judo & tak vobec

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Jendis » sob 26. čer, 2004 13:39

Já nevím,ale Judo obsahuje i kopy i údery,ne?Ve sportovním zápolení se nepoužívají,spousta klubů je ani neučí,ale jinak Judo není pouze o "válení se".
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Anonymní » sob 26. čer, 2004 16:29

Jendis píše:Já nevím,ale Judo obsahuje i kopy i údery,ne?Ve sportovním zápolení se nepoužívají,spousta klubů je ani neučí,ale jinak Judo není pouze o "válení se".


jj, pokud vim, tak se uci i kopy, ale az ve vyssich stupnich. Tam se btw. (pry) uci i s katanou, a celkove - sebeobrana. Ale to uz asi neni uplne soucasti Juda...mozna spis nadstavba, rekl bych podobne jako systema...

Neni to jen valeni se. Moje oblibena technika je zacit skrtit uz ve stoje :D (jen si nedovedu predstavit praktikovat to, pokud souper nema kimono......)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » sob 26. čer, 2004 19:14

Já Judo necvičím,jen jsem to někde slyšel(nebo četl).....ale nástavba???Nevím,určitě tam byla zmínka,že kopy a údery jsou nedílnou součástí.....a použitelnost?Spousta "ultimátníků" se rekrutuje mezi judisty,volnostylaři ap. :wink: :lol: :lol: Ale zase,záleží na člověku,ne na stylu :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » sob 26. čer, 2004 19:56

No tak samozrejme u nas jsou nedilnou soucasti Juda "extremni" (...) freestyle kopy (aj) :wink: , ale jen o prestavkach, a kdyz se nikdo nediva :lol: . Abychom se vyhnuli nejakemu stereotypu (rozcvicka-nastupy na hod / nove chvaty, hody ap./procvicovani drzeni, paceni..-lehke prani-hardcore prani-posilovani) tak obcas vice casu venujeme treba gymnastice (premety, salta..) takze je fajn ze nedrtime porad dokola jen judo...perfektni je taky klasicke randori, ale muzem protivnika drzet jen jednou rukou. Zkracene...judo me fakt chytlo, zacal sem sice pozde, ale prece. A kazdemu kdo jeste nic necvici ho muzu fakt doporucit! Ale mozna neni dulezity styl, ale jak se cvici a v jakem kolektivu se cvici...pak cloveka bavi cokoliv...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Trian » čtv 08. kvě, 2008 23:44

Zdravím,

nejako to tu neviem nájsť, možno som zle pozeral, ale chcel by som vedieť, aký je rozdiel medzi judo a jujutsu. Okrem toho, že je jedno z brazílie a druhé z japonska.
Chcel by som vedieť najmä aký je rozdiel v technikách.
V MMA sú stále vychvaľovaný bojovníci jujutsu, kým o jude sa veľmi nehovorí, okrem súvislostí s japonskými bojovými umeniami.

Hľadám nejaký slušný klub v Bratislave a neviem sa rozhodnúť medzi jujutsu a judom.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » čtv 08. kvě, 2008 23:50

Chcel by som odporučiť nejaký klub, kde sa trénuje seriózne a s plným nasadením, nie len tak sa váľať na zemi a nič nerobiť. Ale na druhej strane bez psychopatov, ktorú chcú druhému zlomiť v rámci dokázaní svojej sily väz.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Panda » pát 09. kvě, 2008 9:08

2 Ukropcany: Jestli je to německé allkampf a Trian chce i nějáké závodění tak to je ideálnější, byl jsem se nedávno juknout na jejich závodech a mají tam grapling, standup (sice light, ale zase v graplingovkách) a něco jako ligh verzi free figtingu...
2 Trian: nejlepší aby sis prošel sám co nejvíc klubů, ale hlavně nesmíš skončit v prvním klubu do kterého se podívá s tím že ti to vyhovuje a že tam zůstaneš a nejít dál, to by byla obrovská chyba !!!
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kid » pát 09. kvě, 2008 13:40

Quan-Chi píše:
Jendis píše:Já nevím,ale Judo obsahuje i kopy i údery,ne?Ve sportovním zápolení se nepoužívají,spousta klubů je ani neučí,ale jinak Judo není pouze o "válení se".


jj, pokud vim, tak se uci i kopy, ale az ve vyssich stupnich. Tam se btw. (pry) uci i s katanou, a celkove - sebeobrana. Ale to uz asi neni uplne soucasti Juda...mozna spis nadstavba, rekl bych podobne jako systema...

Neni to jen valeni se. Moje oblibena technika je zacit skrtit uz ve stoje :D (jen si nedovedu predstavit praktikovat to, pokud souper nema kimono......)


V judu se učí i údery i kopy, pokud vím jmenuje se to atemi waza. Jinak judo obsahuje jen základní kopy a nejvýš do úrovně pasu, taky se technika úderů a kopů v judu, narozdíl od většiny ostatních BU nepoužívá k vyřazení soupeře z boje, ale spíš jako navolňovací technika po které se pokračuje jinou technikou. Taky není pravda, že to je nějaká nádstavba v klasickém kodokan judu je atemi waza již ve zkoušce na 5.kyu. Co se týče škrcení jde použít i když soupeř nemá kimono stačí jen tričko (to vím z vlastní zkušeností, sám jsem se divil jak účinné je již po zhruba 4s)
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » pát 09. kvě, 2008 13:42

Kid: Ale ukaz mi nejaky klub, kde atemi wazu skutecne uci :evil: :evil:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Trian » pát 09. kvě, 2008 22:25

Asi v prvom klube určite neskončím, čo-to už mám za sebou a chcel by som nadviazať na niečo využiteľné vo free fighte, nie len techniky judista vs judista, popr. bjj vs bjj.

Ale stale som nejako nepochopil ten rozdiel medzi judom a bjj. Teda okrem toho, že sa v jude učia aj základné techniky kopov a úderov. :(

Nejaký grappling som robil v rámci krav-magy, ale tam sa učíme skôr techniky proti škrteniu a "nečistým" útokom na obrancovu maličkosť. Takže vynikajúce na ulicu, úplný základ do ringu.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Lin-Shit » pát 09. kvě, 2008 23:30

4 Panda

Mohol by si prosim Ta blizsie specifikovat, ako prebiehal ten trening allkamp-jutsu (namahavost rozcvicky, nasadenie bojovnikov, vybavenie telocvicne), resp ci ma premna ako vyznavaca Vale Tudo a Muay Thai vyznam to skusit. U nas na skole mam moznost, ale co som pozeral oficialne stranky a galeriu, tak ma to prilis nenadchlo. Niekde idu v graplingovkach, inde z karate rukavicami, ktore nie su dobre ani na box ani na zapas a uz vobec som tam nevidel takmer ziadne chlapiska poriadne. Tiez to karatisticke kamae po kazdej uspesnej technike... patetizmus hrubeho zrna korunovany virusom ideologie budhizmu. :? Co mi vsak prinasa radost je fakt, ze je to zadarmo.
Lin-Shit
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00
Bydliště: Ilava

Příspěvekod ghekon » sob 10. kvě, 2008 8:37

ukropcany píše:
Lin-Shit píše:Mohol by si prosim Ta blizsie specifikovat, ako prebiehal ten trening allkamp-jutsu (namahavost rozcvicky, nasadenie bojovnikov, vybavenie telocvicne), resp ci ma premna ako vyznavaca Vale Tudo a Muay Thai vyznam to skusit.
Myslím si že nie... prídeš, strieskaš, odídeš... strata času...

:lol: :lol: Pokud to mas na skole a je to zadarmo, tak za zkousku nic nedas... Das si s nima sparring, a kdyz je striskas, budes mit fajn pocit :) Kdyz ne, tak asi budou neco umet.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » sob 10. kvě, 2008 8:49

ukropcany píše:
Lin-Shit píše:Mohol by si prosim Ta blizsie specifikovat, ako prebiehal ten trening allkamp-jutsu (namahavost rozcvicky, nasadenie bojovnikov, vybavenie telocvicne), resp ci ma premna ako vyznavaca Vale Tudo a Muay Thai vyznam to skusit.
Myslím si že nie... prídeš, strieskaš, odídeš... strata času...




:twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: ty si wůl....... :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Panda » sob 10. kvě, 2008 14:20

Lin-Shit píše:4 Panda

Mohol by si prosim Ta blizsie specifikovat, ako prebiehal ten trening allkamp-jutsu (namahavost rozcvicky, nasadenie bojovnikov, vybavenie telocvicne), resp ci ma premna ako vyznavaca Vale Tudo a Muay Thai vyznam to skusit. U nas na skole mam moznost, ale co som pozeral oficialne stranky a galeriu, tak ma to prilis nenadchlo. Niekde idu v graplingovkach, inde z karate rukavicami, ktore nie su dobre ani na box ani na zapas a uz vobec som tam nevidel takmer ziadne chlapiska poriadne. Tiez to karatisticke kamae po kazdej uspesnej technike... patetizmus hrubeho zrna korunovany virusom ideologie budhizmu. :? Co mi vsak prinasa radost je fakt, ze je to zadarmo.


Ahoj, na treningu jsem nikdy nebyl byl jsem na závodech.Mají kategorii grapling(čistě bez uderů) a fighting, plus i nějáké kata a kata ve dvou.
Pokud jsi vyznavač full contactu tak si nejsem jistý jestli by ti samotný tréning vyhovoval (mam kamaráda co tam chdí, a trochu vyprávěl), ale ten závod s tím že v postoji je povolený jen light contact, na zemi a v klinči se udery nesmí, mi přišel jako docela dobrá přestupní stanice, takže jestli jsi ještě žásný zápas podle freefight nezkusil, tak myslím dobré ideální místo na posbírání zkušeností...samozřejmě že díky tomu lightcontactu se tam najde spoustu "kydličů" co pojedou na body (stejně jako nebezpečí že tě někdo snáze sprasí když to nečekáš), ale tak to už je jen jejich problém, ty si můžeš jet své, win or loose...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Trian » pon 12. kvě, 2008 13:17

4 ukropcany:
Pisal si, že sú v Bratislave 2 kuby so slušnou základňou. Ktoré dve si presne myslel?
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod justjudo » pon 12. kvě, 2008 13:45

Člověk žasne co se tady všechno o judu nedoví :roll:

Jediný 9. dan judo, kterého znám, je Mitsuhiro Kondo (pravopisem křestního jména jsi nejsem jist :oops: ).
justjudo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20. zář, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 12. kvě, 2008 14:15

justjudo píše:Člověk žasne co se tady všechno o judu nedoví :roll:


:lol: :lol:

Nejen o judu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jan » pát 16. kvě, 2008 9:51

Trian píše:Zdravím,

nejako to tu neviem nájsť, možno som zle pozeral, ale chcel by som vedieť, aký je rozdiel medzi judo a jujutsu. Okrem toho, že je jedno z brazílie a druhé z japonska.
Chcel by som vedieť najmä aký je rozdiel v technikách.
V MMA sú stále vychvaľovaný bojovníci jujutsu, kým o jude sa veľmi nehovorí, okrem súvislostí s japonskými bojovými umeniami.

Hľadám nejaký slušný klub v Bratislave a neviem sa rozhodnúť medzi jujutsu a judom.


Jen bych dodal, že jujutsu nepochází z Brazílie, ale z Japonska, do Brazílie ho přivezli právě Japonci, kde si ho zejména rodina Gracie upravila ke svému obrazu..... Judo je též z Japonska a vychází právě z technik jujutsu, přičemž jujutsu nemůžeme chápat jako uzavřený styl, nebož každá škola bojových umění v Japonsku měla svůj samostatný způsob boje..... To jen tak na okraj, překvapilo mě, že jste toto nikdo nepoznamenal.....
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » pát 16. kvě, 2008 10:17

Jan píše:
Trian píše:Zdravím,

nejako to tu neviem nájsť, možno som zle pozeral, ale chcel by som vedieť, aký je rozdiel medzi judo a jujutsu. Okrem toho, že je jedno z brazílie a druhé z japonska.
Chcel by som vedieť najmä aký je rozdiel v technikách.
V MMA sú stále vychvaľovaný bojovníci jujutsu, kým o jude sa veľmi nehovorí, okrem súvislostí s japonskými bojovými umeniami.

Hľadám nejaký slušný klub v Bratislave a neviem sa rozhodnúť medzi jujutsu a judom.


Jen bych dodal, že jujutsu nepochází z Brazílie, ale z Japonska, do Brazílie ho přivezli právě Japonci, kde si ho zejména rodina Gracie upravila ke svému obrazu.....


A já jen opravím že do Brazílie nebylo přivezeno jujutsu, ale judo, konkrétně kodokan, panem Maedou, přímým žákem zakladatele Juda pana Kana :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Brazilian (Kodokan) Judo

Příspěvekod kamiwaza » pát 16. kvě, 2008 11:12

Panda píše:A já jen opravím že do Brazílie nebylo přivezeno jujutsu, ale judo, konkrétně kodokan, panem Maedou, přímým žákem zakladatele Juda pana Kana :wink:


Máš recht, a proto se brazilský systém nazývá Brazilian (Kodokan) Judo :lol: I u nás se cvičilo Jiu-Jitsu a pouze sportovní zápas byl nazýván Judo. Dávám odkaz na historie brazilského Jiu-Jitsu.

http://www.youtube.com/watch?v=rTCmMt2Ihdg

Zajímavé že sami zakladatelé to nenazývají brazilským Jiu-Jitsu, nýbrž a pouze Jiu-Jitsu. Ale když se podíváte, jak zápasí, tak je to jak Judo.
Prostě bych moc velké rozdíly mezi BJJ a Judem nedělal. Jediný rozdíl vidím v odlišných pravidlech a bodování technik a tudíž preferenci boje v postoji resp. na zemi. Jinak je to skoro prašť, jak uhoď :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků