Cviky na kotnik

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Cviky na kotnik

Příspěvekod Mesic » úte 15. dub, 2008 20:41

Neporadili bystemi nake dobre cviky na kotnik jako achilovka atd jsme ho mnel zlomeny a chtel bych poradit predem diky za pomoc
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 27. zář, 2007 23:00
Bydliště: Fr....

 

Re: Cviky na kotnik

Příspěvekod teg » úte 15. dub, 2008 21:20

Mesic píše:Neporadili bystemi nake dobre cviky na kotnik jako achilovka atd jsme ho mnel zlomeny a chtel bych poradit predem diky za pomoc


Chlape ctes si nekdy po sobe ty prispevky pred odeslanim? Jinak po zlomenine by te mel tvuj doktor poslat na rehabko a tam ti snad poradej ne?
poletuji jako motyl, bodam jako vcela
teg
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob 17. pro, 2005 0:00

Příspěvekod migli » úte 15. dub, 2008 21:26

kotnik je AFAIK kloub - ten nemuzes mit zlomeny :wink:. Muzes mit treba zlomenou patni kost (auvajs), metatarzalni kustky nebo prsty na nohou. Pak muzes mit taky potrhane vazy, ponicene kloubni pouzdro, prervane slachy, upony a svaly. Takze... cos to mel presne s tim kotnikem? (sadru ti na kotnik daji i na pretrzene vazy...)

Ale k tem cvikum -
vsechny cviky se provadi pomalu, nikdy svihem, nemela by ti byt zima, a pokud jde o rehabilitaci, tak bez zateze, klidne 30-50 opakovani. (nebo co zvladnes)

- ve stoje - klasicke vypony na spickach, pokud je to v pohode, tak si spickami stoupnout na schod, a cvicit v celem rozsahu (samozrejme se neceho drz)

- vsede, pata na zemi, spicku pritahovat smerem ke kolenu

- vsede, pata na zemi, spicku zvednout cca 1cm, rotovat chodidlem doprava, doleva...

- vestoje, zvednout spicku, a kolebavym pohybem prenest vahu na spicku (nejit do vyponu), chodidlo se koleba na zemi jako lodicka na vode

- vsede, vsechny prsty skrcit k chodidlu, protahnout k nartu
- varianty: prsty se snaz skrcovat postupne - malicek prvni, nakonec palec, obracene (palec prvni), nebo se snaz udelat pohyb, jako by se mel palec dotknout malicku (predstav si to na ruce)

A na zaver - vsechno mozne na svihadle, jizda na kole (rotoped) rovnez pomaha.

Vyber si kazdy den tri cviky, a rano se tomu 15-20 minut venuj (neco jde delat i vleze na posteli). Po nejake dobe (pokud mas problemy tak to mohou byt i mesice) se to da dohromady. A pokud mas akutni bolesti tak je prvni vec klid, fixace kloubu a doktor.

Hodne zdravi :wink:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod wordsworth » úte 15. dub, 2008 21:58

Já měla s kotníkem taky problémy.Nějaké blbé podvrtnutí,natažené a možné narvané vazy,záněty achilovky..Dost mi pomohlo chození,pak běhání a odrazy naboso v písku.
Jinak těch cviků je strašná spousta.Jestli máš problémy,zajdi (kvůli těch cviků)za fyzioterapeutem.Ten ti poradí lépe ohledně rehabilitace než doktor.Nejlíp takový,co sám sportuje nebo sportoval.
A čti si to po sobě.Taky se může stát,že to lidi přestane bavit luštit a budou tě ignorovat.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Mesic » stř 16. dub, 2008 5:21

tak mně to vlastně bolí jen když mam boty a skaču Parkour(jestli znate) a to je docela zaběr na klouby ale když skáču v tělocvičně tak mně to ani nebolí ale když si dám botu tak např... ujdu 1-3Km tak se mi ta noha sekne a musím si ji protahnout abych sní mohl hybat jak z pravou
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 27. zář, 2007 23:00
Bydliště: Fr....

Příspěvekod Amrut » stř 16. dub, 2008 7:54

Kotník samozřejmě zlomený mít můžeš, ne že ne, je to kloub, tudíž se skládá kromě jiného z několika kostí, které jsou vzájemně skloubené a ty se právě rády lámou.U zlomenin kloubů obecně hovoříme o tzv.nitrokloubních zlomeninách, tzn.zlomenina opravdu zasahuje do kloubu.Existují zlomeniny kotníku zevního (fibula), vnitřního (tibie), zadní hrany tibie - tzv.zadní neboli třetí kotník, kombinace uvedených (bi, trimaleolární zlomeniny),ale to už zbytečně zabíhám do ortopedie. :wink:
Amrut
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 25. srp, 2007 23:00
Bydliště: Pod hřištěm 544, Lány

Příspěvekod migli » stř 16. dub, 2008 9:27

Amrut:

diky za informaci, mel jsem za to, ze termin zlomenina se pouziva vyhradne u kosti. Mea culpa :oops:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Mesic » stř 16. dub, 2008 13:48

chtěl jsme se zeptat jestli si mislite že bych mněl jit k doktorovi když mně to boli jen při skakani v bote boso je to vpohodě (ten kotnik jsem moc neposiloval tak se pravě ptam jestli mam počkat jak mi zaberou tyhle cviky a pak nebo bych mněl jit hnedka ) možna blba otazka ale spiše by mi nani mohl odpovědět člověk co s tim ma nake skušenosti jen mně zajima vaš nazor
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 27. zář, 2007 23:00
Bydliště: Fr....


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků