Taekwondo obecne

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Taekwondo obecne

Příspěvekod severin » sob 26. čer, 2004 15:55

Spolupracuji nektere skoly ITF-GTF-WTF aj. mezi sebou ? Stane se Taekwondo az na vyjimky jen sportem,kde budou dulezitejsi vysledky z turnaju? Kam se bude vyvijet pro lidi od 1.danu vyse? Zajima toto forum vudec nejake taekwondisty krome Zedny? 8)
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Chrobi » ned 27. čer, 2004 22:18

Myslim, ze nespolupracujou. Myslim, ze bohuzel stane. Kam se vyviji pro cerny pasky? Asi zavisi na vyuce..........mame tu Mistra, kdo je ,podle me, rozumnej - ma kam smerovat. Komu prijdou dulezity jen zavody a ostatni povazuje za nejakou zbytecnou tradici tak......asi moc daleko nedojde :roll:
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » ned 27. čer, 2004 23:32

hmmmm
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 27. čer, 2004 23:42

itf a wtf prezidenti spolu jednají bohužel Um Yong kim má ted trochu vážnější problémy s vlastní existencí.... GTF je už jen takovej přežitek spíš....
kam směřovat??? pokud mám své žáky a pokud jsou na živu lidi jako Hwang Ho-yong, Park Jong-soo, Choi Jung-hwa, Rhee Ki-ha, Kong Yong-il, Phap Lu, Morningstar...... tak mám plán :) :) :twisted:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 28. čer, 2004 9:34

"GTF je už jen takovej přežitek spíš"

prosím rozveď to.


Masta
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Chrobi » úte 29. čer, 2004 8:21

Mastiku, vetsina GTF uz necvici nebo cvici neco jinyho?? Neni to tak...........prezitek ;)
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 29. čer, 2004 9:00

U nás určitě, ale jseš si jistej, že to je tak i v cizině?

Masta
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » úte 29. čer, 2004 11:50

Jezdite nekdo do ciziny jeste za jinym mistrem? Za kym a kam? Jak odlisujete trenink cernych pasku od ostatnich ? /je jasne,ze vetsinou spolu trenuji zeleni-cerni/.Kdyz cvicite tando matsogi drzite se jen technik od mistra a enciklopedie a nebo prebirate techniky z jinych bj.um? Pokud ano,z jakych? Delate nekdo vymenne seminare s jinymi kluby tkd.?

Dnes ma posledni drzitel danu ITF v cechach poradove cislo 306.Kolik si myslite,ze z nich uz necvici taekwondo a proc?
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Chrobi » úte 29. čer, 2004 23:00

No vubec si nejsem jist, Mastiku - ja byl naposledy v cizine na nakym africkym ostrove a tam jedinej kdo neco cvicil sem byl ja, behajic s bratrem na zadech :lol:

O jezdeni na seminare mimo Cechy muze psat Ruten, ja zatim jeste nebyl.
Aaale Severine, prijde mi , ze tim neco sledujes.............tys asi cvicil a prestal a tak i hromada tvojich kamaradu.....ale tak to je asi ve vsech BU i sportech, ne? Nebo se pletu :wink:

Dobrou noc.
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 30. čer, 2004 0:46

Masto, nějakejch 15 mastru po celým světě většina z toho z malajsie. Oddělení nejenom PTF. Spory kvuli předsednictví které vyhrála Parkova žena nebyly taky žádným velkým přínosem. Stav GTF u nás. není tohle největší krize GTF ze které se už možná nevyhrabe. Parka znali všichni, ale kdo zná ted někoho z GTF mimo Gtfáky........... řekl bych že proti tomuhle jsme docela v pohodě v ITF:)))))))) sorry ale já to cítím jako přežitek.
Severine řekl bych že jsi nějakej první dan kterej skončil nebo o tom vážně přemejšlí. Nevím kde a jak cvičíš ale rozhodně ti sis asi od tkd nevzal vše co ti nabízí nebo nabízelo...
zkusím odpovědět na tvoje otázky:ježdění za mastry- pravidelně alespon dvakrát ročně jezdím na mezinárodní semináře. Cvičil jsem i opakovaně s těmito mistry
a velmistry Choi Hong -hi, Choi Jung-hwa, Park Jong-soo, RheeKi-ha. Doufám že poznám i další semináře legend TKD a v brzké době se dostanu do Koreje. Kdybychom neměli zde mistra Hwanga určitě bych se snažil jezdit více. Ted ale cvičím minimálně tak jeden den v týdnu v pruměru s mistrem tak to nepovažuji za až tak nutné. Mistr sám my říká že bych si měl spíš koupit lepší auto a udělat si výlet do Koreje:)))))
zelení a černí - máme (škola Hosin sool)tréninky výhradně pro černé pásky plus 1.kupy kteří na dan připravují. Jak běžné tak i na častých soustředěních. Jinak tito cvičí často také s mistrem. Vyšším páskum nezakazuji chodit na tréninky třeba i začátečníku takže občas cvičí klidně i s 10.kupem.
tando matso - především to ukazuje mistr ale mám dlouholeté zkušenosti i z jiných BU takže se jím nebráním. Tomu se nebránil ani generál - např velmi pozitivní pro sebeobranu považoval zkušenosti z juda atd... duležitá je funkčnost. tak i hosinsool a obrany proti zbraním zvnikly - Nam tae-hi atd.... na delší odbornou diskusi.....
semináře z jinými kluby - na soustředění zvu hosty z jiných škol, kteří u potom vedou i treninky - co si ted vzpomínám tak Gazda III.dan Gebaek, Veselý III.dan Kerberos, Bareš II.dan Sonkal. Jinak kvalitní trenérská výměna funguje v rámci středisek talentové mládeže. funguje asi takto: trenéři několika sdružených škol trenují vzájemně talenty těchto škol. Jinak ke mě na tréninky chodí běžně i žáci ostatních škol.
306 black beltu - cvičí z nich většina. jde jenom o to co jim tkd (tedyfederace, svaz, škola, trenér )nabízí. většinou jestli člověk cvičí s mastrem nekončí pokud nemá opravdu vážné duvody - rodina, zdraví...
nechci se chlubit ale v naší škole ač teprv něco přes 5 let fungující je již téměř 20 černých pásku a to nejsou žádné mrtvé duše. nikdo žádný černý pásek od nás neskončil naopak povedl se mi myslím bravurní kousek a to zapojit i déle či krátce již necvičí černé pásky z ostatních škol Gazda, Borek, Weidlich, L. Zeman a další možná přijdou...
...
severin jestli třeba nějakou dobu už necvičíš začni třeba znovu a třeba poznáš že mnohé se změnilo... jestli však svými otázkami jenom sleduješ kritiku našeho ITF tak lepší o tom již nediskutovat protože rečma se nikdy nic neudělalo - to je lepší jenom cvičit, což určitě muže každej a to pod tím nejlepším mastrem nad světě, kterého jsem poznal.....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod severin » stř 30. čer, 2004 12:37

Nekritizuju ani nechci.TKD mam rad,moc lidi z jinych klubu nepotkavam,tak se ptam.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Taekwondo

Příspěvekod Anonymní » ned 22. kvě, 2005 21:56

Co si myslíte o českym svazu taekwondo a unie Taekwondo? Proč to tak musí být? Platí si uvazovat pásek okolo jenom jednou?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

odpoved pre smajlika_cz

Příspěvekod Anonymní » pát 05. srp, 2005 7:25

For smajlik_cz - Tento prispevok je sice starsi, ale skusim k tomu odpovedat...

Polozil si velmi osemetnu otazku, lebo pochybujem, ze by niekto chcel verejne rozpitvavat dovody preco odisli ludia zo zvazu a preco vznikla unia atd.

U nas je to bohuzial podobne....

Momentalne na Slovensku posobi STA ITF, ktora je co do poctu cvicencov a klubov najvacsia a musim podotknut, ze je jedina uznana medzinarodnou organizaciou, teda ITF. Na Slovensku este posobi STF (Slovenska Taekwondo federacia) a SZT (Slovensky zvaz Taekwondo), pricom ani STF a SZT nie su uznane ITF.

STF ma 1 fungujuci klub a SZT asi 2 maximalne tri, ak sa mylim opravte ma.

Preco je to tak ? Mozno preto, ze "kazdy chce byt prezident !"
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Taekwondo a spolupráce

Příspěvekod Anonymní » stř 21. zář, 2005 13:25

Preco je to tak ? Mozno preto, ze "kazdy chce byt prezident !" Asi máš pravdu.Polozil si velmi osemetnu otazku, lebo pochybujem, ze by niekto chcel verejne rozpitvavat dovody preco odisli ludia zo zvazu a preco vznikla unia atd. Taky máš pravdu. Můj názor je takový, když se o tom nebude mluvit ani psát tak bude horší a horší a člověk, který začne s Taekwondo tak v tom bude mít zmatek a pak i zkušenější Taekwondisti můžou stratit kontakty s lepšíma instruktorama. Závody budou mít horší kvalitu žádná spolupráce atd.... Je to velká škoda, protože Taekwondo je krásné, uchvatné a pěkně propracované. Podle mě to Zhoršuje kvalitu Taekwondo. Co si o tom myslíte vy?(budu rád,když mi můj názor vyvrátíte) :idea:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Taekwondo a spolupráce

Příspěvekod Anonymní » stř 21. zář, 2005 13:25

Preco je to tak ? Mozno preto, ze "kazdy chce byt prezident !" Asi máš pravdu.Polozil si velmi osemetnu otazku, lebo pochybujem, ze by niekto chcel verejne rozpitvavat dovody preco odisli ludia zo zvazu a preco vznikla unia atd. Taky máš pravdu. Můj názor je takový, když se o tom nebude mluvit ani psát tak bude horší a horší a člověk, který začne s Taekwondo tak v tom bude mít zmatek a pak i zkušenější Taekwondisti můžou stratit kontakty s lepšíma instruktorama. Závody budou mít horší kvalitu žádná spolupráce atd.... Je to velká škoda, protože Taekwondo je krásné, uchvatné a pěkně propracované. Podle mě to Zhoršuje kvalitu Taekwondo. Co si o tom myslíte vy?(budu rád,když mi můj názor vyvrátíte) :idea:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Politika

Příspěvekod Lasman » stř 05. říj, 2005 10:27

Trénuji TKD ITF od roku 1994 a to nepřetržitě, ale jak to tak pozoruji, časy kdy se trénovalo bojové umění TKD se začínají vytrácet. Dnes už mi to přijde spíš jako sport než umění a to je mi hrozně líto. Po smrti zakladatele TKD generála Choi Hong Hi se spustil politický boj, který negativně ovlivňuje TKD samotné. Vidím to i u nás v ČR, kde se neustále tahají o post prezidenta svazu a o další slušně placená koryta. Je mi z toho všeho zle, ale nenechám se přece odradit lidmi, kteří jsou schopní použít jakékoliv metody pro dosažení slušného postavení ve vedení svazu. Myslím, že by dost pomohlo, kdyby se jednalo pouze o čestné funkce a nikoliv dobře placené. Tím by ve vedení byli lidé, kteří pro TKD žijí a nabralo by vše úplně jiný směr.
A věřím že by netrvalo dlouho a celé TKD by se sjednotilo, tak jak si přál sám zakladatel
:(
[a href="http://pedagog.taekwondo.cz/img/taekwondista.gif" title="LASMAN"]LASMAN[/a]
Lasman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: W.A.R.town

politika

Příspěvekod Anonymní » ned 09. říj, 2005 20:46

Ćasy kdy se trénovalo bojové umění TKD se začínají vytrácet.Podle mě Peníze začínají pomalinku ovládat samotný TKD a za chvilku by jsme mohli vytvořit bojové umění Taekwon bez té cesty života DO..Myslím, že by dost pomohlo, kdyby se jednalo pouze o čestné funkce a nikoliv dobře placené. Souhlasím, každý kdo TKD žije má většinou svojí vlastní školu(spíš na ní by se měli zaměřit) stýkat se samotnými studenty začátečníky TKD a nekoukat na ně zhora"přece takle začali i oni".Cvičením Taekwondo se spíš člověk učí jak se bojům vyhnout(sebejistotě,atd.......) kdyby bylo jenom Taekwon bylo by o pár navýšených lidí nebo zoufalců víc,kteří by se uměli bránit a ještě k tomu sebejistý fuj fuj :evil:. Každý si může vybrat cestu sám, že jim je z toho néni špatně se schovávat za tak krasné myšlenky TKD. Jsem sám studentem TKD a aspoň si to uvědomim"hodně lidí si to taky uvědomí nic neřeknou a pak se už jen můžou divit co se to vůbec děje". Peníze až se dávají na nové ťelocvičny,vybavení,cestování a prémie(za dobrý sportovní výkon, největší počet studentů TKD atd....).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

la

Příspěvekod Anonymní » pát 28. říj, 2005 21:44

Vsetci ludia, ktori sem pisete, viete niekto, ako je to s Matiulahom Karwandgarom? Co vobec znamena, ze je grandmasterom? Som clenkou PTF a mam v tom riadny hokej. Este okrem toho chcem vyjadrit znechutenie nad tym, ako sa vsetky kluby predbiehaju v chvastani sa, kto je lepsi. Podla mna je kazdy klub super a v kazdom sa da mnohym veciam priucit. Ak niekto teda viete o tom ako to je s tym MAtiulahom, tak pjosim odpiste.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron