TRENINK DOMA

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod adkins » sob 17. kvě, 2008 13:28

ghekon píše:No tak o tom ze svaly spomaluji se da mluvit, pokud mas obvod ruky 50cm, potom mozna spomaluje... A o tom ze svaly a sila maji hodne spolecneho se da taky docela polemizovat. A) Je spousta druhu sily, jina sila je pri zvedani cinky, jina pri tahani za kimono a jina pri strzich ze.. B) Nedavno jsem si daval paku s klukem co chodi 3x tydne do posilky a bere to docela vazne, mel o neco malo vic kilo nez ja a moje svaly vedle jeho vypadaly docela smesne, kdyz jsem ho po mensim tahani porazil, byl z toho docela dost prekvapeny :lol: :lol:


Jestli měl jednou tolik větší ruku než ty a pravidelně posiluje a tys ho dal v páce-KRAVINA JAK VRATA :roll: :lol: :roll: :lol:
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod toddb » sob 17. kvě, 2008 14:04

adkins píše:
ghekon píše:No tak o tom ze svaly spomaluji se da mluvit, pokud mas obvod ruky 50cm, potom mozna spomaluje... A o tom ze svaly a sila maji hodne spolecneho se da taky docela polemizovat. A) Je spousta druhu sily, jina sila je pri zvedani cinky, jina pri tahani za kimono a jina pri strzich ze.. B) Nedavno jsem si daval paku s klukem co chodi 3x tydne do posilky a bere to docela vazne, mel o neco malo vic kilo nez ja a moje svaly vedle jeho vypadaly docela smesne, kdyz jsem ho po mensim tahani porazil, byl z toho docela dost prekvapeny :lol: :lol:


Jestli měl jednou tolik větší ruku než ty a pravidelně posiluje a tys ho dal v páce-KRAVINA JAK VRATA :roll: :lol: :roll: :lol:


Proc? Muzes to nejak rozumne zduvodnit?
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod Panda » sob 17. kvě, 2008 14:08

2 Adkins...ani to nemusí být tak uplně kravina, mám podobnou zkušenost...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » sob 17. kvě, 2008 14:13

ghekon píše:, mam zkusenost, ze vyrysovane vypracovane svaly = fitko a mensi sila, beztvare ale treba mensi svaly ktere nejsou tak vyrysovane = vetsi sila ziskana manualni praci, cviky s vlastni vahou, trenovanim bu :lol: atd.


A tady zase musím oponovat já svojí zkušeností, vyrýsované svaly taky mohou znamenat pořádnou kardio zátěž a ne fitko, podívej se na postavy některých thaiboxerů, to jsou vyrýsovanci až běda...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nameless » sob 17. kvě, 2008 14:22

adkins píše:
Jestli měl jednou tolik větší ruku než ty a pravidelně posiluje a tys ho dal v páce-KRAVINA JAK VRATA :roll: :lol: :roll: :lol:


kravina jak vrata jsou zatím akorát všechny Tvoje příspěvky.
1) Objem NENi síla
2) V páce je mimo jiné extrémně důležitá TECHNIKA

A můžu to podložit fůůůrou vlastních zkušeností. :twisted:
Nameless
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01. led, 2008 0:00

Příspěvekod adkins » sob 17. kvě, 2008 14:47

když ma ten druhy jednou tolik větší ruku a pravidelně posiluje a ty dělaš jen BU a par kliku deně tak NENI MO®NE ABYS HO PORAZIL V PÁCE!!!
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod Panda » sob 17. kvě, 2008 15:26

Ale je adkinsi :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » sob 17. kvě, 2008 16:36

Ale samo že je, v páce jde v prvé řadě o techniku provedení než o sílu kolik jsem už viděl namakanců co vyhořeli na houžvičce kterej to měl zmáklý pak jen valili kukadla. A je jedno jestli v hospodě na stole nebo na závodech....ale když někdo zná páku jen z filmu "na útěku" se Stalonem bo jak se to jmenovalo....

Trénink zaměřený na závodění v páce se odlišuje oproti klasickému v posilce, dobré je také lezení po skalách, šplh na laně atd...a člověk co chodí normálně do posilky a nezávodí v páce na tohle trénink zaměřený rozhodně nemá.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod adkins » sob 17. kvě, 2008 16:49

na naši škole se jede hodně v páce,taky jsem soutěžil a vyhral nad kamošem co ma jednou tolik větší ruku než ja-ale sam 'TUK,kdyby měl jednou tolik větší ruku ale sam SVAL tak to není fyzicki možné!!!
adkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 17. kvě, 2008 17:13

Panda: Samozrejmne si mne pokazde opravil spravne.
Adkins: a) Vidis nekde v mem prispevku neco o tom ze mnel ruku dvakrat tak velkou jako ja? Ne! Pisu jenom ze me svaly vypadaly vedle jeho srandovne. b) Vidis nekde v mem prispevku neco o tom ze delam par kliku denne? Ne! V te dobe jsem udelal na jeden zatah 60 kliku a nemohl jsem vice ne proto, ze by mne bolely ruce, ale proto ze mne pri vetsim poctu kliku zacne palit hlava... A abych uvedl na pravou miru to s tou technikou: Ani ja, ani ten kluk jsem zadnou techniku nemneli ( ja jel paku za cely zivot par krat s tatou a ve skole... ), jenom ruce co nejvic u sebe a druhou ruku za zady.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod anomarox » ned 18. kvě, 2008 22:44

adkins píše:na naši škole se jede hodně v páce,taky jsem soutěžil a vyhral nad kamošem co ma jednou tolik větší ruku než ja-ale sam 'TUK,kdyby měl jednou tolik větší ruku ale sam SVAL tak to není fyzicki možné!!!


Prosim tě, co to plácáš-- jedni z nejlepšich pákařů jsou šlachači a přirodní atleti, co maji silné zápěstí a zmaklou techniku, standardně vídávám takové mače, kdy hospodsky benčař s rukou 50 prohraje po 3s s vesnickym zednikem co činku nedržel v ruce a ma 80 kilo!!!!
anomarox
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 26. úno, 2007 0:00

Příspěvekod Jack_b » pát 23. kvě, 2008 20:01

Paka je velmi nerealny souboj ... z nekolika duvodu

Cim kratsi ruka tim lepsi aspon z moji zkusenosti , to je zakon paky :) , tudiz zalezi na delce ruky .

Nezalezi na sirce ruky, biceps je dulezity,ale nejdulezitejsi je podle me predlokti a zapesti.Paka pouziva svaly ktere jsou podle me dost casto nepouzitelne.

Technika je dulezita ... spousta lidi tlaci moc do strany, musi se tlacit vic k sobe a hlavne vic celym telem ( spousta rika ze se to nema,ze se to nesmi, ale opak je pravdou ) a to je jen zaklad .

Dalsi vec je rozdil mezi silnou rukou a obri rukou, nekolikrat jsem videl jak "tamhlecten" kluk kteryho maj vsichni za silene silnyho prohraje, velikost neznamena sila.

To co pise anomarox je presne, paka pouziva jine svaly, a dost to zalezi jestli clovek je proste takovej, je to hrozne moc o talentu .
Jack_b
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 09. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » pát 23. kvě, 2008 22:58

Pokiaľ som mal možnosť vidieť, judisti a ostatný "pákari" väčšinovu vyzerajú ako atléti - samá šľacha a sval. Laik by povedal namakanci. Ale keď klbká svalov zakryjú obyčajným tričkom, vyzerajú ako "normálny" ľudia.
Kým kulturisti chodia opuchnutý (málokedy disponujú skutočnou silou využiteľnou v boji - výbušná a pod.) a neschopný, tý čo robia bu pôsobia nenápadne, ale keď dôjde na lámanie chleba, neznalosť sa premení na účinnú výhodu :D
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod rexob » sob 24. kvě, 2008 10:47

Trian: no praveze vetsina kulturistu ma silu jak byk, ono kdyz si nalozis 200 kg na drepy, 250 kg na mrtvej tah tak kazdyho zahodis. Bavim se o kulturistech ktery to berou vazne, ne o lamkach co si honi bicak a bricho a cumi co chvilu do zrcadla.
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jack_b » sob 24. kvě, 2008 14:58

rexob píše:Trian: no praveze vetsina kulturistu ma silu jak byk, ono kdyz si nalozis 200 kg na drepy, 250 kg na mrtvej tah tak kazdyho zahodis. Bavim se o kulturistech ktery to berou vazne, ne o lamkach co si honi bicak a bricho a cumi co chvilu do zrcadla.


Tohle je samozrejme pravda, kulturisti zdaleka nejsou jen typci co maji obri svaly a pritom jsou slaby jako prase, samozrejme ze kulturista bude silnejsi v pace nez netrenovani lide, ovsem to neznamena ze da kazdyho. V boji je to podobne, kdyby byl fight nakyho malyho cloveka co trosku trenuje kickbox/sambo/judo nebo buhvi co, proti kulturistovi co ma 120kg ... dal bych svy penize na kulturistu. Zalezi na obojim svalech i na zkusenosti, na necem zalezi vic ( na zkusenosti ) , ale to se da svaly vynahradit pokud toho bude vice .

Kdyz by to byl ovsem fight kulturista 120kg vs nekdo kdo ma zasebou 10 zapasu v mma, a je treba o 40kg mensi, tak by to pro me byla jasna volba pro zkuseneho fightera :) .

Proste jak jsem rekl, da se rici ze "svaly jsou na hovno , kulturisti jsou pomaly" je do urcite miry pravda. Svaly jsou mene dulezite, ale kdyz jich je v pomeru ku zkusenostem toho druheho mnohem vic, tak to urcite neco znamena.
Jack_b
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 09. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Emiel » sob 24. kvě, 2008 17:59

adkins píše:na naši škole se jede hodně v páce,taky jsem soutěžil a vyhral nad kamošem co ma jednou tolik větší ruku než ja-ale sam 'TUK,kdyby měl jednou tolik větší ruku ale sam SVAL tak to není fyzicki možné!!!


:roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


To mylsíš vážně :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

1) Velká hnáta má sice krásný estetický dojem velké síly, ale o tom to není. Spousta namakanců z posilky mají sice krásně naběhlé svaly, ale silově se nevyrovnají ani zdaleka, nějakýmu Peopovi z hospody, co denně fárá do dolů a tvrdě maká rukama, sem tam se serve v hospodě a doma ještě hází lopatou při stvabě baráku děckám... a přitom nevypadá ani tak namakaně ;)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Genesis » úte 01. črc, 2008 13:52

Tak abych nezakládal novej topic a myslim že se to sem hodí, tak to napíšu sem. Teď o prázdninách nemám kde trénovat (kickbox) a proto bych chtěl něco dělat doma. Abych předešel diskuzi, tak nemám kde trénovat, ptže tam kam sem chodil to přes léto není a někam dojíždět moc nejsou finance a navíc se mi to kreje s přítelkyní, který prostě dávám přednost. Ale zpět k tréninku. Udělal sem si boxovací pytel a mám základy z kickboxu, takže vim, jak se maj jednotlivý věci dělat. Co byste mi doporučili, abych doma dělal? Díky za rady.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Trian » úte 01. črc, 2008 17:43

Cvič s vlastnou váhou aj so železami (ak ich máš k dispozícii), veľa behaj a skáč. Ak máš nejakých kamarátov, občas si choď zasparingovať. V lete sa dá veľmi dobre ponaťahovať, svaly sú "povoľnejšie", takže môžeš beh pekne doplniť kvalitným strečingom.
Za (neskutočne :cry: )krátke obdobie leta si tak posilníš vytrvalosť, zlepšíš kondičku, fyzičku, flexibilitu a výbušnú silu.

Na techniku sa radšej vys... Ak ti nemá kto sekundovať aby ťa upozornil, že robíš chyby, môže sa to zvrhnúť a získaš zlé návyky (aj keď za tie dva mesiace to také strašné byť nemôže).
Iná kapitola sú zostavy, ale tie vo svojom BU nemáš...
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod fighter99 » úte 01. črc, 2008 18:56

adkins píše:když ma ten druhy jednou tolik větší ruku a pravidelně posiluje a ty dělaš jen BU a par kliku deně tak NENI MO®NE ABYS HO PORAZIL V PÁCE!!!


Pravidelne posiluju + delam BU a na paku me da kamos kterej ma polovicni ruku jak ja a nic nedela. To co tady meles jsou naprosty kraviny! Kazdej ma trosku jinak usporadany svalovy vlakna,a velky svaly NEZNAMENAJ velkou silu!
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Trian » úte 01. črc, 2008 22:59

Myslím, že sme sa už zhodli na tom (na začiatku topicu), že objem neznamená silu... Ak je chut hadat sa o pomere objem:sila, tak vo vlastnom topicu (ak už taký nie je).
Chalan chcel poradiť, tak k veci :evil:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků