Stejné KIMONO

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Stejné KIMONO

Příspěvekod adkins » ned 04. kvě, 2008 14:16

Čaute,chtěl jsem jse zeptat místních mistru jetli mužu mít jedno kimono na dva treninky:Judo kimono jestli mužu nosit na judo i na aikido?Jestli nevadí že na aikidu budu mit judo kimono?Děkuji a omlouvám jse za gramatiku :)
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod scout » ned 04. kvě, 2008 15:34

promin adkinsi nevim jestli si nedelas srandu..ja zadny kimona delany na aikido neznam...aspon ne na nasem trhu......samozrejme judisticky...mne se docela osvedcil norris...k neroztrhani....( buh vi jestli neco vyrabeji ty sikmovoky zlutasove z tech ostrovu co si porad ze zahadnych duvodu fotografujou prazsky aj. pamatky..buh vi.....) :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » ned 04. kvě, 2008 15:38

nevim cos myslel tema mistrama..krome par svetlejch vyjimek to tady vypada jako docela zajimavej spolek pofidernich zivlu...na kterej by se mel zamerit urad pro potirani organizovanyho zlocinu..... :lol: :lol: :lol:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod adkins » ned 04. kvě, 2008 15:42

scout píše:nevim cos myslel tema mistrama..krome par svetlejch vyjimek to tady vypada jako docela zajimavej spolek pofidernich zivlu...na kterej by se mel zamerit urad pro potirani organizovanyho zlocinu..... :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod adkins » ned 04. kvě, 2008 15:43

prostě mužu nosit judo kimono na aikidu?
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod graver » ned 04. kvě, 2008 15:56

Ptáš se na špatném místě. Zeptej se svého mistra v aikidu, jestli ti to dovolí. A když ne, ptej se proč.
Možná v tom ale bude nějaký technický problém - jednou jsem zkoušel nějakou páku z aikida v kimonu na karate a ta páka mi vůbec nešla...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod adkins » ned 04. kvě, 2008 16:04

pravě z toho mam strach že v tom judo kimonu mi nemuseji jit některe paky atd. v aikidu,ale judo je podobne aikidu ne tak by to neměl byt problem.A finančně na tom nejsem tak moc dobře abych kupoval dva kimona a platil dva kroužky :?
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod graver » ned 04. kvě, 2008 16:17

Adkinsi, já jsem si dovolil zažertovat. Má-li být aikido funkční, pak musí fungovat i v růžových slipech, plynové masce a mohérové šále. Vždyť k čemu by ti bylo BU, které funguje jen v tom správném ohozu...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

kimono na judu

Příspěvekod mysmys » ned 04. kvě, 2008 16:17

Vestinou by to nemelo vadit, nejlip bude, kdyz se zeptas sveho ucitele ci pokrocilejsich zaku na aikidu. Kimona na judo obcas u zavodniku mivaji reklamy a kimono ma modrou barvu. Jestli na judo mas bile kimono a bez ruznych reklam, tak by mohlo vyhovovat i etikete aikido a tudiz by nemel byt problem na nosit ho na aikido.

Jinak na aikido co se tyka kimon neni nutne aby kimona byly "vyztuzena" na ramenou, rukavech a klopach, jako to byva u kvalitnejsich kimon pro judo. Da se rici, ze levnejsi modely kimon na judo ti dobre poslouzi na aikido. Usetris tim penize, lip se ti takove kimono pere, usycha atd.

Tot vse, snad jsem ti pomohl.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod scout » ned 04. kvě, 2008 16:23

fakt ale je ...ze ty kvalitnejsi vyztuzeny ti proste vydrzeji dyl...takze taky usetris.... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

 

Vydrzeji dele

Příspěvekod mysmys » ned 04. kvě, 2008 16:38

Vydrzeji dele, to mas pravdu.... ale v pripade ze cvicis judo. Ja judo cvicim, aikido ne, ale mockrat jsem videl trenink aikido a hodne jejich technik. Pokud se nepletu, tak techniky aikido moc nevyuzivaji uchopu za klopy a za ramena... spis za ruce lokty atd. a spis se uchopuji koncetiky a ne latka kimona. Take v treninku aikido se nepraktikuje randori v takove mire, jako v judu.... Z toho duvodu si dovolim tvrdit, ze mit kimono na aikido s vyztuzenymi klopami a rameny JE ZBYTECNY PREPICH a usetrit penize, o to asi ADKINSOVI slo. Lepsi kimona na judo maji take pevnejsi nohavice, jelikoz pri nekolika technikach, kdy porazis drzenim souperovi nohy se stava, ze kalhoty praskaji ve svech. U aikida, aspon co ja vim tohle nehrozi. Muzu se, ale mylit, jak jsem rekl aikido necvicim.

Pro ADKINSE:
jestli mas bily kimono, tak si ho vem na aikido, uvidis, co ti ucitel rekne a nemej strach, ze by ti nevydrzelo.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » ned 04. kvě, 2008 16:40

scout píše:nevim cos myslel tema mistrama..krome par svetlejch vyjimek to tady vypada jako docela zajimavej spolek pofidernich zivlu...na kterej by se mel zamerit urad pro potirani organizovanyho zlocinu..... :lol: :lol: :lol:


:D :D :D :D :D :D :D :D

Dobře ty scoute. :) Ne všici sme na to male tak blbě.. Sou tu i středně porkčilí a téměř mistři.. Těch se to taky nemusí týkat (já nejsu ani jednu, hlásím se k pofiderním živlům všemi pěti 8) :lol: )
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Re: Stejné KIMONO

Příspěvekod pe25tr » ned 04. kvě, 2008 16:41

adkins píše:Čaute,chtěl jsem jse zeptat místních mistru jetli mužu mít jedno kimono na dva treninky:Judo kimono jestli mužu nosit na judo i na aikido?Jestli nevadí že na aikidu budu mit judo kimono?Děkuji a omlouvám jse za gramatiku :)


Ahoj. Nedelej z nas (aikidistu) blbce :oops: . Cvicit muzes v cem chces :wink: . Trbas v tech ruzovejch slipech, nebo v kimonu na judo. Zadne specialni kimono na aikido se nevyrabi. Pouziva se kimono na judo. Obcas se v nabidce nejakeho obchodusesportovnimoblecenimprobojovaumeni obevi nabidka na "aikido kimono", ale neni to nic jineho, nez kimono na judo prodavane pod jinym nazvem.

Ale mozna si jenom delas prdel a snazis se rozpoutat ohnivou diskuzi na tema aikido :lol: .
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Re: Stejné KIMONO

Příspěvekod adkins » ned 04. kvě, 2008 16:53

pe25tr píše:
adkins píše:Čaute,chtěl jsem jse zeptat místních mistru jetli mužu mít jedno kimono na dva treninky:Judo kimono jestli mužu nosit na judo i na aikido?Jestli nevadí že na aikidu budu mit judo kimono?Děkuji a omlouvám jse za gramatiku :)


Ahoj. Nedelej z nas (aikidistu) blbce :oops: . Cvicit muzes v cem chces :wink: . Trbas v tech ruzovejch slipech, nebo v kimonu na judo. Zadne specialni kimono na aikido se nevyrabi. Pouziva se kimono na judo. Obcas se v nabidce nejakeho obchodusesportovnimoblecenimprobojovaumeni obevi nabidka na "aikido kimono", ale neni to nic jineho, nez kimono na judo prodavane pod jinym nazvem.

Ale mozna si jenom delas prdel a snazis se rozpoutat ohnivou diskuzi na tema aikido :lol: .


jj,diky moc a toto téma muže byt ukončeno :wink:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod patrik » ned 04. kvě, 2008 16:56

Obvykle se na aikidó používá džúdógi, nicméně vhodné je lehčí gi, většinou základní gramáž takového typu. Kopec lidí používá karategi, ale to zas musí být o poznání pevnější. Takže nejlehčí džúdógi nebo těžší karategi je ideální. Finančně vychází líp to džúdistické.

Jinak klasické keikogi pro JPN bu bylo asi takové, které se dnes používá v kendó (bílé) nebo v klasických školách. Ale to už dnes nosí málokdo :) To se podobá nejvíc tomu lehčímu džúdistickému, ale má jiný střih, páč se k němu často nenosí kalhoty, ale jen hakama, což v aikidó není dnes úplně běžné ;)

Aikidógi se vyrábí, dělaj ho i Japonci, třeba Tozando, ale i ostatní Adidas (bez pruhů) a vlastně jde o džúdógi, které se jmenuje jinak a (mnohdy) je dražší. V žádném případě neexistuje norma, která by říkala, že je nutné tohle !aikidó gi" používat. A není imho problém nosit třeba tepláky (s těma růžovejma slipama a plyn. maskou nevím, asi by to v dódžó nedělalo dobrotu).

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Nameless » ned 04. kvě, 2008 17:14

to Adkins: nedávno jsi psal, že nestíháš tréninky thaiboxu a teď tu vykládáš, že cvičíš ještě aikido a judo...hmm...nevodíš tu tak trochu všechny za nos?
Nameless
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01. led, 2008 0:00

Příspěvekod cudles » ned 04. kvě, 2008 23:01

Pánové,pánové...jak dloho si myslíte že vám vydrží to karatistické kimono? Pokud ale máte dost peněz na to pořizovat si stále nové...kdo neví ať se zeptá trenéra,ale pochybuji že by mu řekl něco jiného než že si má pořídit judo gi. Já trénuji bezmála 7 let, a už si pořizuji třetí judistické kimono. Z prvního,které bylo šito ,,soukromě" od jedné osoby, a z kterého jsem vyrostl,po cca necelých dvou letech,mám doteď judistické Hayashi top ten. X krát záplatované,a v těchto chvílích na odpis,rozpáráno ve švech na zádech,u klop...

Pro toho kdo tvrdí že to je přepych,neberu ti že judistické tréninky jsou daleko větší nápor na kvalitu materiálu,ale mluvím ze zkušenosti. :)

Adkins:ptáš se docela hloupě,stačí se zeptat trenéra. Já teď nosím judo gi i na tréninky allkampf jitsu,ačkoliv tam je to v podstatě také norma.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod patrik » pon 05. kvě, 2008 7:28

cudles píše:Pánové,pánové...jak dloho si myslíte že vám vydrží to karatistické kimono? (...)


EEE, tohle zdá se je na mě, páč jsem psal o pevnějších karategi. Takže dobře ušité 12 nebo 14 uncové karategi je podobně pevné, jako ty lehčí džúdistické, ne-li pevnější. Takže může klíďo vydržet úplně stejně, ne-li víc, vzhledem k tomu, že levné džúdogi odchází spíš kvůli únavě materiálu při praní. Výhoda je, že je "vzdušnější" a není tak těžké, nevýhoda je cena, páč v týhle gramáži jsou dražší o 100% než nejlehčí džúdistické.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod cudles » pon 05. kvě, 2008 10:18

Patrik: Dobrá,to gi o kterém mluvíš jsem ještě neviděl :)
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod adkins » pon 05. kvě, 2008 13:32

ještě by mě zajimalo jak to je s velikosti,když měřím 170cm tak jsi mam koupit kimono z velikosti 170?
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron