10.DAN judo

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: 10.DAN judo

Příspěvekod Radzuslav » pon 12. kvě, 2008 7:39

adkins píše:čaute,neznáte někoho z ČR kdo má 9. nebo 10. DAN v judu,dost mě to zajímá jestli v čr vubec takové borce máme. 8O


Panu Vladimírovi Lorenzovi byl udělen 9. dan.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

 

Re: 10.DAN judo

Příspěvekod KAMINARI » pon 12. kvě, 2008 10:27

Radzuslav píše:
adkins píše:čaute,neznáte někoho z ČR kdo má 9. nebo 10. DAN v judu,dost mě to zajímá jestli v čr vubec takové borce máme. 8O


Panu Vladimírovi Lorenzovi byl udělen 9. dan.


Kdy? Na všech of. listinách je psán jako 8. Dan
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Re: 10.DAN judo

Příspěvekod Radzuslav » pon 12. kvě, 2008 10:50

KAMINARI píše:
Radzuslav píše:
adkins píše:čaute,neznáte někoho z ČR kdo má 9. nebo 10. DAN v judu,dost mě to zajímá jestli v čr vubec takové borce máme. 8O


Panu Vladimírovi Lorenzovi byl udělen 9. dan.


Kdy? Na všech of. listinách je psán jako 8. Dan



Tak to je možná má špatná paměť, možná to byl 8. dan.
Před nedávnem mu bylo gratulováno při tréninku v HK na Sokole k zisku ? danu. Podle toho, že začal nosit červený pás, jsem si to mylně spojil s 9. danem.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Re: 10.DAN judo

Příspěvekod Radzuslav » pon 12. kvě, 2008 10:52

KAMINARI píše:
Radzuslav píše:
adkins píše:čaute,neznáte někoho z ČR kdo má 9. nebo 10. DAN v judu,dost mě to zajímá jestli v čr vubec takové borce máme. 8O


Panu Vladimírovi Lorenzovi byl udělen 9. dan.


Kdy? Na všech of. listinách je psán jako 8. Dan


Když tak koukám na oficiální stránky juda tak:
8.DAN - Červené-bílý pás
9.DAN - Červený pás
10.DAN - Červený pás

z toho je možné, že má 9.dan.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod patrik » pon 12. kvě, 2008 11:15

toddb píše:Zajimalo by me, jakym zpusobem, v jake frekvenci a za co se ty vysoke dany udileji tj. jakym zpusobem probiha zkouska nebo jakkoliv se to nazyva napr. na 7.dan.


Strana 5 tohoto textu je o té frekvenci, tj. minimální věk/ čas mezi jednotlivými zkouškami
http://www.czechjudo.org/Files/Document ... mentar.pdf

2Radzuslav

Podle výše uvedeného textu by musel mít 10. dan. Tedy tam je červený pás uvedený až po obdržení 10. danu. Nejsem aktivní džúdista, jen mně to zaujalo.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Radzuslav » pon 12. kvě, 2008 13:02

2Radzuslav

Podle výše uvedeného textu by musel mít 10. dan. Tedy tam je červený pás uvedený až po obdržení 10. danu. Nejsem aktivní džúdista, jen mně to zaujalo.

Patrik[/quote]

Dva zdroje mi říkají něco jiného než ofic. stránky svazu juda, tak nevím.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Judo
http://www.kodokan-judo.cz/stranka-technicke-stupne-201
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod justjudo » pon 12. kvě, 2008 13:41

Dva zdroje mi říkají něco jiného než ofic. stránky svazu juda, tak nevím.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Judo
http://www.kodokan-judo.cz/stranka-technicke-stupne-201


To je proto, ze zdroje které jsi uvedl uvádějí stupně podle oficiálního japonského systému. Pan Lorenz dostal 8. dan od Francouskeho svazu a tedy používá jejich červený pásek.
justjudo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20. zář, 2007 23:00

Příspěvekod toddb » pon 12. kvě, 2008 16:02

Jendis: diky, zajima me to, protoze obecne tvrzeni, ze se vysoke dany udileji za zasluhy nikomu nic moc nerekne. Na 10.dan se jeden docela naceka.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod Jendis » pon 12. kvě, 2008 17:06

toddb píše:Jendis: diky, zajima me to, protoze obecne tvrzeni, ze se vysoke dany udileji za zasluhy nikomu nic moc nerekne. Na 10.dan se jeden docela naceka.


Za málo...ale já nic......asi sis mne tentokráte spletl.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod toddb » pon 12. kvě, 2008 17:23

Jendis píše:
toddb píše:Jendis: diky, zajima me to, protoze obecne tvrzeni, ze se vysoke dany udileji za zasluhy nikomu nic moc nerekne. Na 10.dan se jeden docela naceka.


Za málo...ale já nic......asi sis mne tentokráte spletl.....


Uz vidim, bylo to adresovany Patrikovi za odkaz, nejak jsem vas popletl dohromady.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod justjudo » pon 12. kvě, 2008 18:00

toddb píše:
Jendis píše:
toddb píše:Jendis: diky, zajima me to, protoze obecne tvrzeni, ze se vysoke dany udileji za zasluhy nikomu nic moc nerekne. Na 10.dan se jeden docela naceka.


Za málo...ale já nic......asi sis mne tentokráte spletl.....


Uz vidim, bylo to adresovany Patrikovi za odkaz, nejak jsem vas popletl dohromady.


Vladnes-li anglictinou tak se radeji podivej na:
http://www.kodokan.org/e_basic/shoudan.html

To co maji na ceskem svazu je spise hypoteticka zalezitost, protoze na danovy stupen by te mel povysovat nekdo kdo ma vyssi stupen nez ty. A to je u nas problem. Co jsem slysel tak v kodokanu je to opravdu za odcvicena leta, oducena leta, zasluhy, vyhrane zapasy, atd. Poplatky take nejsou zanedbatelne.

Pred dvema lety povysili najednou tri lidi na 10. dan. Toshiro Daigo, Ichiro Abe a Yoshimi Osawa. Za existenci juda bylo udeleno pouze 15 desatych danu.
justjudo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20. zář, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » pon 12. kvě, 2008 18:22

justjudo píše:Pred dvema lety povysili najednou tri lidi na 10. dan. Toshiro Daigo, Ichiro Abe a Yoshimi Osawa. Za existenci juda bylo udeleno pouze 15 desatych danu.

Taky jsem o tom četl. Otázkou je, jestli tito Japonci s vysokými technickými stupni jsou mimořádní, nebo to mají za činnost pro JJJ (japonský svaz juda :wink:), potažmo IJF.
Jak psal jeden judoka (nebudu ho jmenovat), co byl na návštěvě v Kodokanu. Údajně ho tam házeli malí a staří dědové (nepsal co měli za stupně atd.) a nedokázal se tomu nijak bránit :cry:
Dříve prý ovládali judokové i KI (Kano, jeho syn ...), dnes se to asi moc nenosí a otázkou je jestli někteří ti mistři s 10. danem s tím mají nějakou zkušenost.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod justjudo » pon 12. kvě, 2008 19:01

Tak dobří určitě budou :P Nedokážu porovnat rozdíl mezi 9. a 10. danem. To je pro mne příliž vysoké a temné. Viděl jsem 9. dana, pěkné čisté techniky a zcela bez námahy. Při provádění ani jednou nezaváhal. Toshira Daiga jsem sice neviděl, ale učil jsem se z jeho knihy "Techniky hodů". A to musím říct je velmi kvalitní literatura. 8)
justjudo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20. zář, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » pon 12. kvě, 2008 19:16

Tak o tom že budou dobří nepochybuji. Já viděl max. 8. dana p. Lorenze. Jinak to ten Daiga cvičil se svým sparingem, nebo to bylo randori s někym cizím např. s tebou :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod justjudo » pon 12. kvě, 2008 20:35

kamiwaza píše:Tak o tom že budou dobří nepochybuji. Já viděl max. 8. dana p. Lorenze. Jinak to ten Daiga cvičil se svým sparingem, nebo to bylo randori s někym cizím např. s tebou :wink:


V Japonsku jsem nebyl a ani Daiga jsem osobně nepotkal. Je mu už 80, tak to na nějaké randori s mladým uchem jako jsem já ani nevidím :wink: . Podrobnosti o knize jsou třeba na http://www.kodokan-judo.cz/stranka-kodo ... go-2005-73 . Fotografický materiál dělali několik let. Spíš je dobrá v tom, že popíše princip za pohybu včetně reakce ukeho, upozorní na známé chyby a zmíní se o vztazích k ostatním příbuzným technikám.

Pokud to srovnáš třeba s panem Lorenzem, tak třeba u jeho technik je spousta pohybů a principů, které prostě jen při ukazování nepoznáš. Musíš je hledat. Třeba na mne ukazoval pan Kondo (9. dan) kuatsu na krvácení z nosu (vypadá to jako úder na zátylek 8O). Mojí hlavu v ruce nikdy neměl a přesto se trefil na poprvé až se mi zatmělo před očima. A věřim, že kdyby mě ta krev tekla, tak přestane. Kdyby přitlačil víc, tak už ani nedejchám.
justjudo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20. zář, 2007 23:00

Příspěvekod toddb » pon 12. kvě, 2008 23:39

Justjudo: diky za odkaz
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron