Box X Kickbox

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Box X Kickbox

Příspěvekod Sinister » sob 05. dub, 2008 11:38

Ahoj všem. Trénuju teď 3 a půl roku jiu jitsu a rozhodl jsem se, že přejdu k něčemu kontaktnějšímu. Po úvahách, co by mě tak lákalo, mi vyzbyl box a kickbox. Chtěl jsem se tu zeptat, co mi může box dát, co kick ne. Protože když se na to pohledem laika podívám, kickbox má navíc ty nohy, box "jen" ruce. Neříkám, že kick je lepší, osobně mě láká víc box, protože mám zkrácený nohy, ale chtěl bych vědět, co si o rozdílu mezi boxem a kickboxem myslí zdejší borci. A prosím všechny, aby to tu nepřešlo klasicky ve flame :roll:
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

 

Re: Box X Kickbox

Příspěvekod Genesis » sob 05. dub, 2008 11:55

Sinister píše:Ahoj všem. Trénuju teď 3 a půl roku jiu jitsu a rozhodl jsem se, že přejdu k něčemu kontaktnějšímu. Po úvahách, co by mě tak lákalo, mi vyzbyl box a kickbox. Chtěl jsem se tu zeptat, co mi může box dát, co kick ne. Protože když se na to pohledem laika podívám, kickbox má navíc ty nohy, box "jen" ruce. Neříkám, že kick je lepší, osobně mě láká víc box, protože mám zkrácený nohy, ale chtěl bych vědět, co si o rozdílu mezi boxem a kickboxem myslí zdejší borci. A prosím všechny, aby to tu nepřešlo klasicky ve flame :roll:


No je to jednoduchý. V kicku tě naučí i kopat, ale potom nebudeš nikdy mít tak dobrý ruce, jako boxer. Ale záleží to hlavně na tom jak budeš trénovat a tak. Můžeš na ruce i převálcovat někoho, kdo boxuje, pokud to bude flákat. Ale jinak bych to viděl jak sem řikal, s kickem umíš i kopat, ale nemáš tak dobrý ruce, ptže trénuješ oboje.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod honzicekpo » sob 05. dub, 2008 12:00

Kick ti dá navíc ty nohy, to je dobrý. Jestli máš zkrácený nohy tak bych v tom neviděl nějaký velký problém, to nějak doprotáhneš, to by jsi měl ostatně cvičit i pro jitsu a jako prevenci proti zranění. Navíc na břicho kopne skoro každý nebo můžeš cvičit low kick.
Jinak u boxerů se mi líbí jak umí proti kickboxerům trošku víc pracovat tělem (úhyby, duckingy atd.). Každý má něco, boxer je lepší zpravidla na ruce a kickboxer má navíc ty nohy, což pro boj, komplexnost a vůbec celkovou kondici není na škodu.
honzicekpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 30. říj, 2003 0:00

Příspěvekod Genesis » sob 05. dub, 2008 13:08

Ještě bych dodal, že oboje to jsou fakt krásný sporty a ať si vybereš jedno nebo druhý, nic tim nezkazíš. Nároky na fyzičku a kondici jsou totiž u obojího prakticky stejný.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod honzicekpo » sob 05. dub, 2008 13:24

S tím můžu jedině souhlasit, nic nevydá za perfektni atmosféru v gymu.
Tvrdost si zvolíš víceméně sám, záleží s kým člověk spáruje a jak se mezi sebou domluví. Ale jitsu bych úplně nezahazoval, řekl bych, že se to výborně doplňuje.
honzicekpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 30. říj, 2003 0:00

Re: Box X Kickbox

Příspěvekod TongPa » sob 05. dub, 2008 19:39

Sinister píše:Ahoj všem. Trénuju teď 3 a půl roku jiu jitsu a rozhodl jsem se, že přejdu k něčemu kontaktnějšímu. Po úvahách, co by mě tak lákalo, mi vyzbyl box a kickbox. Chtěl jsem se tu zeptat, co mi může box dát, co kick ne. Protože když se na to pohledem laika podívám, kickbox má navíc ty nohy, box "jen" ruce. Neříkám, že kick je lepší, osobně mě láká víc box, protože mám zkrácený nohy, ale chtěl bych vědět, co si o rozdílu mezi boxem a kickboxem myslí zdejší borci. A prosím všechny, aby to tu nepřešlo klasicky ve flame :roll:

Pokud to chceš brát hlavně jako sport a trénink fyzické kondice, tak si jednoduše zkus obojí a vyber si to, co tě bude víc bavit. Velkou roli hraje i to, jak je který klub kvalitní, jaký je tam kolektiv, atmosféra na trénincích a podobně... Pokud to chceš brát jako prostředek sebeobrany, tak tam už hrají roli i jiné aspekty... Ale vzhledem k tomu, že "ruce" jsou ve rvačce podle mého skromného názoru cca 90% všeho, není důvod se na box vůči kickboxu ani v případě sebeobrany dívat jako něco nedostatečného :!: Z vlastních zkušeností bych si dovolil tvrdit, že kickboxeři zpravidla boxují výrazně lépe, než thaiboxeři. Mají totiž techniku rukou stejnou, jako klasičtí boxeři. Pouze ona práce tělem je zřetelně omezená, neboť není radno se například moc předklánět, aby člověk nedostal nějakou "kopačku" do hlavy (což v rámci pravidel klasického boxu nehrozí a proto to klidně dělají). U kickboxu - fullkontaktu jsou povoleny kopy od pasu nahoru, což v sebeobraně jen tak nevyužiješ a při sparringu to nemývají problém vykrýt ani klasičtí boxeři, kteří sami nekopou a ani nejsou na kopy zvyklí. Když se podíváš na nějaký zápas ve fullkontaktu, tak je to většinou boxerský duel rukama, kde se velmi zřídka mihne nějakej kop... Kickbox - lowkick povoluje i kopy na nohy, což v sebeobraně využít můžeš a taky tě to naučí registrovat a krýt útoky nohama na spodek, což určitě není k zahození. Tady už mají při sparringu klasičtí boxéři problém, protože díky tomu, že nepočítají s útoky na nohy, tak většinou boxují v poměrně dlouhém a otevřeném postoji, který si o lowkick vyloženě říká, navíc to neumí krýt a ani nemají ty nohy obouchaný, aby nějaký ten lowkick kousli. Malá ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=xBG9PeImA10 Kickbox - orientál (je to ekvivalent K1, která je ale chráněnou známkou, takže se toto uznačení mimo turnaje K1 nesmí používat) povoluje mimo toho co lowkick i kopy koleny s omezeně i klinče. Ještě dál ve spektru technik je thaibox, kde můžeš i lokty, klinčovat co hrdlo ráčí, zachytávat nohy soupeře a také strhy. Zvláštní kapitolou je Sanda, kde jsou až na výjimky povolené i hody, ale zase se nesmí lokty a kolena... A jaké je resumé? Zkus si vše dostupné ve svém okolí a rozhodni se podle úrovně jednotlivých klubů, klidně i "jen" klasický box. Ale pokud máš možnost, zkusil bych časem alespoň na chvíli i lowkick nebo orientál, ať se naučíš i pořádně kopnout a obranu proti kopům na spodek.

PS: Ohledně zkrácených nohou - já taky nejsem nijak extra protaženej, ale na hlavu kopnout zvládnu. Ale při sparringu jsem na hlavu snad ještě nikdy nekopnul (akorát tak kolenem), prostě to nepoužívám.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Výběr

Příspěvekod lukaskon » ned 06. dub, 2008 20:21

Odkud jsi? Důležitý je výběr trenéra a klubu! Takže třeba ti někdo z nás bude moci doporučit někoho konkrétního a kom má jistotu kvality a je už jedno jestli box nebo kick ...
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod RUNAR » úte 08. dub, 2008 9:23

Včera jsem si zrakvil pravý rameno, dneska bych nedal ránu ani pravou a tudíž ani levou rukou, protože zrakvený pravý rameno znemožňuje už tak většinou slabší levačku a proto je nezbytný umět i pořádně kopnout.
Těžko při střetu zahlásit:
"Hele já dneska nemůžu mám zraněný rameno vyřídíme to za tejden až budu ok tak čau"
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: Box X Kickbox

Příspěvekod TongPa » úte 08. dub, 2008 9:52

ukropcany píše:
TongPa píše:Malá ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=xBG9PeImA10
Ešte dosť vydržal na tú nohu... :D

Jj, akorát jsem nepochopil, proč se jako boxer netlačil do ručních "přestřelek" na blízko a nechal si místo toho rozkopat nohu na distanc... Ono vůbec přistoupit na zápas K1 a ani trochu v tréninku nepořešit obranu proti lowkickům je poněkud hloupé... :roll: Na lowkicky dojelo i boxerský montrum Butterbean při zápase s Bernardem... Ten mu rozkopal nohu tak, že si jí Butterbean začal krýt rukou a on mu tam Bernardo pak jednou místo lowkicku poslal highkick na hlavu a bylo hotovo... :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=lXgspemp ... ed&search=
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Re: Box X Kickbox

Příspěvekod RUNAR » úte 08. dub, 2008 10:11

TongPa píše: Ono vůbec přistoupit na zápas K1 a ani trochu v tréninku nepořešit obranu proti lowkickům


No třeba pan Sappík do toho šel poněkud živelně a ač je americký čutálista
tak porážel největší šampiony K1 pak ho asi začali učit nějakej box/thai box což u něj způsobilo to že začal prohrávat :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod RUNAR » úte 08. dub, 2008 11:27

Kdo první uvede Schilta v K1 do stavu LE®ÍCÍ, SPÍCÍ bude ihned
K1 legenda. 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » úte 08. dub, 2008 11:35

Box jako takový co jsem ho já poznal má jeden ale za to velmi podstatný zlozvyk a tím je že čistý boxer zpravidla sleduje svého oponenta jen od pasu nahoru. Což může mít nepříjemné následky.

Můj názor je takový že nemusím umět moc kopat ale musím sledovat jestli to dělá soupeř a umět se tomu bránit.Já osobně preferuji tak 90-95% ruce.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » úte 08. dub, 2008 11:47

Kopat nemusíš umět ale je to k rukám veliká výhoda.
---------------------
No a když jsem viděl pokusy o kopy od Sappíka tak jsem se tou legrací smál smějavě do vysmáta.Určitě to jsou řachy ale vypadá to fakt legračně :D :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » úte 08. dub, 2008 12:44

Toman píše:Box jako takový co jsem ho já poznal má jeden ale za to velmi podstatný zlozvyk a tím je že čistý boxer zpravidla sleduje svého oponenta jen od pasu nahoru. Což může mít nepříjemné následky.

Můj názor je takový že nemusím umět moc kopat ale musím sledovat jestli to dělá soupeř a umět se tomu bránit.Já osobně preferuji tak 90-95% ruce.

Souhlas, mám stejný názor. :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » úte 08. dub, 2008 12:45

ukropcany píše:Som ani nevedel že spolu tí dvaja búchali... inak Butterbean je môj obľúbenec... :D

Můj taky, máme společný sklon k anorexii... :twisted: :oops:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Gino » úte 08. dub, 2008 13:27

Ajaj... Butterbean - mistr KOcek (sice jen ve 4 kolovych utkanich)... taky mu fandim :lol: V Tom zapase, kde tu dostaval tolik na tu nohu mi ho bylo az lito... :(

Ale souhlasim s TongPa "Ono vůbec přistoupit na zápas K1 a ani trochu v tréninku nepořešit obranu proti lowkickům je poněkud hloupé..."
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Re: Výběr

Příspěvekod Sinister » úte 08. dub, 2008 18:42

lukaskon píše:Odkud jsi? Důležitý je výběr trenéra a klubu! Takže třeba ti někdo z nás bude moci doporučit někoho konkrétního a kom má jistotu kvality a je už jedno jestli box nebo kick ...


Mno po pravde dost uvazuji nad tvymi treninky, jestli tam mate jeste misto :oops: :wink:

Btw pochopil sem to spravne, ze se o treninky delis s Rostou Osickou a ze bych mohl chodit i na kickbox? Diky
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

B & B

Příspěvekod LiPa » úte 08. dub, 2008 20:12

Tady je máte oba - Bob Sapp vs Butterbean: http://www.youtube.com/watch?v=9pNeqZ8y3yA :wink:
LiPa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon 30. dub, 2007 23:00
Bydliště: Jičín

Re: Výběr

Příspěvekod Panda » úte 08. dub, 2008 20:36

Sinister píše:
lukaskon píše:Odkud jsi? Důležitý je výběr trenéra a klubu! Takže třeba ti někdo z nás bude moci doporučit někoho konkrétního a kom má jistotu kvality a je už jedno jestli box nebo kick ...


Mno po pravde dost uvazuji nad tvymi treninky, jestli tam mate jeste misto :oops: :wink:

Btw pochopil sem to spravne, ze se o treninky delis s Rostou Osickou a ze bych mohl chodit i na kickbox? Diky


Tos pochopil naprosto správně pokud chceš do fitka na BBC, problém je že to musíš myslet se cvičením vážně, respektive až se rozhodneš, protože alespoň co já vím můžeš si koupit jen a pouze permanentky, na rok tě výjde snad 600 na měsíc? ale můžeš tam být pak každý den celý den a v ceně je super posilovna a milion a jeden různý program, včetně těch kicků...
:wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sinister » úte 08. dub, 2008 20:49

Na rok me to vyjde 890,- mesicne :? ale zas chapu, ze za kvalitu se holt plati. Nehlede na to, ze predtim jsem uvazoval o Krav Maga (1000 mesicne 2x tydne...)
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron