzna krvava rana.Velice neprijmena situace, nechci domyslet, kdyby se po uderu prilba pohnula tak, ze by se ta cast, co se zarila do nosu, zarila do oka. :?
Mate prosim nejaky tip na kvalitnejsi lepe vyrobenou prilbu?Napada me snad jedine prilba na escrimu, tedy s kovovou mrizkou.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod hellas » pát 04. dub, 2008 22:26

bohuzel sem zazil stejny problem :?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

.

Příspěvekod luen » sob 05. dub, 2008 2:05

Vubec tyhle helmice nepouzivat ... zlomena umelohmotna mrizka v oku ... nic moc :wink: To je tak pro deti, ale rozhodne ne pro nasi vahovku :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod farmer » sob 05. dub, 2008 7:18

Mám podobnou, skoro stejnou. Mřížku jsem si před používáním hned oddělal,
už kvůli vidění, ale nenapadlo by mě, že se tak snadno zlomí.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » sob 05. dub, 2008 8:22

ukropcany píše:Však si zoberte normálnu poriadnu helmu na box...


my sme do ní šili rukavkama na kumite, max grapplingovkama :oops:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod xiuwei » sob 05. dub, 2008 9:13

Zrovna jsem u výrobce Bail sháněl před 2 týdny taky helmu s mřížkou. Naštěstí (jak vidím) jsem jí měl malou. Já mám zase problém sehnat helmu - velikost XL je prý největší a v Bail.cz mi řekli,že větší se už nevyrábí (vyzkoušel jsem tam více helem) a já si připadám,že mám normální velikost hlavy :oops:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod RUNAR » sob 05. dub, 2008 10:17

Kovová mřížka může taky prasknout a způsobit i vážný zranění,noste helmu s lícnicema a nebo jsem někde viděl takovou tu co maj na
daido juku "karate" ta by měla vydržet, rozhodně ta s ocelovou mřížkou nebude dělaná na přímý ůdery.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Mesic » sob 05. dub, 2008 11:55

jak jsem ja chodil do boxu tak si tam kamos dones takovou helmu a jak jsem dal poradnou ranu tak jsem mu ji pro razil a rosekl sae mu ret takze si myslim ze normal hlema je lepsi :P
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 27. zář, 2007 23:00
Bydliště: Fr....

Příspěvekod player » sob 05. dub, 2008 12:55

Normal helmu na box?Ta nechrani nos ale jestli se nepletu, ne?
Mno a ty na to karate asi tedy neikde nesezenu, lede nejak po netu obejdnat, uf:(
Asi zacnem pouzivat helmy na motorku a bude klid :D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod TF » sob 05. dub, 2008 16:59

player píše:Normal helmu na box?Ta nechrani nos ale jestli se nepletu, ne?
Mno a ty na to karate asi tedy neikde nesezenu, lede nejak po netu obejdnat, uf:(
Asi zacnem pouzivat helmy na motorku a bude klid :D


já myslím že by i dobře mohla posloužit normální helma na hokej s košíkem ale nezkoušel jsem to tak nevím abych zas nekecal blbosti :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

 

Příspěvekod player » sob 05. dub, 2008 19:05

ukropcany píše:4player - záleží samozrejme aké máte rukavice a či vôbec... ak len pytlovky, tak to klasická helma asi fakt nerieši...


takoveto
Obrázek

Myslim si, ze by postacila kvalitnejsi verze to co mame, tedy silnejsi plast, asi omrknu tuto, vypada to, ze u ni se ta mrizka nikde neztencuje...

Obrázek
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Panda » sob 05. dub, 2008 20:35

Máme u nás na treningu kluka co je po operaci očí a zásadně potřebu mřížku...zkusím se mrknout ale myslím že má tu co jsi postoval playere a zdá se že drží...ale je fakt že chodí často se mnou a já do té mřížky moc neřežu...btwa asi by nebylo od věci informovat výrobnce toho rozpadávacího shiztu že je to životu nebezpečné a že by to minimálně mohl npsat na nálepku...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPa » sob 05. dub, 2008 20:53

Sakra, tak to my měli asi štěstí, přilby s mřížkou jsme používali (používáme) celkem dost, ale nikomu zatím nepraskla. Asi trefujeme správně bradu... :D Jo a taky jsme si prakticky všichni uříznuli tu horní příčku, když totiž člověk sklopil bradu dolů, tak viděl úplný ho***... :? Pravdou ale je, že ty nejtvrdší sparringy jsem zažil v 10 - 14oz rukavicích a bez přilby, jen vyjímečně v přilbě s lícnicema...
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod player » sob 05. dub, 2008 22:10

Panda píše:Máme u nás na treningu kluka co je po operaci očí a zásadně potřebu mřížku...zkusím se mrknout ale myslím že má tu co jsi postoval playere a zdá se že drží...ale je fakt že chodí často se mnou a já do té mřížky moc neřežu...btwa asi by nebylo od věci informovat výrobnce toho rozpadávacího shiztu že je to životu nebezpečné a že by to minimálně mohl npsat na nálepku...


Jj, mame to v planu.Preci jen to je neco jako prodavat prilbu na kolo, ktera po narazu praskne, ze.Takovej paradox je, ze dotycnemu se to stalo jiz potreti, pokazde s nekym jinym, pokazde s jinyma chranicema rukou.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Skateordie » ned 06. dub, 2008 9:00

Ty kokos to ma az zamrazilo. Akurat kamos zohnal taku podobnu helmu a som sa tesil, ze si zabucham s graplingovkami, ale nakonies asi nie. :(
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Lada » ned 06. dub, 2008 12:52

Tos mě tedy nepotěšil používáme stejné či podobné :? (kdo je výrobce?)ale o nějaké jiné schůdné variantě nevím asi si člověk bude muset dávat trocha bacha i s přilbou.
Mě praskla v místě úchytu těmi pásky což je celkem pochopitelné ale tohle je dost blbý...
Možná ty mřížky trocha oblepit elektrikářskou izolepou třeba by to trocha pomohlo kdyby mřížka praskla a kontrolovat častěji jestli není někde načlá....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod player » ned 06. dub, 2008 23:04

Podle me je problem v tom,ze se ta mrizka zuzuje.Vzdy to prasklo na zhruba stejnem miste.
Asi bude bezpecnejsi zapas bez tehle helmy:/
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Lada » pon 07. dub, 2008 1:46

být tebou tak ještě porovnám tu druhou co jsi zde postnul, já zkoumal ty co mám od teamxu a vypadají jak ta druhá od hayashi, ale taky se ta mřížka smerem k úchytům zužuje....
Hoď pls. fotku či obrázek s místem kde to ruplo

bez helmy se dá dělat něco, ale nedovedu si dost dobře představit bez ní lokty, hlavičky, údery bez bambulí s nějakou razancí
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod HonzaK » pon 07. dub, 2008 7:25

No, to je super. :evil: Já jsem taky po operaci očí a používám obdobnou helmu od Piranu. Zatím to neruplo - asi jsem nedostal takovou jebu :lol: Doufám, že k tomu ani nedojde. Čau H.
HonzaK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 25. pro, 2007 0:00
Bydliště: Libouchec

Příspěvekod KAMINARI » pon 07. dub, 2008 7:28

Od Team X nám na cvičení praskla za 2 roky 3X, od Hayashi ani jednou. Rukavice používáme 10 a 14.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků